Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντως τις ι00 5.3 και 5.5 τις βρισκω πολυ ανωτερες απο τη virtuous

Σαν συνολικη αισθηση μιλαω , δεν ειμαι benchmark-maniac

ΠΟλυ πιο smooth και με πολυ ανωτερη αποκριση και εχω την εντυπωση και με πιο πολυ ευαισθησια στην αφη.

Δεν ξερω αν ειναι η εντυπωση μου μονο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

+1 για την virtuous, η καλυτερη με sence 3 και διαρκεια μπαταριας:)

 

Συμφωνώ απολύτως. +1 κι από μένα.;)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως. +1 κι από μένα.;)

 

Κι από εμένα, η ίδια άποψη, virtuous η καλυτερη με sense 3 και σε διαρκεια μπαταριας!!

--------------------------------------------

ROM: LeeDrOiD HD v1.5.1 A2SD+ Patch

Radio: 12.35d.60.140f_26.06.03.24_M2

Kernel: Leedroid 1.4v

--------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Κι από εμένα, η ίδια άποψη, virtuous η καλυτερη με sense 3 και σε διαρκεια μπαταριας!!

 

Διαβάζω πως η 1.25 έχει πρόβλημα όσον αφορά τη διάρκεια της μπαταρίας... oh well, μιάς και πήρα μεγαλύτερη κάρτα και επιτέλους μπορώ να ρίξω όσα nandroid θέλω ευκαιρία να την δοκιμάσω :)

 

Θα ποστάρω σχόλια σε σχέση με την τελευταία leedroid.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω πως η 1.25 έχει πρόβλημα όσον αφορά τη διάρκεια της μπαταρίας... oh well, μιάς και πήρα μεγαλύτερη κάρτα και επιτέλους μπορώ να ρίξω όσα nandroid θέλω ευκαιρία να την δοκιμάσω :)

 

Θα ποστάρω σχόλια σε σχέση με την τελευταία leedroid.

 

Οταν τη βαλεις,προσθεσε και το ''πακετακι'' του Ανδρεα με τις χαμηλοτερες συχνοτητες και η μπαταρια σου θα ειναι μια χαρα...;)

Καλοριζικη κι η καρτα...Σβηνε και κανενα nandroid ομως!Γεμισε τη με χρησιμα πραγματα!!!....:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αφησα λιγο το sense και παιζω με honeymiui πολυ καλη ομορφη και φυσικα πολυ γρηγορη... εεε miui ειναι αυτη. Απο μπαταρια καλα μου φαινεται μεχρι τωρα. Απλα ελεγε οτι εχει αρκετες γλωσσες μεσα και βλεπω οτι εχει μονο αγγλικα και κινεζικα αλλα δεν με ενοχλει ιδιαιτερα.;)

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αφησα λιγο το sense και παιζω με honeymiui πολυ καλη ομορφη και φυσικα πολυ γρηγορη... εεε miui ειναι αυτη. Απο μπαταρια καλα μου φαινεται μεχρι τωρα. Απλα ελεγε οτι εχει αρκετες γλωσσες μεσα και βλεπω οτι εχει μονο αγγλικα και κινεζικα αλλα δεν με ενοχλει ιδιαιτερα.;)

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Πληρη Ελληνικη γλωσσα για miui υπαρχει μονο απο τον Finn!Δε ξερω αν λειτουργει η μεταφραση του στη honeymiui.Καλο ειναι να μας απαντησει...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μπορω μεσω htc sync να συγχρονησω τις επαφες μου. Ειναι αποθηκευμενες στο my phonebook, και μολις διαβασα στο βιβλιαρακι οτι επρεπε να τις ειχα αποθηκευσει στη μνημη του τηλεφωνου! Εν ολιγοις δεν μου τις εμφανιζει στο ΗΤc sync...Τι μπορω να κανω για να μη τις χασω? Οταν επιλεγω τις επαφες μου βγαζει: Εισαγωγη απο sim, Εισαγωγη απο καρτα sd, Εξαγωγη σε καρτα sd, μονο!
Link to comment
Share on other sites

Κι από εμένα, η ίδια άποψη, virtuous η καλυτερη με sense 3 και σε διαρκεια μπαταριας!!

 

Είναι θετικό επίσης που ξέρουμε πως κάθε Δευτέρα βγαίνει ενημέρωση, αλλά από την άλλη (και προς το παρόν) το πλήρες σβήσιμο είναι "υποχρεωτικό".

Link to comment
Share on other sites

MIUI 1.6.24 με ελληνικά εδώ!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

MIUI 1.6.24 με ελληνικά εδώ!

 

Μπραβο finn...;)

Πανω στην ωρα!Θα υπαρχει προβλημα αν προσθεσουμε το πακετο σου στη honeymiui???

 

Eυχαριστουμε!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο finn...;)

Πανω στην ωρα!Θα υπαρχει προβλημα αν προσθεσουμε το πακετο σου στη honeymiui???

 

Eυχαριστουμε!

 

Λογικά είναι βασισμένη σε παλιότερη τηε 1.6.24

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι βασισμένη σε παλιότερη τηε 1.6.24

 

Οκ!θα το δω και θα postαρω τη σελιδα σου για οποιον θελει τα Ελληνικα γιατι καποιοι τη χρησιμοποιουν...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είναι θετικό επίσης που ξέρουμε πως κάθε Δευτέρα βγαίνει ενημέρωση, αλλά από την άλλη (και προς το παρόν) το πλήρες σβήσιμο είναι "υποχρεωτικό".

