Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά βρήκα έναν πληρέστατο οδηγό στα ελληνικά για το android 2.3, χρήσιμος και για το τηλέφωνό μας, έχει κάπου 420 σελίδες. Συγνώμη αν είναι γνωστός ή αν αναφέρθηκε πριν. Η διεύθυνση είναι εδώ
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Χαιρετε,

Θελω να αγορασω μεγαλυτερη καρτα 8 ή 16 gb αλλα σε αυτες τις χωρητικοτητες micro sd δεν βρηκα ολες ειναι micro sdhc.

Επισημα η HTC αλλα και στο GSM arena που εψαξα ναι μεν δεν αναφερει πουθενα για τις micro sdhc αλλα δινει χωρητικοτητα μεχρι 32 gb .....

Και μενω εγω με την απορια:την παιρνω εγω την 8/16 αρα και την δεχεται ή απλα την τρωω στην μαπα;...

Επισης μια που το εφερε κι η κουβεντα εσεις ποια χωρητικοτητα θα διαλεγατε; με δεδομενο οτι εκτος απο φωτογραφικη εχω και μια ψηφιακη βιντεοκαμερα

Ευχαριστω

 

Η συσκευή σου παίρνει κανονικά όλες τις microSDHC της αγοράς. Τώρα όσον αφορά το μέγεθος, εξαρτάται από το κόστος που προτίθεσαι να διαθέσεις. Πρέπει να δώσεις βάση στο class της κάρτας (όσο μεγαλύτερο τόσο πιο γρήγορη είναι η κάρτα αλλά και πιο ακριβή) και θα συνιστούσα να κοιτάξεις προς περισσότερο επώνυμες λύσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά βρήκα έναν πληρέστατο οδηγό στα ελληνικά για το android 2.3, χρήσιμος και για το τηλέφωνό μας, έχει κάπου 420 σελίδες. Συγνώμη αν είναι γνωστός ή αν αναφέρθηκε πριν. Η διεύθυνση είναι εδώ

Ωραίος ο οδηγός κι ευχαριστούμε, αν και αφορά το stock android (γνωστό ως vanilla), δηλαδή το android όπως βγαίνει από την google και όχι από την htc. Υπάρχει πάντως ο οδηγός για το κινητό αυτό στο πρώτο post :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες και απο εμενα.χθες παρελαβα το εν λογο κινητο και πρεπει να ομολογησω οτι ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος.το προηγουμενο κινητο μου ηταν nokia 5800xm. Για εμενα ειναι παντος μεγαλη η διαφορα (τωρα θα μου πειτε τι συγκρινεις symbian-android αλλα λεμε τωρα).πολλοι μπορει να πειτε οτι ο επεξεργαστης ειναι ξεπερασμενος και η οθονη οχι και η καλυτερη (ειχα και εγω αυτους τους ενδιασμους) αλλα οταν το πηρα στα χερια μου μου εφυγαν.το κινητο εχει μια χαρα οθονη και ειναι και γρηγορο για εμενα.μια χαρα web-browsing-games και οσο για την μπαταρια σε εμενα τουλαχιστον δεν ειχα καποιο προβλημα. Με εβγαλε μια ολοκληρη μερα(μεχρι να κανω το αρχικο setup -επαφες - αρκετες εφαρμογες απο το market κανα μισαωρο internet-youtube - μιση ωρα κλησεις - games αλλο τοσο και το βραδυ μου ειχε μεινει και 20% .εχω κλεισει βεβαια gps-3g-bluetooth-sync και δουλευω μονο wi-fi οταν το χρειαζομαι.επισης παρα πολυ κομψο κινητο και η ποιοτητα κατασκευης αριστη.το σινηστω ανεπηφυλακτα σε οσους δεν εχουν μεγαλο budget για αγορα κινητου η απλα αν 8ελουν να μπουν στον κοσμου του android με αξιοπρεπεια.

 

PS

μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει κανα screen protector η καμια θηκη για το συγκεκριμενο κινητο (εκτος ebay) thanks

Edited by pothead
Link to comment
Share on other sites

PS

μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει κανα screen protector η καμια θηκη για το συγκεκριμενο κινητο (εκτος ebay) thanks

 

Έχω γράψει εδώ για ζελατίνα. Μπορεί να είναι ακριβή, αλλά αυτό που κάνει είναι εξασφαλισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορω να συνδεσω τον yahoo.gr λογαριασμο μου mail με την εφαρμογη E-mail του κινητου;Μου εχουν σπασει τα νευρα...Στο iphone 4 εγινε αμεσως κι ευκολα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Έχω γράψει εδώ για ζελατίνα. Μπορεί να είναι ακριβή, αλλά αυτό που κάνει είναι εξασφαλισμένο.

