Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ χρησιμοποιώ μια 16gb class6 micro sdhc που είδες γραμμένο οτι δε δέχεται;;; μια χαρά δουλεύει,εννοείται!

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Παιδια θελω ωα αγορασω μια 16 αρα micro SDHC για το κινητο, αλλα ειδα οτι μονο SD δεχεται.

 

Κάπου είδες λάθος. Η συσκευή δέχεται κανονικά όλες τις microSDHC της αγοράς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας για τη διαδικασία Goldcard, είχα διαβάσει σε διάφορα φορουμς ότι μερικές κάρτες δεν γινόταν Gold, ή δεν γινόταν σωστά η διαδικασία Goldcard ή πράγματι μπορεί ορισμένες να εμφανίζουν προβλήματα με τη συγκεκριμένη διαδικασία.

Αλλά πέρα από αυτό, όλες οι microsd της αγοράς είναι 100% συμβατές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω ωα αγορασω μια 16 αρα micro SDHC για το κινητο, αλλα ειδα οτι μονο SD δεχεται.. Εχει κανεις SDHC για να μου πει; Μη τη παρω χωρις λογο.. Εν ολιγοις θα μου ειναισυμβατη; Ειδα τις διαφορες μεταξυ των καρτων.. Πρεπει να "πειραξω" καμια ρυθμιση πριν? Θα εχω προβλημα?

 

Καλημερα

 

SDHC = Secure Digital High Capacity.

 

Εν ολίγοις έχει να κάνει με την χωρητικότητα και όλες οι sd, άνω των 2gb, είναι sdhc.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Help!

 

Τι είναι το custom recovery;

Μπήκα για να κατεβάσω τη LeeDrOiD HD V3.2.1 GB από το λίνκ της πρώτης σελίδας, αλλά εκεί έχει ένα σωρό λίνκς πιο κάτω, βασικά αυτή είναι που περιγράφεται πιο πάνω;

Πρέπει να κατεβάσω και το recomended Radio; Καθώς και το FULL WIPE TO EXT4;

 

Χάθηκα λίγο ομολογώ.

Αν μπορεί κάποιος να μου τα ξεμπερδέψει θα ήμουν ευγνόμων!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Help!

 

Τι είναι το custom recovery;

Μπήκα για να κατεβάσω τη LeeDrOiD HD V3.2.1 GB από το λίνκ της πρώτης σελίδας, αλλά εκεί έχει ένα σωρό λίνκς πιο κάτω, βασικά αυτή είναι που περιγράφεται πιο πάνω;

Πρέπει να κατεβάσω και το recomended Radio; Καθώς και το FULL WIPE TO EXT4;

 

Χάθηκα λίγο ομολογώ.

Αν μπορεί κάποιος να μου τα ξεμπερδέψει θα ήμουν ευγνόμων!

 

Το custom recovery ειναι το μενου που εγκαθιστας μια ρομ,κανεις backup τη προηγουμενη κτλ.Γινεται install μεσω της εφαρμογης rom manager που εχει παντα τη τελευταια ''επισημη'' εκδοση.Να υποθεσω οτι δεν εισαι σε stock κατασταση και το ρωτας αυτο.

 

Το σωστο ζιπ κατεβασες.Τα υπολοιπα ειναι προσθετα που ΑΝ θες εγκαθιστας.

Επισης ΑΝ θες περνας και το προτινωμενο radio.

Mε το full wipe to ext4 θα το τρεξεις πριν ακριβως κανεις install τη ρομ για να σου κανει τα wipe στα ''διαμερισματα'' σου και να τα μετατρεψει σε ext4. Προσοχη,δε κανεις reboot μετα απο αυτο,αλλα κατευθειαν install zip και τρεχεις τη ρομ.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Εχω κάνει unbrand το κινητό με τη διαδικασία Goldcard, και μετά Downgrade στην έκδοση 1.32 σύμφωνα με τον οδηγό της 1ης σελίδας.

Επίσης είμαι permanent root.

