Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εκανα εναν ελεγχο για τυχον αναβαθμισεις απο περιεργεια και μου βγαζει αυτο το update.

Να το κανω η οχι?Υποψην οτι το κινητο ειναι root.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εκανα εναν ελεγχο για τυχον αναβαθμισεις απο περιεργεια και μου βγαζει αυτο το update.

Να το κανω η οχι?Υποψην οτι το κινητο ειναι root.

 

Εχεις την Stock Rom?

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

^^ Ναι την μαμισια ρομ εχω.Περα απο το root που εκανα και το "ξεκλειδωμα" του bootloader,δεν το εχω πειραξει παρπαπανω το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Απ'τη στιγμή που έχεις κάνει s-off/root, δε νομίζω ότι πρέπει να κάνεις update, μιας και ή θα κολλήσει κάτι στο κινητό σου, ή στην καλύτερη θα χάσεις το root και πιθανώς και τη δυνατότητα να το ξανακάνεις ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Απ'τη στιγμή που έχεις κάνει s-off/root, δε νομίζω ότι πρέπει να κάνεις update, μιας και ή θα κολλήσει κάτι στο κινητό σου, ή στην καλύτερη θα χάσεις το root και πιθανώς και τη δυνατότητα να το ξανακάνεις ;)

 

Το ειχα διαβασει αυτο πριν κανω την διαδικασια με το root.Το λεγατε παντου,σε καθε αρθρο/post σχεδον που διαβαζα για android,root,bootloader και ολα αυτα τα ωραια.

Απλα ειπα να κανω μια ερωτηση μηπως το εχει περασει κανενας και δεν επαθε κατι το κινητο.

Πιο πολυ γιατι το update λεει οτι ειναι και καλα για καλυτερη αποδοση της συσκευης,ελπιζοντας να στρωσει καπως,μιας και σερνεται αρκετα μερικες φορες και χρειαζεται να το κανω επανεκκινησεις,+ το γεγονος οτι πολλες φορες κανει επανεκκινηση απο μονο του το htcsense,το αρχικο μενου δηλαδη.Μπαινω για παραδειγμα στα μνμτα,βγαινω απο αυτα,επανεκκινηση η αρχικη οθονη,μπαινω στις κλησεις,βγαινω,επανεκκινηση η αρχικη οθονη.Το ιδιο συμβαινει και οταν μπαινω και σε αλλες εφαρμογες και λυνεται μονο αν κανω επανεκκινηση το κινητο.

Βεβαια μπορει να φταιει και το γεγονος οτι εχω γυρω στις 90 εφαρμογες στο κινητο.Λετε να φταιει αυτο η κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα διαβασει αυτο πριν κανω την διαδικασια με το root.Το λεγατε παντου,σε καθε αρθρο/post σχεδον που διαβαζα για android,root,bootloader και ολα αυτα τα ωραια.

Απλα ειπα να κανω μια ερωτηση μηπως το εχει περασει κανενας και δεν επαθε κατι το κινητο.

Πιο πολυ γιατι το update λεει οτι ειναι και καλα για καλυτερη αποδοση της συσκευης,ελπιζοντας να στρωσει καπως,μιας και σερνεται αρκετα μερικες φορες και χρειαζεται να το κανω επανεκκινησεις,+ το γεγονος οτι πολλες φορες κανει επανεκκινηση απο μονο του το htcsense,το αρχικο μενου δηλαδη.Μπαινω για παραδειγμα στα μνμτα,βγαινω απο αυτα,επανεκκινηση η αρχικη οθονη,μπαινω στις κλησεις,βγαινω,επανεκκινηση η αρχικη οθονη.Το ιδιο συμβαινει και οταν μπαινω και σε αλλες εφαρμογες και λυνεται μονο αν κανω επανεκκινηση το κινητο.

Βεβαια μπορει να φταιει και το γεγονος οτι εχω γυρω στις 90 εφαρμογες στο κινητο.Λετε να φταιει αυτο η κατι αλλο?

Δε γίνεται σχεδόν με κάθε τι που κάνεις να σου κάνει επανεκκίνηση το HTC Sense... κάτι άλλο είναι.. Πιθανότατα κάποια εφαρμογή ή Widget που έχεις σου το κολλάει...

