Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θυμάμαι στην stock rom τι εικονίδια εμφανίζει, πάντως ανάλογα με το σήμα της κάθε περιοχής πλέον με την CyanogenMod 7 βλέπω:

G (GPRS)

E (EDGE)

3G

H

 

σηματάκι για 3G παίζει να χω δει μετρημένες 2-3 φορές μονο. Συνήθως είμαι ή στο Ε ή λίγο στο Η.

 

Ε (Edge)

G (GPRS)

3G (UMTS)

H (HSDPA)

 

απο το χειρότερο προς το καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να σημειωσουμε ομως κατι σημαντικο. Το σηματακι (E,G,3G,H) εμφανιζεται μονο οταν ενεργοποιησεις την συνδεση δεδομενων μεσω δικτυου κινητης. Εαν απλα πας στην ρυθμιση δικτυου και βαλεις WCDMA only, θα πιασει σημα εφοσον υπαρχει καλυψη, αλλα διπλα στις μπαρες του σηματος δεν θα δειξει καποιο συμβολο. Το συμβολο εμφανιζεται συνοδευομενο απο τα γνωστα βελακια μονο οταν ανοιξεις data.

 

panart thx για τις διευκρινησεις.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Spyros είσαι σίγουρος ότι το GPRS είναι πιο γρήγορο από το edge; νομίζω πως έιναι ανάποδα.
Link to comment
Share on other sites

Spyros είσαι σίγουρος ότι το GPRS είναι πιο γρήγορο από το edge; νομίζω πως έιναι ανάποδα.

 

Έχεις δίκιο :O

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται βρήκα μαύρα bootanimation και downanimation στο xda και μιας και έψαχνα καιρό για μαύρο downanimation

είπα να τα ανεβάσω κι εδώ μήπως τα θέλει κάποιος. Ταυτόχρονα έφτιαξα και μαύρο splash screen μιας και το προτιμώ.

 

Τα animation είναι σε flashable zip οπότε το περνάτε μέσω recovery. ΠΡΟΣΟΧΗ είναι μόνο για όσες rom έχουν τα animation

στο system/customize/resource κι όπως πάντα πρώτα κρατήστε nand backup για παν ενδεχόμενο.

 

Το splash1.img το περνάτε από fastboot με την εντολή

fastboot flash splash1 splash1.img

με την προϋπόθεση ότι έχετε εγκατεστημένο στο android sdk και έχετε βάλει το splash1.img στον ίδιο φάκελο με το fastboot.exe.

Για ευκολία όσοι δεν έχετε το sdk εγκατεστημένο στο pc μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το fastboot από εδώ.

 

black_animations.zip

splash1.img

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται βρήκα μαύρα bootanimation και downanimation στο xda και μιας και έψαχνα καιρό για μαύρο downanimation

είπα να τα ανεβάσω κι εδώ μήπως τα θέλει κάποιος. Ταυτόχρονα έφτιαξα και μαύρο splash screen μιας και το προτιμώ.

 

Τα animation είναι σε flashable zip οπότε το περνάτε μέσω recovery. ΠΡΟΣΟΧΗ είναι μόνο για όσες rom έχουν τα animation

στο system/customize/resource κι όπως πάντα πρώτα κρατήστε nand backup για παν ενδεχόμενο.

 

Το splash1.img το περνάτε από fastboot με την εντολή

fastboot flash splash1 splash1.img

με την προϋπόθεση ότι έχετε εγκατεστημένο στο android sdk και έχετε βάλει το splash1.img στον ίδιο φάκελο με το fastboot.exe.

Για ευκολία όσοι δεν έχετε το sdk εγκατεστημένο στο pc μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το fastboot από εδώ.

 

black_animations.zip

splash1.img

 

Τελεια Ανδρεα!Μιας και εχω black theme στη unity,ταιριαζουν απολυτα..;)

Ευχαριστουμε...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα! Το κινητο (απο Γερμανια) δεν μου εμφανιζει το 3G. Πηρα τηλεφωνο το τμημα εξυπηρετησης και με ενα κυριο εκανα καποια ρυθμιση.

