Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια με Λεομαρ τα παιχνιδια μου κανουνε παυση 2-3 δευτερολεπτα ενω παιζω κολλανε.. ειναι προβλημα της Ρομ ή του κέρνελ ? Τι κέρνελ να περασω ??:cool:
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια με Λεομαρ τα παιχνιδια μου κανουνε παυση 2-3 δευτερολεπτα ενω παιζω κολλανε.. ειναι προβλημα της Ρομ ή του κέρνελ ? Τι κέρνελ να περασω ??:cool:

 

Αν μας έλεγες και τι κερνελ έχεις καλά θα ήτανε.:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με Λεομαρ τα παιχνιδια μου κανουνε παυση 2-3 δευτερολεπτα ενω παιζω κολλανε.. ειναι προβλημα της Ρομ ή του κέρνελ ? Τι κέρνελ να περασω ??:cool:

 

Αποκλειεται να ειναι θεμα ρομ...

Οτι τις εχω βαλει τα παιζει σφαιρα..

Μαλλον θεμα κερνελ ειναι...

 

Sent from my GT-I9100

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπορώ να flasharw/περάσω κάποιο mod ξεχωριστά μόνο του ?

 

Π.Χ. Θέλω από CyanogenMod 7 το εφέ στο lock screen ή να αλλάξω πχ τον default τρόπο που φαίνεται η μπαταρία αλλά χωρίς να πειράξω κάτι άλλο ή να flasharw ολόκληρη rom.. γίνεται αυτό ? Γιατί σε symbian θυμάμαι ή ολόκληρη rom ή τίποτα...

 

----> Μετά από flash ενός λανθασμένου προφανώς αρχείου .zip το τηλέφωνο κολλάει στην αρχική οθόνη.. υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω με κάποιο recovery tool αφού δεν με αφήνει να μπω χωρίς να το flasharw ?? πείτε μου ναι σας παρακαλώ... <---

 

Συγγνώμη για το διπλό post αλλά έχω μείνει χωρίς κινητό.. γνωρίζει κανείς πως μπορώ να το επαναφέρω χωρίς να κάνει wipe τα πάντα ??

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το διπλό post αλλά έχω μείνει χωρίς κινητό.. γνωρίζει κανείς πως μπορώ να το επαναφέρω χωρίς να κάνει wipe τα πάντα ??

 

χωρις wipe δεν νομίζω να μπορέσεις να κάνεις κάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα με recovery από Cwm χωρίς wipe... πάω να πιω κανένα καφέ γιατί επιεικώς χέστηκα επάνω μου, αύριο πάλι..

Αν ανακαλύψει κανείς αυτό που ρώτησα για τα mods πείτε μου please..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν ανακαλύψει κανείς αυτό που ρώτησα για τα mods πείτε μου please..

 

Πρέπει το mod στο οποίο αναφέρεσαι να είναι σε zip μορφή flashable via CWM αλλά και συμβατό με τη rom στην οποία θέλεις να το περάσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο την καινουρια κουζινα που αποθηκευονται αυτα που κατεβαζεις...Για παραδειγμα κατεβασα ενα wiget αλλα δεν το βλςπω πουθενα...

 

Sent from my GT-I9100

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο την καινουρια κουζινα που αποθηκευονται αυτα που κατεβαζεις...Για παραδειγμα κατεβασα ενα wiget αλλα δεν το βλςπω πουθενα...

 

Sent from my GT-I9100

 

mnt/sdcard/download/revolution/

 

Ηδη περασα καποια bootscreen anim αλλα για mod μαλλον θελει προσπαθεια..

 

Οσον αφορα τα mods,αν εχω τη stock εκδοση της samsung κ προσπαθησω να κανω install mod απο custom rom μαλλον fail η σκεψη??

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

mnt/sdcard/download/revolution/

 

Ηδη περασα καποια bootscreen anim αλλα για mod μαλλον θελει προσπαθεια..

 

Οσον αφορα τα mods,αν εχω τη stock εκδοση της samsung κ προσπαθησω να κανω install mod απο custom rom μαλλον fail η σκεψη??

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ο φακελος ειναι αδειος...γιατι?

 

Sent from my GT-I9100

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αφου τα κατεβασεις τουλαχιστον σε'μενα αν δεν πατησω install δεν τα κραταει στο κινητο.. Καλυτερα να περιμενεις απαντηση κ απο καποιον αλλο για να το σιγουρεψεις..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1104051

Exει κανεις ιδεα πως γινεται να το κανω αυτο???Προσπαθω αλλα δεν μπορω...Κατεβασα το astro file manager βρηκα την camera αλλα οταν παω να την μετονομασω μου λεει δν γινεται..Και οχι μονο αυτο...Το camera odex που λεει δεν το βρισκω πουθενα!!Μπορει καποιος που το εχει κανει να μας πει ακριβως τον τροπο που το εκανε??Το αποτελεσμα πρεπει να ειναι τελειο!

