Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑΛΟ ΣΕΣΗΜΕΡΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

 

Κατάφερα και έκανα root το DHD. Τώρα λέω να την αναβαθμίσω σε sense 3.3. Θέλω μια βοήθεια από όποιον μπορεί. Να την περάσω μέσω recovery? και αν ναι που θα βρώ το CWM Recavery και πως θα το περάσω. Αν το περάσω μετάξέρω να το περάσω με την μέθοδο install zip from sd card. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ,

 

Κώστας

 

Κώστα,στη 1η σελίδα έχει το πως θα περάσεις can.Επίσης ένας τρόπος είναι να κατεβασεις το Rom manager και στις επιλογές του,install clockworkmode recovery.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει καμια εικόνα που να δείχνει που ακριβώς είναι οι αισθητήρες νερού? να δώ αν τελικά πήρε νερό και αν έχουν αλλάξει χρώμα....
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμια εικόνα που να δείχνει που ακριβώς είναι οι αισθητήρες νερού? να δώ αν τελικά πήρε νερό και αν έχουν αλλάξει χρώμα....

 

Ποιους αισθητηρες νερου εννοεις;;;;;;:confused:

Δε νομιζω οτι υπαρχει τροπος να καταλαβεις αν παιρνει νερο.Και ειναι πολυ περιεργο να πηρε νερο απο το...γυμναστηριο.Η μονη λυση ειναι να πας στο service να κοιταξουν την υγρασια φιλε μου.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμια εικόνα που να δείχνει που ακριβώς είναι οι αισθητήρες νερού? να δώ αν τελικά πήρε νερό και αν έχουν αλλάξει χρώμα....

Ελπιζω να μην εμπλεξες γιατι το νερο ειναι εχθρος των ηλεκτρονικων. Πηγαινε service...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι δεν έπεσε πουθενά σε νερά...... Και γενικά λειτουργεί κανονικά το κινητό μόνο που πρέπει να έχω τα ακουστικά συνδεδεμένα για να μπορώ να μιλήσω, αλλα όταν τα βάζω χαμηλώνει η ένταση του κινητού και δεν το ακούω. Ξέρετε πως γίνεται να το φτιάξω αυτό προσωρινά????

 

Το θέμα είναι οτι δεν θέλω να μπλέξω με service γιατί το έχω πάρει απο το play247.gr και θα πρέπει να το πάρουν αυτοί το κινητό για να το πάνε στο τμήμα service επειδή είναι παραεισαγωγής. Τους έχω στείλει e-mail και περιμένω.

 

 

Αυτό με τους αισθητήρες το διάβασε σε ένα ξένο forum, οτι έχει 2 στο κάτω καπάκι της sim και στην μπαταρία, πρέπει να είναι αυτά τα 2 σαν κουμπάκια που λένε πάνω void, αν είναι κόκκινα λέει αυτά πάει να πεί οτι πέρασε νερό. Σε εμένα είναι κανονικά. Το θέμα είναι αν έχει πάρει ας είναι μόνο η οθόνη να δώσω 70-80 ευρο τουλάχιστον να το φτιάξω, γιατί το έχω μόνο μερικούς μήνες......

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι όπως στο HD2, τότε δεν είναι τα στρογγυλά που γράφουν VOID. Αυτά είναι σφραγίδες για τις torx βίδες που είναι από κάτω.

 

Στο HD2 oι αισθητήρες υγρασίας είναι κάτι τετράγωνα λίγο χνουδωτά σαν χαρτί που έχουν ΆΣΠΡΟ χρώμα υπό κανονικές συνθήκες. Αν δεχτούν νερό/υγρασία αλλάζουν χρώμα (δεν ξέρω τι χρώμα γίνονται).