 

Ακυρο. Η λυση τελικα δοθηκε απο καταστημα του Γερμανου. Πηγα το μεσημερι, τους ειπα το προβλημα, ο υπαλληλος ειδε τις ρυθμισεις του ιδιου μοντελου, που εχουν στη βιτρινα εκει, μου εκανε τις ιδιες και ολα οκ!!Τωρα δεν εχω κανενα προβλημα!!

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται βρήκα μαύρα bootanimation και downanimation στο xda και μιας και έψαχνα καιρό για μαύρο downanimation

είπα να τα ανεβάσω κι εδώ μήπως τα θέλει κάποιος. Ταυτόχρονα έφτιαξα και μαύρο splash screen μιας και το προτιμώ.

 

Τα animation είναι σε flashable zip οπότε το περνάτε μέσω recovery. ΠΡΟΣΟΧΗ είναι μόνο για όσες rom έχουν τα animation

στο system/customize/resource κι όπως πάντα πρώτα κρατήστε nand backup για παν ενδεχόμενο.

 

Το splash1.img το περνάτε από fastboot με την εντολή

fastboot flash splash1 splash1.img

με την προϋπόθεση ότι έχετε εγκατεστημένο στο android sdk και έχετε βάλει το splash1.img στον ίδιο φάκελο με το fastboot.exe.

Για ευκολία όσοι δεν έχετε το sdk εγκατεστημένο στο pc μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το fastboot από εδώ.

 

black_animations.zip

splash1.img

 

Και για να παρετε μια γευση...Pure Black animation by Kollatos...

 

[ATTACH]21053[/ATTACH]

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

αυτες τις μερες εχω ψαχτει λιγο με το meego.. το δα αρχικα στο Ν9 και μ αρεσε πολυ! απλο, ευκολο, λειτουργικο και multitaskικο!!!! λιγο φτωχο το UI, αλλα ο kernel του ειναι απιστευτος! παιζει κανεις ν ασχολειθει με καμια cooked rom και να χουμε meego στο desireHD??
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ειχε γεμισει το ματι η virtuous, βρηκα και το κινητο να ζηταει ΠΙΝ (Αρα εκανε ρεσταρτ μονο του) οποτε παμε παρακατω.

Τι εχετε να προτεινετε ?

Βασικα για εμενα σημειο αναφορας ειναι η i00 5.5 , πιστευω πως εκεινο το base ειναι οτι καλλιτερο εχω δοκιμασει .

 

Υπαρχει αλλη ρομ με το συγκεκριμενο base (Base RC Team's Kingdom 1.1) να τη δοκιμασω ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καποια γρηγορη και σταθερη rom με full sense 3.0 υπαρχει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καποια γρηγορη και σταθερη rom με full sense 3.0 υπαρχει;

 

Η καλύτερη αυτή τη στιγμή είναι η virtuous.Την εχω 4-5 μέρες και παρόλα τα φλασαρισματα που έχει τραβήξει, δε μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα.Και ο kollatos από ότι ξέρω είναι πολύ ευχαριστημένος...;)

Και πολύ καλή στη μπαταρία επίσης...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους.σημερα μου κλεψαν το κινητο μου....τι να πω....περα του ποσο μακακας νιωθω ετσι οπως το παθα μερικες τεχνικες λεπτομεριες.μεσω του gps και της εφαρμογης που το κινητο εχει με βλεπε ενας φιλος που ειμαι.δεν ειχα ομως την λειτουργια να το μπλοκαρω αμα το χασω.τωρα τι μπορω να κανω?εγω πως μπορω να δω το στγμα του?αν εχει κλεισει απο μπαταρια και ξαναανοιξει με αλλη σιμ θα βγαζει παλι στιγμα?αν διαγραψουν το τζιλειλ λογαριασμο μου?μπορω με καποιο τροπο να δωσω την ιεμαι στην htc και να το μπλοκαρει?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις και πολλά για να το βρεις πλέον. Μπορείς ωστόσο να επικοινωνήσεις με την ACE Hellas και να δώσεις το ΙΜΕΙ σε περίπτωση που ενδεχομένως η συσκευή να πέσει κάποια στιγμή στα χέρια της.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βασικα αυτο που θελω να κανω ειναι να τους βρω και οχι το κινητο,ειναι τραγικο να βλεπεις που ειανι και να μη μπορεις να το βρεις.αν και λιγο μετα τ 1 δεν ειχε αννανεωση το στιγμα.μαλλον θα πεθανε και η μπαταρια.ηταν στο 20% στις 11 περιπου.τεσπα μεγαλη και οφ τοπικ κουβεντα ολο αυτο.ειναι λαθος αλλα μια τελ κουβεντα παιδια κατα την γνωμη μου.σγχρονισμο του στιγματος με καποιον ακι μιλατε μαζι του.εφαγα μιση ωρα στο α.τ. για να κανω ακταθση,δεν εκανα και οταν τους ειπα οτι το χω βρει και απλα για προστασια να ρθει καποιος μαζι μου παν πηγαινε μονος σου και καλεσε το 100 απο κει....

