Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.εδώ και κανα 2μηνο μου συμβαινει αυτό.κρατάω το τηλέφωνο κανονικά κάθετα.το γυρίζω οριζόντια γυρίζει και το μενού οριζόντια κανονικά όλα.οταν όμως καπάκια το ξαναγυρίσω κάθετα το τηλέφωνο το μενού μένει οριζόντιο κ εκεί μένει δεν γυρίζει καθόλου.δλδ πρέπει να βγώ απο την εκάστοτε εφαρμογή και να ξαναμπώ κρατόντας το τηλέφωνο κάθετα.:wacko:
Not everyone understands house music..it's a spiritual thing..a body thing..a soul thing..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια τελικα καταφερα και το ξεκλειδωσα .ακολούθησα τις οδηγίες από htc dev και μετά από πόσες φορές το κατάφερα .τώρα που θέλω να σβήσω κάποιες εφαρμογές της vodafone .πως γίνετε να της κάνω διαγραφή ?
:!:
Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους..!! δοκίμασε κανείς καμιά ρομ να μας πει εντυπώσεις...? είχα την cyanogenmod 7 αλλά η camera της είναι αθλία... την έχω κάνει backup και τώρα δουλεύω την JxMatteo_ROM που βρίσκετε http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1438671 απλά το πρόβλημα είναι με την γλωσσά των ελληνικών που μασάει γράμματα και οτι πολλές φορές κολάι λιγάκι.... επίσης έχω σβήσει αρκετές εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ μέσα από την ρομ όπως htc like, htc hub, voise search.. χρησιμοποιώντας σε οτι μετακινείται το link2sd αλλά ο χώρος που έχω είναι 48.60mb είναι φυσιολογικό..?
Link to comment
Share on other sites

sosssss!!!!!!! μια βοηθεια να κανω κατι παραπανω απο το να βαλω την καρτα απο την vodafone που πηρα για να εχω free πλοηγηση χωρις χρεωση internet ή χρειαζεται να κανω καποια ρυθμιση επιπλεον
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους πήρα μια καταρτα με χάρτες που είναι σαν την memory stic για να έχω navigator χωρίς χρέωση Internet θα ήθελα να ρωτήσω απα βάζω την κάρτα στο κινητο και δουλεύει το gps ή κάνω καμία ρυθμιση

Για προγράμματα πλοήγησης γενικότερα συζητάμε εδώ! ;)

Ωστόσο δε μας δίνεις καμία πληροφορία. Όπως και να'χει η κάρτα πρέπει να είναι micro sd. Τη micro sd την περνάς στο κινητό σου κανονικά. Έχει την κατάλληλη θύρα! Μετά ενεργοποιείς το gps (ρυθμίσεις->τοποθεσία και ασφάλεια) και με κάποιον file manager (κάνε search στο market και θα βρεις αρκετούς) και εγκαθιστάς την εφαρμογή ;)

Θα σε παρακαλούσα επίσης να ρίξεις μια ματιά στο πρώτο μήνυμα του θέματος καθώς και στα Links της υπογραφής μου, σε περίπτωση που θες να μάθεις κάποια παραπάνω πράγματα για το android που μπορεί να σε βοηθήσουν!

 

Καλημέρα.εδώ και κανα 2μηνο μου συμβαινει αυτό.κρατάω το τηλέφωνο κανονικά κάθετα.το γυρίζω οριζόντια γυρίζει και το μενού οριζόντια κανονικά όλα.οταν όμως καπάκια το ξαναγυρίσω κάθετα το τηλέφωνο το μενού μένει οριζόντιο κ εκεί μένει δεν γυρίζει καθόλου.δλδ πρέπει να βγώ απο την εκάστοτε εφαρμογή και να ξαναμπώ κρατόντας το τηλέφωνο κάθετα.:wacko:

Αν κουνήσεις το τηλέφωνο κάθετα με δύναμη (σα να το τινάζεις) πάλι δεν επανέρχεται;

 

γεια σε όλους..!! δοκίμασε κανείς καμιά ρομ να μας πει εντυπώσεις...? είχα την cyanogenmod 7 αλλά η camera της είναι αθλία... την έχω κάνει backup και τώρα δουλεύω την JxMatteo_ROM που βρίσκετε http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1438671 απλά το πρόβλημα είναι με την γλωσσά των ελληνικών που μασάει γράμματα και οτι πολλές φορές κολάι λιγάκι.... επίσης έχω σβήσει αρκετές εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ μέσα από την ρομ όπως htc like, htc hub, voise search.. χρησιμοποιώντας σε οτι μετακινείται το link2sd αλλά ο χώρος που έχω είναι 48.60mb είναι φυσιολογικό..?