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Κώστα,στη 1η σελίδα έχει το πως θα περάσεις can.Επίσης ένας τρόπος είναι να κατεβασεις το Rom manager και στις επιλογές του,install clockworkmode recovery.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

φιλε "ETHIS" έχω την ROM MANAGER και φλάσαρα το τελευταίο update. Κάνω επαννεκίνηση και μπάινω στο bootloader όπου επιλέγω recovery. Σωστά; Αν ναί στο τηλέφωνο εμφανίζεται μαύρη οθόνη με το πλαίσιο το τηλεφώνου και ένα κόκκινο τρίγωνο (αν θυμάμαι καλά). Τι πρέπει να κάνω; (Βέβαια μόλις βγάλω την SIM και την ξαναβάλω παίζει κανονικά-ευτυχώς)

Link to comment
Share on other sites

φιλε "ETHIS" έχω την ROM MANAGER και φλάσαρα το τελευταίο update. Κάνω επαννεκίνηση και μπάινω στο bootloader όπου επιλέγω recovery. Σωστά; Αν ναί στο τηλέφωνο εμφανίζεται μαύρη οθόνη με το πλαίσιο το τηλεφώνου και ένα κόκκινο τρίγωνο (αν θυμάμαι καλά). Τι πρέπει να κάνω; (Βέβαια μόλις βγάλω την SIM και την ξαναβάλω παίζει κανονικά-ευτυχώς)

 

Πας rom manager-flash clockworkmod-επιλεγεις το HTC desire HD και σου περναει το recovery.Μετα απο rom manager παλι επιλεγεις reboot into recovery και σε πηγαινει αυτοματα.

Αλλα εχεις κανει s-off, eng s-off πρωτα;Αν οχι, πρεπει να τα κανεις απο τη 1η σελιδα παλι.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι όπως στο HD2, τότε δεν είναι τα στρογγυλά που γράφουν VOID. Αυτά είναι σφραγίδες για τις torx βίδες που είναι από κάτω.

 

Στο HD2 oι αισθητήρες υγρασίας είναι κάτι τετράγωνα λίγο χνουδωτά σαν χαρτί που έχουν ΆΣΠΡΟ χρώμα υπό κανονικές συνθήκες. Αν δεχτούν νερό/υγρασία αλλάζουν χρώμα (δεν ξέρω τι χρώμα γίνονται).

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk.

 

Πρέπει να βγεί το καπάκι το πίσω ολόκληρο γαι να τα δώ αυτά? Γιατί δεν φαίνεται τίποτα!!!

 

 

*Ξέρουμε πως γίνεται να βάλω να χτυπάει δυνατά όταν είναι με τα ακουστικά συνδεδεμένο???

Edited by minarokeftes
Link to comment
Share on other sites

Πας rom manager-flash clockworkmod-επιλεγεις το HTC desire HD και σου περναει το recovery.Μετα απο rom manager παλι επιλεγεις reboot into recovery και σε πηγαινει αυτοματα.

Αλλα εχεις κανει s-off, eng s-off πρωτα;Αν οχι, πρεπει να τα κανεις απο τη 1η σελιδα παλι.

 

Φίλε "ethis" δεν το είχα κάνει. Το κάνω και τα λέμε

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βγεί το καπάκι το πίσω ολόκληρο γαι να τα δώ αυτά? Γιατί δεν φαίνεται τίποτα!!!

Στο HD2 υπάρχει ένα τέτοιο κάτω απ´ την μπαταρία αν θυμάμαι καλά. Απλά βγάζεις την μπαταρία και το βλέπεις. Υπάρχουν όμως κι άλλα τέτοια στο εσωτερικό του που δεν φαίνονται αν δεν το ξεβιδωσεις.

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε "ethis" δεν το είχα κάνει. Το κάνω και τα λέμε

Λοιπόν το δοκίμασα με το easy radio tool και πάτησα την πρώτη επιλογή όπως λένε οι οδηγίες. Κολάει και δεν προχωράει.

Τι φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το δοκίμασα με το easy radio tool και πάτησα την πρώτη επιλογή όπως λένε οι οδηγίες. Κολάει και δεν προχωράει.