 

συγγνωμη αν γραφω κατι που δεν πρεπει αλλα μπορειτε να με καταλαβετε νομιζω.να φανταστω ουτε μηνυματα μπορω να βρω ε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καποια γρηγορη και σταθερη rom με full sense 3.0 υπαρχει;

 

Και η LeeDroid είναι πολύ σταθερή και πλέον δουλεύει τέλεια και το Sense 3. Την έχω μία εβδομάδα τώρα και είναι άψογη.

Link to comment
Share on other sites

Και η LeeDroid είναι πολύ σταθερή και πλέον δουλεύει τέλεια και το Sense 3. Την έχω μία εβδομάδα τώρα και είναι άψογη.

Καλη ειναι,απλα ο φιλος λεει με full sense 3...H leedroid οπως και οι περισσοτερες εχουν ενωσει απλα κομματια...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη αυτή τη στιγμή είναι η virtuous.Την εχω 4-5 μέρες και παρόλα τα φλασαρισματα που έχει τραβήξει, δε μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα.Και ο kollatos από ότι ξέρω είναι πολύ ευχαριστημένος...;)

Και πολύ καλή στη μπαταρία επίσης...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Αυτή η ρομ είναι φουλ σενσε 3 ? Επίσης πως σου φαίνεται , τώρα που σκέφτομαι να βγάλω την i00 μου

την προτείνεις να την βάλω ? Έχεις κανένα λινκ στο χδα για να την δώ ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ρομ είναι φουλ σενσε 3 ? Επίσης πως σου φαίνεται , τώρα που σκέφτομαι να βγάλω την i00 μου

την προτείνεις να την βάλω ? Έχεις κανένα λινκ στο χδα για να την δώ ?

 

Ναι σε όλα.:p

Εδώ θα τη βρεις.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1115312

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Με πόση free ram ξεκινά η συσκευή με αυτή τη rom;

 

Ξεκινά με 200mb περίπου,που σχεδόν αμέσως μειώνονται και σταθεροποιούνται γύρω στα 120mb.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ακυρο. Η λυση τελικα δοθηκε απο καταστημα του Γερμανου. Πηγα το μεσημερι, τους ειπα το προβλημα, ο υπαλληλος ειδε τις ρυθμισεις του ιδιου μοντελου, που εχουν στη βιτρινα εκει, μου εκανε τις ιδιες και ολα οκ!!Τωρα δεν εχω κανενα προβλημα!!

 

Πήγα κι εγώ σ'ενα κατάστημα της Vodafone και τους είπα να δουν τις ρυθμίσεις, αλλά μου είπαν ότι είναι εντάξει και ότι βγάζει το 3G αυτόματα, όπου χρειάζεται! Τελικά ο κανόνας επιβεβαιώνεται, σε κάθε κατάστημα ακούς και κάτι διαφορετικό, κι αν είσαι τυχερός μπορεί και να λυθεί το πρόβλημα σου στο 10ο κατάστημα. Αντε βρέ, πάμε μπροστά!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξεκινά με 200mb περίπου,που σχεδόν αμέσως μειώνονται και σταθεροποιούνται γύρω στα 120mb.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Λίγο πολύ όπως το Sensation δηλαδή, thanks. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...