 

ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση. μπορεις να μου δωσεις το Link απο που την πηρες (ή εδω ή με pm)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορω να συνδεσω τον yahoo.gr λογαριασμο μου mail με την εφαρμογη E-mail του κινητου;Μου εχουν σπασει τα νευρα...Στο iphone 4 εγινε αμεσως κι ευκολα.

Δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή yahoo mail.

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..θα ηθελα την γνωμη σας επειδη το κινητο μου αρεσει παρα πολυ αξιζει να δωσω το omnia 2 για να αγορασω το wildfire s???

*A G I O S*

www.epiplak.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή yahoo mail.

 

Σε ευχαριστω Βασιλη αλλα θα προτιμουσα αν γινεται στην εφαρμογη e-mail του HTC να το σεταρω.Την ειχα δει και πιο παλια αυτη την εφαρμογη.

 

καλησπερα..θα ηθελα την γνωμη σας επειδη το κινητο μου αρεσει παρα πολυ αξιζει να δωσω το omnia 2 για να αγορασω το wildfire s???

 

Ανλογως τι θελεις απο ενα κινητο.2 σελιδες πιο πριν αναφερω εντυπωσεις μου στον giothesuper με μια μικρη διορθωση.Ο ηχος απο τα ακουστικα ειναι μια χαρα οταν μιλας,οταν ακους mp3 αλλα ειναι μουφα αμα ακους ραδιοφωνο.Πολυ χαμηλη ενταση στο ραδιοφωνο.

Καλητερη λυση για μενα κοντα στα 300 ευρω ειναι κι ενα Galaxy S καλομεταχειρισμενο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω Βασιλη αλλα θα προτιμουσα αν γινεται στην εφαρμογη e-mail του HTC να το σεταρω.Την ειχα δει και πιο παλια αυτη την εφαρμογη.

 

 

 

Ανλογως τι θελεις απο ενα κινητο.2 σελιδες πιο πριν αναφερω εντυπωσεις μου στον giothesuper με μια μικρη διορθωση.Ο ηχος απο τα ακουστικα ειναι μια χαρα οταν μιλας,οταν ακους mp3 αλλα ειναι μουφα αμα ακους ραδιοφωνο.Πολυ χαμηλη ενταση στο ραδιοφωνο.

Καλητερη λυση για μενα κοντα στα 300 ευρω ειναι κι ενα Galaxy S καλομεταχειρισμενο.

 

το omnia 2 μου φαινεται λιγο αργο και θα ηθελα κατι πιο σβελτο...δεν ακουω ουτε ραδιο ουτε με ενδιαφερουν τα ακουστηκα...και βγαζω καμια φωτο που και που...το gps να λειτουργει αρκετα γρηγορα θελω και η περιηγηση στο μενου να ειναι σβελτη...σε αυτα τα πραγματα το omnia δεν με ικανοποιηση και πολυ..ασε που ηταν και αρκετα μεγαλο που ναμην το κιανει και πολυ ευχρηστο...κοιτα και το i phone 4 αλλα μεγαλο και δδεν νομιζω να ακσιζει τα λεφτα του..

*A G I O S*

www.epiplak.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα..θα ηθελα την γνωμη σας επειδη το κινητο μου αρεσει παρα πολυ αξιζει να δωσω το omnia 2 για να αγορασω το wildfire s???

 

Για τέτοιες συζητήσεις απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

 

το omnia 2 μου φαινεται λιγο αργο και θα ηθελα κατι πιο σβελτο...δεν ακουω ουτε ραδιο ουτε με ενδιαφερουν τα ακουστηκα...και βγαζω καμια φωτο που και που...το gps να λειτουργει αρκετα γρηγορα θελω και η περιηγηση στο μενου να ειναι σβελτη...σε αυτα τα πραγματα το omnia δεν με ικανοποιηση και πολυ..ασε που ηταν και αρκετα μεγαλο που ναμην το κιανει και πολυ ευχρηστο...κοιτα και το i phone 4 αλλα μεγαλο και δδεν νομιζω να ακσιζει τα λεφτα του..

 

Να θυμίσω ότι εδώ συζητάμε αποκλειστικά για τo Wildfire S.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω Βασιλη αλλα θα προτιμουσα αν γινεται στην εφαρμογη e-mail του HTC να το σεταρω.Την ειχα δει και πιο παλια αυτη την εφαρμογη.

