Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους!!!

Εδώ και δύο μέρες φοράω την DeSense v1.4 by NCTeam.

Πριν φορούσα την honeysense.

Εδώ και 6 μήνες που εχω την συσκευή εχω περάσει διάφορες ROM και μπορώ να πω ότι η DeSense v1.4 by NCTeam είναι μακράν η καλύτερη!!!

Αν και μου λείπει λίγο το rosie ομολογώ ότι αξίζουν παρά πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά για την προσπάθεια!!!Είναι η καλύτερη ROMχωρίς να κολλάει πουθενά!!Και πάλι μπράβο παιδιά πολύ καλή δουλειά!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα, πέρασα και εγώ τη desense 1.4 και οι εντυπώσεις είναι παρα πολύ θετικές. Περιμένουμε βέβαια και μια έκδοση στη βάση της ρομ του sensation.

 

Ήθελα να ρωτήσω το εξής: το τελευταίο καιρό δεν ανταποκρίνεται το κουμπι που αντιστοιχεί στην

Αύξηση έντασης της φωνής. Έχει συμβεί σε κανέναν? Το καλύπτει η εγγυηση? Ευχαριστώ

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια...Προσπαθω να βαλω μια φωτογραφια σαν ταπετσαρια στην κεντρικη οθονη,και μου κανει στο μενου επιλογων περικοπη της εικονας με αποτελεσμα να βγαζει στην οθονη οχι ολη την εικονα αλλα ενα μερος της μεγενθυμενο..Κατεβαζω εικονες με διαφορετικη αναλυση αλλα παλι τα ιδια..Χρειαζεται καποιο 'κολπο',καποια εφαρμογη ή κατι δεν κανω καλα? Επισης,θελω να μου πειτε καποια καλη εφαρμογη ή site με καλες live ταπετσαριες οθονης...Ευχαριστω..

 

 

Υ.Γ. Ευχαριστω τους elthis και dark_dog για την βοηθεια τους χθες το μεσημερι..

Όταν θες να επιλέξεις μια φωτογραφία για ταπετσαρία θα πρέπει να σου βγάζει πάνω της ένα πράσινο πλαίσιο. Αν τραβήξεις τα άκρα του αυτό μεγαλώνει κι έτσι μπορείς να επιλέξεις όλη την φωτογραφία. Ελπίζω να εννοείς αυτό... Όσο για τις κινούμενες ταπετσαρίες, αν και υπάρχει ειδικό thread για τις εφαρμογές νομίζω, κάνε μια αναζήτηση στο μάρκετ για live wallpapers και θα βρεις πολλά αποτελέσματα ;)

iPhone 4S 16 GB

iPad 3 Wi-Fi & Cellular 64 GB

New Entry: iPhone 5 16 GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

 

Για όσους χρησιμοποιούν το theme μου, απλά να ενημερώσω για το καθιερωμένο update της Κυριακής.

 

CM7 Crystal Theme

 

Το changelog περιλαμβάνει κάποια fix, επιπλέον themed apps και launcher icons καθώς και full morphs για lockscreens και για το υπόλοιπο σύστημα ;)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,

 

πως μπορω να κανω export ta contacts που εχω στο κινητο ωστε να τα περασω στο google acc μου ?

ειμαι σε διακοπες και τα contacts που εχω ειναι στο outlook acc στην δουλεια οποτε δεν μπορω να εχω προσβαση σε αυτα.

 

Υπαρχει τροπος ?

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,

 

πως μπορω να κανω export ta contacts που εχω στο κινητο ωστε να τα περασω στο google acc μου ?

ειμαι σε διακοπες και τα contacts που εχω ειναι στο outlook acc στην δουλεια οποτε δεν μπορω να εχω προσβαση σε αυτα.

 

Υπαρχει τροπος ?

 

Επαφές -> menu -> Εισαγωγή/Εξαγωγή - > Εξαγωγή σε κάρτα SD και μετά ξανά Εισαγωγή/Εξαγωγή και Εισαγωγή από κάρτα SD και τέλος επιλέγεις Google account.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα μπορουσε καποιος με rooted Desire HD απο εδω εσας να με βοηθησει ? ας μου στειλει PM

 

Τί άκυρο μήνυμα είναι αυτό; Στείλε ανοιχτά στο φόρουμ την απορία σου ρε άνθρωπε. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Τί άκυρο μήνυμα είναι αυτό; Στείλε ανοιχτά στο φόρουμ την απορία σου ρε άνθρωπε. :mad:

 

Δεν καταλαβαινω την επιθεση σου. Δεν θελεις, μην ασχολεισαι μαζι μου. Ουτε αγενης ημουν ουτε ερειστικος, ουτε αυθαδιασα.

Ειμαι παλαιοτερο μελος απο σενα και ξερω καλα τι γραφεται ανοιχτα κ τι οχι. Εσυ προφανως οχι. :)

Για να μην μπω και στη διαφορα ηλικιας που εχουμε... ακυρο να κανεις flame σε αυτο τον χορο.

Edited by Quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω την επιθεση σου. Δεν θελεις, μην ασχολεισαι μαζι μου. Ουτε αγενης ημουν ουτε ερειστικος, ουτε αυθαδιασα.

