Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο πρώτο post υπάρχουν πληροφορίες.

 

 

 

Όχι εκτός και αν χρειαστεί να κάνεις χρήση της εγγύησης.

 

Eυχαριστω αλλα το Antivirus μου λεει οτι εχει trogan virus τι κανω ??:mad:

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Να το αγνοησεις και να κανεις τη δουλεια σου.Ετσι μου ελεγε και σε εμενα για ενα αντιστοιχο προγραμμα οταν ηθελα να κανω root ενα x10 mini pro,ετσι μου ελεγε και τωρα για το wlidfire s.
Link to comment
Share on other sites

Να το αγνοησεις και να κανεις τη δουλεια σου.Ετσι μου ελεγε και σε εμενα για ενα αντιστοιχο προγραμμα οταν ηθελα να κανω root ενα x10 mini pro,ετσι μου ελεγε και τωρα για το wlidfire s.

 

εΥΧΡΙΣΤΩ:):D:D

Μολις τελειωσα με το ROOT:up::thanks:

Αλλα τωρα εχω μπερδευτη και πρεπει να ριξω και αλλο διαβασμα

κατεβασα το titanium back up

εκανα αντιγραφο ασφαλειας

και τωρα θελω να σβησω ολες τις αφορμογες τις Vodafon το facebook

ολα αυτα θα γινουν απο το τιτανιυμ?

η να κατεβασω κατι αλλο?

μετα θα βαλω το link2sd (καπου ειχα διαβάσει ενα οδηγό για το τι πρεπει να κανω θα το κοιταξω)

μετα τι?

overcloking :lol: μα καλα ποτε εγινα expert (με βλεπω να το χαλαω το τηλ στο τελος:lol:)

 

Μόλις βρήκα πως μεταφέρω από την μνήμη στην κάρτα με το titanium back up (πολύ χρήσιμο!!)

Από 35ΜΒ μνήμη τώρα εχω 91MB!! :)

Edited by lokigr

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Το link2sd κατεβασε και θα εισαι κομπλε.Απο αυτη την εφαρμογη μπορεις να σβησεις οποια εφαρμογη θελεις και να μεταφερεις οσες θελεις στην καρτα μνημης.

Για να δουλεψει το link2sd πρεπει να κανεις δευτερο partition στην καρτα μνημης. Ασχολησου με αυτα προς το παρον να μαθεις λιγο και τι παιζει με το android,και για overclocking η custom rom τα κοιτας αργοτερα..

Link to comment
Share on other sites

Το link2sd κατεβασε και θα εισαι κομπλε.Απο αυτη την εφαρμογη μπορεις να σβησεις οποια εφαρμογη θελεις και να μεταφερεις οσες θελεις στην καρτα μνημης.

Για να δουλεψει το link2sd πρεπει να κανεις δευτερο partition στην καρτα μνημης. Ασχολησου με αυτα προς το παρον να μαθεις λιγο και τι παιζει με το android,και για overclocking η custom rom τα κοιτας αργοτερα..

 

Ευχαριστώ ;)

Εχω ήδη το ADD2SD PRO να το κρατήσω η να το βγάλω για το link2sd ;

 

Ακόμα διάβασα ότι στης επιλογές ήχου αν δεν μαρκάρεις την επιλογή τσέπης αλλά και το αναποδογύρισε για το ηχείο έχεις καλύτερη αυτονομία μπαταρίας :confused: ισχύει αυτό;

Edited by lokigr

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εχω μια ερωτηση. Τι ειδους microsd βαζει το HTC Wildfire S??? Μου εχουν πει οτι ο λογος που κολαει το κηνιτο αυτο ειναι η καρτα μνημης η οποια πρεπει να ειναι καταληλη. Μπορει καποιος να με βηθησει???
Link to comment
Share on other sites

Για να δουλεψει το link2sd πρεπει να κανεις δευτερο partition στην καρτα μνημης.

 

μπορει καποιος να μου πει πως γινεται αυτη η διαδικασια?

Original Against the Machine
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το Screenshot UX Trial... Μαμεί και δέρνει και αξίζει και να το αγοράσεις!!!

