Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να δοκιμάσεις έναν εξαναγκασμένο συγχρονισμό (πηγαίνοντας ρυθμίσεις->λογαριασμοί και συγχρονισμός και επιλέγοντας το λογαριασμό σου και πατώντας στο αντίστοιχο πεδίο που θες να συγχρονιστεί)! Δοκίμασε επίσης να απενεργοποιήσεις και να ξανά ενεργοποιήσεις τον αυτόματο συγχρονισμό και κάνε και μια επανεκκίνηση!

Το έχω κάνει ήδη αυτό... Τελευταίος συγχρονισμός που έγινε ήταν 26/07 0:52. Πατάω το "Συγχρονισμός Τώρα" αλλά δεν κάνει τίποτα...

Είναι ενεργοποιημένο. Το έχω απενεργοποιήσει, το έχω ενεργοποιήσει ξανά. Ενδιάμεσα έχω κάνει και restart αλλά και κλείσιμο τελείως...

Εν τω μεταξύ, από τότε που δοκίμασα να το συνδέσω με τον υπολογιστή με HTC Sync, ο συγχρονισμός για το Facebook HTC Sence είναι κόκκινος και γράφει κάτω κάτω "Ο συγχρονισμός αντιμετωπίζει προβλήματα. Θα επανέλθει σύντομα..." (αυτό έγινε ΜΕΤΑ από το πρωτεύον πρόβλημα... Δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο...)

 

Αν κάνω κατάργηση του λογαριασμού GMail και ξανά προσθήκη, πιστεύετε ότι θα φτιάξει ή θα ...θεί όλο το σύμπαν; :(:(

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν ο λογαριασμος GMail που εχεις βαλει ειναι ο πρωτευων, δηλαδη αυτος που εβαλες οταν ανοιξες το κινητο, τοτε ναι θα χαθουν ολα, γτ εκει συγχρονιζεις επαγφες κλπ.

 

Αυτο που μπορεις να κανεις αν πιστευεις οτι εχει φαει καποιο τρελο κολλημα και δεν ειναι θεμα ρυθμισης, ειναι να απεγκαταστησεις την εφαρμογη και να την ξαναπερασεις ;) Μπορεις να τη βρεις στο Market εννοειται.

 

Δειτε μια βιντεο-παρουσιαση του κινητού με το νέο Android Market! εδώ...

Goodbyte.gr :blink: Ειδήσεις.Κινητά.Tablet.Gadgets.Science
Link to comment
Share on other sites

Αν ο λογαριασμος GMail που εχεις βαλει ειναι ο πρωτευων, δηλαδη αυτος που εβαλες οταν ανοιξες το κινητο, τοτε ναι θα χαθουν ολα, γτ εκει συγχρονιζεις επαγφες κλπ.

 

Αυτο που μπορεις να κανεις αν πιστευεις οτι εχει φαει καποιο τρελο κολλημα και δεν ειναι θεμα ρυθμισης, ειναι να απεγκαταστησεις την εφαρμογη και να την ξαναπερασεις ;) Μπορεις να τη βρεις στο Market εννοειται.

 

Δειτε μια βιντεο-παρουσιαση του κινητού με το νέο Android Market! εδώ...

Το πρόβλημα όσον αφορά το συγχρονισμό ΛΥΘΗΚΕ!!!

Πως;;; Απλό... Το κινητό ήθελε σώνει και ντε να έχει πάνω από 20ΜΒ ελεύθερο χώρο για το συγχρονισμό...

Ε.. Μία που ελευθέρωσα χώρο και μία που άρχισε να συγχρονίζει ως δια μαγείας...

 

(το πρόβλημα με τον υπολογιστή που δε βρίσκει το κινητό παραμένει... λύση δεν έχω βρει σε αυτό.. δοκίμασα και σε άλλον υπολογιστή με Windows 7 αλλά x32 και όχι x64 που έχω εγώ αλλά τζίφος...)

 

EDIT : Δείτε την παρακάτω εικόνα... Αυτό ακριβώς μου βγάζει όταν το συνδέω σε υπολογιστή... (τα πρώτα αφού τα κάνει δεν τα εμφανίζει ξανά.. μόνο το Χ εμφανίζει συνέχεια αφού δε βρίσκει τους drivers...)

[ATTACH]21561[/ATTACH]

Edited by dosman
Προσθήκη εικόνας...

