Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλές θήκες έχει στο e-click.gr είναι της casemate που θεωρώ ότι είναι κορυφαίες, τη χρησιμοποίησα και στο απλό desire που είχα και είναι τελείες! Έρχονται σε τρεις εκδόσεις,,,,αλλά θα τα δείς!

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να κανω μια ερωτηση παιδια;Υπαρχει καποια καλη θηκη για το κινητο;Να υπαρχει σε μαγαζι στην Ελλαδα,δεν θελω ebay/amazon κτλ...

 

Εγώ πήρα την Barely There της Casemate, θα τη βρεις σε αρκετά μαγαζιά στο skroutz.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση παιδια;Υπαρχει καποια καλη θηκη για το κινητο;Να υπαρχει σε μαγαζι στην Ελλαδα,δεν θελω ebay/amazon κτλ...

 

Καλημέρα εγώ πήρα αυτή ειναι πολύ καλή !

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα εγώ πήρα αυτή ειναι πολύ καλή !

 

Πρόσεχε με το βάλε/βγάλε γιατί έχω διαβάσει διάφορα κατά καιρούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Έχω μια απορία!Έχω 3 λογαριασμούς mail, έναν yahoo, ενα gmail και ενα εταιρικό.Τους σύνδεσα με το τηλέφωνο αλλά όταν συνδέομαι με wifi ή 3g μόνο ο yahoo κάνει αυτόματη ανανέωση (που είναι και προεπιλεγμέμοσ)για νέα mail ενώ και στους 3 έχω τις ίδιες ρυθμίσεις. Μπρορεί κάποιος να βοηθείσει να γίνεται ανανέωση και στους 3 αυτόματα;

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω.. γινεται αγορα app απο το android market με προπληρωμενη καρτα ιντερνετ που βρησκουμε στα περιπτερα???
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω.. γινεται αγορα app απο το android market με προπληρωμενη καρτα ιντερνετ που βρησκουμε στα περιπτερα???

 

Ναι,απο τις τράπεζες

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Ναι,απο τις τράπεζες

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

δηλαδη?? τι απαιτει?? ..απλα παω στην τραπεζα και τους ζηταω μια προπληρωμενη καρτα? αυτο μονο??

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη?? τι απαιτει?? ..απλα παω στην τραπεζα και τους ζηταω μια προπληρωμενη καρτα? αυτο μονο??

 

Ναι αυτο μονο...;)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε με το βάλε/βγάλε γιατί έχω διαβάσει διάφορα κατά καιρούς.

 

Δηλαδή τι έχεις ακούσει ? Εγω προς το παρόν δεν έχω ακούσει κάτι !

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι έχεις ακούσει ? Εγω προς το παρόν δεν έχω ακούσει κάτι !

 

Υποθέτω ότι ο Γιάννης εννοεί πως με το βάλε/βγάλε μπορεί να φύγει το χρώμα γύρο από το φακό της κάμερας.

 

Προσωπικά όταν την είχα τη συγκεκριμένη θήκη το μόνο πρόβλημα που είχα τις πρώτες μέρες ήταν ότι

άφηνε κάποια σημάδια στο καπάκι των καρτών από το λουράκι που έχει για να τραβάς το κινητό να βγει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι έχεις ακούσει ? Εγω προς το παρόν δεν έχω ακούσει κάτι !

 

Προφανώς, οτι μετά από λίγο καιρό χαλαρώνει και δεν "σφίγγει" το κινητό όπως πρέπει. Αυτό σημαίνει οτι αν είσαι απρόσεχτος και τραβήξεις απότομα το λουράκι, μπορεί να γλιστρήσει το κινητό και να σου πέσει.

 

Πάντως και εγώ προσωπικά την ίδια έχω απο την ημέρα που το πήρα και είναι αρκετά κομψή και λειτουργική. Εσωτερικά έχει suede επένδυση και το βλέπω χλωμό να βγάλει το χρώμα γύρω από το φακό (αν και ισχύει αυτό που είπε ο kollatos για το λουράκι και το σημάδι που αφήνει στο καπάκι της sim).

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδή τι έχεις ακούσει ? Εγω προς το παρόν δεν έχω ακούσει κάτι !

 

Όχι τόσο αυτό...

Υποθέτω ότι ο Γιάννης εννοεί πως με το βάλε/βγάλε μπορεί να φύγει το χρώμα γύρο από το φακό της κάμερας.

 

Αλλά αυτό...

