Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποιος συνδιασμός software - rom που να επιτρέπει την καταγραφή κλήσεων στο wildfire s ?

Δοκίμασα το CallRecorder v1.1.3 και κάνει διακοπές και παραμόρφωση στην ηχογράφηση.

Χρησιμοποιώ την CyanogenMod7 , ξέρουμε εάν είναι kernel with 2-way call recording patched ?

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα - στο market μου βγαζει ενα σφαλμα 492 κατα την εγκατασταση εφαρμογης. μπορει καποιος να με κατευθυνσει πως μπορω να λυσω το προβλημα. ψαχτηκα λιγο σε ξενα φορουμς αλλα δεν εβγαλα ακρη.
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους μια ερώτηση σε όσους γνωρίζουν περί του θέματος για την HenseMod3 πως κάνατε overclocked γιατί εμένα μου έδινε μαχ 600.?

 

Απο την εφαρμογη που εχει ηδη μεσα η rom. Cpu no-frills. Δοκιμασε το. Με την εκατασταση ειναι stock 600 mhz. Πρεπει εσυ να κανεις μονος σου τον υπερχρονισμο, μετα. Το εχω 400-768 xωρις το παραμικρο κολλημα!

(Πριν εγκαταστησεις τη ρομ, εκανες wipe ολες τις επιλογες που εδινε to clockwork recovery? Wipe dalvik cache, memory κτλ κτλ?)

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα μια ερωτηση

το εκανα root και κρατησα την stock rom.ξερει κανενας ποσα mb δεσμευει το htc sense και αν συμφερει να βαλω την cyanogen?θα εχω περισσοτερο χωρο?προς το παρον με 5 εφαρμογες εχω ελευθερη μνημη τηλεφωνου 25 mb.επισης κατεβαζω ενα πχ παιχνιδι το οποιο ειναι 5 mb το βαζω στην sd κανονικα αλλα η μνημη τηλεφωνου μειωνεται κατα 5 mb.γιατι?ευχαριστω πολυ!

Not everyone understands house music..it's a spiritual thing..a body thing..a soul thing..
Link to comment
Share on other sites

Απο την λιστα συσκευων bluetooth που εχου καποια στιγμη συνδεθει με το κινητο πως μπορω να διαγραψω εντελως μια απο αυτες ??

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη,συνήθως γίνεται πατώντας παρατεταμένα επάνω του,οπότε σου βγάζει τις επιλογές και διαλλέγεις...όμως βρίσκεσαι σε λάθος.. .μέρος...έλα στο DS μας γρήγορα:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Μπερδευτηκα...Συγνωμη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα μια ερωτηση

το εκανα root και κρατησα την stock rom.ξερει κανενας ποσα mb δεσμευει το htc sense και αν συμφερει να βαλω την cyanogen?θα εχω περισσοτερο χωρο?προς το παρον με 5 εφαρμογες εχω ελευθερη μνημη τηλεφωνου 25 mb.επισης κατεβαζω ενα πχ παιχνιδι το οποιο ειναι 5 mb το βαζω στην sd κανονικα αλλα η μνημη τηλεφωνου μειωνεται κατα 5 mb.γιατι?ευχαριστω πολυ!

 

 

Απο αυτα που διαβαζω στο xda, η cyanogen ακομη εχει μικροθεματακια στο wfs. Δοκιμασε τη Hensemod (stock sense ή πιο ελαφρια sense skinned) ή την Jikantaru. Η μνημη του τηλ μειωνεται γιατι η εφαρμογη δεν μετακινειται εξ'oλοκληρου στην καρτα μνημης. Ειναι εκνευριστικο σε κινητα με μικρη εσωτερικη μνημη!! Λυνεται βεβαια με δημιουργια partitions στην sd....αλλά προσωπικα βαριέμαι να σκαλισω τοσο οταν υπαρχουν ετοιμες memory optimised cooked roms! Πειραματισου μονος σου και δεν θα σου βγει σε κακο!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλη την παρέα.

 

Έπεσε στα χέρια μου to wildfire s (Branded T-Mobile) με android 2.3.3 και θέλω να το κάνω root.

Ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες μια ερώτηση.Έχω τη cyanogen mod και αντικατέστησα τον adw launcher που είχε προεγκατεστημένο με τον go launcher ex.Παίζει πρόβλημα με αυτό που έκανα;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες μια ερώτηση.Έχω τη cyanogen mod και αντικατέστησα τον adw launcher που είχε προεγκατεστημένο με τον go launcher ex.Παίζει πρόβλημα με αυτό που έκανα;