Απο τα παραπάνω συμπεραίνεις ότι είμαι σε Stock ή όχι;

 

Το radio είναι κάποια εφαρμογή που επεκτείνει τις δυνατότητες του κινητού; Αν κάνω downgrade επειδή για παράδειγμα δεν με ικανοποίησε η νέα Rom, πρέπει να έγκαταστήσω και την ανάλογη έκδοση Radio ή δεν παίζει ρόλο;

 

Ευχαριστώ και συγνώμη για τον καταιγισμό ερωτήσεων.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Εχω κάνει unbrand το κινητό με τη διαδικασία Goldcard, και μετά Downgrade στην έκδοση 1.32 σύμφωνα με τον οδηγό της 1ης σελίδας.

Επίσης είμαι permanent root.

Απο τα παραπάνω συμπεραίνεις ότι είμαι σε Stock ή όχι;

 

Το radio είναι κάποια εφαρμογή που επεκτείνει τις δυνατότητες του κινητού; Αν κάνω downgrade επειδή για παράδειγμα δεν με ικανοποίησε η νέα Rom, πρέπει να έγκαταστήσω και την ανάλογη έκδοση Radio ή δεν παίζει ρόλο;

 

Ευχαριστώ και συγνώμη για τον καταιγισμό ερωτήσεων.:rolleyes:

 

Χρειαζεσαι επισης s-off για ναπερασεις μια custom rom και eng-s off για να μπορεσεις να περασεις radio.

Το radio ειναι ενα ξεχωριστο κομματι του software που ειναι υπευθυνο για τις ασυρματες λειτουργιες της συσκευης, wifi,data, το σημα του δικτυου σου κτλ.Δεν ανανεωνεται συχνα και δεν αλλαζει αν περαζεις καποια ρομ.Καλο ειναι να εχεις περασμενο το τελευταιο που υποθετικα ειναι βελτιωμενο απο τα προηγουμενα.Αλλα δεν ειναι και αναγκαιο αν δε θες.Το τελευταιο αλλα και ολα τα radio μπορεις να το βρεις εδω.ΑΝ θελησεις να το περασεις,χρειαζεται διαφορετικη διαδικασια που θα τη βρεις στο thread.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο.

 

Πρέπει πρώτα να εγκαταστήσω την Custom Rom και μετά το radio ή δεν έχει σημασία;

Μπαίνοντας στον bootloader βλέπω τα εξής:

ACE PVT SHIP S-OFF

HBOOT -0.85 .0007

MICROP -0438

RADIO 26.03.02.15_M3

eMMC-boot

 

Δεν ξέρω αν από εδώ φαίνεται για το ENG-OFF, το S-OFF νομίζω ότι είναι οκ.:X

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το διπλο post αλλα ανακαλυψα μια ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ(!!!!!!) εφαρμογη για οσους θελουν να διαβαζουν ειδησεις απο ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ σαιτ και να το εχουν σαν app στη συσκευη τους!!!(πχ οπως το in.gr).Το καλο ειναι οτι το apk.το φτιαχνουμε ΕΜΕΙΣ,βαζοντας σαν εικονιδιο ΟΠΟΙΟ θελουμε εμεις και ονομαζοντας την εφαρμογη μας ΟΠΩΣ θελουμε εμεις!!!!!

Ειναι τοσο απλο που σε ενα λεπτο θα εχετε τη δικη σας εφαρμογη με το αγαπημενο σας sait στο κινητο σας!!!!

 

Κανουμε εγγραφη εδω.

Παταμε ''get started''.

Bαζουμε το ονομα της εφαρμογης μας και τα RSS και παταμε οκ!!!

Ειμαστε ετοιμοι να το περασουμε στη συσκευη και να κανουμε install!!!:w00t:

 

Επισης μετα μπορειτε να το ανεβεσετε και στο μαρκετ!!!!!Ε,ρε γλεντια....

 

Ανδρεα,Γιαννη η οποιος αλλος mod,αν θελετε βαλτε το και στις εφαρμογες του android η οπου αλλου νομιζεται οτι ταιριαζει καλυτερα!!!

