Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα!!! Εχω την wildfire v3.3 odex kai ενω εχω κανει partition την sd και την εκανα συνδεση με το link2sd ο εσωτερικος μου χωρος ειναι μονο 10 mb... Καποια βοηθεια??? Edited by JimmyTrelas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καταφερα να κανω root το wildfire s με τα παρακατω χαρακτιριστικα

HTC Wildfire S A510e

Android Verision: 2.3.5

HTC Sense Version: 2.1

Software number: 2.26.401.3

 

αν βλεπετε αυτα οταν πατατε vol- και power

 

Marvel PVT Ship S-ON RL

HBOOT-1.09.0099

MICROP-0451

RADIO-7.57.39.10M

FEB 8.2012.18:29:31

πηγαίνετε στο htcdev.com και απλα παραλείψτε το πρωτο βημα (δηλ δεν χρειαζετε να κατεβάσετε κανενα PG7620000_Marvel_C_hboot_1.09.0000_1.02.573.00.exe αρχειο) μετα συνεχισε κανονικα τη διαδικασία:)

 

Ευχαριστω πολυ, με αυτον τον τροπο καταφερα να ξεκλειδωσω το κινητο και στη συνεχεια να κανω ροοτ

Τωρα προσπαθω να δημιουργησω ενα partition στην καρτα αλλα δεν μπορω να τα καταφερω

δοκιμασα με το mini tool partition wizard αλλα τιποτα

Υπαρχει καποιος αλλος τροπος?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ, με αυτον τον τροπο καταφερα να ξεκλειδωσω το κινητο και στη συνεχεια να κανω ροοτ

Τωρα προσπαθω να δημιουργησω ενα partition στην καρτα αλλα δεν μπορω να τα καταφερω

δοκιμασα με το mini tool partition wizard αλλα τιποτα

Υπαρχει καποιος αλλος τροπος?

 

Εχω και εγω το ιδιο προβλημα και μαλλον την πατησαμε......διοτι και βγηκαμε εκτος εγγυησης και δεν μπορουμε να κανουμε recovery

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει,να το δεχτω οτι ειναι φυσιολογικο,αλλα αυτο εχει το διπλασιο μεγεθος σε σχεση με την εφαρμογη στο market.

Στο link2sd λεει:

Apk:7,02 mb

Dex:3,37 mb

Lib:4,60 mb

Data:392 kb

Total:15,38 mb.

 

Ολα αυτα αφορουν το viber,το οποιο αναφερω ως παραδειγμα για το τι συμβαινει.Εχει και αλλες εφαρμογες στις οποιες το κανει αυτο.

Το γνωρίζω. Πχ και στην εφαρμογή του facebook τα data είναι πολύ περισσότερα από την ίδια την εφαρμογή ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια αξιζει το τηλεφωνο να το παρω? για καθημερινη φουλ χρηση σε δουλεια και εργασια?

 

Πολύ γενική ερώτηση...

Ρώτησε συγκεκριμένα πράγματα που σε απασχολούν για να πάρεις σωστές και σαφείς απαντήσεις. Αν σε απασχολεί η αυτονομία του καλό θα ήταν να πεις τι χρήση πρόκειται να κάνεις γιατί ακόμα και σε αυτό το θέμα θα ακούσεις διαφορετικές απόψεις. Το wildfire s το έχουμε στην οικογένεια και το έχω δοκιμάσει κι εγώ. Τίμιο τηλέφωνο, δεν μας έχει παρουσιάσει προβλήματα (δεν δοκιμάσαμε όμως και πειράγματα με άλλες rom...official gingerbread έχει). Ρολάρει γρήγορα, μόλις φορτώσει πλήρως το λειτουργικό δεν καταλαβαίνεις ότι είναι 600άρης ο επεξεργαστής. Έχει μικρότερη μπαταρία από τα περισσότερα smartphones αλλά λόγω μικρότερου (σε χρονισμό) επεξεργαστή και μικρότερης οθόνης η κατανάλωση κυμαίνεται σε λογικά επίπεδα και εμένα τουλάχιστον όσο είχα την ευκαιρία να το δοκιμάσω δεν με προβλημάτισε ενώ χρησιμοποίησα και το internet αρκετά. Επειδή όμως κανένας δεν μπορεί να σου πει αν ενα προϊόν είναι καλό για σένα καλό θα ήταν να το δεις και από κοντά να το αξιολογήσεις, να δεις αν σε βολεύει το μέγεθος της οθόνης, δες και μερικά reviews στο internet και αποφασίζεις.

