Jump to content

[Galaxy S] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


achillesgk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι δεν παιρνεις βρε Ηρακλη ενα που να εχει το ακουστικο με καλωδιακι? Εχω ενα τετοιο της nokia και δουλευει αψογα με το γαλαξια. Ακους πεντακαθαρα και σε ακουνε πεντακαθαρα. Οσα δοκιμασα σκετα (φελους τα λεω εγω :D ) τα περισσοτερα ειχαν θεματα σε καθαροτητα (προσωπικα το βλεπω και λιγο γελίο να βλεπω τον αλλο να κυκλοφορει με τον φελο στο αυτι,ενω με το καλωδιακι ειναι πιο μουρατο. Να με συγχωρησουν οσοι εχουν σκετο, ειναι καθαρα προσωπικο μου γουστο)

 

Καλημερα Παρη, εχω δυο τετοια που λες αλλα εχει χαλασει το καλωδιακι τους, ειναι πολυ ευαισθητα, ενω εαν ειναι προσθαφαιρουμενο θα ειναι πιστευω καλυτερα.

Ξερεις μηπως κανενα καλο φελο..;:p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 489
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα Παρη, εχω δυο τετοια που λες αλλα εχει χαλασει το καλωδιακι τους, ειναι πολυ ευαισθητα, ενω εαν ειναι προσθαφαιρουμενο θα ειναι πιστευω καλυτερα.

Ξερεις μηπως κανενα καλο φελο..;:p

Καλημερες. Καπου ειχε παρει το ματι μου ενα προσθαφαιρουμενο, θα το ψαξω το απογευμα να σου πω. Οχι με τα σκετα, εχω κοψει επαφες
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Παρη, εχω δυο τετοια που λες αλλα εχει χαλασει το καλωδιακι τους, ειναι πολυ ευαισθητα, ενω εαν ειναι προσθαφαιρουμενο θα ειναι πιστευω καλυτερα.

Ξερεις μηπως κανενα καλο φελο..;:p

 

Aν πάρεις το sony και να χαλάσει το ακουστικό βάζεις δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Aν πάρεις το sony και να χαλάσει το ακουστικό βάζεις δικό σου.

Σε ποιο sony αναφερεσαι βρε Αχιλλεα..;:wacko:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Sony ericsson MW600!

 

Που να το φανταστω βρε :happy:

Πολυ ωραιο φαινεται, αν και λιγο μεγαλο σε μεγεθος...

Σε ευχαριστω :)

 

Ψαχνοντας, βρηκα αυτο το νοκια το οποιο φαινεται οτι το καλωδιο ειναι προσθαφαιρουμενο, ετσι δεν ειναι..; :rolleyes:

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Που να το φανταστω βρε :happy:

Πολυ ωραιο φαινεται, αν και λιγο μεγαλο σε μεγεθος...

Σε ευχαριστω :)

 

Ψαχνοντας, βρηκα αυτο το νοκια το οποιο φαινεται οτι το καλωδιο ειναι προσθαφαιρουμενο, ετσι δεν ειναι..; :rolleyes:

 

Πάρε βρε το sony που είναι καλό!

Link to comment
Share on other sites

Πάρε βρε το sony που είναι καλό!

 

Δεν λεω οτι ειναι κακο, αν δεν βρω κατι αλλο θα το παρω :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!

Εχω χαθει τον τελευταιο καιρο λογο εξεταστικης,διακοπων κτλ,αλλα σας παρακολουθω οσο μπορω :)

 

Ηθελα να ρωτησω αν ξερετε ποια η διαφορα των παρακατω 2 καρτων

Sandisk MicroSD Ultra

Sandisk MicroSD Mobile Ultra

 

Το θεμα βασικα ειναι οτι στο site της sandisk δεν αναφερει καπου την mobile ultra,παρα μονο την Ultra

 

Γνωριζει καποιος τι ακριβως γινεται?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη ειναι και uhs1

 

http://www.lexar.com/support/sd-uhs-i-faqs

 

ναι,αλλα γιατι την mobile ultra δεν την εχει το official site?Μηπως ειναι παλια?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξέρει κανείς που μπορω να βρω να αγοράσω καινουρια hands-free για τη συσκευή;

Τα "μαμισια" δε την παλεύουν άλλο, ήδη το ένα ακουστικό δεν παίζει, κι μόλις έχασα και το ένα λαστιχακι του (απο αυτό που μπαίνει στο αυτί)!

οπότε οι μέρες τους είναι μετρημένες...

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω ακριβώς πιο μοντέλο είναι γιατί δεν γράφουν πάνω τα δικά μου για να το βρω, αλλά νομίζω πως είναι αυτά αλλά λέει αναμένεται σύντομα.

Επίσης εδώ έχει γνήσια ανταλλακτικά και έχει μπόλικα διαφορετικά samsung hands free.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια χαρα,

 

Σκεφτομαι να αγορασω αυτα εδω τα headphones...

Monster Beats Solo HD ControlTalk

 

Οταν θα τα βγαζω απο το pc, θα μπορω να τα παρω μαζι οταν θα χρειαστουνε για να ακουω μουσικη απο το κινητο?

Εννοω υπαρχει συμβατοτητα με τα Galaxy S..?

Αν ξερεις καποιος ας μας πει..