 

 

 

Ανλογως τι θελεις απο ενα κινητο.2 σελιδες πιο πριν αναφερω εντυπωσεις μου στον giothesuper με μια μικρη διορθωση.Ο ηχος απο τα ακουστικα ειναι μια χαρα οταν μιλας,οταν ακους mp3 αλλα ειναι μουφα αμα ακους ραδιοφωνο.Πολυ χαμηλη ενταση στο ραδιοφωνο.

Καλητερη λυση για μενα κοντα στα 300 ευρω ειναι κι ενα Galaxy S καλομεταχειρισμενο.

 

για ραδιοφωνο ενδιαφερομαι...αρα οχι...μου στελνεις τις ερωτησεις που σου ειπα σε πμ με απαντησεις για το desire s...σκεφτομαι ισως το παρω..δεν ξερω...μολις ερθει η επιδοτηση θα ανοιξω θεμα...αλλα ειναι πολλες οι σελιδες για να διαβασω...επειδη σε εμπιστευομαι αν μπορεις στειλε πμ:)

 

καλησπερα..θα ηθελα την γνωμη σας επειδη το κινητο μου αρεσει παρα πολυ αξιζει να δωσω το omnia 2 για να αγορασω το wildfire s???

 

καλυτερα να ανοιξεις θεμα στους διαξιφισμους:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει root; Αν ναι υπάρχει κάποιο tutorial; Και τέλος ένα καλό λόγο για να το κάνω, μιας και δεν έχει βγει ακόμα rom (αφαίρεση άχρηστων εφαρμογών ας πούμε). Edited by ihvod
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει root; Αν ναι υπάρχει κάποιο tutorial; Και τέλος ένα καλό λόγο για να το κάνω, μιας και δεν έχει βγει ακόμα rom (αφαίρεση άχρηστων εφαρμογών ας πούμε).

 

Από όσο ξέρω δεν έχει βγει άκομη tutorial για root στο συγκεκριμένο κινητό.

 

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα δεν είναι η έλλειψη tutorial αλλά η έλλειψη software που μπορεί να το κάνει root. Root γίνεται μόνο με μιας ειδική συσκευή (xtc clip) πρός το παρόν!

Οπότε η μόνη λύση είναι να βρεις κάποιον που το έχει. Πίστεψέ με όποιος το έχει ξέρει και να το χρησιμοποιεί :p

Για λόγους τώρα, κοίτα στο πρώτο link της υπογραφής μου ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα guys.

Μια γρήγορη ερώτηση...

Στις επαφές έχω βάλει να φαίνονται μόνο κάποιες αγαπημένες που έχω φτιάξει ένα φάκελο στο Gmail και τις έχω περάσει εκεί.

Όλα καλά μέχρι εδώ. Όταν πάω να στείλω SMS όμως φαίνονται όλα τα τηλέφωνα διπλά-τριπλά... εκεί δεν υπάρχει κάτι; δεν το αναγνωρίζει δηλαδή σαν ρύθμιση;

 

Bonus ερώτηση...

Αν σβήσω τα τηλέφωνα από το τηλέφωνο και αφήσω μόνο αυτά που έχω σε συγχρονισμό με Gmail, θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα;

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα guys.

Μια γρήγορη ερώτηση...

Στις επαφές έχω βάλει να φαίνονται μόνο κάποιες αγαπημένες που έχω φτιάξει ένα φάκελο στο Gmail και τις έχω περάσει εκεί.

Όλα καλά μέχρι εδώ. Όταν πάω να στείλω SMS όμως φαίνονται όλα τα τηλέφωνα διπλά-τριπλά... εκεί δεν υπάρχει κάτι; δεν το αναγνωρίζει δηλαδή σαν ρύθμιση;

 

Bonus ερώτηση...

Αν σβήσω τα τηλέφωνα από το τηλέφωνο και αφήσω μόνο αυτά που έχω σε συγχρονισμό με Gmail, θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα;

Πήγαινε στις επαφές και πάτησε το πλήκτρο menu και μετά προβολή (ή κάπως έτσι) και επέλεξε να φαίνονται μόνο οι google επαφές σου ;)

Αν σβήσεις επαφές απ'το τηλέφωνο και κρατήσεις μόνο όσες είναι σε συγχρονισμό με το gmail, να προσέξεις απλά να μην έχεις επαφές που δεν έχεις συγχρονίσει με το gmail και τις χάσεις. Διαφορετικά κανένα πρόβλημα! :D

 

help...πως να κανω root το wildfire s μου???

