Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χρησιμοποιεί κανένας απο εσάς κάποιο antivirus και αν ναι ποιο και αν υπάρχει λόγος,

έχω περάσει το eset αλλά νομίζω πως καταπίνει μπαταρία.

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χρησιμοποιεί κανένας απο εσάς κάποιο antivirus και αν ναι ποιο και αν υπάρχει λόγος,

έχω περάσει το eset αλλά νομίζω πως καταπίνει μπαταρία.

 

βγαλτω...δεν υπάρχει λόγος να έχεις antivirus...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

βγαλτω...δεν υπάρχει λόγος να έχεις antivirus...

 

γενικά σε κανένα μου smartphone δεν είχα, αν και ήμουν για 3 γενιές στο ios δεν ειχα σε android δεν γνώριζα .

Καλώς θα το σβήσω

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Αντε ρε leomar... θα ξεχασουμε πως ειναι το φλασαρισμα....:)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα τα ανέβαζα κάπου αλλά δεν έχω γρήγορη σύνδεση.

Λογικά μέσα στην εφαρμογή θα υπάρχουν τα links για τα δύο αυτά themes...

Εάν κάνεις decompile την εφαρμογή λογικά θα τα βρεις φαντάζομαι, βέβαια ίσως να είναι και κόπος :p

Πώς κάνω decompile την εφαρμογή?Είναι χρονοβόρο?

 

ειστε σιγουροι οτι θα κουμπωσουν τα θεματα του leomar στην criskelo?

Εχω φλασάρει ήδη το PFC_theme_jkay8_2 με criskelo κ δέν έχω κανένα θέμα.Το έιχα κατεβάσει απ την κουζίνα όταν φόραγα leomar κ το ειχα στην sd.

Οπότε μόνο με δοκιμή θα μάθουμε άν κάνουν στην criskelo.Εφόσον κάνει αυτό παίζει να κάνουν κ άλλα.

Αν δέν είναι κόπος ας τα ανεβάσει κάποιος,δέν είναι μεγάλα αρχεία.

Thanks.......

Edited by paris_rx8
Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Αυτην την στιγμη κατεβαζω αυτο '' I9100XXKH3 2.3.4 - 2011 August 12 - MULTI - CSC - OXAKH13'' Samsung I9100 Galaxy S II Firmwares απο το http://WWW.SAMFIRMWARE.COM . Για να το περασω θα το κανω μεσω Odin λογικα. Ερωτηση: θα χαθουν επαφες, εφαρμογες κτλ. ή οχι ; Ειμαι root μετα θα πρεπει να ξαναγινω; Εχει Ελληνικα ;

Το .pit file τι ειναι; χρειαζεται;

 

το αρχειο περιεχει μεσα τα παρακατω:

http://img40.imageshack.us/img40/3729/screenshot001uf.jpg

Edited by apokorwnas
Προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

Αυτην την στιγμη κατεβαζω αυτο '' I9100XXKH3 2.3.4 - 2011 August 12 - MULTI - CSC - OXAKH13'' Samsung I9100 Galaxy S II Firmwares απο το http://WWW.SAMFIRMWARE.COM . Για να το περασω θα το κανω μεσω Odin λογικα. Ερωτηση: θα χαθουν επαφες, εφαρμογες κτλ. ή οχι ; Ειμαι root μετα θα πρεπει να ξαναγινω; Εχει Ελληνικα ;

Το .pit file τι ειναι; χρειαζεται;

 

το αρχειο περιεχει μεσα τα παρακατω:

http://img40.imageshack.us/img40/3729/screenshot001uf.jpg

 

Εχθές το έκανα κι εγώ, χάθηκαν όλα, αλλά είχα κάνει backup με Titanium κι επανήλθαν εύκολα. Εννοείτε πως θα συνεχίσεις να είσαι Root, Έχει ελληνικά, θα χρειαστείς μόνο για το Swype. Το Pit file δεν χρειάζεται πουθενά στον Odin.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.προβλημα....ειχα τη rom alienware και πήγα να αλλαξω theme μεσα απο την kitchen που εχει.το τηλ ξαφνικα δεν αναγνωριζε την μνημη του κινητου ουτε και της καρτας.μεσα απο recovery τα εβλεπε κανονικα.γυρναω στο backup μου και μου βγαζει το ιδιο ενω μετα απο λιγο παρεμεινε να μενει στο θαυμαστικο στην αρχη...τωρα το πρωι του εβαλα την ελληνικη επισημη ΚF3.χαθηκε το θαυμαστικο φυσικα αλλα και παλι μενω στην αρχικη οθονη boot.με το λογοτυπο της samsung!!την ξαναματαπερασα παλι με odin και τα ιδια.το σπασα ρε παιδια το κινητο η καπου κολλαω?ευχαριστω οπως και να εχει. Edited by mrk2079
Link to comment
Share on other sites

Εχθές το έκανα κι εγώ, χάθηκαν όλα, αλλά είχα κάνει backup με Titanium κι επανήλθαν εύκολα. Εννοείτε πως θα συνεχίσεις να είσαι Root, Έχει ελληνικά, θα χρειαστείς μόνο για το Swype. Το Pit file δεν χρειάζεται πουθενά στον Odin.