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο νέο αν θα βρεθεί κάποια στιγμή τρόπος να μπορεί το τηλέφωνο να γίνει s-off ώστε να μπορεί να αλλάξει η partition ????
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα διαβασει αυτο πριν κανω την διαδικασια με το root.Το λεγατε παντου,σε καθε αρθρο/post σχεδον που διαβαζα για android,root,bootloader και ολα αυτα τα ωραια.

Απλα ειπα να κανω μια ερωτηση μηπως το εχει περασει κανενας και δεν επαθε κατι το κινητο.

Πιο πολυ γιατι το update λεει οτι ειναι και καλα για καλυτερη αποδοση της συσκευης,ελπιζοντας να στρωσει καπως,μιας και σερνεται αρκετα μερικες φορες και χρειαζεται να το κανω επανεκκινησεις,+ το γεγονος οτι πολλες φορες κανει επανεκκινηση απο μονο του το htcsense,το αρχικο μενου δηλαδη.Μπαινω για παραδειγμα στα μνμτα,βγαινω απο αυτα,επανεκκινηση η αρχικη οθονη,μπαινω στις κλησεις,βγαινω,επανεκκινηση η αρχικη οθονη.Το ιδιο συμβαινει και οταν μπαινω και σε αλλες εφαρμογες και λυνεται μονο αν κανω επανεκκινηση το κινητο.

Βεβαια μπορει να φταιει και το γεγονος οτι εχω γυρω στις 90 εφαρμογες στο κινητο.Λετε να φταιει αυτο η κατι αλλο?

Η επανεκκίνηση του launcher (sense) οφείλεται λογικά σε έλλειψη ram. Μήπως τρέχουν πάρα πολλές εφαρμογές στο παρασκήνιο και κάποιες δεν είναι και τόσο καλογραμμένες κι έχεις memory leak; Μετά από restart έχεις το ίδιο θέμα;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται σχεδόν με κάθε τι που κάνεις να σου κάνει επανεκκίνηση το HTC Sense... κάτι άλλο είναι.. Πιθανότατα κάποια εφαρμογή ή Widget που έχεις σου το κολλάει...

 

Η επανεκκίνηση του launcher (sense) οφείλεται λογικά σε έλλειψη ram. Μήπως τρέχουν πάρα πολλές εφαρμογές στο παρασκήνιο και κάποιες δεν είναι και τόσο καλογραμμένες κι έχεις memory leak; Μετά από restart έχεις το ίδιο θέμα;

 

Μετα απο restart του κινητου και για μερικες ωρες δεν εχω καποιο θεμα με επανεκκινησεις και κολληματα εφαρμογων στο κινητο.Ισως να φταει και το γεγονος οτι εχω πολλες εφαρμογες για τις δυνατοτητες του κινητου,τι να πω,δεν ξερω.

Τετοια προβληματα με το x10 mini pro που ειχα δεν αντιμετωπιζα,εκεινο το ειχα φορτωσει με περισσοτερες εφαρμογες κι'ολας.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται λίγο δύσκολο πάντως να μην είχες προβλήματα με το x10 mini pro που έχει 128 mb ram και να έχεις με το wildfire s που έχει 512. Ίσως έχει να κάνει και το είδος των εφαρμογών, μιας και κάποια μπορεί να είναι προβληματική και να κολλάει και συνεπώς να'χεις memory leak. Αυτό στο έκανε από ανέκαθεν ή τώρα τελευταία, μετά από κάποια εφαρμογή που έχεις βάλει;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αφου το εχεις κανει Root γιατι δεν κατεβαζεις μια Rom να τελειωσεις με τα προβλημα της μνημης??:confused:

μια καλη ειναι η Wildchild v2.0 εγω την κατεβασα στην Lite εκδοση και εχω μονιμα πανω απο 120mb Ram και 90 MB εσωτερικης μνημης:cool:

ακομα δες μηπως πρεπει να σβήσεις την catch μνημη του κινητου σου ;)

