Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και Χριστος ανέστι

Αν κάνουμε root χάνουμε την εγγύηση ;

Επειδή είμαι τελείως άσχετος με το android μπορώ να παω κάπου να μου το κάνουν; (το root έτσι;:D)

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Καλημέρα και Χριστος ανέστι

Αν κάνουμε root χάνουμε την εγγύηση ;

Επειδή είμαι τελείως άσχετος με το android μπορώ να παω κάπου να μου το κάνουν; (το root έτσι;:D)

 

Στο πρώτο post υπάρχουν τα πάντα. Ρίξε μια ματιά και θα σε καλύψει πλήρως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χριστος ανέστι

Αν κάνουμε root χάνουμε την εγγύηση ;

Επειδή είμαι τελείως άσχετος με το android μπορώ να παω κάπου να μου το κάνουν; (το root έτσι;:D)

Ναι με το root χάνετε η εγγύηση. Υπάρχει τρόπος όμως να γίνει unroot.

Προσπάθησε να εξοικειωθείς με το Android με μετά να αποφασίσεις αν χρειάζεται να κάνεις root ή όχι.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ έχεις δίκιο ασε πρώτα να μάθουμε και βλέπουμε μετά ;)

Το φόρουμ είναι αρκετά καλό και έχει πολλά πράματα για μας τους πρωτάρηδες :)

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ έχεις δίκιο ασε πρώτα να μάθουμε και βλέπουμε μετά ;)

Το φόρουμ είναι αρκετά καλό και έχει πολλά πράματα για μας τους πρωτάρηδες :)

Ξεκίνησε από την ενότητα Μόλις αγόρασα συσκευή με android, τώρα τι; Απορίες αρχαρίων. Είναι τέλεια και λύνει πολές απορίες.

www.myphone.gr

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε από την ενότητα Μόλις αγόρασα συσκευή με android, τώρα τι; Απορίες αρχαρίων. Είναι τέλεια και λύνει πολές απορίες.

www.myphone.gr

 

Αυτό έκανα σε ευχαριστώ όντως έχει πολλές απάντησης σε όλα τα θέματα που θέλω ευχαριστώ και όσους κουράστηκαν για να τα έχουμε εμείς στο πιάτο :)

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους! εχω το wildfire s και οπως πολλοι αλλοι εχω το προβλημα με το s-on s-off !για να γινει το root θελει s-off δηλαδη χρειαζομαι xtc clip σωστα?

το θεμα μου ειναι το xtc clip! υπαρχει καποιος που να ξερει που μπορω να το βρω για να κανω τη δουλεια μου?κολλαει αρκετα το κινητο και εχει και αλλα προβληματα που ευχομαι να το ειχα rooted για να γλυτωσω!

 

αν ξερετε κατι θα το εκτιμουσα! χιλια ευχαριστω!

σπυρος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους! εχω το wildfire s και οπως πολλοι αλλοι εχω το προβλημα με το s-on s-off !για να γινει το root θελει s-off δηλαδη χρειαζομαι xtc clip σωστα?

το θεμα μου ειναι το xtc clip! υπαρχει καποιος που να ξερει που μπορω να το βρω για να κανω τη δουλεια μου?κολλαει αρκετα το κινητο και εχει και αλλα προβληματα που ευχομαι να το ειχα rooted για να γλυτωσω!

 

αν ξερετε κατι θα το εκτιμουσα! χιλια ευχαριστω!

σπυρος

Δε χρειάζεται να γίνεις S-OFF για να γίνεις root... Εγώ είμαι Rooted με S-ON...

(και μάλιστα -χωρίς φυσικά να θέλω να κοκορευτώ... :p- με τον οδηγό που έκανα βοήθησα αρκετά άτομα να γίνουν rooted χρήστες).

Δες το πρώτο post και θα βρεις τον οδηγό μου εκεί ;)

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χριστός Ανέστη!

Με την επαναφορά του backup, γυρνάνε όσα είχες μέσα (εφαρμογές, επαφές, ρυθμίσεις). Δεν επανέρχονται μόνο δεδομένα που έσβησες από την sd (πχ φωτογραφίες, τραγούδια κλπ). Επιπλέον, το titanium backup κάνει backup των εφαρμογών και των ρυθμίσεών τους, ενώ αυτό που χρειάζεσαι εσύ είναι το nandroid backup. Για να το κάνεις μπαίνεις σε recovery mode κι επιλέγεις την επιλογή backup & restore κι από εκεί κάνεις backup :)

 

μου θυμιζεις αν μπορεις πως μπαινω σε recovery mode? το backup που θα κανω απο εκει, μπορω να το παρω απο καπου μετα και να το περασω στο pc για ασφαλεια?

επισης αλλη απορια που εχω, αν διαγραψω εφαρμογες που προυπηρχαν στη συσκευη, θα ελευθερωθει χωρος στη ram ή παραμενει δεσμευμενος?

ευχαριστω.

Original Against the Machine
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να γίνεις S-OFF για να γίνεις root... Εγώ είμαι Rooted με S-ON...