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ moderator ευχαριστώ για την απάντησή σου. Αυτό που λες το έχω ήδη κάνει, μάλιστα πέρασα όλες τις εφαρμογές στην κάρτα. Με προβληματίζει τί στο καλό γράφεται στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου? έχω διαγράψει cache, και ό,τι αφορά την πλοήγηση( προσωρινή μνήμη κ.λ.π.).

 

Καλησπέρα και απο μένα. Αγόρασα το κινητό πριν μια εβδομάδα. Και όταν είδα ότι μου γεμίζει την εσωτερική μνήμη αρχισα να κάνω μεταφορά στην sd. Αλλά απ'ότι κατάλαβα μεταφέρει μόνο ένα μέρος της εφαρμογής, δηλάδη αν είναι 4MB η εφαρμογή και κάνω μεταφορά στην κάρτα, η εσωτερική μνήμη θα αδειάσει μόνο κατά 2 MB. Είναι λογικό αυτό; Έτσι γίνετε και σε σας;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς γίνεται κι εξερτάται από την εφαρμογή το πόσα MB θα μεταφερθούν! ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή τώρα έγινα για πρώτη φορά μέλος σε forum δεν ξέρω αν κάνω σωστά και γράφω νέο θέμα ή αν έπρεπε να πάω κάπου αλλού συγκεκριμένα, οπότε ζητώ συγνώμη προκαταβολικά.

'Εχω το HTC Wildfire s και κατέβασα το Go sms pro και ενώ η εγκατάσταση έγινε κανονικά δεν μπορώ να βρω την εφαρμογή. 'Οταν πηγαίνω στν διαχείρηση εφαρμογών μπορώ να την επιλέξω και την απεγκαταστήσω, αλλά μέσα στο μενού δεν μπορώ να την βρω για να την ανοίξω και να την χρησιμοποιήσω. Χρειάζεται να κάνω κάτι ακόμα που δεν ξέρω;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα. Αγόρασα το κινητό πριν μια εβδομάδα. Και όταν είδα ότι μου γεμίζει την εσωτερική μνήμη αρχισα να κάνω μεταφορά στην sd. Αλλά απ'ότι κατάλαβα μεταφέρει μόνο ένα μέρος της εφαρμογής, δηλάδη αν είναι 4MB η εφαρμογή και κάνω μεταφορά στην κάρτα, η εσωτερική μνήμη θα αδειάσει μόνο κατά 2 MB. Είναι λογικό αυτό; Έτσι γίνετε και σε σας;

Χρησιμοποίησε την App2SD από το market (δωρεάν) και δες ποιες μπορείς να μεταφέρεις και ποιες όχι και άσε την εφαρμογή να τις μεταφέρει κιόλας.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

στα στατιστικα της μπαταριας τι ειναι το "προγρ.κλησ" ?67% της μπαταριας καταναλωνεται απο εκει!

 

και 2 ωρες ομιλιας να κανω μονο 2% αντιστοιχει στις "φωνητικες κλησεις"

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, λίγες μέρες έχω το κινητό, όλα οk, εκτός από ότι δε μπορώ να συνδεθώ internet με wifi όσο και να δοκίμασα, καμιά ιδέα τι να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα, λίγες μέρες έχω το κινητό, όλα οk, εκτός από ότι δε μπορώ να συνδεθώ internet με wifi όσο και να δοκίμασα, καμιά ιδέα τι να φταίει;

 

Δοκίμασες σε διαφορετικά δίκτυα και το αποτέλεσμα είναι το ίδιο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

με μιαμιση ωρα κλησεις και μονο συγχρονισμο google επαφες και ημερολογιο ειναι φυσιολογικο να ειναι στο 48% η μπαταρια μετα απο 9 ωρες?

 

και κατι αλλο. εχω στον φακελο media/audio/ringtones τραγουδια που ειναι και για ηχος κλησης.

πως τα βλεπει η εφαρμογη "μουσικη" για να παιζουν συνεχομενα να ακουω σαν να ηταν cd?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες σε διαφορετικά δίκτυα και το αποτέλεσμα είναι το ίδιο;

 

σε ένα δίκτυο θέλω να μπω, συγκεκριμένα συνδέεται αλλά δεν κατεβάζει ιστοσελίδες, στο ίδιο δίκτυο μπαίνω κανονικά από άλλο κινητό με android χώρις κάποια ρύθμιση, αυτό με παραξενεύει πιο πολύ

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παρατηρήσει και εγώ σε ένα συγκεκριμένο free δίκτυο. Με το laptop και ένα wm κινητό συνδέεται και βλέπω internet κανονικά, ενώ με το desire hd και wildfire s γίνεται η σύνδεση, παίρνει ip αλλά δεν βλέπει internet. Σε άλλα δίκτυα free και μη παίζουν κανονικά.

