Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά...

 

Επιτελούς το αποφάσισα και πέρασα την [ROM] TRUE SENSE 3.0 - i00 ROM 5.5 - UPDATED 31/05/2011 - Android:2.3.3 αλλά εχω ενα μικρο προβληματάκι.

 

Οταν βάλω ενα Folder στο Home Screen δεν μπορώ να κάνω rename... Ξέρετε αν ειναι κάποιο bug; Γιατι στο επίσημο θέμα της ROM δεν αναφέρει κανενας κατι τετοιο...

“May the source be with you.”
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά πέρασα στην Leedroid 3.1.5 το addon sense 3 και δεν μου κατεβάζει τον καιρό.

Δηλαδή τον δείχνει και αμέσως γράφει μη διαθέσιμα δεδομένα. Ξέρει κανείς κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ποιο ειναι το καλυτερο radio αυτην την στιγμη;

 

Ακομη, απο rom τι προτεινετε; Παιζει καμια καλη με Sense3 να δοκιμασω; Αλλη καλη...; 2.3.x παιζουμε τωρα, σωστα; Η Cyanogenmod7 με εχει κουρασει σχετικα με την μπαταρια, ετσι ειναι ολες σκ@τ@; :p

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ποιο ειναι το καλυτερο radio αυτην την στιγμη;

 

Ακομη, απο rom τι προτεινετε; Παιζει καμια καλη με Sense3 να δοκιμασω; Αλλη καλη...; 2.3.x παιζουμε τωρα, σωστα; Η Cyanogenmod7 με εχει κουρασει σχετικα με την μπαταρια, ετσι ειναι ολες σκ@τ@; :p

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Radio το τελευταιο πλεον προτινεται σε ολες τις roms.Αν θες real sense3 βαλε τη Virtuous με κλειστα ματια.Εκτος του οτι ειναι πολυ καλη θα δεις και μεγαλη βελτιωση στη μπαταρια.

Καλησπέρα παιδιά...

 

Επιτελούς το αποφάσισα και πέρασα την [ROM] TRUE SENSE 3.0 - i00 ROM 5.5 - UPDATED 31/05/2011 - Android:2.3.3 αλλά εχω ενα μικρο προβληματάκι.

 

Οταν βάλω ενα Folder στο Home Screen δεν μπορώ να κάνω rename... Ξέρετε αν ειναι κάποιο bug; Γιατι στο επίσημο θέμα της ROM δεν αναφέρει κανενας κατι τετοιο...

Αν και βοηθουσα τον Kris θα σου προτινα να βαλεις τη παραπανω^ rom sense3.Η i00 ειναι πολυ πιθανον να αλλαξει project και δεν εχει υποστηριξη πια.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

 

Επιτελούς το αποφάσισα και πέρασα την [ROM] TRUE SENSE 3.0 - i00 ROM 5.5 - UPDATED 31/05/2011 - Android:2.3.3 αλλά εχω ενα μικρο προβληματάκι.

 

Οταν βάλω ενα Folder στο Home Screen δεν μπορώ να κάνω rename... Ξέρετε αν ειναι κάποιο bug; Γιατι στο επίσημο θέμα της ROM δεν αναφέρει κανενας κατι τετοιο...

 

Καλημερα φιλε μου,πως σου φαινεται η rom αυτη;Σκεφτομαι και εγω να την περασω,αλλα πιστευω να αξιζει...Ειναι γρηγορη,εχει lag;

Link to comment
Share on other sites

Αν και βοηθουσα τον Kris θα σου προτινα να βαλεις τη παραπανω^ rom sense3.Η i00 ειναι πολυ πιθανον να αλλαξει project και δεν εχει υποστηριξη πια.

 

Καλήμερα, 2 μήνες πριν μου πρότεινες την i00 θυμάσαι; :p Α ρε τεχνολογία πως προχωρείς! Άρα καλό είναι να βάλω την Virtuous; Σε αυτήν αναφέρεσαι σωστά;

 

Καλημερα φιλε μου,πως σου φαινεται η rom αυτη;Σκεφτομαι και εγω να την περασω,αλλα πιστευω να αξιζει...Ειναι γρηγορη,εχει lag;

 

Δεν έκλεισε ούτε μια μέρα αλλά μου φαίνεται μια χαρά, δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα μέχρι τώρα αλλά σου λέω ξανά την έβαλα χθες το βράδυ :happy:

“May the source be with you.”
Link to comment
Share on other sites

Radio το τελευταιο πλεον προτινεται σε ολες τις roms.Αν θες real sense3 βαλε τη Virtuous με κλειστα ματια.Εκτος του οτι ειναι πολυ καλη θα δεις και μεγαλη βελτιωση στη μπαταρια.