Προφανώς, οτι μετά από λίγο καιρό χαλαρώνει και δεν "σφίγγει" το κινητό όπως πρέπει. Αυτό σημαίνει οτι αν είσαι απρόσεχτος και τραβήξεις απότομα το λουράκι, μπορεί να γλιστρήσει το κινητό και να σου πέσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δε βλέπω μεγάλες διαφορές στις Roms που βγαίνουν πια και η κινητικότητα κάπως πεσμένη. Θεωρείτε πως έχουμε φτάσει ταβάνι στο θέμα ταχύτητας, παραμετροποιήσεων, κλπ;

Ίσως στις full sense θεωρώ πως υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης χωρίς βέβαια να γνωρίζω αν αυτό είναι κι εφικτό.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δε βλέπω μεγάλες διαφορές στις Roms που βγαίνουν πια και η κινητικότητα κάπως πεσμένη. Θεωρείτε πως έχουμε φτάσει ταβάνι στο θέμα ταχύτητας, παραμετροποιήσεων, κλπ;

Ίσως στις full sense θεωρώ πως υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης χωρίς βέβαια να γνωρίζω αν αυτό είναι κι εφικτό.

 

Συμφωνω μαζι σου...Δοκιμαζω συνεχεια και ολα μου φαινονται ιδια.Να σου πω την αληθεια μια πολυ μικρη διαφορα υπαρχει στις ext4 roms αλλα μονο αν εισαι ''ψειρας'' το καταλαβαινεις.Πλεον ολοι δουλευουν πανω σε διαφορα scripts και tweeks για να παρουσιασουν κατι.Ειμαι βεβαιως οτι θα στραφουν στο sense 3 ολοι οπου να ναι.Η virtuous πχ ειναι πραγματικα πολυ καλη και πολλα βηματα μπροστα απο τις προηγουμενες με real sense.Επισης βοηθαει πολυ και το daemon στη μπαταρια αλλα και ''ξυπνημα'' της συσκευης,σε οποια rom κι αν το δοκιμασα(να ναι καλα κι ο SpyrOs για τη βοηθεια του).Πλεον νομιζω οτι εκει θα κινηθουν απο δω και περα μιας και εχουν πιασει ταβανι...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι ο Γιάννης εννοεί πως με το βάλε/βγάλε μπορεί να φύγει το χρώμα γύρο από το φακό της κάμερας.

 

Προσωπικά όταν την είχα τη συγκεκριμένη θήκη το μόνο πρόβλημα που είχα τις πρώτες μέρες ήταν ότι

άφηνε κάποια σημάδια στο καπάκι των καρτών από το λουράκι που έχει για να τραβάς το κινητό να βγει.

 

Προφανώς, οτι μετά από λίγο καιρό χαλαρώνει και δεν "σφίγγει" το κινητό όπως πρέπει. Αυτό σημαίνει οτι αν είσαι απρόσεχτος και τραβήξεις απότομα το λουράκι, μπορεί να γλιστρήσει το κινητό και να σου πέσει.

 

Πάντως και εγώ προσωπικά την ίδια έχω απο την ημέρα που το πήρα και είναι αρκετά κομψή και λειτουργική. Εσωτερικά έχει suede επένδυση και το βλέπω χλωμό να βγάλει το χρώμα γύρω από το φακό (αν και ισχύει αυτό που είπε ο kollatos για το λουράκι και το σημάδι που αφήνει στο καπάκι της sim).

 

Δεκτές όλες οι απόψεις σας αλλα εγω προσωπικά δεν έχω δει ούτε σημαδάκια στο καπάκι των καρτων ούτε τίποτα !

Αυτο με την κάμερα δεν ξέρω αν ισχύει αλλα μου φαινεται λογικό να πάθει κάτι !

Εγώ πάντως μην φανταστειτε οτι το βαζω-βγάζω κάθε λέπτό :) μόνο όταν περπατάω το έχω μέσα και επίσης έχω και bluetooth και όταν με παιρνουν δεν χρειάζεται το βγάζω ! Πάντως εγώ την έχω πάνω απο 2 μήνες και είναι ακόμα σφιχτή , με δυσκολία μπαινει ακόμα !

