Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το γυρισα τριτη λογω του θορυβου και θα μου δωσουν αλλο την τριτη που μς ερχεται

 

Απο πλαίσιο ηρακλείου το πείρες είπες ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να δεις που τελικά την πατάτα την έχουν κάνει κάποιες αλυσίδες καταστημάτων εισάγοντας "ελαττωματικές" παρτίδες και τελικά λέγανε αλήθεια στην SE όταν ισχυρίζονταν ότι δεν έχουν καμία ενημέρωση... :X:ninja::shock::whistle:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να δεις που τελικά την πατάτα την έχουν κάνει κάποιες αλυσίδες καταστημάτων εισάγοντας "ελαττωματικές" παρτίδες και τελικά λέγανε αλήθεια στην SE όταν ισχυρίζονταν ότι δεν έχουν καμία ενημέρωση... :X:ninja::shock::whistle:

 

Έχεις ακούσει τιποτα παρόμιο στο παρελθόν ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε ολο τον κοσμο ελαττωματικεσ παρτιδεσ;γιατι τα φαινομενα αυτα δεν ειναι ελληνικα..ακομα και ετσι ναναι,η ερωτηση ειναι,ποσο γκαντεμης εισαι να πεσεις σε τετοια παρτιδα.

Οπως και να χει απο βδομαδα ελπιζω να αντικαταστησουν τα «χαλασμενα»

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε ποιες παρτιδες ειναι ελλατωματικες?

 

Βρηκα το mini pro παρτιδας 11W32

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Tα φερνει απο γερμανια στο mini δεν 8α ερχεις προβλημα στο mini pro θα εχεις που στο πληκτρολογιο εκει που εχεις το γραμμα "Y" θα εχεις το "Z" δηλαδη ειναι αλλιως επειδη εχει γερμανικο πληκτρολογιο... εξου και το Qwertz

 

δεν ισχυει φιλε μου αυτο με το pro.. αυτο εχω και ειναι σωστο το πληκτρολογιο του..

Link to comment
Share on other sites

δεν ισχυει φιλε μου αυτο με το pro.. αυτο εχω και ειναι σωστο το πληκτρολογιο του..

 

μαλλον μιλαει για τα συγκεκριμενα sites που το πουλανε και που γραφει QWERTZ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μαλλον μιλαει για τα συγκεκριμενα sites που το πουλανε και που γραφει QWERTZ.

 

α οκ.. γιατι νομιζω οτι και εγω αυτο που εχω ειναι απο Γερμανία..

Link to comment
Share on other sites

νεος αγοραστης με pro εβδομαδας 31 με το προβλημα στον ηχο στο video,επισεις απο firmware με το τελευταιο υpdate 4.0.Α.2.335!
το @@@ και την υπογραφη προσεχω που την βαζω
Link to comment
Share on other sites

νεος αγοραστης με pro εβδομαδας 31 με το προβλημα στον ηχο στο video,επισεις απο firmware με το τελευταιο υpdate 4.0.Α.2.335!

 

μεγεια φιλε!απο που το πηρες?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω λιγο.Υπαρχει κανεις εδω μεσα που να εχει το μινι και να εχει προβλημα με το θορυβο η να εχει ακουσει οτι τα μινι εχουν καποιο προβλημα?Αν δηλαδη τα μινι ειναι οκ γινεται στο πλαισιο να ζητησω αντικατασταση για ενα απλο κι οχι το προ εφ οσον δεν εχει κανενα προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Με το κινητό αυτό θα μπορώ να παίρνω ίντερνετ μέσω wireless απο το laptop το οποίο είναι συνδεδεμένο με το dsl με καλώδιο? Ρωτάω γιατί δέν έχω κάνει ποτέ κάτι τέτοιο με android. Με windows mobile γινόταν αλλά δέν σύμφερε γιατί αν δεν το χρησιμοποιούσες λίγο απενεργοποιόταν και έπρεπε να κάνεις νέα σύνδεση.
Link to comment
Share on other sites