 

edit:researcher δεν εχει σημασια ποτε θα το περασεις το radio κι επισης αυτο που σου εχει απομεινει ειναι πρωτα να κανεις eng-s off.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρέπει πρώτα να εγκαταστήσω την Custom Rom και μετά το radio ή δεν έχει σημασία;

 

Δεν είναι δεσμευτικό εκτός και αν αναφέρεται διαφορετικά στις οδηγίες της εκάστοτε rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το διπλο post αλλα ανακαλυψα μια ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ(!!!!!!) εφαρμογη για οσους θελουν να διαβαζουν ειδησεις απο ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ σαιτ και να το εχουν σαν app στη συσκευη τους!!!(πχ οπως το in.gr).Το καλο ειναι οτι το apk.το φτιαχνουμε ΕΜΕΙΣ,βαζοντας σαν εικονιδιο ΟΠΟΙΟ θελουμε εμεις και ονομαζοντας την εφαρμογη μας ΟΠΩΣ θελουμε εμεις!!!!!

Ειναι τοσο απλο που σε ενα λεπτο θα εχετε τη δικη σας εφαρμογη με το αγαπημενο σας sait στο κινητο σας!!!!

 

Κανουμε εγγραφη εδω.

Παταμε ''get started''.

Bαζουμε το ονομα της εφαρμογης μας και τα RSS και παταμε οκ!!!

Ειμαστε ετοιμοι να το περασουμε στη συσκευη και να κανουμε install!!!:w00t:

 

Επισης μετα μπορειτε να το ανεβεσετε και στο μαρκετ!!!!!Ε,ρε γλεντια....

 

Ανδρεα,Γιαννη η οποιος αλλος mod,αν θελετε βαλτε το και στις εφαρμογες του android η οπου αλλου νομιζεται οτι ταιριαζει καλυτερα!!!

 

edit:researcher δεν εχει σημασια ποτε θα το περασεις το radio κι επισης αυτο που σου εχει απομεινει ειναι πρωτα να κανεις eng-s off.

 

Έφτιαξα μία εφαρμογή με RSS από το myphone: http://db.tt/ZSC2Xrf

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα μία εφαρμογή με RSS από το myphone: http://db.tt/ZSC2Xrf

 

Και πανω που ελεγα να την ανεβασω....:(

Δε πειραζει, το ιδιο ειναι....;)

Ας ανεβει και στο market τωρα!!!...:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω από την Leedroid 3.1.5 με sense 3 στην 3.2.1

κάνω Wipe cache partition , Wipe dalvik cache και την περνάω και μετά πάλυ το sense 3 ?

 

μόνο Wipe data/factory reset δεν χρειάζεται να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω από την Leedroid 3.1.5 με sense 3 στην 3.2.1

κάνω Wipe cache partition , Wipe dalvik cache και την περνάω και μετά πάλυ το sense 3 ?

 

μόνο Wipe data/factory reset δεν χρειάζεται να κάνω?

 

Λογικα θα είσαι εντάξει.Δοκίμασε το κι αν δεις f/c στη ρομ,πέρασε τη με full wipe.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα είσαι εντάξει.Δοκίμασε το κι αν δεις f/c στη ρομ,πέρασε τη με full wipe.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

δοκιμάζω έτσι και βλέπω.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα λιγο τα φωτα σας.

 

Μετα απο αρκετους μηνες με root και sense based roms, λεω να δοκιμασω για λιγο την MIUI. Το κινητο μου αυτη τη στιγμη το εχω στα αγγλικα, και εχω το keyboard σε συνδυασμο Ελληνικα/Αγγλικα.

 

Απο τα λιγα που εχω δει, η MIUI δεν εχει Ελληνικα. Πως μπορω να πετυχω το ιδιο αποτελεσμα, δηλαδη τηλεφωνο/μενου κλπ στα αγγλικα και Ελληνικα/Αγγλικα στο keyboard, βαζωντας MIUI?

Το πακετο που εχει φτιαξει ο Finn μπορει να βοηθησει σε αυτο?

 

Επισης αν εχει δοκιμασει καποιος, ποια εκδοση MIUI προτεινετε? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=970196 αυτην η μηπως http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1117797 αυτην?

Τι διαφορες εχουν?

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα λιγο τα φωτα σας.

 

Μετα απο αρκετους μηνες με root και sense based roms, λεω να δοκιμασω για λιγο την MIUI. Το κινητο μου αυτη τη στιγμη το εχω στα αγγλικα, και εχω το keyboard σε συνδυασμο Ελληνικα/Αγγλικα.