Φιλε την δοκιμασα την εφαρμογη που μου προτεινες αλλα ηταν trial.Ψαχνοντας βρηκα μια αλλη "iScreenShot" λεγεται,απαιτει να ειναι root το κινητο για να δουλεψει,δωρεαν ειναι,πλην ομως δεν ειναι trial.Κανει αυτο που λεει χωρις πολλα πολλα.

 

μπορει καποιος να μου πει πως γινεται αυτη η διαδικασια?

Ενας οδηγος υπαρχει εδω για να το κανεις.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1432459

Επανερχομαι να σας τα ξαναζαλισω παλι με την εφαρμογη "htc likes" που ειχα γραψει σε παλαιοτερο post οτι ετσι απλα,μια μερα των ημερων,εξαφανιστηκε απο το κινητο.Εφαγα ολο τον τοπο στο internet να την κατεβασω αλλα δεν την βρηκα πουθενα.Οποτε κατεληξα σε εναν φιλο μου που εχει το ιδιο κινητο και μου την εστειλε με bluetooth.

Προσπαθω να την κανω εγκατασταση,παταω εγκατασταση στην οθονη που βγαζει,βγαζει την μπαρα που εγκαθιστα κ καλα την εφαρμογη και μετα μου λεει οτι η εφαρμογη δεν ειναι εγκατεστημενη.

Μετα θυμηθηκα οτι η εν λογω εφαρμογη λογικα θα ηταν στον φακελο /system/app/ .Προσπαθησα με το file eplorer να την κανω εγκατασταση στον παραπανω φακελο αλλα παλι δεν γινεται.Μηπως πρεπει να αλλαξω τα δικαιωματα στην εφαρμογη αυτη,και αν ναι ποια δικαιωματα πρεπει να της δωσω για να δουλεψει?Γνωριζει κανεις πως να την εγκαταστησω?

Για οποιον τυχον ενδιαφερεται η δουλεια πετυχε.Απλα επρεπε να μου στειλει ο φιλος μου το αρχειο "htc.reccomends.apk" ,μου το εστειλε,το περασα στο system/app και δουλεψε μια χαρα.

 

Και εγω το εχω κανει root αλλα προκοπη να πω την αληθεια ψιλοειδα.Εχω κατεβασει πολλες εφαρμογες και η εσωτερικη μνημη του κινητου βρισκεται λιγο πολυ στο 50 %,περιπου στα 75 mb ελευθερα εχω.Για αυτο προς το παρον δεν αλλαζω rom.

Για του λογου το αληθες,οριστε και 2 φωτογραφιες απο το κινητο μου.

70 εφαρμογες,76 mb ελευθερα.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το set CPU είδα ότι είναι εύκολη app για να κανείς over η under clocking το θέμα μου είναι ότι η στοκ Rom έχει μάξιμουμ τα 600 και μίνιμουμ το 12:eek: αυτό που θέλω ΝΑ ρωτήσω είναι αν κατέβω στα 485 πχ όταν η οθόνη είναι κλειστή θα εχω καλύτερη αυτονομία στην μπαταρία αλλά ....ποιο θα ΕΊΝΑΙ ΤΟ μειονέκτημα :confused:

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μην περιμένεις να δεις αξιοσημείωτες διαφορές στο οτιδήποτε. To setCPU είναι για όσους έχουν βάλει custom kernel που να υποστηρίζει διαφορετικούς governors και διαφορετικούς χρονισμούς του επεξεργαστή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω το θέμα για το ποιες εφαρμογές μπορούμε να αφαιρέσουμε χωρίς να έχουμε πρόβλημα στο κινητό αλλά δεν το βρήκα στην αναζήτηση :banghead:

Ακόμα αν υπάρχει κάποιος οδηγός πως περνάμε custom Rom στο wildfire s:D

Α μην ξεχάσω και πως κάνουμε 2d partition στην SD για να φτιάξω το link2sd :)

Ζητάω πολλά; εσείς φταίτε που 2 βδομάδες που πήρα το κινητό είναι σαν να ανακάλυψα την σοκολάτα :)