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες screen capture , picture με ποιο πρόγραμμα κάνετε ;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

https://market.android.com/details?id=com.geeksoft.screenshot

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μαζι σου...Δοκιμαζω συνεχεια και ολα μου φαινονται ιδια.Να σου πω την αληθεια μια πολυ μικρη διαφορα υπαρχει στις ext4 roms αλλα μονο αν εισαι ''ψειρας'' το καταλαβαινεις.Πλεον ολοι δουλευουν πανω σε διαφορα scripts και tweeks για να παρουσιασουν κατι.Ειμαι βεβαιως οτι θα στραφουν στο sense 3 ολοι οπου να ναι.Η virtuous πχ ειναι πραγματικα πολυ καλη και πολλα βηματα μπροστα απο τις προηγουμενες με real sense.Επισης βοηθαει πολυ και το daemon στη μπαταρια αλλα και ''ξυπνημα'' της συσκευης,σε οποια rom κι αν το δοκιμασα(να ναι καλα κι ο SpyrOs για τη βοηθεια του).Πλεον νομιζω οτι εκει θα κινηθουν απο δω και περα μιας και εχουν πιασει ταβανι...

 

elthis η virtuous έχει κανένα σοβαρό θέμα που να με αποτρέψει από τνα την έχω για καθημερινή χρήση;

Και από μπαταρία πώς τα πάει;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μαζι σου...Δοκιμαζω συνεχεια και ολα μου φαινονται ιδια.Να σου πω την αληθεια μια πολυ μικρη διαφορα υπαρχει στις ext4 roms αλλα μονο αν εισαι ''ψειρας'' το καταλαβαινεις.Πλεον ολοι δουλευουν πανω σε διαφορα scripts και tweeks για να παρουσιασουν κατι.Ειμαι βεβαιως οτι θα στραφουν στο sense 3 ολοι οπου να ναι.Η virtuous πχ ειναι πραγματικα πολυ καλη και πολλα βηματα μπροστα απο τις προηγουμενες με real sense.Επισης βοηθαει πολυ και το daemon στη μπαταρια αλλα και ''ξυπνημα'' της συσκευης,σε οποια rom κι αν το δοκιμασα(να ναι καλα κι ο SpyrOs για τη βοηθεια του).Πλεον νομιζω οτι εκει θα κινηθουν απο δω και περα μιας και εχουν πιασει ταβανι...

 

H virtuous εχει προβληματα τρανταχτα η μπορεις να την εχεις ανετα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες screen capture , picture με ποιο πρόγραμμα κάνετε ;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Αν δεν κάνω λάθος το DHD έχει δυνατότητα να τραβάει screenshots πατώντας το power και το home button μαζί.

Επίσης μπορείς να πάρεις screenshot και με το QtADB.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

elthis η virtuous έχει κανένα σοβαρό θέμα που να με αποτρέψει από τνα την έχω για καθημερινή χρήση;

Και από μπαταρία πώς τα πάει;

 

H virtuous εχει προβληματα τρανταχτα η μπορεις να την εχεις ανετα?

 

Παιδια οχι,δεν υπαρχει καποιο μεγαλο προβλημα στη Virtuous.Πολυ καλυτερη απο τις προηγουμενες real sense 3 και μπορειτε να τη κρατησετε για καθημερινη χρηση.Ετσι κι αλλιως τα παιδια θα κανουν πλεον μια αναβαθμιση την εβδομαδα...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος το DHD έχει δυνατότητα να τραβάει screenshots πατώντας το power και το home button μαζί.

Επίσης μπορείς να πάρεις screenshot και με το QtADB.

 

Καντω πιο λιανα αν μπορεις... Και τους δυο τροπους...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οχι,δεν υπαρχει καποιο μεγαλο προβλημα στη Virtuous.Πολυ καλυτερη απο τις προηγουμενες real sense 3 και μπορειτε να τη κρατησετε για καθημερινη χρηση.Ετσι κι αλλιως τα παιδια θα κανουν πλεον μια αναβαθμιση την εβδομαδα...

 

Θέλω και εγώ να την δοκιμάσω ελπίζω να είναι πιο καλή από τις υπολοιπες γιατί είναι από ότι διάβασα είναι ρομ από το sensation πιο καινούργια από την kingdom. Οπότε και πιο καλή. ;)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Θέλω και εγώ να την δοκιμάσω ελπίζω να είναι πιο καλή από τις υπολοιπες γιατί είναι από ότι διάβασα είναι ρομ από το sensation πιο καινούργια από την kingdom. Οπότε και πιο καλή. ;)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Θα βάλω κι εγώ σήμερα και θα ποστάρω εντυπώσεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...