 

και απο ολα τα παραπανω αρχεια με ποια θα flasarw?

 

Επισης το Kies μετα θα εμφανισει αν βγει αναβαθμιση; ξερεις;

Edited by apokorwnas
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306743&page=273

Διάβασε το, έτσι το έκανα κι εγώ και πήγαν όλα καλά.

Το Kies μετά δεν μπορεί να αναβαθμίσει γιατί είναι ακόμα KF3, οπότε αναβαθμισμένος είσαι.....

Link to comment
Share on other sites

Εχθές το έκανα κι εγώ, χάθηκαν όλα, αλλά είχα κάνει backup με Titanium κι επανήλθαν εύκολα. Εννοείτε πως θα συνεχίσεις να είσαι Root, Έχει ελληνικά, θα χρειαστείς μόνο για το Swype. Το Pit file δεν χρειάζεται πουθενά στον Odin.

 

και απο ολα τα παραπανω αρχεια με ποια θα flasarw?

 

Επισης το Kies μετα θα εμφανισει αν βγει αναβαθμιση; ξερεις;

 

Δεν θα είσαι root αφού φλασάρεις με odin...πρέπει να ξανακάνεις την διαδικασία...

Για οδηγίες για το που θα βάλεις τι, έπρεπε να δείς την κεντρική σελίδα του myphone για το galaxy s2.....:Υπάρχει ενότητα "Επίσημα Firmwares: Ελληνικά και μη" όπου περιγράφεται αναλυτικά τι να κάνεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=309593

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.προβλημα....ειχα τη rom alienware και πήγα να αλλαξω theme μεσα απο την kitchen που εχει.το τηλ ξαφνικα δεν αναγνωριζε την μνημη του κινητου ουτε και της καρτας.μεσα απο recovery τα εβλεπε κανονικα.γυρναω στο backup μου και μου βγαζει το ιδιο ενω μετα απο λιγο παρεμεινε να μενει στο θαυμαστικο στην αρχη...τωρα το πρωι του εβαλα την ελληνικη επισημη ΚF3.χαθηκε το θαυμαστικο φυσικα αλλα και παλι μενω στην αρχικη οθονη boot.με το λογοτυπο της samsung!!την ξαναματαπερασα παλι με odin και τα ιδια.το σπασα ρε παιδια το κινητο η καπου κολλαω?ευχαριστω οπως και να εχει.

 

παιδιά το πρόβλημα λύθηκε με format από το recovery που έχει το μαμισιο.

Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνω decompile την εφαρμογή?Είναι χρονοβόρο?

Είναι λίγο και δεν ξέρω αν θα σε ωφελήσει στην συγκεκριμένη περίπτωση αλλά να ο τρόπος:

 

1) Κατεβάζεις το apk manager από xda

2) Πετάς στο folder modding την εφαρμογή που θες να κάνεις decompile

3) Τρέχεις το script

4) Πατάς 22, επιλέγεις το apk

5) Πατάς 9 για decompile

 

Μετά θα βρεις ένα φάκελο με το όνομα του apk στον φάκελο projects, αυτό είναι το decompiled apk.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες... Τις τελευταίες μέρες το κινητό μου κάνει λίγα κολήματα οπότε αποφάσισα να αλλάξω rom, kernel ακόμα και διάφορους launcher (σχεδόν όλους) μπας και γίνει κάτι αλλά εξακολουθεί να έχει λακκαρίσματα, ειδικά σε εναλλαγές στις Homescreen και κάποτε και στο menu. Ξέρετε τι μπορεί να φτέει και πως μπορώ να το διορθώσω το πρόβλημα?

 

Κανεις????

Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά καλησπέρα, ζητώ συγνώμη αν είμαι εκτός θέματος αλλά με έχει κουράσει κάτι στο κινητό και χρειάζομαι άμεσα απάντηση.

1) Δεν μπορώ να απεγκαταστήσω το antivirus eset μου λέει συνεχώς αδύνατη η απεγκατάσταση

2) Όταν γράφω sms μόλις ξεπεράσω κάποιο όριο χαρακτήρων μου μετατρέπει το sms αυτόματα σε mms!