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το set CPU είδα ότι είναι εύκολη app για να κανείς over η under clocking το θέμα μου είναι ότι η στοκ Rom έχει μάξιμουμ τα 600 και μίνιμουμ το 12:eek: αυτό που θέλω ΝΑ ρωτήσω είναι αν κατέβω στα 485 πχ όταν η οθόνη είναι κλειστή θα εχω καλύτερη αυτονομία στην μπαταρία αλλά ....ποιο θα ΕΊΝΑΙ ΤΟ μειονέκτημα :confused:

Μην περιμένεις να δεις αξιοσημείωτες διαφορές στο οτιδήποτε. To setCPU είναι για όσους έχουν βάλει custom kernel που να υποστηρίζει διαφορετικούς governors και διαφορετικούς χρονισμούς του επεξεργαστή.

Ακριβώς! Η μόνη διαφορά που θα δεις θα είναι πιο αργή ανταπόκριση σε κάποια πράγματα μόλις επαναφέρεις το κινητό από κατάσταση αδράνειας (με σβηστή οθόνη) σε κανονική λειτουργία!

 

Ψάχνω να βρω το θέμα για το ποιες εφαρμογές μπορούμε να αφαιρέσουμε χωρίς να έχουμε πρόβλημα στο κινητό αλλά δεν το βρήκα στην αναζήτηση :banghead:

Ακόμα αν υπάρχει κάποιος οδηγός πως περνάμε custom Rom στο wildfire s:D

Α μην ξεχάσω και πως κάνουμε 2d partition στην SD για να φτιάξω το link2sd :)

Ζητάω πολλά; εσείς φταίτε που 2 βδομάδες που πήρα το κινητό είναι σαν να ανακάλυψα την σοκολάτα :)

Γενικός οδηγός για το τι μπορείς να αφαιρέσεις δεν υπάρχει, κι εξαρτάται από το τι θες εσύ να κρατήσεις ή όχι και το τι προκαλεί προβλήματα και που. Για το wildfire s συγκεκριμένα δεν ξέρω, αλλά για το evo 3d μπορείς να δεις εδώ! Partition στην κάρτα μνήμης μπορείς να κάνεις είτε από κάποιο πρόγραμμα στον υπολογιστή (υπάρχουν πολλοί partition managers) ή από τη recovery του κινητού. Σε κάθε περίπτωση κάνε backup τα δεδομένα σου πρίν. Για τις roms τώρα, αφού κάνεις backup με το titanium και από τη recovery, διάβασε το θέμα της rom που πρόκειται να εγκαταστήσεις!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για της απάντησης

Το έβγαλα το set cpu γιατί το ΚΙΝΗΤΌ κόλλαγε παρά πολύ ιδίως όταν έγραφα για sms η όταν κοίταξα τον τηλ κατάλογο έβαλα το

Autokill και βλέπω τρελή διαφορά

Στην ταχύτητα :eek:

Θα κάνω και το SD partition μόλις έρθει η 8gb class 10 από το ebay και τελείωσα με ΤΟ κινητό

Να είστε καλά μου ανοίξατε πραγματικά τα μάτια για το τι μπορεί να κάνει ;)

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1325730

εδώ υπάρχουν πολλά ROMs ...

Εαν δεν κάνει μια , κατεβάστε άλλη..

 

Προσωπικά έβαλα αυτήν , http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1479002

 

Και για όσους ψάχνουν ελληνικό μενού , αφαίρεση λογοτύπου VODAFONE η πιο εύκολη λύση είναι μαι νέα ROM. Οι περισσότερες έχουν και ελληνικά..