(και μάλιστα -χωρίς φυσικά να θέλω να κοκορευτώ... :p- με τον οδηγό που έκανα βοήθησα αρκετά άτομα να γίνουν rooted χρήστες).

Δες το πρώτο post και θα βρεις τον οδηγό μου εκεί ;)

 

Καλησπερα! Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!

Μπορω δηλαδη με s-on να κανω root κανονικο;

Κατι ειχα δει σε καποιο site και αν θυμαμαι καλα δεν μπορεις να του περασεις cuatom rom?

Ακομα και ετσι ομως, το root βοηθαει παρα πολυ!

Οταν λες πρωτο ποστ ποιο εννοεις;

Ευχαριστω και παλι. Θα βρω τον οδηγο σου και θα γραψω αποτελεσματα!!

Σπυρος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα! Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!

Μπορω δηλαδη με s-on να κανω root κανονικο;

Κατι ειχα δει σε καποιο site και αν θυμαμαι καλα δεν μπορεις να του περασεις cuatom rom?

Ακομα και ετσι ομως, το root βοηθαει παρα πολυ!

Οταν λες πρωτο ποστ ποιο εννοεις;

Ευχαριστω και παλι. Θα βρω τον οδηγο σου και θα γραψω αποτελεσματα!!

Σπυρος

 

Όταν είσαι s-on μπορείς να κάνεις root αλλά δεν μπορείς να περάσεις custom rom.

 

Όταν λέμε πρώτο post του παρόντος θέματος εννοούμε αυτό... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3630908#post3630908

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Προσπαθω τις τελευταιες 3 ωρες να κανω root στο wildfire s αλλα εχω κολλησει ακομα στην αρχη αφου δεν μπορω να ξεκλειδωσω καν το bootloader.

Δεν μου αναγνωριζει το κινητο το RUU.Windows 7 32bit εχω και εχω εγκαταστησει και το HTC Sync αλλα ουτε και αυτο βλεπει το κινητο.

Μετα προσπαθησα να το περασω χειροκινητα.Αρα περασα στο γενικο της μνημης το PG76IMG.zip, ξεκιναω bootloader το διαβαζει αλλα μετα δεν βγαζει κατι πανω σε αυτο,απλα βγαζει το γενικο μενου .

 

Με το HBoot 1.08.0000 που εχω ηδη δεν μπορω να κανω root?

 

Εχετε καμμια ιδεα για να κανε το rom update αλλιως?

ΥΓ.Θα παω να δοκιμασω σε ενα αλλο λαπτοπ μηπως φταιει αυτο.

 

Δεν περιμενα να απαντησω σε δικο μου ποστ :lol:

τα καταφερα! το εκανα ροοτ και ξεκιναω τις δοκιμες!

σας ευχαριστω ολους!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

μου θυμιζεις αν μπορεις πως μπαινω σε recovery mode? το backup που θα κανω απο εκει, μπορω να το παρω απο καπου μετα και να το περασω στο pc για ασφαλεια?

επισης αλλη απορια που εχω, αν διαγραψω εφαρμογες που προυπηρχαν στη συσκευη, θα ελευθερωθει χωρος στη ram ή παραμενει δεσμευμενος?

ευχαριστω.

 

ξερει κανεις να βοηθησει? ευχαριστω.

Original Against the Machine
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μου θυμιζεις αν μπορεις πως μπαινω σε recovery mode?

 

Boot into recovery: Hold down the "power" button and the "volume down" button for a few seconds till you see the HBOOT screen. Let it do its thing and then select "RECOVERY".

 

το backup που θα κανω απο εκει, μπορω να το παρω απο καπου μετα και να το περασω στο pc για ασφαλεια?

 

Θα το βρεις στον φάκελο /Storage Card/Nandroid.

 

επισης αλλη απορια που εχω, αν διαγραψω εφαρμογες που προυπηρχαν στη συσκευη, θα ελευθερωθει χωρος στη ram ή παραμενει δεσμευμενος?

 

Αν διαγράψεις εφαρμογές της rom θα αυξηθεί άμεσα η rom και έμμεσα (και λιγότερο) η ram μιας και θα είναι λιγότερες οι εφαρμογές που θα ανοίγουν στο startup. Ωστόσο θέλει προσοχή στο τι θα σβήσεις για να μη βρεθείς προ δυσάρεστων εκπλήξεων.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Προσπαθώ να κάνω update σε ένα Wildfire S μίας φίλης αλλά βγάζει ένα μήνυμα ότι η κάρτα μνήμης έχει γίνει mounted ως read-only και άρα δεν κάνει το update. Έχει κανείς συναντήσει το ίδιο πρόβλημα ποτέ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά υπάρχει κάποιος να μπορεί να μου αφαιρέσει της χαζό εφαρμογές της Vodafone από το κινητό;

Όλα αυτα περί root μου φαίνονται κινέζικα :confused:

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά υπάρχει κάποιος να μπορεί να μου αφαιρέσει της χαζό εφαρμογές της Vodafone από το κινητό;

Όλα αυτα περί root μου φαίνονται κινέζικα :confused:

Όχι δεν μπορείς να τα αφαιρέσης.