Τι φταίει;

 

Δε γνωριζω τι μπορει να το κολλαει φιλε μου...Περιμενε τον Ανδρεα η καποιο αλλο παιδι που γνωριζει...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωριζω τι μπορει να το κολλαει φιλε μου...Περιμενε τον Ανδρεα η καποιο αλλο παιδι που γνωριζει...

οκ θα περιμένω. Απλά μήπως ξέρεις εσύ να μου πείς αν πρέπει να τρέξω το visionary πρώτα και αν ναι πατάω την πρώτη ή την δεύτερη επιλογή που έχει μόνο s-off

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Τελικά δοκίμασα το visionary και μετά την πρώτη επιλογή στο easy radio tool. Όλα ok. Αλλά μετά στο eng s-off έχει κολλήσει. Τώρα αυτό τι σημαίνει ότι εγώ έχω μόνιμα s-off? Και αν ναι πως έχω ξανά radio s-on?

Edited by halkpao
Link to comment
Share on other sites

οκ θα περιμένω. Απλά μήπως ξέρεις εσύ να μου πείς αν πρέπει να τρέξω το visionary πρώτα και αν ναι πατάω την πρώτη ή την δεύτερη επιλογή που έχει μόνο s-off

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Τελικά δοκίμασα το visionary και μετά την πρώτη επιλογή στο easy radio tool. Όλα ok. Αλλά μετά στο eng s-off έχει κολλήσει. Τώρα αυτό τι σημαίνει ότι εγώ έχω μόνιμα s-off? Και αν ναι πως έχω ξανά radio s-on?

 

Εχει και επιλογη s on απ οτι θυμαμαι,αλλα ετσι κι αλλιως ΑΝ ποτε χρειαστεις να επανελθεις,τρεχεις μια επισημη rom και ολα επανερχονται.

Τωρα εγκατεστησε αν θες το cwm.Το eng s-off ειναι για να αλλαξεις radio και μπορεις να το κανεις οποιαδηποτε στιγμη.

Αρα εισαι ετοιμος τωρα να flashαρεις μια custom rom.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εχει και επιλογη s on απ οτι θυμαμαι,αλλα ετσι κι αλλιως ΑΝ ποτε χρειαστεις να επανελθεις,τρεχεις μια επισημη rom και ολα επανερχονται.

Τωρα εγκατεστησε αν θες το cwm.Το eng s-off ειναι για να αλλαξεις radio και μπορεις να το κανεις οποιαδηποτε στιγμη.

Αρα εισαι ετοιμος τωρα να flashαρεις μια custom rom.

 

Μπα δεν είμαι. Βγαίνει πάλι το πλαίσιο τηλεφώνου με το κόκκινο τρίγωνο. Φαίνεται κάτι δεν κάνω καλά. Θα περιμένω να μου πεί κάποιος ή ο Αντρέας.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως γίνεται ενώ εχω συνδεδεμένα τα ακουστικά να χτυπάει το κινητό δυνατά? Γιατί μόλις τα συνδέω και δέχομαι κλήση χτυπάει χαλαρά απο το ηχείο και δυνατά στα ακουστικά....
Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη σας ποια είναι η πιο Stable rom? είτε είναι με sense είτε χωρίς όχι.

 

Φιλε μου σχεδον ολες ειναι πλεον stable...Δεν εχεις τπτ να φοβιθεις...;)

 

Μια που το αναφεραμε, δοκιμαζω κατι που αν πετυχει θα ειναι ΦΟΒΕΡΟ!Κατι tweeks στη ram και στη μπαταρια που το κινητο,αν πανε ολα καλα,θα απογειωθει!!!:p

 

Οσοι,λιγοι,πιστοι εχετε desense,θα σας ενημερωσω αυριο το πρωι για τα αποτελεσματα!!!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σχεδον ολες ειναι πλεον stable...Δεν εχεις τπτ να φοβιθεις...;)

 

Μια που το αναφεραμε, δοκιμαζω κατι που αν πετυχει θα ειναι ΦΟΒΕΡΟ!Κατι tweeks στη ram και στη μπαταρια που το κινητο,αν πανε ολα καλα,θα απογειωθει!!!:p

 

Οσοι,λιγοι,πιστοι εχετε desense,θα σας ενημερωσω αυριο το πρωι για τα αποτελεσματα!!!