 

αγορασα το κινητο απο Αγγλια. Ελληνικο μενου δεν ειχε , + Λογοτυπο vodafon...:mad:

Τωρα ολα εινα ΟΚ... :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το εξής πρόβλημα. Ξαφνικά ενώ όλα λειτουργούσαν κανονικά πλέον δε μπορεί να μου κάνει update τις applications. Μου τις κατεβάζει κανονικά και όταν πάει να κάνει εγκατάσταση μου λέει "Δεν υπάρχει επαρκής διαθέσιμος αποθηκευτικός χώρος". Να σας πώ ότι στην εσωτερική μνήμη έχω 10-15Mbs ελεύθερα και στην SD πολλά Gbs ελεύθερα. Τι παίζει; (ξαναλέω, πριν τρεις μέρες δεν είχε κανένα πρόβλημα και δεν άλλαξα καθόλου ρυθμίσεις)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το εξής πρόβλημα. Ξαφνικά ενώ όλα λειτουργούσαν κανονικά πλέον δε μπορεί να μου κάνει update τις applications. Μου τις κατεβάζει κανονικά και όταν πάει να κάνει εγκατάσταση μου λέει "Δεν υπάρχει επαρκής διαθέσιμος αποθηκευτικός χώρος". Να σας πώ ότι στην εσωτερική μνήμη έχω 10-15Mbs ελεύθερα και στην SD πολλά Gbs ελεύθερα. Τι παίζει; (ξαναλέω, πριν τρεις μέρες δεν είχε κανένα πρόβλημα και δεν άλλαξα καθόλου ρυθμίσεις)

 

Πρέπει να μεταφαιρεις μερικές εφαρμογές από το ΚΙΝΗΤΌ σου στην SD κάρτα σου ,μπορείς να το κανείς μέσω το κινητού σου στης ρυθμίσεις -εφαρμογές η κατέβασε κάποια εφαρμογή από το μάρκετ εγώ κατέβασα την app2SD ακόμα διάβασε πιο παλιά ποστ έχουν αρκετά πράγματα για το ΘΈΜΑ αυτό :)

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εγώ κατέβασα την app2SD

 

Δοκιμάστε καλύτερα το link2sd, μεταφέρει όλες τις εφαρμογές που εγκαθιστά ο χρήστης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλάβατε μάλλον. Τα έχω μεταφέρει ότι μπορώ και είχα 10-15Mbs ελεύθερα στην εσωτερική μνήμη. Πριν τρεις μέρες έκανε κανονικά updates αλλά τώρα ξαφνικά ενώ τις κατεβάζει κανονικά τις εφαρμογές (άρα έχει μνήμη) δε μπορεί να τις κάνει εγκατάσταση. Μία είναι η λύση. Παραγγελία άλλης συσκευής, γιατί με 150 Mbs ενσωματωμένα δε πάμε πουθενά. (Υ.Γ.: είμαι root και τίποτα)
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε καλύτερα το link2sd, μεταφέρει όλες τις εφαρμογές που εγκαθιστά ο χρήστης.

Γιατί να μην χρησιμοποιήσει την δυνατότητα που σου παρέχει το σύστημα μέσα από το μενού των Ρυθμίσεις-Εφαρμογές;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατί να μην χρησιμοποιήσει την δυνατότητα που σου παρέχει το σύστημα μέσα από το μενού των Ρυθμίσεις-Εφαρμογές;

 

Γιατί αυτό σου δίνει τη δυνατότητα για μερικές εκ των εγκατεστημένων εφαρμογών, όχι όλες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλάβατε μάλλον. Τα έχω μεταφέρει ότι μπορώ και είχα 10-15Mbs ελεύθερα στην εσωτερική μνήμη. Πριν τρεις μέρες έκανε κανονικά updates αλλά τώρα ξαφνικά ενώ τις κατεβάζει κανονικά τις εφαρμογές (άρα έχει μνήμη) δε μπορεί να τις κάνει εγκατάσταση. Μία είναι η λύση. Παραγγελία άλλης συσκευής, γιατί με 150 Mbs ενσωματωμένα δε πάμε πουθενά. (Υ.Γ.: είμαι root και τίποτα)

Στο απλό wildfire είχα καταλήξει να έχω 300 mb χώρο για εγκατάσταση εφαρμογών και με κάποια script και πάνω από 100 εφαρμογές εγκατεστημένες ήμουν στα 100+ mb ελεύθερα. Δεν υπάρχουν αρχεία για να κάνεις custom partitions στο κινητό σου; Για ψάξε λίγο στο xda...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...