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά καλησπέρα, ζητώ συγνώμη αν είμαι εκτός θέματος αλλά με έχει κουράσει κάτι στο κινητό και χρειάζομαι άμεσα απάντηση.

1) Δεν μπορώ να απεγκαταστήσω το antivirus eset μου λέει συνεχώς αδύνατη η απεγκατάσταση

2) Όταν γράφω sms μόλις ξεπεράσω κάποιο όριο χαρακτήρων μου μετατρέπει το sms αυτόματα σε mms!

 

1.για δοκιμασε να το κλεισεις με καποιον task killer πριν.

2.νομιζω πως στις ρυθμισεις μηνυματων εχει επιλογη " μετατροπη σε MMs μετα απο 3 μηνυματα"

 

εχει δοκιμασει κανεις αυτη? δεν εχω δει κανενα σχολιο. τη χρησιμοποιω κανα μηνα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανεις????

 

Ρώτησε πιο συγκεκριμένα πράγματα για να πάρεις απάντηση. Έτσι που ρωτάς δεν νομίζω να σου απαντήσει κανείς.

Ποια ρομ/kernel/launcher είχες , τι widgets και προγράμματα συνήθως τρέχεις, τι άλλο δοκίμασες , αν έκανες καθαρή εγκατάσταση σε κάποια από τις rom που δοκίμασες.. Αν πας στον καλύτερο γιατρό του κόσμου και του πεις πως πονάς , ΔΕΝ θα σου δώσει απάντηση , θα ζητήσει περισσότερες λεπτομέρειες.

 

Αρχικά καλησπέρα, ζητώ συγνώμη αν είμαι εκτός θέματος αλλά με έχει κουράσει κάτι στο κινητό και χρειάζομαι άμεσα απάντηση.

1) Δεν μπορώ να απεγκαταστήσω το antivirus eset μου λέει συνεχώς αδύνατη η απεγκατάσταση

2) Όταν γράφω sms μόλις ξεπεράσω κάποιο όριο χαρακτήρων μου μετατρέπει το sms αυτόματα σε mms!

 

Και εμένα με έχει κουράσει να βλέπω τις ίδιες ερωτήσεις όλη την ώρα , από ανθρώπους που είναι πολύ "κουρασμένοι" με το κινητό και δεν έχουν όρεξη να διαβάσουν 2 αράδες...

1) Θες ροοτ και titanium ή κάποιο αντίστοιχο.

2) GO SMS ή κάποιο αντίστοιχο που έχει την παραμετροποίηση που σου λείπει.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

1) Δοκίμασε να το αφαιρέσεις μέσω της εφαρμογής Titanium Backup.

 

Πρέπει να το έχω κάνει root? Κάτι μου εμφάνισε για root στην αρχή. Αλλά και πάλι δεν με αφήνει να το απεγκαταστήσω, δεν το πιστεύω οτι εχει μπαστακωθει!

 

Κάνω task killer αλλά τίποτα εκεί αυτό.

Τεσπα για τα mms δεν το βρήκα, σε εσάς δεν το κάνει?

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε πιο συγκεκριμένα πράγματα για να πάρεις απάντηση. Έτσι που ρωτάς δεν νομίζω να σου απαντήσει κανείς.

Ποια ρομ/kernel/launcher είχες , τι widgets και προγράμματα συνήθως τρέχεις, τι άλλο δοκίμασες , αν έκανες καθαρή εγκατάσταση σε κάποια από τις rom που δοκίμασες.. Αν πας στον καλύτερο γιατρό του κόσμου και του πεις πως πονάς , ΔΕΝ θα σου δώσει απάντηση , θα ζητήσει περισσότερες λεπτομέρειες.

 

χαχαχαχα ωραίος!!! :lol::lol:

Βασικά είχα τον leo-jeffrey όταν εμφανίστηκαν τα πρώτα συμπτώματα. Μετά έκανα leo-niphetamine αλλά παλυ τα ιδια. Τώρα είμαι criskelo-niphetamine αλλά δεν αλλάζει κάτι. Δοκίμασα αρκετούς launcher με όλους τους συνδιασμούς και πάλι μου ξηλολακάρουν όλοι!!! Εφαρμογές νέες δεν έβαλα τίποτα καινούργιο πριν δημιουργηθεί το πρόβλημα.. Απλώς άλλαξα rom, kernel και launcher μόνο μπας και λύσω το πρόβλημα... Αυτά γιατρέ!!! :):):)

Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

Για το eset το βρήκα για όποιον το χρειαστεί ξανα κάνει τα εξής βήματα

Ρυθμίσεις κινητού - Τοποθεσία και ασφάλεια - Επιλ. Διαχείριστών συσκευής , βγάζετε το "τσεκ" απο το eset ζητά τον κωδικό ασφαλείας που είχατε τοποθετήσει στο eset και μετά κάνετε κανονικά απεγκατάσταση.