 

Thank u :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι λογικά είναι συμβατά με το SGS... Απλά με τόσα λεφτά μπορείς να πάρεις πραγματικά πολύ ανώτερα ακουστικά. Όταν αγοράζεις τα beats τουλάχιστον το 80% των χρημάτων πάει στο όνομα Dr Dre (και την αντίστοιχη μούρη που έρχεται μαζί) παρά σε καλό ήχο...

Απλά την άποψή μου λέω...

 

Edit: Είναι πολύ πιθανό να μην δουλεύουν οι χειρισμοί ή και καθόλου... http://www.askmefast.com/Does_beats_work_with_samsung_galaxy_s_-qna903585.html Προσπάθησε να τα δοκιμασεις...

Link to comment
Share on other sites

Ναι λογικά είναι συμβατά με το SGS... Απλά με τόσα λεφτά μπορείς να πάρεις πραγματικά πολύ ανώτερα ακουστικά. Όταν αγοράζεις τα beats τουλάχιστον το 80% των χρημάτων πάει στο όνομα Dr Dre (και την αντίστοιχη μούρη που έρχεται μαζί) παρά σε καλό ήχο...

Απλά την άποψή μου λέω...

 

Edit: Είναι πολύ πιθανό να μην δουλεύουν οι χειρισμοί ή και καθόλου... http://www.askmefast.com/Does_beats_work_with_samsung_galaxy_s_-qna903585.html Προσπάθησε να τα δοκιμασεις...

 

Και γω αυτο νομιζω οτι ειναι το καλυτερο... Θα τα βρω καπου και θα τα δοκιμασω :) Ναι το ξερω οτι πολλα $ πανε στο name.. Αλλα ειναι το design, κτλ που τα κανουνε να διαφερουνε :shifty:

 

Παντως αν εχεις να προτεινεις κατι αντιστοιχο tell me.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

εχετε να μου προτεινετε απο που να αγοαρασω μια αυθεντικη μπαταρια?βλεπω πολλα μαγαζια που την πουλανε και δεν ξερω απο που.αν εχει αγορασει καπιος απο ενα μαγαζι και ειναι ευχαριστημενος ας μου πει να ειναι και οικονομικη.
Link to comment
Share on other sites

εχετε να μου προτεινετε απο που να αγοαρασω μια αυθεντικη μπαταρια?βλεπω πολλα μαγαζια που την πουλανε και δεν ξερω απο που.αν εχει αγορασει καπιος απο ενα μαγαζι και ειναι ευχαριστημενος ας μου πει να ειναι και οικονομικη.

Άποψη μου είναι αφού μπαίνεις στην διαδικασία να πάρεις καινούργια να πάρεις του s plus που ταιριάζει και έχει και μεγαλύτερη χωρητικότητα. Ο κωδικός είναι EB575152LUC.

Link to comment
Share on other sites

Και νομιζω πως υπαρχει και ακομα μεγαλυτερη απο αλλον γαλαξια αλλα δε θυμαμαι απο πιο μοντελο. Σιγουρα αναφερετε σε προηγουμενες σελιδες.
Link to comment
Share on other sites

Και νομιζω πως υπαρχει και ακομα μεγαλυτερη απο αλλον γαλαξια αλλα δε θυμαμαι απο πιο μοντελο. Σιγουρα αναφερετε σε προηγουμενες σελιδες.

 

Σωστός !

 

Για την ακρίβεια η μπαταρία είναι η Samsung 1800 mAh EB625152VABSTD ένα λίνκ στα γρήγορα http://www.cellularfactory.com/fulldet.jsp?d=53517&a=62

 

Υπάρχει βέβαια και άλλες λύσεις που δεν είναι samsung. Οι επικρατέστερες στα φόρουμ που διαβάζω είναι:

α) http://www.ebay.com/itm/2-Anker-Extended-Battery-Samsung-Galaxy-S-i9000-Charger-/330601629006?pt=PDA_Accessories&hash=item4cf964854e#ht_3364wt_1397 2 μπαταρίες και εξωτερικός φορτιστής με 20€ (Αυτές παρήγγειλα εγώ)

β) http://www.amazon.de/gp/product/B004IJ9M6W/ Πολύ καλή και αυτή ;)

Link to comment
Share on other sites

Και νομιζω πως υπαρχει και ακομα μεγαλυτερη απο αλλον γαλαξια αλλα δε θυμαμαι απο πιο μοντελο. Σιγουρα αναφερετε σε προηγουμενες σελιδες.

 

Νομίζω EPIC 4G

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

εγω ενδιαφερομαι μονο για original battery και τιποτα αλλο πιο καταστημα απο που να την παραγγειλω? την βρισκω στο e-click.gr στα 16 ευρω λεω να βαλω την μπαταρια απο s plus τελικα!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!!! μια απορία το κινητό μας φορτίζει από τέτοια συσκευή;;;

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.010329&sid=1

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!!! μια απορία το κινητό μας φορτίζει από τέτοια συσκευή;;;

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.010329&sid=1

 

Ενδιαφέρον αλλά μόνo για iphone 4 - 4s.

 

(http://www.philips.gr/c/cell-phone-accessories/dlp7210b_10/prd/;jsessionid=7008965C09CD00B293F2CD208E847D45.app101-drp2?t=specifications)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...