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1104051

Exει κανεις ιδεα πως γινεται να το κανω αυτο???Προσπαθω αλλα δεν μπορω...Κατεβασα το astro file manager βρηκα την camera αλλα οταν παω να την μετονομασω μου λεει δν γινεται..Και οχι μονο αυτο...Το camera odex που λεει δεν το βρισκω πουθενα!!Μπορει καποιος που το εχει κανει να μας πει ακριβως τον τροπο που το εκανε??Το αποτελεσμα πρεπει να ειναι τελειο!

 

Αν έχεις τη leomar υπάρχει στην kitchen έτοιμο για φλασαρισμα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εισαι θεος!!!!Αλλα που ακριβως???Leomar εχω...To Νew camera mode ειναι???Και αν ναι απλα το flashαρω και ειμαι ετοιμος??? Edited by georgioskio
Link to comment
Share on other sites

Εισαι θεος!!!!Αλλα που ακριβως???Leomar εχω...To Νew camera mode ειναι???Και αν ναι απλα το flashαρω και ειμαι ετοιμος???

 

Το potatoman silent camera είναι..

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ!!Το βρηκααα...Πως αφαιρω κατι που εχω βαλει απο την κουζινα???Γιατι εβαλα καταλαθος και το new camera mode!!
Link to comment
Share on other sites

Λογικά πρέπει να έχεις τα stock zip για οτιδήποτε θες να φλασάρεις, ή να έχει κάνει backup πρώτα από CWM recovery.

Δεν είναι εφαρμογές αυτά να μπορείς να τα κάνεις απεγκατάσταση, αντικαθιστούν διάφορα αρχεία συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ!!Το βρηκααα...Πως αφαιρω κατι που εχω βαλει απο την κουζινα???Γιατι εβαλα καταλαθος και το new camera mode!!

 

Βαλε το από πάνω και λογικα θα μπει.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έκανα root το s2 ή έτσι νομίζω, πως το καταλαβαίνω?

Κάτι ακόμα υπάρχει κάποιος οδηγός που μου λέει το μπορώ να κάνω τώρα που έγινε root?

πχ. στο σπάσιμο του iphone ειχε εφαρμογή με κατηγορίες και έκανες ότι ήθελες σε όποιο σημείο του κινητού ήθελες.

Εδώ υπάρχει κάτι παρόμοιο "cydia" ?

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδακια απλα το κανω εγκατασταση απο την κουζινα αυτο το potatoman για να μου λειτουργησει η καλυτερη ποιοτητα ηχου στην καμερα??Γιατι το εκανα και δεν βλεπω καμια διαφορα!Μηπως εκτος απο εγκατασταση θελει να κανω και τιποτα αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έκανα root το s2 ή έτσι νομίζω, πως το καταλαβαίνω?

Κάτι ακόμα υπάρχει κάποιος οδηγός που μου λέει το μπορώ να κάνω τώρα που έγινε root?

πχ. στο σπάσιμο του iphone ειχε εφαρμογή με κατηγορίες και έκανες ότι ήθελες σε όποιο σημείο του κινητού ήθελες.

Εδώ υπάρχει κάτι παρόμοιο "cydia" ?

 

Αν έγινε root θα βρεις την εφαρμογή superuser στις εφαρμογές.

Βασικά αν κοιτάξεις στα επισημασμένα άρθρα θα δεις τι ακριβώς κάνει το root.

 

Συγκεκριμένα εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3645021#post3645021

Link to comment
Share on other sites

@stakas86 Για να βάλεις εφαρμογές ( εκτός Market ) δεν χρειάζεται να είσαι καν rooted ( Welcome to Android ). Τώρα που είσαι rooted ( ελέγξέτο με την εφαρμογή superuser ), μπορείς να κάνεις πιο σημαντικά πράγματα. π.χ. Κατάργηση κάποιων ενοχλητικών stock εφαρμογών μέχρι να αλλάξεις τον συγχρονισμό του επεξεργαστή κ.ο.κ.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν το [MOD]CRT Effect το έφτιαξαν να δουλεύει σωστά με το i9100 ή ακόμα είναι bugged?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν το [MOD]CRT Effect το έφτιαξαν να δουλεύει σωστά με το i9100 ή ακόμα είναι bugged?

 

Δουλευει αψεγαδιαστα με Leomar. Τουλαχιστον.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...