Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://designgears.github.com/CognitionS2/

βεβαια διαβαζω οτι ο κερνελ δεν ειναι και πολυ σταθερος....

αρα να βαλουμε cf root?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

αρα να βαλουμε cf root?

 

αυτος ειναι ο κερνελ που εχει η 1.15 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1172520

αν θες περνας την 1.2 που ειναι πιο σταθερη μεχρι να βγαλει την 1.5

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

αυτος ειναι ο κερνελ που εχει η 1.15 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1172520

αν θες περνας την 1.2 που ειναι πιο σταθερη μεχρι να βγαλει την 1.5

 

 

 

http://ninpo.qap.la/kernels/sgs2/nin....2-release.zip

Αυτος ειναι ο 1.2

 

http://www.multiupload.com/YW4U8W4EGD

 

και απο εδω κατεβαζετε γρηγορα την cognition 1.5

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ναι όπως τον πρώτο γαλαξία...ζουμαρεις και με διπλό τάπ έρχεται το κείμενο μπροστά σου .

Δυστυχώς εδώ δεν υπάρχει αυτό...

 

 

Και όμως υπάρχει...λοιπόν o συνδυασμός που τα σπάει για μένα είναι o παρακάτω...leomar 75 για ρομ(έχει fixed browser με ζουμ και όλα), kernel lulz beta από tegrak (βγήκε πριν καμιά ώρα) και για όσους θέλουν tegrak app για oc..εδώ πλέον βρήκα το λιμάνι μου..

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει πως γινετε το undervolt στο setcpu? (εχω την εκδοση 2.2.4)

 

Πρέπει να έχεις βάλει kernel που να υποστηρίζει την setcpu (δες λίγο πιο πάνω υπάρχει link για έναν)..σε αυτή την περίπτωση εμφανίζεται πάνω πάνω στις επιλογές του setcpu μια νέα επιλογή..voltages..εκεί κάνεις παιχνίδι...

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Και όμως υπάρχει...λοιπόν o συνδυασμός που τα σπάει για μένα είναι o παρακάτω...leomar 75 για ρομ(έχει fixed browser με ζουμ και όλα), kernel lulz beta από tegrak (βγήκε πριν καμιά ώρα) και για όσους θέλουν tegrak app για oc..εδώ πλέον βρήκα το λιμάνι μου..

Sent from Galaxy!

 

για δωσε λινγκ για απευθειας κατεβασμα του kernel...

ευχαριστω

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

για δωσε λινγκ για απευθειας κατεβασμα του kernel...

ευχαριστω

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1118918

Στα τελευταία ποστ θα δεις το λινκ για download της τελευταίας beta..

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1118918

Στα τελευταία ποστ θα δεις το λινκ για download της τελευταίας beta..

 

Sent from Galaxy!

μαλλον αυτο θα ειναι

 

 

Lulz-Kernel-Build-9-Beta-3-for-I9100-XXKG1.tar

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παντως χωρις την μεταβαση 1.2 του κερνελ απο οτι ακουγετε υπαρχει προβλημα με την μπαταρια...

Επισης θελει απεγκατασταση ο φλας με τιτανιουμ και κατεβασμα παλι απο το μαρκετ...

Με λθγα λογια θελει δουλεια ακομα...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδια ποια είναι η καλύτερη Rom, να τη περάσουμε και να ησυχάσουμε για λιγο καιρο? Μη περνάμε κάθε 2η μέρα και άλλη.... :O
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδια ποια είναι η καλύτερη Rom, να τη περάσουμε και να ησυχάσουμε για λιγο καιρο? Μη περνάμε κάθε 2η μέρα και άλλη.... :O

 

 

Τώρα περί ορέξεως..έχω δοκιμάσει τρεις..cognition...litening και leomar..η τρίτη μου άρεσε ποιο πολύ λόγω των features (lockscreen, browser,theme), και μου φαίνεται ποιο smooth από τις άλλες..θα ήθελα να δοκιμάσω και αυτή του criskelo αλλά βαριέμαι..βασικά πάνω κάτω νομίζω ότι όλοι οι dev έχουν κάνει καλή δουλειά με το 2.3.4 αλλά παίρνει και άλλη βελτίωση κατά την γνώμη μου..έτσι όμως λέγαμε αρχικά και για την 2.3.3 μέχρις που εξελίχθηκε και αυτή πολύ..

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Τώρα περί ορέξεως..έχω δοκιμάσει τρεις..cognition...litening και leomar..η τρίτη μου άρεσε ποιο πολύ λόγω των features (lockscreen, browser,theme), και μου φαίνεται ποιο smooth από τις άλλες..θα ήθελα να δοκιμάσω και αυτή του criskelo αλλά βαριέμαι..βασικά πάνω κάτω νομίζω ότι όλοι οι dev έχουν κάνει καλή δουλειά με το 2.3.4 αλλά παίρνει και άλλη βελτίωση κατά την γνώμη μου..έτσι όμως λέγαμε αρχικά και για την 2.3.3 μέχρις που εξελίχθηκε και αυτή πολύ..

Sent from Galaxy!

 

Αντε να δουμε. Θα τη δοκιμάσω και εγώ από περιέργεια. Οσον αφορα τη κατανάλωση μπαταρίας? Και μια απορία: Τα backup από μια rom μπορούμε να τα κάνουμε restore σε αλλή?

Link to comment
Share on other sites

Και όμως υπάρχει...λοιπόν o συνδυασμός που τα σπάει για μένα είναι o παρακάτω...leomar 75 για ρομ(έχει fixed browser με ζουμ και όλα), kernel lulz beta από tegrak (βγήκε πριν καμιά ώρα) και για όσους θέλουν tegrak app για oc..εδώ πλέον βρήκα το λιμάνι μου..