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

μπορει κανεναςς να μου πει τι γινεται με τα ανδροιδ ,πως ξεκλειδωνουν και γενικα τι να κανω μολισ το πηρα και αν και εχω αρκετεσ γνωσες σε pc με android δν εχω ασχολιθει και δν ξερω το βασικοτερο πως θα περασω προγραμμα gps (εχω ηδη κατεβασει το sygic 11 ) αλλα δν εχω ιδεα αν χρειαζεται ξεκλειδωμα το κινητο για να περαστει και αν ειναι καλο το soft για αυτο το κινητο Edited by nikosmtxhpc
Link to comment
Share on other sites

Να έχεις υπόψιν σου ότι οποιαδήποτε αναφορά σε σπασμένο λογισμικό απαγορεύεται ρητά από τους ΟΠΧ του myphone! ;)

Γενικότερα πάντως αν ρωτάς αυτό, δε χρειάζεται κάποιο ξεκλείδωμα για να περάσεις εφαρμογές στο κινητό σου. Τις περνάς στην κάρτα μνήμης (το apk αρχείο) και το εγκαθιστάς με κάποιον file manager.

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω πως το κινητό βγήκε οφ? Πήγα να κάνω αναβάθμιση μετά θυμήθηκα πως το είχα κάνει ροοτ. Τι επιλογές έχω τώρα πέρα από το να εγκαταστήσω άλλη ρομ?
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω πως το κινητό βγήκε οφ? Πήγα να κάνω αναβάθμιση μετά θυμήθηκα πως το είχα κάνει ροοτ. Τι επιλογές έχω τώρα πέρα από το να εγκαταστήσω άλλη ρομ?

 

:confused::eek:

Τι σχέση έχει το root ;μήπως ειναι κάτι άλλο; τι έχεις δοκιμάσει να κανείς;

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

:confused::eek:

Τι σχέση έχει το root ;μήπως ειναι κάτι άλλο; τι έχεις δοκιμάσει να κανείς;

 

Είχα την εντύπωση πως όταν είναι ροοτ δεν δέχεται ή δημιουργείται πρόβλημα με τα updates. Τελικά είπα να βγάλω την μπαταρία το άνοιξα και λειτούργησε κανονικά :) τουλάχιστον χωρίς προβλήματα μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται λίγο δύσκολο πάντως να μην είχες προβλήματα με το x10 mini pro που έχει 128 mb ram και να έχεις με το wildfire s που έχει 512. Ίσως έχει να κάνει και το είδος των εφαρμογών, μιας και κάποια μπορεί να είναι προβληματική και να κολλάει και συνεπώς να'χεις memory leak. Αυτό στο έκανε από ανέκαθεν ή τώρα τελευταία, μετά από κάποια εφαρμογή που έχεις βάλει;

Χαχαχαχαχααχαχχααχχα καλα μονο 128 mb ram εχει το x10 mini pro?Δεν το ηξερα πραγματικα,ωστοσο οντως δεν ειχα τετοιου ειδους προβληματα παρολο που το ειχα γεμισει με εφαρμογες,βεβαια εκει ειχα μονιμως τον go launcher και οχι την μαμα εφαρμογη.Τωρα για το htc δεν μου το εκανε απο ανεκαθεν.Αρχισε να το κανει δειλα δειλα οταν αρχισα να το γεμιζω με εφαρμογες και τωρα που εχω κοντα στις 90 το κανει αρκετα συχνα,οποως το περιεγραψα στο προηγουμενο post.Τωρα,αν φταιει καποια συγκεκριμενη εφαρμογη υπαρχει καποιος τροπος να το τσεκαρω εκτος απο τον λογικο,μια μια δηλαδη?

Να αναφερω εδω οτι εχω βαλει και το autokiller απο τις αρχες που το ειχα κανει root αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν εχω καταφερει να την κανω να δουλευει σωστα.Οτι τιμη και να επιλεξω απο αυτες που εχει διαθεσιμες για την μνημη ram,παντα την ιδια συμπεριφορα εχει το κινητο...

Αφου το εχεις κανει Root γιατι δεν κατεβαζεις μια Rom να τελειωσεις με τα προβλημα της μνημης??:confused:

μια καλη ειναι η Wildchild v2.0 εγω την κατεβασα στην Lite εκδοση και εχω μονιμα πανω απο 120mb Ram και 90 MB εσωτερικης μνημης:cool:

ακομα δες μηπως πρεπει να σβήσεις την catch μνημη του κινητου σου ;)

 

Τις ψιλοφοβαμαι τις αλλες rom να πω την αληθεια.Ψιλοφοβαμαι την διαδικασια να τις περασω,ασε που ειναι τοσο πολλες που δεν ξερω ποια να διαλεξω.Εκτος αυτου μου αρεσει και η μαμα που εχει,ενας λογος ειναι αυτος που δεν περναω καποια αλλη.