Μπορεί να έχει να κάνει με το συγκεκριμένο router.

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα σας!Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση είναι δυνατόν με κάποιο πρόγραμμα το HTC wildfire S να μετατραπεί και σε webcamera; Απ'οσο ξέρω κάποια άλλα κινητά έχουν αυτήν τη δυνατότητα με τη βοήθεια προγράμματος!Ευχαριστώ! :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα σας!Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση είναι δυνατόν με κάποιο πρόγραμμα το HTC wildfire S να μετατραπεί και σε webcamera; Απ'οσο ξέρω κάποια άλλα κινητά έχουν αυτήν τη δυνατότητα με τη βοήθεια προγράμματος!Ευχαριστώ! :)

 

να βλεπεις πχ απο το κινητο τι γινεται σπιτι σου?icam απο μαρκετ

Link to comment
Share on other sites

cm 7 : http://www.youtube.com/watch?v=zt22RLD2x7c

 

Το θέμα είναι να βρεθεί τρόπος για Root :wacko: .

Edited by Mitsos_The_Great
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη δεν εκανα πιο συγκεκριμενη την ερωτηση!! Εννοω ας πουμε να την χρησιμοποιησω ως webcamera για μια συνομιλια στο skype!

 

Κάπου π ήρε το μάτι μου μια έκδοση του Skype που σου επιτρέπει να κάνεις video-call με την πίσω κάμερα.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, 24mb ελεύθερη μνημη τηλεφώνου, ενώ εχω περασει τις ελαχιστες εφαρμογες που εχω κατεβασει στην κάρτα μνήμης?! What the...???!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βρε παιδια, 24mb ελεύθερη μνημη τηλεφώνου, ενώ εχω περασει τις ελαχιστες εφαρμογες που εχω κατεβασει στην κάρτα μνήμης?! What the...???!!!!!

 

Χρησιμοποιείς καμιά cache cleaner εφαρμογή; Καλό είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Πρώτη μου απόπειρα να πάρω κινητό ανοιχτού τύπου και επιλέγω android λόγω του ότι μου φάνηκε πιο φιλικό στην μικρή επεξεργασία που του είχα!Θα ήθελα να σας ρωτήσω το κινητό αυτό αξίζει την αγορά του?Για εμένα που δεν θέλω και αμάν τρελά πράγματα(ακόμα τουλάχιστον) με ικανοποιεί?Από μπαταρία πως πάει,από ήχο όταν ακούς μουσική και όταν συνομιλείς με κάποιον πως είναι?Η κάρτα που έχει είναι ικανοποιητική για μέτριο κατέβασμα εφαρμογών?Τρώει κολληματάκια?Ίσως σας κούρασα,απλά είμαι λιγάκι άσχετος και θα ήθελα την βοήθειά σας!Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα σας.Πρώτη μου απόπειρα να πάρω κινητό ανοιχτού τύπου και επιλέγω android λόγω του ότι μου φάνηκε πιο φιλικό στην μικρή επεξεργασία που του είχα!Θα ήθελα να σας ρωτήσω το κινητό αυτό αξίζει την αγορά του?Για εμένα που δεν θέλω και αμάν τρελά πράγματα(ακόμα τουλάχιστον) με ικανοποιεί?Από μπαταρία πως πάει,από ήχο όταν ακούς μουσική και όταν συνομιλείς με κάποιον πως είναι?Η κάρτα που έχει είναι ικανοποιητική για μέτριο κατέβασμα εφαρμογών?Τρώει κολληματάκια?Ίσως σας κούρασα,απλά είμαι λιγάκι άσχετος και θα ήθελα την βοήθειά σας!Σας ευχαριστώ.

 

Αν διαβάσεις στις πιο πίσω σελίδες θα λύσεις όλες τις απορίες σου. Εναλλακτικά μπορείς να απευθυνθείς και εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δυστυχως δεν ειχα αποτελεσμα.. 2 mb το πολυ ελευθερωνουν. :confused:

Με root θα μπορούσες να κάνεις καλύτερα τη δουλειά σου, αλλά προς το παρόν δεν είναι διαθέσιμο. Οπότε προς το παρόν απλά πέρνα μια εφαρμογή τύπου apps2sd για να μπορείς να μεταφέρεις όλες τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης (όσες δεν έχουν widget και δεν τρέχουν συνεχώς) :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...