Sent from Galaxy!

 

Έλα φίλε μου σοβαρά ; διορθώνετε στην ρομ που λες το θέμα του browser; με κινησες την περιέργεια τώρα.

Θα την δοκιμάσω και εγώ αύριο

Ελπίζω να είναι καλή και στο θέμα μπαταρίας .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έλα φίλε μου σοβαρά ; διορθώνετε στην ρομ που λες το θέμα του browser; με κινησες την περιέργεια τώρα.

 

Ναι γιατί όλοι οι μάγειρες δίνουν πλήρως deodexed roms και αυτές έχουν πρόβλημα με τον browser. Ο Leomar έχει κάνει μια μίξη deodexed - odexed για να προσπεράσει το πρόβλημα ενεργοποιώντας έτσι ξανά το hardware acceleration support του stock browser.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

με τρελαινει πραγματικα που δεν εχουν διορθώσει ακομη το θεμα με το ζουμ και την αυτοματη προσαρμογη κειμενου!

περασα την 2.3.4 στον γαλαξια του αδερφου μου(τον πρωτο) και εκει ο broswer δεν εχει τετοιο θεμα λειτουργει κανονικα!

δεν ξερω γιατι δεν το διορθώνουν αυτο σε εμας!anyway..

 

Τι πρόβλημα ακριβώς υπάρχει γιατί δεν πρόσεξα κάτι.

Ευχαριστώ!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έλα φίλε μου σοβαρά ; διορθώνετε στην ρομ που λες το θέμα του browser; με κινησες την περιέργεια τώρα.

Θα την δοκιμάσω και εγώ αύριο

Ελπίζω να είναι καλή και στο θέμα μπαταρίας .

 

 

Η μπαταρία φαίνεται καλή αλλά περιμένω λίγο πριν καταλήξω γιατί την ρομ την πέρασα χτες..έχω αλλάξει βέβαια και τον kernel της (luzl) και είμαι oc στα 1500 mhz..σε 6 ώρες ύπνου έχασε 5% που είναι καλό νούμερο(wifi,συγχρονισμός ανοιχτά)....αν δείτε όμως κάποια σχόλια στα τελευταία post του thread και με άλλους kernel τα πάει καλά..o dev έγραψε ότι τώρα προσπαθεί να φτιάξει την lockscreen για να βάζουμε εμείς όποια εφαρμογή θέλουμε ανάλογα με το πως ανοίγουμε το κινητό!

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα ακριβώς υπάρχει γιατί δεν πρόσεξα κάτι.

Ευχαριστώ!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Δοκίμασε να μεγαλώσεις (να ζουμαρεις) ένα κείμενο ..αυτό λογικά θα έπρεπε με διπλό ταμπ με διπλό χτύπημα δηλαδή στην οθόνη να προσαρμόζεται στην οθόνη σου ώστε να μπορείς να το διαβάσεις πράγμα που δυστυχώς δεν συμβαίνει

Η μπαταρία φαίνεται καλή αλλά περιμένω λίγο πριν καταλήξω γιατί την ρομ την πέρασα χτες..έχω αλλάξει βέβαια και τον kernel της (luzl) και είμαι oc στα 1500 mhz..σε 6 ώρες ύπνου έχασε 5% που είναι καλό νούμερο(wifi,συγχρονισμός ανοιχτά)....αν δείτε όμως κάποια σχόλια στα τελευταία post του thread και με άλλους kernel τα πάει καλά..o dev έγραψε ότι τώρα προσπαθεί να φτιάξει την lockscreen για να βάζουμε εμείς όποια εφαρμογή θέλουμε ανάλογα με το πως ανοίγουμε το κινητό!

Sent from Galaxy!

 

Έγινε φίλε ευχαριστώ.σήμερα θα την βάλω και εγώ.αν δεις τίποτα περίεργο σφύρα :p

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη αυτην τη στιγμη ειμαι με cognition 14 και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. Τι καλυτερο παρατηρεις στη Leomar's εκτος απο τον stock browser που δεν τον χρησιμοποιω?

Επισης ξερουμε αν κανεις ετοιμαζει bln γιατι βαρεθηκα το no led?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη αυτην τη στιγμη ειμαι με cognition 14 και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. Τι καλυτερο παρατηρεις στη Leomar's εκτος απο τον stock browser που δεν τον χρησιμοποιω?

Επισης ξερουμε αν κανεις ετοιμαζει bln γιατι βαρεθηκα το no led?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

 

Καλημέρα, την βλέπω λίγο πιο γρήγορη, το θέμα της μου κάνει πιο πολύ, αλλά το σημαντικό είναι ότι με την cognition είχα κάτι κολλήματα στον adw ex που χρησιμοποιώ που μου εσπαγαν τα νεύρα...ενώ στην leomar όχι..γενικά μου δίνει την αίσθηση ότι το κινητό "αναπνέει"καλύτερα..την πέρασα κατευθείαν πάνω στην 1.4 cognition, κάνει βέβαια wipe, αλλά άξιζε τον κόπο..

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,

 

υπαρχει καμια καλη 2.3.4 με υποστήριξη ελληνικών στο swype? Η να κατσω στην KF3?

 

Βαλε την KG1 κανε root και βαλε το swype που δινεται πιο πανω.... Δουλευει κομπλε....

Link to comment
Share on other sites

Βαλε την KG1 κανε root και βαλε το swype που δινεται πιο πανω.... Δουλευει κομπλε....

πιο πανω που? κοιταξα πιο πισω αλλα δεν ειδα κατι... μπορεις να μου παραθεσεις το λινκ? σε ευχαριστω εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...