Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
MSN πως γίνεται να έχουμε στο κινητό;

 

Υπάρχουν αρκετοί clients που κάνουν αυτή τη δουλειά. Για εφαρμογές όμως αυτού του είδους συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271525

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

εδω και 2 εβδομαδες μου παρουσιαζει κολληματα στο πατημα πληκτρων. δεν ειναι συγκεκριμενα πληκτρα. μπορει να ειναι και ονοματα απο τον τηλ καταλογο. για να ξεκολλησει θα πρεπει να ρολαρω λιγο δεξια-αριστερα την οθονη, οποτε στην συνεχεια πατιεται το κουμπι. εκανα επανεκιννηση την συσκευη διχως καποιο αποτελεσμα.

 

Αυτο που μπορει να οφειλετε? στην συσκευη ή στο λογισμικο? εχει παρουσιασθει σε καποιον? Να διευκρινησω οτι την συσκευη την εχω max 3 μηνες και εχω εγκαταστησει το πολυ 15 εφαρμογες....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

εδω και 2 εβδομαδες μου παρουσιαζει κολληματα στο πατημα πληκτρων. δεν ειναι συγκεκριμενα πληκτρα. μπορει να ειναι και ονοματα απο τον τηλ καταλογο. για να ξεκολλησει θα πρεπει να ρολαρω λιγο δεξια-αριστερα την οθονη, οποτε στην συνεχεια πατιεται το κουμπι. εκανα επανεκιννηση την συσκευη διχως καποιο αποτελεσμα.

 

Αυτο που μπορει να οφειλετε? στην συσκευη ή στο λογισμικο? εχει παρουσιασθει σε καποιον? Να διευκρινησω οτι την συσκευη την εχω max 3 μηνες και εχω εγκαταστησει το πολυ 15 εφαρμογες....

 

Μου το έκανε κ εμένα αυτό, συγκεκριμμένα στην κάτω αριστερά γωνία της οθόνης. Το κουμπι των εφαρμογών μπορούσα να το πατήσω αλλά το widget που είχα ακριβώς απο πάνω έπρεπε να το πατήσω 3-4 φορές για να πατηθεί. Ακόμα κ όταν έπαιρνα τηλέφωνο μου εβγαινε η παναγία να πατήσω το κουμπί για να βγει το πληκρολόγιο. Εαν έκανα αριστερά-δεξιά την οθόνη τότε ήταν κομπλέ αλλά μόλις το κλείδωνα κ το ξανάνοιγα έκανε τα ίδια. Με ενα απλό restart έφτιαξε κ δεν το έχει ξανακάνει απο τότε. Πιστεύω οτι το δικό μου κόλλημα ήταν θέμα λογισμικού γιατι αλλιώς θα το ξανάκανε.

Καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις με την htc ή το μαγαζί που το πήρες να δεις τι θα σου πουν.

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε κ εμένα αυτό, συγκεκριμμένα στην κάτω αριστερά γωνία της οθόνης. Το κουμπι των εφαρμογών μπορούσα να το πατήσω αλλά το widget που είχα ακριβώς απο πάνω έπρεπε να το πατήσω 3-4 φορές για να πατηθεί. Ακόμα κ όταν έπαιρνα τηλέφωνο μου εβγαινε η παναγία να πατήσω το κουμπί για να βγει το πληκρολόγιο. Εαν έκανα αριστερά-δεξιά την οθόνη τότε ήταν κομπλέ αλλά μόλις το κλείδωνα κ το ξανάνοιγα έκανε τα ίδια. Με ενα απλό restart έφτιαξε κ δεν το έχει ξανακάνει απο τότε. Πιστεύω οτι το δικό μου κόλλημα ήταν θέμα λογισμικού γιατι αλλιώς θα το ξανάκανε.

Καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις με την htc ή το μαγαζί που το πήρες να δεις τι θα σου πουν.

 

Ακριβως, σε αυτη τη θεση δεισλειτουργει περισσοτερο. αλλα και σε αλλες θεσεις, δεν παει πισω....

Link to comment
Share on other sites

καλεσα πριν λιγο την ACE και μπουταρα το κινητο σε ασφαλη λειτουργια ωστε ολες οι εφαρμογες που εχω εγκαταστησει να μην λειτουργουν. θα το παρακολουθησω ωστε να δω αν καποια εφαρμογη κανει την ζημια...

αν ναι, τοτε θα αρχισω την διαγραφη......

αν οχι, τοτε θα κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και αν παλι δεν....τοτε παει service...

Link to comment
Share on other sites

το κινητο θα πρεπει να ειναι κλειστο. το bootαρεις και οταν βγαλει το λογοτυπο htc εχεις μονιμα πατημενο το πλαγιο κουμπι του ηχου προς τα κατω. το εχεις μονιμα πατημενο....μεχρι την στιγμη που θα σου ζητησει το pin. τοτε θα δεις και κατω αριστερα με αχνα γραματα οτι εισαι σε ασφαλη λειτουργια. αφηνεις το κουμπι, βαζεις pin kai ξεκιναει το κινητο. Δεν παιζει καμια εφαρμογη που εχεις κατεβασει, μονο το τηλ.

 

το εκανα μεχρι το πρωι και μεχρι τωρα που το εχω δοκιμασει καμποσες φορες δεν μου κολλησε καποιο κουμπι.... θα το δοκιμασω 2-3 μερες ωστε να εχω ασφαλη συμπερασματα....