Απλά να ενημερώσω ότι ο χώρος που πιάνουν οι εφαρμογές που είναι προεγκατεστημένες στη rom, δεν γίνεται διαθέσιμος αν τις σβήσουμε. Υπάρχουν συγκεκριμένα partitions στο κινητό και σε κάποιες συσκευές (δεν ξέρω αν έχει βγει για τη συσκευή σου ακόμα) υπάρχει τρόπος να τα αλλάξεις. Αλλιώς, ο χώρος αυτός απλά μένει ανεκμετάλλευτος στη rom!

 

 

sosssss!!!!!!! μια βοηθεια να κανω κατι παραπανω απο το να βαλω την καρτα απο την vodafone που πηρα για να εχω free πλοηγηση χωρις χρεωση internet ή χρειαζεται να κανω καποια ρυθμιση επιπλεον

Mιας και δεν πέρασε και πολύς καιρός από τότε που έκανες την ερώτησή σου, θα σου συνιστούσα να είσαι πιο υπομονετικός. Όταν κάποιος γνωρίζει κι έχει χρόνο, θα σου απαντήσει!!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα καταφερα και το ξεκλειδωσα .ακολούθησα τις οδηγίες από htc dev και μετά από πόσες φορές το κατάφερα .τώρα που θέλω να σβήσω κάποιες εφαρμογές της vodafone .πως γίνετε να της κάνω διαγραφή ?

Εγώ τις εφαρμογές της Vodafone τις έσβησα όλες με το link2SD... κάνει παπάδες αυτό το προγραμματάκι!!!

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τις εφαρμογές της Vodafone τις έσβησα όλες με το link2SD... κάνει παπάδες αυτό το προγραμματάκι!!!

 

πολύ καλό.έσβησα αρκετές εφαρμογές άχρηστες για μένα και μεταφέρη και στην sd κάποιες που πριν δεν γινόταν .αποτέλεσμα 95mb ελεύθερη μνήμη και με αρκετές εφαρμογές περασμένες 17 .το κινητό πάη σφερα τώρα .. το Avast Mobile Security το δοκίμασε κάποιος εινε καλό?

:!:
Link to comment
Share on other sites

οταν λες file maager τι ενοεις συγνωμη που ρωταω αλλα δεν ξερω και δεν θελω να χρεωθω με internet οταν εχω τον πλοηγο

File manager είναι είδος προγράμματος, με το οποίο μπορείς να δεις το αρχεία στην κάρτα μνήμης ή στο κινητό, ώστε πχ να το κάνεις εγκατάσταση! Βλέπω ότι απευθύνθηκες και σε άλλο θέμα όπου σου απάντησαν. Πάντως κοίταξε τα links στην υπογραφή μου. Θα σε βοηθήσουν σίγουρα με κάποιους όρους που δεν καταλαβαίνεις!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω ένα μικρό ράγισμα στο σημείο που έχω κυκλώσει.

Υπάρχει κάποια λύση? Ανταλλακτικό απο ebay?

 

http://img535.imageshack.us/img535/5451/wildfireswhite540x417.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει κάποια λύση? Ανταλλακτικό απο ebay?

 

Το ebay είναι μονόδρομος αλλά θα χρειαστεί να βρεις κάποιον να κάνει την "εγχείρηση". Έχε υπόψιν ότι αυτό θέτει και τη συσκευή εκτός εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

όταν ανοιξα την συσκευή για πρώτη φορά υπήρχε στην οθόνη ένα εικονίδιο "οδηγός εκμάθησης συσκευής" και το έσβησα κατα λάθος .

Μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να το επαναφέρω;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

μετά από το ροοτ .έβαλα και το root explorer ( βλέπεις rom φακέλους )και πηραξα τη δικιά μου ρομ.μέσα από το system αφερεσα και τα logo της vodafone στην εκινηση και κανείς ότι θες και διάφορα αλλά
:!:
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εβαλα τη HenseMod3 που ειναι overclocked (min200 - max 768 τη ρυθμισα) και οντως ειδα διαφορα. Ειναι εξαιρετικα σταθερη rom. Δινει λιγη ελευθερη μνημη,γυρω στα 80mb (μιλαμε για την περιπτωση που αφησεις το κινητο οπως ειναι και δεν δημιουργησεις αλλα partitions), αλλα το δουλευουν κι αυτο! CWM και απλη εγκατασταση!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, είμαι σχετικά νέος στην παρέα του HTC. Πριν απο 20 μέρες περίπου πήρα το wildfire s και εγώ. Πολύ καλές γενικές εντυπώσεις. Έχω 3 σημεία όμως που έχω πρόβλημα:

1ον: Μερικές φορές το κουμπί του power on-off που το πατάς για να ανάψει η οθόνη όταν είναι σε αναμονή το κιν. δεν αποκρίνεται με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ξεκλειδώσω την οθόνη του κινητού. Με ένα restart επανέρχεται αλλά είναι συχνό το φαινόμενο. Νομίζω οτι εμφανίστηκε μετά την αναβάθμιση σε 2.3.5 android με λογισμικό 2.14.124.1

2ον: Όταν μιλάω στο κινητό και η οθόνη είναι κλειδωμένη και έχω δεύτερη γραμμή μου βγάζει τον αριθμό αλλά δεν μου βγάζει το όνομα αυτού που με καλεί παρόλο που είναι αποθηκευμένο στις επαφές μου.

3ον: Πολλές φορές όταν παίζει mp3 σε ringtone, κολλάει το τραγούδι σαν ένα στιγμιαίο πήδημα.

 

Γνωρίζει κάποιος κάτι απο αυτά; Μήπως είναι κόλλημα αναβάθμισης ή hardware;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εβαλα τη HenseMod3 που ειναι overclocked (min200 - max 768 τη ρυθμισα) και οντως ειδα διαφορα. Ειναι εξαιρετικα σταθερη rom. Δινει λιγη ελευθερη μνημη,γυρω στα 80mb (μιλαμε για την περιπτωση που αφησεις το κινητο οπως ειναι και δεν δημιουργησεις αλλα partitions), αλλα το δουλευουν κι αυτο! CWM και απλη εγκατασταση!

Έχω βάλει και εγώ αυτή τη ROM. Αλλά πως δημιουργούνται αλλα partitions ? Γνωρίζει κάποιος σχετικό σύνδεσμο ?

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1434497

 

Στην πρωτη σελιδα εχει περιγραφη και οδηγιες, αλλα μπορει και να μην πετυχαινει σε εμας γιατι αναφερεται σε... s-off! Δεν πειραζει ομως, ο δημιουργος είπε οτι θα βγάλει αναβαθμιση με περισσοτερη ελευθερη μνημη.

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια!!!εχω την εφαρμογη set cpu (root).τις μπαρες τις εχω στα 760 max και 608 min.παρ'όλα αυτά απο πάνω λέει οτι παίζει ανάμεσα σε 600 και 480.τι κάνω λάθος;
Not everyone understands house music..it's a spiritual thing..a body thing..a soul thing..
Link to comment
Share on other sites

Τι αναβάθμιση του συστήματος ήταν αυτή σήμερα το πρωί.

Δεν τον έφτανε και η μνήμη και έπρεπε όλες οι εφαρμογές να πάνε στην κάρτα.

Ξέρει κανείς;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να την εγκαταστήσω αλλά δεν δούλεψε σε root συσκευή. Ας μας πει κάποιος τι είχε αυτή η αναβάθμιση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα.

 

Θα επιθυμούσα να ρωτήσω -ενημερωτικά-, εάν είναι συμβατό με το Wildfire S το Angry Birds.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα.

 

Θα επιθυμούσα να ρωτήσω -ενημερωτικά-, εάν είναι συμβατό με το Wildfire S το Angry Birds.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

είναι! .........

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους μια ερώτηση σε όσους γνωρίζουν περί του θέματος για την HenseMod3 πως κάνατε overclocked γιατί εμένα μου έδινε μαχ 600.?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...