Όσον αφορά την τιμή του απ ότι έχω δει κυμαίνεται γύρω στο 100άρικο.

Edited by antonius
Link to comment
Share on other sites

Ωραια με καλυψες απο οσα βλεπω στο ιντερνετ ειναι ενα καλο τηλεφωνο. εχει παρει την αναβαθμιση του λειτουργικου?
Link to comment
Share on other sites

Ωραια με καλυψες απο οσα βλεπω στο ιντερνετ ειναι ενα καλο τηλεφωνο. εχει παρει την αναβαθμιση του λειτουργικου?

 

Την 2.3.5 φοράει τώρα που είναι και η τελευταία official. Για ics δεν έχει ακουστεί κατι, αλλά δεν νομίζω ότι έχει και σημασία. H gingerbread που είναι και η δημοφιλέστερη android version αυτή την εποχή τα καταφέρνει μια χαρά και αξιοποιεί τις δυνατότητες του κινητού χωρις bugs (τουλάχιστον εμείς δεν έχουμε βρεί κάτι που να μας δημιουργεί πρόβλημα).

 

Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι μια μέρα που συγκρίναμε το gps στο wildfire s και στο δικό μου το desire, το gps του wildfire s κλείδωνε γρηγορότερα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ, με αυτον τον τροπο καταφερα να ξεκλειδωσω το κινητο και στη συνεχεια να κανω ροοτ

Τωρα προσπαθω να δημιουργησω ενα partition στην καρτα αλλα δεν μπορω να τα καταφερω

δοκιμασα με το mini tool partition wizard αλλα τιποτα

Υπαρχει καποιος αλλος τροπος?

κατι κανεις λαθος.

εξηγησε που κολλας στο mini partition tool

 

δες εδω προσεκτικαhttp://www.youtube.com/watch?v=OKnDe63Bd4Y&f

Edited by stefanos1985
Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανιζει ενα αυτοκίνητακι και όταν απαντώ τηλέφωνα μου έχει ανοιχτη ακρόαση . Το τηλέφωνο,δεν έχει επιλογή για car mode τι να κάνω είναι ηλίθιο να αλλάξω κινητο για αυτο το πρόβλημα

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους.Ψάχνω για ένα οικονομικό κινητό για δώρο στην κοπέλα μου.Δεν ψάχνω για κάτι εξεζητημένο.Θέλω να μην κολλάει με το παραμικρό,να παίζει κανένα παιχνίδι και να είναι καλό σαν τηλέφωνο.Ίντερνετ,κάμερες κλπ δε με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα.Θέλω δηλαδή να είναι αξιόπιστο γιατί κάηκα με το Sony Experia X8 και δε θέλω να τρέχω πάλι.Το έχω βρει 135 ευρώ.Απλώς δεν έχω εμπειρία από HTC.Αξίζει τα λεφτά του;Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το μόνο θέμα είναι η μνήμη του, για να το λύσεις και να μπορείς να δεις της πραγματικές δυνατότητες του τηλεφωνου θα πρέπει να κάνεις ροοτ :)

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Για τους πιο "θαραλλεους" τα nightly builds με σημερινη ημερομηνια και επειτα, τις CM10 ( Android 4.1.2) , παιζουν αψογα ( εκτος απο την εγγραφη video).

To θεμα του χωρου λυνεται με script INT2EXT+ , οπου εχουμε 1GB+ χωρο για data/apps :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παλικαρια καλησπερα....εγω το aγορασα σημερα και δεν εχει ελληνικα...

 

στα settings εχει μονο αγγλικα ιταλικα γερμανικα φαλλικα και τουρκικα και αναγκαστηκα να βαλω αγγλικα

 

βοηθεια καποιος ως προς τα ελληνικα αν γινεται

Edited by strofakias
ολα ειναι δρομος
Link to comment
Share on other sites

ρε παλικαρια καλησπερα....εγω το aγορασα σημερα και δεν εχει ελληνικα...