Κανένα πρόβλημα. Μπορείς να χρησιμοποιείς όποιον launcher θέλεις ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Μέρες τώρα μου βγάζει ότι είναι διαθέσιμη μια αναβάθμιση (γύρω στα 3.5ΜΒ) αλλά όταν προσπαθώ να την κάνω, στην επανεκκινηση μου βγάζει το android με το θαυμαστικό μέσα σε ένα τρίγωνο. Τί παίζει;
Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Μέρες τώρα μου βγάζει ότι είναι διαθέσιμη μια αναβάθμιση (γύρω στα 3.5ΜΒ) αλλά όταν προσπαθώ να την κάνω, στην επανεκκινηση μου βγάζει το android με το θαυμαστικό μέσα σε ένα τρίγωνο. Τί παίζει;

Εγώ την έκανα την αναβάθμιση και μου άλλαξε το root που είχα κάνει με το tool. Δε μπορώ να ξαναγίνω root. Από κει και πέρα απλά αν δε θες να χάσεις το root μη την κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Μέρες τώρα μου βγάζει ότι είναι διαθέσιμη μια αναβάθμιση (γύρω στα 3.5ΜΒ) αλλά όταν προσπαθώ να την κάνω, στην επανεκκινηση μου βγάζει το android με το θαυμαστικό μέσα σε ένα τρίγωνο. Τί παίζει;

 

 

3.5MB..? εμένα γιατί μου λέει 14.5ΜΒ..?!

Ακόμα δεν την έχω κάνει, την έκανε κάποιος να δούμε για τι πράγμα είναι...?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα την αναβάθμιση και μου άλλαξε το root που είχα κάνει με το tool. Δε μπορώ να ξαναγίνω root. Από κει και πέρα απλά αν δε θες να χάσεις το root μη την κάνεις.

 

διλαδι έγινε όπως ήταν πριν ροοτ .έχασε τα δικαιώματα ? τι διάφορες ειδες με την αναβάθμιση?

:!:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλη την παρέα.

 

Έπεσε στα χέρια μου to wildfire s (Branded T-Mobile) με android 2.3.3 και θέλω να το κάνω root.

Ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

κάποιος οδηγός παίδες;

Link to comment
Share on other sites

τον adw τον διέγραψα απ το system/app αφού εγκατέστησα τον go ex..Σωστά ή έκανα κάτι λάθος;

Μπορούσες και να τον αφήσεις, αλλά σωστά έκανες. Κι εγώ το ίδιο κάνω ;)

 

κάποιος οδηγός παίδες;

Οδηγός για root υπάρχει στο πρώτο post. Ωστόσο, μιας και το τηλέφωνό σου είναι branded, δε νομίζω να ισχύει έτσι όπως είναι. Δυστυχώς δε γνωρίζω τη διαδικασία για το unbranding

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

3.5MB..? εμένα γιατί μου λέει 14.5ΜΒ..?!

Ακόμα δεν την έχω κάνει, την έκανε κάποιος να δούμε για τι πράγμα είναι...?

 

Ρε παιδιά, δεν καταλάβατε.. Δεν μπορώ να την κάνω την αναβάθμιση γιατι με το που την ξεκινώ και κάνει επανεκκινηση για να την κανει, βγάζει το γνωστο γραφικό με το android και το θαυμαστικό

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να την κάνεις την αναβάθμιση αφού είσαι root και S-off. Για αυτό σου βγάζει το τρίγωνο και το θαυμαστικό.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος συμβατά bluetooth για το συγκεκριμένο smartphone?η συμφέρει τα htc?
Not everyone understands house music..it's a spiritual thing..a body thing..a soul thing..
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση: πως ακριβώς συγχρονίζω τις επαφές του τηλ. καταλόγου με το gmail; ευχαριστώ.
Original Against the Machine
Link to comment
Share on other sites

παίδες μια βοήθεια!ΣΟΣ! έκανα unroot το κινητό κι έκανα την αναβάθμιση.Το κινητό ξανακλείδωσε κι όταν πάω να κάνω πάλι τη διαδικασία του unlock bootloader στο cmd όταν πάω να βάλω την εντολή fastboot oem get_identifier_token μου βγάζει αυτο:

command error!! από κάτω OKEY finished και κατι τέτοια. τι γίνεται μπορεί κάποιος να βοηθήσει;;;ΣΟΣ

Edited by christ0s_84
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση: πως ακριβώς συγχρονίζω τις επαφές του τηλ. καταλόγου με το gmail; ευχαριστώ.

Κοίταξε εδώ!

 

παίδες μια βοήθεια!ΣΟΣ! έκανα unroot το κινητό κι έκανα την αναβάθμιση.Το κινητό ξανακλείδωσε κι όταν πάω να κάνω πάλι τη διαδικασία του unlock bootloader στο cmd όταν πάω να βάλω την εντολή fastboot oem get_identifier_token μου βγάζει αυτο:

command error!! από κάτω OKEY finished και κατι τέτοια. τι γίνεται μπορεί κάποιος να βοηθήσει;;;ΣΟΣ

Μήπως δε γίνεται root η νέα έκδοση; :confused:

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...