Αν έβλεπες το πρώτο πόστ, αναφέρεται ότι δεν υπάρχει μέθοδος να κάνεις ακόμα root στο wildfire s σου, εκτός από τη χρήση μιας συσκευής που ονομάζεται xtc clip. Οπότε αν έχεις κάποιο γνωστό που έχει τη συσκευή μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί του ;) Διαφορετικά, απλά αναμονή :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά και απο εδώ!

Πήρε η γυναίκα μου το κινητό αυτό, αφου ήθελα να την "μπάσω" στα Ανδροειδή:)

Μια χαρά οθόνη έχει ,και καλή ταχύτητα, ενώ φαίνεται και είναι πολύ ποιοτική κατασκευή..

2 ερωτήσεις-προβλήματα..

1)Εχει κανείς πρόβλημα να συνδεθεί είτε στο Friendstream είτε στο Facebook app?

Μου λέει συνέχεια οτι η εφαρμογή δεν είναι διαθέσιμη,προσπαθήστε αργότερα:blink:

2)Πως μπορώ στον καιρό να μην αλλάζει η τοποθεσία σε τρέχον αλλά να παραμένει Αθήνα?

Ευχαριστώ

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Για το 2) μπορείς να βγάλεις το widget και να το ξαναβάλεις, διαλέγοντας όχι τον εντοπισμό της περιοχής σου αλλά επιλέγοντας την πόλη σου :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ Βασίλη θα το προσπαθήσω!

Για το Facebook τι μπορεί να φταίει?

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις επαφές και πάτησε το πλήκτρο menu και μετά προβολή (ή κάπως έτσι) και επέλεξε να φαίνονται μόνο οι google επαφές σου ;)

Αν σβήσεις επαφές απ'το τηλέφωνο και κρατήσεις μόνο όσες είναι σε συγχρονισμό με το gmail, να προσέξεις απλά να μην έχεις επαφές που δεν έχεις συγχρονίσει με το gmail και τις χάσεις. Διαφορετικά κανένα πρόβλημα! :D

Βασίλη αυτό το έχω κάνει ήδη να φαίνονται έτσι...

Τι μπορώ να κάνω με τα SMS; Εκεί φαίνονται από παντού. Δεν έχει επιλογή να φαίνονται μόνο τα "αγαπημένα" ή μόνο η λίστα που έχω βάλει με τον τρόπο που περιέγραψες...

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ Βασίλη θα το προσπαθήσω!

Για το Facebook τι μπορεί να φταίει?

Δυστυχώς δε γνωρίζω. Καθάρισε την cache και τα δεδομένα του friendstream και ξαναπροσπάθησε. Θα έλεγε ότι έχει πρόβλημα η υπηρεσία, αλλά δεν έχουμε αναφορές από άλλους χρήστες αν λειτουργεί κανονικά...

 

Βασίλη αυτό το έχω κάνει ήδη να φαίνονται έτσι...

Τι μπορώ να κάνω με τα SMS; Εκεί φαίνονται από παντού. Δεν έχει επιλογή να φαίνονται μόνο τα "αγαπημένα" ή μόνο η λίστα που έχω βάλει με τον τρόπο που περιέγραψες...

Το μόνο που σκέφτομαι θα είναι να σβήσεις τις διπλές επαφές, αφήνοντάς τες μόνο σ'ένα μέρος (πχ μόνο τηλέφωνο ή μόνο google κοκ)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

επισήμανση.

 

Είχα πρόβλημα στην προσπάθεια σύνδεσης στο internet μέσω υπολογιστή.

Επικοινώνησα με την υποστήριξη της HTC όπου και εξυπηρετήθηκα.

 

Μου ζήτησε να αφαιρέσω την μπαταρία με το τηλέφωνο σε λειτουργία.

Μετά να την τοποθετήσω και πάλι. Ενεργοποίηση τηλεφώνου... Καλώδιο σύνδεσης με Η/Υ... επιλογή σύνδεση στο Internet κλπ... Και όλα καλώς.

 

Τελευταίο αξεσουάρ προστατευτική θήκη σιλικόνης. Εφαρμόζει άριστα, βελτιώνει την λαβή. Δεν αγοράστηκε από ebay, αλλά από Ελλάδα. Μάρκα... εντάξει δεν επιτρέπεται να το γράψω... αλλά ας δοκιμάσω... :"πούρο" λοιπόν και κατάστημα... όχι "άγγλος"... ο άλλος με τα πολλά ράμα(τα).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...