 

:wacko: σε κάθε update της rom θέλει wipe? :cry:

 

Ελπίζω τουλάχιστον titanium backup από σύστημα και εφαρμογές να μπορούν να γίνουν κανονικά restore από παλιά σε νέα έκδοση.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

:wacko: σε κάθε update της rom θέλει wipe? :cry:

 

Ελπίζω τουλάχιστον titanium backup από σύστημα και εφαρμογές να μπορούν να γίνουν κανονικά restore από παλιά σε νέα έκδοση.

 

Γινεται κανονικα το restore αλλα να κανεις ΜΟΝΟ σε εφαρμογες και ΟΧΙ σε δεδομενα συστηματος..;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ξερει καποιος να μου συστησει-αν υπαρχει βεβαια-καποιο android προγραμμα για το Desire HD,με το οποιο να γινεται φραγη επιλεγμενων εισερχομενων κλησεων και sms? Δηλαδη οταν σε παιρνει καποιο ανεπιθυμητο νουμερο ή οταν σου στελνει sms,οχι μονο να μην χτυπαει το τηλ. αλλα ουτε να αναβει η οθονη. Ευχαριστω εκ των προτερων..
Link to comment
Share on other sites

Γινεται κανονικα το restore αλλα να κανεις ΜΟΝΟ σε εφαρμογες και ΟΧΙ σε δεδομενα συστηματος..;)

 

Δηλαδή κάθε Δευτέρα θα πρέπει να περνάω εξ'αρχής ρυθμίσεις συστήματος και homescreens;! Βάναυσο μου φαίνεται!

 

Πάντως στην σελίδα της Virtuous, στο Documentation αναφέρει:

 

3. If you are coming from another ROM with the same exact base (i.e. same version of Sense), you may not have to wipe data. I obviously recommend wiping data the first time you install Virtuous (since it will eliminate any possibly bad/stale configuration), but the update script will not do so automatically during installation. Use your best judgement to determine what works best for you.

 

4. Wipes are NOT required for any upgrade to/from any release with the same major version of the ROM; downgrades are a different story. Versioning schema is Major.Minor.Revision.

 

Μήπως τελικά δεν χρειάζεται wipe όταν αναβαθμίζεις από Virtuous σε Virtuous παρα μόνον όταν υπάρχουν σημαντικές αλλαγές; :cool:

 

Καλησπερα! Ξερει καποιος να μου συστησει-αν υπαρχει βεβαια-καποιο android προγραμμα για το Desire HD,με το οποιο να γινεται φραγη επιλεγμενων εισερχομενων κλησεων και sms? Δηλαδη οταν σε παιρνει καποιο ανεπιθυμητο νουμερο ή οταν σου στελνει sms,οχι μονο να μην χτυπαει το τηλ. αλλα ουτε να αναβει η οθονη. Ευχαριστω εκ των προτερων..

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό (υπάρχει και δοκιμαστική έκδοση), αλλά χρειάζεται root.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω akpe..Θα πρεπει ομως να κανω root το κινητο οπως καταλαβα,και ακομα δεν επιθυμω κατι τετοιο..Υπαρχει καποιο εναλλακτικο σχετικο προγραμμα που να λειτουργει χωρις να χρειαζεται root η συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω χρειάζεσαι root για αυτή τη δουλειά :/

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τελικά δεν χρειάζεται wipe όταν αναβαθμίζεις από Virtuous σε Virtuous παρα μόνον όταν υπάρχουν σημαντικές αλλαγές; :cool:.

 

Γενικα ισχυει αυτο που λες.Παντα μπορεις να δοκιμαζεις με μονο wipe cache-dalvik αν το update βασιζεται σε ιδια base και ο dev δε γραφει για full wipe.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Γενικα ισχυει αυτο που λες.Παντα μπορεις να δοκιμαζεις με μονο wipe cache-dalvik αν το update βασιζεται σε ιδια base και ο dev δε γραφει για full wipe.

 

Γενικά αυτό υποψιάζομαι! Πάντως η Virtuous αξίζει, δεν την περίμενα τόσο smooth! Τώρα περνάω το τελευταίο μου backup στη leedroid και ανάλογα με τα σχόλια της αυριανής έκδοσης μάλλον θα την περάσω μόνιμα :cool:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Για όσους φοβούνται τις nightlies, βγήκε η πιο πρόσφατη stable CM7.1 RC1

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1143064

 

;)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλη ειναι,απλα ο φιλος λεει με full sense 3...H leedroid οπως και οι περισσοτερες εχουν ενωσει απλα κομματια...;)

Καλημέρα, εγώ έχω φλασάρει την Leedroid 3.1.6 με Sense 2.1. Τι μπορώ να κάνω για να περάσω πάλι μια Ledroid αλλά με sense 3; Η διαδικασία είναι η ίδια ή δημιουργείται πρόβλημα; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ έχω φλασάρει την Leedroid 3.1.6 με Sense 2.1. Τι μπορώ να κάνω για να περάσω πάλι μια Ledroid αλλά με sense 3; Η διαδικασία είναι η ίδια ή δημιουργείται πρόβλημα; Ευχαριστώ.

 

Καλημερα.

Απ οτι ξερω ο lee εχει βαλει στη 1η σελιδα ενα ''πακετο'' με το sense3(δεν ειναι ολοκληρη rom).Κατεβασε το λοιπον,κανε wipe cache,wipe dalvik και install.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...