 

 

Για τα sms που μετατρέπονται σε mms δεν το έχω βρει ακόμα.

Δεν γίνεται να γράφω sms και μετά απο ένα όριο να γίνεται αυτόματα mms.

Μόνο εγώ το έχω το πρόβλημα?

 

Ακόμα για να προσθέσω κάποια ακόμα στο dock που έχει για wifi bluetooth να αλλάξω και να βάλω κάποια που χρειάζομαι πρέπει να γίνει root?

To ίδιο και αν θέλω η μπαταρία που είναι πάνω δεξιά να εμφανίζει και ποσοστό.

Edited by stakas86
Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα ωραίος!!! :lol::lol:

Βασικά είχα τον leo-jeffrey όταν εμφανίστηκαν τα πρώτα συμπτώματα. Μετά έκανα leo-niphetamine αλλά παλυ τα ιδια. Τώρα είμαι criskelo-niphetamine αλλά δεν αλλάζει κάτι. Δοκίμασα αρκετούς launcher με όλους τους συνδιασμούς και πάλι μου ξηλολακάρουν όλοι!!! Εφαρμογές νέες δεν έβαλα τίποτα καινούργιο πριν δημιουργηθεί το πρόβλημα.. Απλώς άλλαξα rom, kernel και launcher μόνο μπας και λύσω το πρόβλημα... Αυτά γιατρέ!!! :):):)

 

Φαντάζομαι πως δεν έκανες wipe από leo σε criskelo ?

Δεν ξέρω αν είναι σχετικό , αλλά εγώ μετά από πρόβλημα που είχα με jeffrey και γύρισα σε ninphetamine είχα αρκετά κολλήματα και αναγκάστηκα να κάνω backup/wipe/clean install/restore για να έρθει το κινητό στα ίσια του. Launcher έχω τον Go και μου δουλεύει πολύ καλά, ίσως παίζει ρόλο και πως όλες τις εφαρμογές τις έχω σε φακέλους σε 1 μόνο σελίδα και δε φαίνεται lag ( αν υπήρχε :) Αρχικές οθόνες που έχω 3 τις γυρνάει πάντα χωρίς lag..

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως δεν έκανες wipe από leo σε criskelo ?

Δεν ξέρω αν είναι σχετικό , αλλά εγώ μετά από πρόβλημα που είχα με jeffrey και γύρισα σε ninphetamine είχα αρκετά κολλήματα και αναγκάστηκα να κάνω backup/wipe/clean install/restore για να έρθει το κινητό στα ίσια του. Launcher έχω τον Go και μου δουλεύει πολύ καλά, ίσως παίζει ρόλο και πως όλες τις εφαρμογές τις έχω σε φακέλους σε 1 μόνο σελίδα και δε φαίνεται lag ( αν υπήρχε :) Αρχικές οθόνες που έχω 3 τις γυρνάει πάντα χωρίς lag..

 

Βασικά πρώτη rom που έβαλα ήταν η criskelo για αρκετό καιρό χωρίς κανένα πρόβλημα.... Μετά πέρασα το firmware KH3 και Leomar V2.6, χώρις wipe η αλήθεια είναι, αλλά πάλι δεν ειχα κανένα πρόβλημα για αρκετό διάστημα μέχρι που άρχισαν τα πρώτα κολλήματα και έιπα οτι μπορεί να φταίει ο Jeffrey!! Μετά όταν πέρασα αλλη rom και kernel έκανα κανονικά wipe άλλα τα κολλήματα συνεχίζουν.

Edited by earchon
Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για τα sms που μετατρέπονται σε mms δεν το έχω βρει ακόμα.

Δεν γίνεται να γράφω sms και μετά απο ένα όριο να γίνεται αυτόματα mms.

Μόνο εγώ το έχω το πρόβλημα?

 

Εσύ και όσοι είναι με stock rom. Αν θέλεις να μην το έχεις θα χρειαστεί να βάλεις μια custom rom που να το έχει αλλάξει αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εδω το log απο το boot της πρωιμης sense 3 rom για το sgs2.η rom ειναι ακομα στα πρωτα σταδια της alpha σε σημειο που σε πολλους κολλαει σε bootloops.ο στοχος συνεχιζει ναναι 1 γεναρη 2012 ναχουμε μια stable sense 3 rom για το sgs2
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...