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες ,εχω ενα προβληματακι και θα ηθελα τα φωτα σας. Οταν κανω επαναεκινηση στο τηλεφωνο και βγαινει το σημα HTC η οθονη αναβοσβηνει συνεχως ακομα και οταν μου ζηταει το pin .πρεπει να κανω lock\unlock για να σταματησει.κατα τα αλλα μολις ανοιξει δεν βλεπω καποιο αλλο προβλημα.ξερει κανεις τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Στο κάνει κάθε φορά; Μήπως να δοκίμαζες hard reset (προσοχή όμως να πάρεις backup προηγουμένως) ;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

2 φορες μου το εχει κανει (οσες και οι φορες που εκανα επανακινηση). Και κατι που δεν ειπα ειναι πως η πρωτη φορα που εγινε reboot ηταν κατα λαθος ενω επαιζα ενα game σε portrait mode πατησα παρατεταμενα το lock χωρις να το καταλαβω ετσι πως κρατουσα το κινητο (ξερω noob).αυτη ηταν η πρωτη φορα.η δευτερη ηταν μετα κανα 2 μερες ετσι για δοκιμη και παλι τα ιδια.
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να'χει hard reset θα πρότεινα αλλά όπως προείπα κράτησε κάποιο backup γιατί θα χάσεις τα πάντα (επαφές, εφαρμογές κλπ)! Βέβαια αν δε σε ενοχλεί τόσο το πρόβλημα, μπορείς να μάθεις να ζεις και με αυτό ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να'χει hard reset θα πρότεινα αλλά όπως προείπα κράτησε κάποιο backup γιατί θα χάσεις τα πάντα (επαφές, εφαρμογές κλπ)! Βέβαια αν δε σε ενοχλεί τόσο το πρόβλημα, μπορείς να μάθεις να ζεις και με αυτό ;)

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Τελευταία ερώτηση noob ,hard reset πως γινεται; και backup από pc παίρνω γιατί δεν ετυχε να πάρω ξανά

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε ευχαριστώ φίλε μου. Τελευταία ερώτηση noob ,hard reset πως γινεται; και backup από pc παίρνω γιατί δεν ετυχε να πάρω ξανά

 

Για το hard reset διάβασε στο πρώτο post εκεί που αναφέρει για Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Για backup χρησιμοποίησε το MyBackup Pro (που θα βρεις στο market).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια :)

 

 

edit:

τελικα πριν δοκιμασω το hard reset και backup ειπα να βγαλω πρωτα μια την μπαταρια μπας και γινει τιποτα, και τελικα εγινε :) ολα μια χαρα

Edited by pothead
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους ,μπορει καποιος παρακαλω να μου πει πως θα εξοικονομισω ενεργια μπαταριασ στο HTC wildfire s Μου?

κρατα σχεδον 70 ωρες με κανονικη κινηση\ευχαριστω

Edited by milgr
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Αγορασα το συγκεκριμενο κινητο απο καποιο ηλεκτρονικο καταστημα εδω και 1 εβδομαδα. Η συσκευη εχει εγγυηση και ειναι καταχωρημενη στην COSMOTE

οπως με ενημερωσαν απο το καταστημα.Το προβλημα ειναι οτι ο παροχος μου ειναι η VODAFONE με αποτελεσμα ενω η συσκευη λειτουργει αψογα κλησεις ,διαδυκτιο

και ειμαι ευχαριστιμενος απο την αγορα δεν μπορω να λαβω MMS. Στην VODAFONE μετα απο επισκεψη σε δυο καταστηματα και πολλων ωρων προσπαθειας απο 5

υπαλληλους ενας εκ των οποιων εξπερ, σηκωσαν τα χερια και σαν μονη λυση λενε να κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων επισηςτο ιδιο και στο καταστημα που το αγορασα

.Επικοινωνησα με την HTC και το service που ανηκει στον ΓΕΡΜΑΝΟ και οι δυο επιμενουν οτι η συσκευη εχει κλειδωμα απο COSMOTE στην οποια πηγα και ενω μου ειπαν οτι δεν γνωριζουν κατι τετοιο εκαναν γραπτο αιτημα-ερωτηση με το ΙΜΕΙ της συσκευης αν υπαρχει κλειδωμα

Εχει αντιμετωπισει αλλος κατι αναλογο ?

Σας ευχαριστω πολυ ολους για τις συμβουλες-πληροφοριες και ζητω συγγνωμη για το μακροσκελες μηνυμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Θα ηθελα να κανω την εξης ερωτηση.Πηρα το wildfire s εδω και 1,5 μηνα περιπου και χθες εφυγε απο τη μηχανη και δυστυχως η οθονη εγινε 1000 κομματια..στεναχωρεθηκα πολυ μιας και ηταν το πρωτο μου κινητο με android και με ειχε βολεψει πολυ..το πηγα στην htc servise και μου ειπε τιμη για οθονη και πλακετα 370 ευρω..ενταξει δεν υπαρχει περιπτωση να τα δωσω σιγουρα.βρηκα στο ebay οθονη με digitezer sta 45 $..αξιζει?μηπως ειναι μουφα και δεν εχει καλη αναλυση?ισως η πλακετα με καμμια πατεντα απο ηλεκτρονικο να φτιαχτει δεν ξερω θα το δω..οποτε η οθονη μενει μονο..γνωριζει καποιος τι γινεται? Ή εστω καποιον τεχνικο για να το φτιαξει με λιγα σχετικα χρηματα?ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...