 

 

Οκ, ευχαριστω.

 

Για rom με sense2 ποια πιστευεται ειναι η καλυτερη;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

MIUI 1.6.17 εδώ!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστω.

 

Για rom με sense2 ποια πιστευεται ειναι η καλυτερη;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

TB Stock ή TB Fusion με Lee kernel κατά προτίμηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδεια προσπαθω να κανω custom recovery στο dhd μου και μου βγαζει συνεχεια αυτο το μηνυμα (writing recovery failed remote not allowed) τι κανω λαθος???

 

παιδεια προσπαθω να κανω custom recovery στο dhd μου και μου βγαζει συνεχεια αυτο το μηνυμα (writing recovery failed remote not allowed) τι κανω λαθος???

 

παιδεια ολα οκ!!γυρισα στην προηγουμενη σελιδα και διαβασα τις οδηγιες του kollatos...!!

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα

 

Είχα βάλει αρχικά την ROM Android Revolution HD 5.1.9, βλέπω τώρα ότι βγήκε νέα έκδοση 5.1.10

 

Στο changelog γράφει "- No need to full wipe if you have 5.1.x already!"

 

Αυτό σημαίνει ότι δεν χρειάζεται να σώσω ρυθμίσεις/προγράμματα πριν την βάλω?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα

 

Είχα βάλει αρχικά την ROM Android Revolution HD 5.1.9, βλέπω τώρα ότι βγήκε νέα έκδοση 5.1.10

 

Στο changelog γράφει "- No need to full wipe if you have 5.1.x already!"

 

Αυτό σημαίνει ότι δεν χρειάζεται να σώσω ρυθμίσεις/προγράμματα πριν την βάλω?

 

Ακριβως.Κανε μονο ενα wipe cache-wipe dalvik και θα εισαι οκ.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν και βοηθουσα τον Kris θα σου προτινα να βαλεις τη παραπανω^ rom sense3.Η i00 ειναι πολυ πιθανον να αλλαξει project και δεν εχει υποστηριξη πια.

 

Ηλία τι εννοείς ?

Εγω που την έχω να αρχίσω να ψάχνω για άλλη ?

Link to comment
Share on other sites

Ηλία τι εννοείς ?

Εγω που την έχω να αρχίσω να ψάχνω για άλλη ?

 

Μπορεις να μεινεις οσο καιρος θες με την i00,απλα υπαρχουν αναβαθμισεις που το πιθανοτερο ειναι να μη τις παρεις.Οταν λοιπον βαρεθεις,βαλε μια αλλη και μη περιμενεις να αναβαθμιστει η i00 ;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει δοκιμασει κανεις την honeymiui να μας δωσει μερικες λεπτομεριες τι παιζει?αν υπαρχει και καποιο βιντεο η φωτο της ρομ?

ευχαριστω;)

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου δώσει αυτό το αρχείο : WPDB.zip το οποίο βρίσκετε στο φάκελο root/system/etc

Έχω την Android Revolution HD 5.1.10 (αν και νομίζω ότι σε όλες τις ROM είναι ίδιο ...

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων .

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μεινεις οσο καιρος θες με την i00,απλα υπαρχουν αναβαθμισεις που το πιθανοτερο ειναι να μη τις παρεις.Οταν λοιπον βαρεθεις,βαλε μια αλλη και μη περιμενεις να αναβαθμιστει η i00 ;)

 

Δηλαδη η i00 δεν θα ξανα αναβαθμιστεί ?

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι;

 

Αυτο το θεμα με τα διαφορα radio εχει διαφορα releases εγω με βαση τι θα διαλεξω radio;;

 

Το τωρινο μου radio ειναι 12.28b.60.140eU_26.03.02.26_M αρκετα παλιο απο τι βλεπω...