 

στα settings εχει μονο αγγλικα ιταλικα γερμανικα φαλλικα και τουρκικα και αναγκαστηκα να βαλω αγγλικα

 

βοηθεια καποιος ως προς τα ελληνικα αν γινεται

 

Από που το αγόρασες? ??

Link to comment
Share on other sites

οχι ...το γραφει στα χαρακτηριστικά του

 

αν και αποσο ξερω τα android εχουν πολλες γλωσσες μεσα εγκατεστημενες....οχι 5-6 που εχει αυτο

Edited by strofakias
ολα ειναι δρομος
Link to comment
Share on other sites

οχι ...το γραφει στα χαρακτηριστικά του

 

αν και αποσο ξερω τα android εχουν πολλες γλωσσες μεσα εγκατεστημενες....οχι 5-6 που εχει αυτο

Κατέβασε από το play.google το morelocale2 και θα είσαι εντάξει με ελληνικά παντού.

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&hl=el

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

οχι ...το γραφει στα χαρακτηριστικά του

 

αν και αποσο ξερω τα android εχουν πολλες γλωσσες μεσα εγκατεστημενες....οχι 5-6 που εχει αυτο

 

Πριν κανεις οτιδήποτε πάρε τους την δεύτερα τηλ και Πες τους το!

Link to comment
Share on other sites

οχι ...το γραφει στα χαρακτηριστικά του

 

αν και αποσο ξερω τα android εχουν πολλες γλωσσες μεσα εγκατεστημενες....οχι 5-6 που εχει αυτο

Όχι έχει 5-6 προεγκατεστημένες σαν αυτό.

Σε αγορά HTC One X από Βουλγαρία είχε προεγκατεστημένες μόνο γλώσσες των χωρών της Ανατολικής Ευρώπης. Με το πρόγραμμα που σου έγραψα παραπάνω όλα πλέον είναι ελληνικά!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

:( κατα λαθος εσβησα το σχήμα με το ρολοι και το καιρο, το ξανά έβαλα αλλα δεν έχει το εφέ τι να κάνω ;

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. εχω μια απορια. εχω ενα htc wildfire s και μετα απο μια αναβαθμιση που ειχα κανει μου αλλαξε τον τροπο κλειδωματος. (δηλαδη εκει που εκανα μια κινηση προς τα κατω ξεκλειδωνε και τωρα ο νεος τροπος δεν ειναι βολικος)

μπορω να τον αλλαξω καπως τον τροπο ξεκλειδωματος στον παλιο?

Link to comment
Share on other sites

Για τους πιο "θαραλλεους" τα nightly builds με σημερινη ημερομηνια και επειτα, τις CM10 ( Android 4.1.2) , παιζουν αψογα ( εκτος απο την εγγραφη video).

To θεμα του χωρου λυνεται με script INT2EXT+ , οπου εχουμε 1GB+ χωρο για data/apps :)

 

Μπορείς να δώσεις λεπτομερειες για το script INT2EXT+. Δηλαδή για τον τρόπο εγκατάστασης και λειτουργίας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. εχω μια απορια. εχω ενα htc wildfire s και μετα απο μια αναβαθμιση που ειχα κανει μου αλλαξε τον τροπο κλειδωματος. (δηλαδη εκει που εκανα μια κινηση προς τα κατω ξεκλειδωνε και τωρα ο νεος τροπος δεν ειναι βολικος)

μπορω να τον αλλαξω καπως τον τροπο ξεκλειδωματος στον παλιο?

 

Official Gingerbread rom φοράς;

Ο τρόπος κλειδώματος επιλέγεται από το μενού πηγαίνοντας

Settings (Ρυθμίσεις) --> Security (Ασφάλεια) --> Set up Screen lock (Ρύθμιση κλειδώματος) και επιλέγεις αυτό που σε βολεύει

Η επιλογή none (καμία) ξεκλειδώνει με το δαχτυλίδι που το σέρνεις

 

Εκτός αν εγκατέστησες κανένα custom locker... Αν ναι απλά κάνε απεγκατάσταση από τα applications.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...