 

Απο τα λιγα που εχω δει, η MIUI δεν εχει Ελληνικα. Πως μπορω να πετυχω το ιδιο αποτελεσμα, δηλαδη τηλεφωνο/μενου κλπ στα αγγλικα και Ελληνικα/Αγγλικα στο keyboard, βαζωντας MIUI?

Το πακετο που εχει φτιαξει ο Finn μπορει να βοηθησει σε αυτο?

 

Επισης αν εχει δοκιμασει καποιος, ποια εκδοση MIUI προτεινετε? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=970196 αυτην η μηπως http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1117797 αυτην?

Τι διαφορες εχουν?

 

Έβαλα την MIUI από το πρώτο link που έδωσες (MIUI 1.6.17 v.2: Freshly Squeezed Edition™).

Δεν πέρασα το πακέτο για το Ελληνικό μενού γιατί δεν περιέχει Ελληνικό πληκτρολόγιο.

Για Ελληνικό/Αγγλικό πληκτρολόγιο σου προτείνω ανεπιφύλακτα το Smart Keyboard PRO.

Δες το post #817 για screenshots.

Edited by panart
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση panart.

Ειχα δει το post σου, πολυ ωραια screenshots. Πριν την κανεις εγκατασταση εκανες full wipe με το tool που προτεινει ο developer? Και αν ναι, εκανες με EXT3 η EXT4?

Το Smart Keyborad PRO οντως πολυ καλο, το εχω δοκιμασει στο παρελθον.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση panart.

Ειχα δει το post σου, πολυ ωραια screenshots. Πριν την κανεις εγκατασταση εκανες full wipe με το tool που προτεινει ο developer? Και αν ναι, εκανες με EXT3 η EXT4?

Το Smart Keyborad PRO οντως πολυ καλο, το εχω δοκιμασει στο παρελθον.

 

Έκανα full wipe στο Clockworkmod recovery, δεν χρησιμοποίησα το tool.

Ορίστε και μερικά νέα screenshots: http://imageshack.us/g/819/20110622204728.jpg/

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα! Το κινητο (απο Γερμανια) δεν μου εμφανιζει το 3G. Πηρα τηλεφωνο το τμημα εξυπηρετησης και με ενα κυριο εκανα καποια ρυθμιση. Την οποια κ ποσταρω κ εδω:

 

Ρυθμισεις->Ασυρμ. Δικτυα->Δικτυα Κινητης Τηλεφωνιας->Ονοματα σημειου προσβασης. Εκει ακριβως πατας MENU->Νεο APN.

Σου βγαζει μια λιστα με διαθεσιμες επιλογες μεσα. Πειραξα τα εξης:

Στο "Ονομα εβαλα INTERNET

Στο ΑΡΝ εβαλα internet

τα υπολοιπα ως εχουν, και στη τελευταια επιλογη

Τυπος ΑΡΝ εγραψα INTERNET.

Πατησα save, εκανα restart κ εβγαλα και τη καρτα sim, αλλα δεν αλλαξε κατι. Οι ρυθμισεις για το συγκεκριμενο κινητο ειναι χειροκινητες, και οταν του ειπα οτι το κινητο ειναι απο το εξωτερικο, μου ειπε οτι πιθανον να μη γινεται τιποτα λογο του λειτουργικου android. Δεν δοκιμασα να μπω στο ιντερνετ μιας και δεν ειχα λεφτα στη καρτα μου, αλλα το σημα της 3ης γενιας δεν λεει να εμφανιιστει. Μου ειπε να περασω και απο καταστημα γερμανου να του ριηξουν μια ματια. Αλλα πιστευω οτι πιο πολλα πραγματα πανω στο θεμα θα βρω απο το ιντερνετ, παρα απο εκει! Αυτα....

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι εκεί που είσαι πιάνει 3G;
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι στην stock rom τι εικονίδια εμφανίζει, πάντως ανάλογα με το σήμα της κάθε περιοχής πλέον με την CyanogenMod 7 βλέπω:

G (GPRS)

E (EDGE)

3G

H

 

σηματάκι για 3G παίζει να χω δει μετρημένες 2-3 φορές μονο. Συνήθως είμαι ή στο Ε ή λίγο στο Η.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...