Ειμαι παλαιοτερο μελος απο σενα και ξερω καλα τι γραφεται ανοιχτα κ τι οχι. Εσυ προφανως οχι. :)

Για να μην μπω και στη διαφορα ηλικιας που εχουμε... ακυρο να κανεις flame σε αυτο τον χορο.

 

Άϊ καλά. Ποια ηλικία, τί flame και για τί "χορο" μιλάς; :dance:

Δεν είπα εγώ πως έβρισες κανέναν, απλά τέτοια μηνύματα είναι άκυρα, διότι άμα έχεις θέμα γιατί να μη μάθουμε όλοι ποιο είναι αυτό και πως λύνεται σε περίπτωση που αντιμετωπιστεί από κάποιον από εμάς; Αυτή είναι μια από τις καίριες λειτουργίες ενός φόρουμ και δη τεχνολογίας. Αλλιώς θα στέλναμε όλοι "Ας μου στείλει κάποιος προσωπικό μήνυμα, να με βοηθήσει". Αν ήξερες καλά, όπως λες, τι γράφεται ανοιχτά και τι όχι τότε θα ήξερες και ποιον να ρωτήσεις προφανώς. Τέλος πάντων. Βαριέμαι απίστευτα τέτοιες κουβέντες όπως και να συνδράμω στο να προστεθούν άχρηστα μηνύματα στο χώρο. ;)

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Έχω μια συσκευή HTC Desire HD και η sim κάρτα μου είναι 2 in one (2 αριθμοί στην ίδια κάρτα). Πως μπορώ να επιλέξω η κλήση που θα κάνω από ποιον αριθμό θα βγαίνει? Υπάρχει κάποιο app στο market ή έχει κάποιο μενού το Desire για να το επιλέξω?

 

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Έχω μια συσκευή HTC Desire HD και η sim κάρτα μου είναι 2 in one (2 αριθμοί στην ίδια κάρτα). Πως μπορώ να επιλέξω η κλήση που θα κάνω από ποιον αριθμό θα βγαίνει? Υπάρχει κάποιο app στο market ή έχει κάποιο μενού το Desire για να το επιλέξω?

 

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων

 

Αυτό γίνεται μέσα από τις Εφαρμογές > SIM Toolkit, αλλά πρέπει να γίνει ενεργοποίηση πρώτα των προωθήσεων. Δοκίμασες να καλέσεις πχ. από το σταθερό σου τηλέφωνο και στους 2 αριθμούς να δεις αν καλούν;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Έχω το desire hd και θέλω να μεταφέρω τις επαφές μου σε ένα άλλο κινητό μου, το Vodafon 553 (μπορεί και σε ένα SE w100i), ξέρει κανένας πως μπορεί να γίνει;

 

Ευχαριστώ και σόρρυ αν έχει απαντηθεί, αλλά σε μια μικρή αναζήτηση που έκανα, δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχει δοκιμάσει κανείς την honey3d να μας πει την γνώμη του. Ευχαριστώ ;)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχει δοκιμάσει κανείς την honey3d να μας πει την γνώμη του. Ευχαριστώ ;)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Πολύ καλή. Νομίζω ότι εύκολα θα πάρει τα πρωτεία από την Virtous......

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Έχω το desire hd και θέλω να μεταφέρω τις επαφές μου σε ένα άλλο κινητό μου, το Vodafon 553 (μπορεί και σε ένα SE w100i), ξέρει κανένας πως μπορεί να γίνει;

 

Ευχαριστώ και σόρρυ αν έχει απαντηθεί, αλλά σε μια μικρή αναζήτηση που έκανα, δεν βρήκα κάτι.

Μπορείς να κάνεις εξαγωγή τις επαφές σου στην κάρτα αποθήκευσης και να την βάλεις στο άλλο κινητό που θες να τις μεταφέρεις ή αν θες να μεταφέρεις συγκεκριμένες επαφές μπορείς να το κάνεις και με bluetooth κρατώντας παρατεταμένα πάνω σε μια επαφή.

iPhone 4S 16 GB

iPad 3 Wi-Fi & Cellular 64 GB

New Entry: iPhone 5 16 GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. δεν θα το πιστεψετε αλλα εχθες που ηρθαν οι αναβαθμηση των χαρτων google maps 5.8.0 εμενα δεν ηρθε τιποτα. μπαινω λοιπον στο android market να τους κατεβασω και τι λεει ??? η συσκευη σας htc desire hd δεν ειναι συμβατη με το προιον. δεν υπαρχει αυτο το πραγμα ρε παιδια. τι εγινε τωρα τι επαθε. ξερει κανεις κατι?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις εξαγωγή τις επαφές σου στην κάρτα αποθήκευσης και να την βάλεις στο άλλο κινητό που θες να τις μεταφέρεις ή αν θες να μεταφέρεις συγκεκριμένες επαφές μπορείς να το κάνεις και με bluetooth κρατώντας παρατεταμένα πάνω σε μια επαφή.

 

Απο την κάρτα δεν τα δέχεται το 553 και με bluetooth είναι πολύ επίπονο να τα περάσω ένα-ένα...