“May the source be with you.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβασα (εδω στα νεα του forum) για καποιον ιο που κτυπα rooted συσκευες. Πιστευω οτι το ξερετε ηδη αλλα ας το εχουμε υποψιν μας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα το αγορασα απο το ιντερνετ! Ειναι εισαγωγης απο Γερμανια, (ειχε μονο τετοιες οδηγιες). Εχω 2 ερωτησεις:

1. πως μπορω να αποθηκευω διαφορες εφαρμογες που κατεβαζω απο το μαρκετ, και να τις αποθηκευω στη καρτα μηνμης;

 

2. επειδη ειναι εισαγωγης, μου βγαζει ενα λογοτυπο ----Τ----. (Ισως Τ-mobile?). Προφανως δεν γινεται να το σβησω.. Επισης η καρτα μνημης ηταν προενσωματωμενη, και εκει εχει κατι εφαρμογες(?) εγκατεστημενες. Το προβλημα ειναι οτι μου τρωει απο τα 8 γιγαμπαιτ, σχεδον τα 6. Τι μπορω να κανω; Τι ακριβως μπορει να εχει μεσα, γιατι ακομα ειμαι "χαμενος" με ολες τις λειτουργιες του κινητου!!;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα το αγορασα απο το ιντερνετ! Ειναι εισαγωγης απο Γερμανια, (ειχε μονο τετοιες οδηγιες). Εχω 2 ερωτησεις:

1. πως μπορω να αποθηκευω διαφορες εφαρμογες που κατεβαζω απο το μαρκετ, και να τις αποθηκευω στη καρτα μηνμης;

 

2. επειδη ειναι εισαγωγης, μου βγαζει ενα λογοτυπο ----Τ----. (Ισως Τ-mobile?). Προφανως δεν γινεται να το σβησω.. Επισης η καρτα μνημης ηταν προενσωματωμενη, και εκει εχει κατι εφαρμογες(?) εγκατεστημενες. Το προβλημα ειναι οτι μου τρωει απο τα 8 γιγαμπαιτ, σχεδον τα 6. Τι μπορω να κανω; Τι ακριβως μπορει να εχει μεσα, γιατι ακομα ειμαι "χαμενος" με ολες τις λειτουργιες του κινητου!!;)

 

1) Αν πας από το Setting->Manage Application και πατήσεις στις εφαρμογές μπορείς να τις κάνεις Move to SD Card εκτός αν εννοείς να αποθηκεύεις το ίδιο το apk είναι άλλη διαδικασία

 

2) Γιατι δεν το ενώνεις με τον υπολογιστή να το βάλεις σε λειτουργιά Disk Drive και να δεις τι έχει; :)

“May the source be with you.”
Link to comment
Share on other sites

1) Αν πας από το Setting->Manage Application και πατήσεις στις εφαρμογές μπορείς να τις κάνεις Move to SD Card εκτός αν εννοείς να αποθηκεύεις το ίδιο το apk είναι άλλη διαδικασία

 

2) Γιατι δεν το ενώνεις με τον υπολογιστή να το βάλεις σε λειτουργιά Disk Drive και να δεις τι έχει; :)

 

Το πρωτο το διαπιστωσα (ευχαριστω κιολας) Αν και δεν μεταφερονται ολες στη καρτα μνημης..

 

Το δευτερο αυριο θα το δω. Δεν μπορουσαν τα windows 7 να βρουν τη συσκευη.:wacko: Θα δοκιμασω κ απο το λαπτοπ μου!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο το διαπιστωσα (ευχαριστω κιολας) Αν και δεν μεταφερονται ολες στη καρτα μνημης..

 

Εδω είναι που έρχεται στο παρασκήνιο το Rooting :p

“May the source be with you.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα το αγορασα απο το ιντερνετ! Ειναι εισαγωγης απο Γερμανια, (ειχε μονο τετοιες οδηγιες). Εχω 2 ερωτησεις:

1. πως μπορω να αποθηκευω διαφορες εφαρμογες που κατεβαζω απο το μαρκετ, και να τις αποθηκευω στη καρτα μηνμης;

 

2. επειδη ειναι εισαγωγης, μου βγαζει ενα λογοτυπο ----Τ----. (Ισως Τ-mobile?). Προφανως δεν γινεται να το σβησω.. Επισης η καρτα μνημης ηταν προενσωματωμενη, και εκει εχει κατι εφαρμογες(?) εγκατεστημενες. Το προβλημα ειναι οτι μου τρωει απο τα 8 γιγαμπαιτ, σχεδον τα 6. Τι μπορω να κανω; Τι ακριβως μπορει να εχει μεσα, γιατι ακομα ειμαι "χαμενος" με ολες τις λειτουργιες του κινητου!!;)

 

1. Βάλε κάποιον file manager στο κινητό (πχ ES File Manager) και αντέγραψε στην κάρτα τον φάκελο data/apps.

2. Το πιο πιθανό είναι τα 2gb που σου λείπουν να τα πιάνουν οι χάρτες του Route66 (το default gps της htc).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...