Με λίγα λόγια root λέγεται η διαδικασία μέσω της οποίας μπορείς να γίνεις σουπερ χρήστης του κινητού σου και να έχεις την απόλυτη διαχείρηση στην αφαίρεση, αντικατάσταση και μετατροπή του τηλεφώνου. Το κακό είναι ότι αν δεν γνωρίζεις τι κάνεις μπορείς να κάνεις ζημιά.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορείς να τα αφαιρέσης.

Με λίγα λόγια root λέγεται η διαδικασία μέσω της οποίας μπορείς να γίνεις σουπερ χρήστης του κινητού σου και να έχεις την απόλυτη διαχείρηση στην αφαίρεση, αντικατάσταση και μετατροπή του τηλεφώνου. Το κακό είναι ότι αν δεν γνωρίζεις τι κάνεις μπορείς να κάνεις ζημιά.

 

Το ξέρω εχω ρίξει πολύ διάβασμα στο εδώ φόρουμ (ενα μεγάλο μπράβο σε ΌΛΟΥΣ από εμένα :))

Απλά ρωτάω αν κανένας φίλος που έχει την γνώση και είναι αθήνα να μπορέσει να ΤΟ φτιάξει για μένα γιατί εγώ θα το κάνω το λάθος σίγουρα :D

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Boot into recovery: Hold down the "power" button and the "volume down" button for a few seconds till you see the HBOOT screen. Let it do its thing and then select "RECOVERY".

 

προσπαθω να μπω στο recovery κανοντας αυτη την διαδικασια πολλες φορες αλλα τιποτα. οση ωρα και να κραταω τα 2 κουμπια δεν εμφανιζεται τιποτα. και με το που τα αφηνω ανοιγει κανονικα η συσκευη. δεν ξερω τι φταιει, οταν ειχα κανει την διαδικασια για το root ειχε μπει κανονικα παντως. καμια ιδεα?

Original Against the Machine
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να μπω στο recovery κανοντας αυτη την διαδικασια πολλες φορες αλλα τιποτα. οση ωρα και να κραταω τα 2 κουμπια δεν εμφανιζεται τιποτα. και με το που τα αφηνω ανοιγει κανονικα η συσκευη. δεν ξερω τι φταιει, οταν ειχα κανει την διαδικασια για το root ειχε μπει κανονικα παντως. καμια ιδεα?

 

πηγαίνεις Ρυθμίσεις -> Τροφοδοσία και απενεργοποιείς το Γρήγορη εκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους, εχω ενα προβλημα προσπαθω να κανω αναβαθμιση ορισμενων apps στο κινητο και μου βγαζει οτι δεν επαρκει ο αποθηκευτικοσ χωρος ενω εχω 10.99 ΜΒ, τι να κανω??

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Kαλημερα σε ολους, εχω ενα προβλημα προσπαθω να κανω αναβαθμιση ορισμενων apps στο κινητο και μου βγαζει οτι δεν επαρκει ο αποθηκευτικοσ χωρος ενω εχω 10.99 ΜΒ, τι να κανω??

ευχαριστω

 

Βάλε το link2sd και μετέφερε όσες εφαρμογές μεταφέρονται στην κάρτα μνήμης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το link2sd και μετέφερε όσες εφαρμογές μεταφέρονται στην κάρτα μνήμης.

 

Μεσα απο την διαχειρηση εφαρμογων που καπου λεει μεταφορα στην sd δεν γινεται το ιδιο?

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το link2sd και μετέφερε όσες εφαρμογές μεταφέρονται στην κάρτα μνήμης.

 

χαχαχα join the club φιλε μου....καλο χρυσο το κινητακι ερωτευσιμο δεν λεω αλλα με τον εσωτερικο χωρο θα χεις προβλημα.εγω κ που το εκανα ρουτ δεν ειδα προκοπη.μονη ελπιδα πλεον ειναι που θα αλλαξω rom μιας και το sense δεσμευει πολυ χωρο..με βαρια καρδια θα το κανω μιας κ ειμαι λατρης του sense αλλα δυστυχως δεν γινεται αλλιως.

 

υ.γ. το Link2sd λειτουργει μονο οταν εισαι root.

Not everyone understands house music..it's a spiritual thing..a body thing..a soul thing..
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα join the club φιλε μου....καλο χρυσο το κινητακι ερωτευσιμο δεν λεω αλλα με τον εσωτερικο χωρο θα χεις προβλημα.εγω κ που το εκανα ρουτ δεν ειδα προκοπη.μονη ελπιδα πλεον ειναι που θα αλλαξω rom μιας και το sense δεσμευει πολυ χωρο..με βαρια καρδια θα το κανω μιας κ ειμαι λατρης του sense αλλα δυστυχως δεν γινεται αλλιως.

 

υ.γ. το Link2sd λειτουργει μονο οταν εισαι root.

 

σωστός!!! και εγώ το ίδιο πρόβλημα (δεν έχει καθόλου εσωτερική μνήμη), αλλά νομίζω για να αλλάξεις rom πρέπει να είσαι root με το xtc clip και όχι με το tool. (δεν είμαι και 100% σίγουρος αλλά οκ)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...