Κανένας άλλος τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Απο την κάρτα δεν τα δέχεται το 553 και με bluetooth είναι πολύ επίπονο να τα περάσω ένα-ένα...

Κανένας άλλος τρόπος;

 

Μέσω outlook καντο.(συγχρονισμο)

Link to comment
Share on other sites

Κάνε τις επαφές σου export στην κάρτα αποθήκευσης, σύνδεσε την μετά στον υπολογιστή κι εκεί θα δεις ένα αρχείο vcard, το οποίο κάνε αντιγραφή στον υπολογιστή και μετά χρησιμοποίησε το outlook όπως λέει ο φίλος. Ελπίζω σε βοηθάει έτσι :worry:

iPhone 4S 16 GB

iPad 3 Wi-Fi & Cellular 64 GB

New Entry: iPhone 5 16 GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται μέσα από τις Εφαρμογές > SIM Toolkit, αλλά πρέπει να γίνει ενεργοποίηση πρώτα των προωθήσεων. Δοκίμασες να καλέσεις πχ. από το σταθερό σου τηλέφωνο και στους 2 αριθμούς να δεις αν καλούν;

 

Και οι δύο αριθμοί λειτουργούν κανονικά. Αυτό που θέλω είναι όταν εγώ κάνω κλίση να μπορώ να επιλέξω από ποιον αριθμό θα φύγει η κλίση..

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει ας δοκιμάσει να αλλάξει το gps.conf σε αυτά τα στοιχεία. Εγώ είδα αρκετή διαφορά και ως προς το χρόνο κλειδώματος και ως προς την ακρίβεια του στίματος. Ίσως κάποιος πιο έμπειρος να μπορεί να το κάνει σε .zip για cwm. Αφού αλλάξουμε το αρχείο κάνουμε restart το τηλέφωνο και μετά από gps status η κάποιο άλλο αντίστοιχο προγραμμα κάνουμε clear agps data και μετά download agps data

 

NTP_SERVER=3.gr.pool.ntp.org

NTP_SERVER=3.europe.pool.ntp.org

NTP_SERVER=2.europe.pool.ntp.org

XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin

XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra.bin

XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin

INTERMEDIATE_POS=1

C2K_HOST=c2k.pde.com

C2K_PORT=1234

SUPL_HOST=FQDN

SUPL_HOST=supl.google.com

SUPL_PORT=7276

SUPL_SECURE_PORT=7275

SUPL_NO_SECURE_PORT=3425

SUPL_TLS_HOST=FQDN

SUPL_TLS_CERT=/etc/SuplRootCert

ACCURACY_THRES=5000

CURRENT_CARRIER=common

DEFAULT_USER_PLANE=TRUE

REPORT_POSITION_USE_SUPL_REFLOC=1

Edited by ellyn
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει ας δοκιμάσει να αλλάξει το gps.conf σε αυτά τα στοιχεία. Εγώ είδα αρκετή διαφορά και ως προς το χρόνο κλειδώματος και ως προς την ακρίβεια του στίματος. Ίσως κάποιος πιο έμπειρος να μπορεί να το κάνει σε .zip για cwm. Αφού αλλάξουμε το αρχείο κάνουμε restart το τηλέφωνο και μετά από gps status η κάποιο άλλο αντίστοιχο προγραμμα κάνουμε clear agps data και μετά download agps data

 

NTP_SERVER=3.gr.pool.ntp.org

NTP_SERVER=3.europe.pool.ntp.org

NTP_SERVER=2.europe.pool.ntp.org

XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin

XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra.bin

XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin

INTERMEDIATE_POS=1

C2K_HOST=c2k.pde.com

C2K_PORT=1234

SUPL_HOST=FQDN

SUPL_HOST=supl.google.com

SUPL_PORT=7276

SUPL_SECURE_PORT=7275

SUPL_NO_SECURE_PORT=3425

SUPL_TLS_HOST=FQDN

SUPL_TLS_CERT=/etc/SuplRootCert

ACCURACY_THRES=5000

CURRENT_CARRIER=common

DEFAULT_USER_PLANE=TRUE

REPORT_POSITION_USE_SUPL_REFLOC=1

 

Θα το δοκιμάσω και σήμερα πιθανόν...υπάρχει κάποια πηγή που το ανακαλυψες ή το εφτιαξες μόνος;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι δικό μου, είναι από το xda, όποιος έχει όρεξη υπάρχουν πολλά threads σχετικά. Τις συγκεκριμένες ρυθμίσεις τις βρήκα στο section για το HD2 (http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=11342772) αλλά δεν έχει σημασία, είναι για όλα τα android gps. Εγω απλά άλλαξα τα NTP servers για Ελλάδα.

 

UPDATE: τελικα ο AngelDeath έχει έτοιμο .zip για cwm για ελλάδα, απλά δε το είχε στη σελίδα, αυτό εδω είναι:

ftp://xda:xda1@cgserver.sytes.net/eugps/EUGPS%201.2/GREECE.zip

 

Έχει και πιο πολλές ρυθμήσεις

Edited by ellyn
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...