 

Y.Γ. : sorry που αργησα να απαντησω στα post αλλα δεν ειχα internet.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχααχαχχααχχα καλα μονο 128 mb ram εχει το x10 mini pro?Δεν το ηξερα πραγματικα,ωστοσο οντως δεν ειχα τετοιου ειδους προβληματα παρολο που το ειχα γεμισει με εφαρμογες,βεβαια εκει ειχα μονιμως τον go launcher και οχι την μαμα εφαρμογη.Τωρα για το htc δεν μου το εκανε απο ανεκαθεν.Αρχισε να το κανει δειλα δειλα οταν αρχισα να το γεμιζω με εφαρμογες και τωρα που εχω κοντα στις 90 το κανει αρκετα συχνα,οποως το περιεγραψα στο προηγουμενο post.Τωρα,αν φταιει καποια συγκεκριμενη εφαρμογη υπαρχει καποιος τροπος να το τσεκαρω εκτος απο τον λογικο,μια μια δηλαδη?

Να αναφερω εδω οτι εχω βαλει και το autokiller απο τις αρχες που το ειχα κανει root αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν εχω καταφερει να την κανω να δουλευει σωστα.Οτι τιμη και να επιλεξω απο αυτες που εχει διαθεσιμες για την μνημη ram,παντα την ιδια συμπεριφορα εχει το κινητο...

Κι όμως 128 έχει :p

Αν τρέχουν πολλές εφαρμογές στο προσκήνιο μπορεί να έχεις τέτοιο πρόβλημα. Δοκίμασε να αφαιρέσεις όσες δε χρησιμοποιείς και δες μετά μήπως βελτιωθεί η κατάσταση ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η καλύτερη ROM όσον αφορά την απόκριση και ταχύτητα; Εννοείται δε θέλω bugs γιατί το κινητό το χρησιμοποιεί κοπέλα :P Και επίσης θέλω να έχει το feature της μετακίνησης ΟΛΩΝ των εφαρμογών στην κάρτα μνήμης!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η καλύτερη ROM όσον αφορά την απόκριση και ταχύτητα; Εννοείται δε θέλω bugs γιατί το κινητό το χρησιμοποιεί κοπέλα :P Και επίσης θέλω να έχει το feature της μετακίνησης ΟΛΩΝ των εφαρμογών στην κάρτα μνήμης!

wildchild v2.0 full odex

γρήγορη με link2sd no bugs και πολύ καλή υποστήριξη από τον developer έχω 40 εφαρμογές με εσωτερική μνήμη 100mb έχει overclocking και πολλά άλλα.

κοίτα στο xda και δες στο θέμα με το wildfire s κοίτα της οδηγίες εγκατάστασης και δες και το partition της κάρτας σου ;)

Και το Link εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1652973

Edited by lokigr

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Το gps χρησιμοποιειται χωρις να εισαι στο internet; Σορρυ αν εχει απαντηθει πιο πισω αλλα ειναι πολλες οι σελιδες
Link to comment
Share on other sites

Το gps χρησιμοποιειται χωρις να εισαι στο internet; Σορρυ αν εχει απαντηθει πιο πισω αλλα ειναι πολλες οι σελιδες

Ναι χρησιμοποιείται και χωρίς internet. Πιάνει πιο γρήγορα τους δορυφόρους αν έχει βοήθεια από το 3G.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες...

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει το Facebook for HTC Sence κάπου για να το κατεβάσω;;

Νόμιζα ότι το είχα σώσει και το έσβησα και τώρα δεν το βρίσκω κάπου... :(

 

(δεν θέλω την έκδοση του Facebook αλλά της HTC... έψαξα στο google αλλά τζίφος.. δεν βρήκα κάτι...)

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν δεν το βρίσκεις (δεν έχω το wildfire s για να στο στείλω), μπορείς να το βρείς ίσως και σε κάποια sense rom για το κινητό σου στο xda;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...