 

έστω με τα λιγότερα bugs τουλάχιστον

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

έστω με τα λιγότερα bugs τουλάχιστον

 

Δε θελω να ειμαι προκατειλλημενος και να πω τη νεα desense που δεν εχει κανενα bug μεχρι στιγμης,θα σου προτινα να τη ΤΒ Fusion.Αλλα επισης,dogma,leedroid,revolution,honeysense οπως και αλλες,ειναι σταθερες πλεον...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με το Play247.gr σήμερα για το πρόβλημα που έχω κι μου απάντησαν οτι θα πρέπει να απευθυνθώ στην HTC. Το κινητό είναι παραεισαγωγής και λογικά θα παίζει πρόβλημα. Τι προτείνεται να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σχεδον ολες ειναι πλεον stable...Δεν εχεις τπτ να φοβιθεις...;)

 

Μια που το αναφεραμε, δοκιμαζω κατι που αν πετυχει θα ειναι ΦΟΒΕΡΟ!Κατι tweeks στη ram και στη μπαταρια που το κινητο,αν πανε ολα καλα,θα απογειωθει!!!:p

 

Οσοι,λιγοι,πιστοι εχετε desense,θα σας ενημερωσω αυριο το πρωι για τα αποτελεσματα!!!

 

Για δες και κάτι άλλο

 

# Render UI with GPU instead of CPU
debug.sf.hw=1

 

στο build.prop

 

Παρατηρήσεις:

 

Με Weather Lockscreen το ξεκλείδωμα έχει λίγο lag στα 245/245 και 422/245 (smartass), underclocked με SetCPU χωρίς profiles. Αν ανέβεις στα 652/245 δεν καταλαβαίνεις οτι έχει γινει υποχρονισμός, αυτό γιατι τώρα το rendering του UI γίνεται εξ' ολοκλήρου απο την Adreno 205 GPU και οχι απο τη CPU, είναι τόσο ανεπαίσθητη η διαφορά που λέω να το κρατήσω μόνιμα στα 652Mhz...

Edited by Spyr0s
Link to comment
Share on other sites

Για δες και κάτι άλλο

 

# Render UI with GPU instead of CPU
debug.sf.hw=1

 

στο build.prop

 

Παρατηρήσεις:

 

Με Weather Lockscreen το ξεκλείδωμα έχει λίγο lag στα 245/245 και 422/245 (smartass), underclocked με SetCPU χωρίς profiles. Αν ανέβεις στα 652/245 δεν καταλαβαίνεις οτι έχει γινει υποχρονισμός, αυτό γιατι τώρα το rendering του UI γίνεται εξ' ολοκλήρου απο την Adreno 205 GPU και οχι απο τη CPU, είναι τόσο ανεπαίσθητη η διαφορά που λέω να το κρατήσω μόνιμα στα 652Mhz...

 

Ευχαριστω Σπυρο...Θα το κοιταξω αμεσως!!!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επικοινώνησα με το Play247.gr σήμερα για το πρόβλημα που έχω κι μου απάντησαν οτι θα πρέπει να απευθυνθώ στην HTC. Το κινητό είναι παραεισαγωγής και λογικά θα παίζει πρόβλημα. Τι προτείνεται να κάνω?

 

Όταν λες παραεισαγωγής από ποια χώρα εννοείς; Γιατί αν προέρχεται από χώρα εντός Ευρώπης δεν είναι παραεισαγωγή. Επικοινώνησε πρώτα με την ACE Hellas για να σου διευκρινίσουν τι γίνεται με την εγγύηση και αν δεν σε καλύψουν επικοινώνησε πάλι με το κατάστημα αγοράς να αναλάβουν αυτοί τις ευθύνες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...