ναι μπορεις με προγραμμα που κανει το λαπτοπ access point. και στα wm μπορούσες. καποιο ειδικό προβλημα υπήρχε μεταξύ του κινητου σου και του λαπτοπ. η αρχη ειναι σωστη.
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, σύμφωνα με την s.e. http://www.sonyericsson.com/cws/support/mobilephones/learn-more/subject/sarinformation/xperia-mini?cc=gr&lc=el . Τό mini έχει sar, 0,78. Λιγότερο απο το προιγούμενο mini!! ;-)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, σύμφωνα με την s.e. http://www.sonyericsson.com/cws/support/mobilephones/learn-more/subject/sarinformation/xperia-mini?cc=gr&lc=el . Τό mini έχει sar, 0,78. Λιγότερο απο το προιγούμενο mini!! ;-)

 

και το pro εχει 0.48 που παίζει να είναι απο τα πιο χαμηλά που έχει βγάλει η SE τα τελευταία χρόνια...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έριξα μια ματιά στο φορουμ και φαντάζομαι ότι μπορείτε να μου δώσετε τα φώτα σας...

Έχω ένα κινητό Xperia X10 mini pro(U20i), αγορασμένο από T-Mobile. Κατά την εκκίνηση ζητούσε PIN της κάρτας SIM και στη συνέχεια PIN ξεκλειδώματος δικτύου(όπου πατούσα παράβλεψη). Για να το κάνω debrand δοκίμασα να του αλλάξω το build.prop από το φάκελο system. Η διαδικασία που ακολούθησα έχει ως εξής:

1)Κατέβασμα και εγκατάσταση του root explorer v2.12 στο κινητό

2)Αντιγραφή του αρχείου build.prop στην κάρτα μνήμης

3)Κατέβασμα και εγκατάσταση του Superoneclick 2.1.1 στο PC για να κάνω root το τηλέφωνο

4)Τρέξιμο του Superoneclick 2.1.1 και πάτημα του Root

5)Επανεκκίνηση τηλεφώνου

6)Τρέξιμο της εφαρμογής Root explorer και αντιγραφή του build.prop στο φάκελο system.

7)Επανεκκίνηση του τηλεφώνου

Δοκίμασα 12 build.prop αρχεία. Το 1 από αυτά ήταν παλαιότερη έκδοση και πάλι κλειδωμένη, αλλά λειτουργούσε κανονικά. Τα 11 μετά την τελευταία επανεκκίνηση προκαλούσαν συνεχόμενες επανεκκινήσεις στο κινητό. Πιο συγκεκριμένα, το κινητο έφτανε στο σημείο που εμφανίζει το λογότυπο της SE και έκανε επανεκκίνηση. Για να επανέλθω σε μια κατάσταση που να λειτουργεί, έκανα επαναφορά του τηλεφώνου με το Companion ή το SEUS, τα οποία επανέφεραν το τηλέφωνο στην αρχική του κατάσταση. Το τελευταίο build.prop προκάλεσε αυτές τις επανεκκινήσεις αλλά το τηλέφωνο δεν επανέρχεται ούτε με το Companion ούτε με το SEUS. Για την ακρίβεια και τα 2 βγάζουν μύνημα ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο λογισμικό για το τηλέφωνο σας, προσπαθήστε αργότερα.

Έχετε να προτείνετε κάτι;

 

Το thread για το X10 mini pro θα το βρεις εδώ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=268066

και πιθανόν απαντήσεις στα ερωτήματα σου.

Εδώ είναι το xperia mini pro... Το καινούριο... (τρομάρα του)..!!

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω,αν εχει παρει καποιος το xperia mini απο το καταστημα mobilehellas,αν οντως δινουν εγγυηση επισημης αντιπροσωπειας οπως γραφουν και αν εχει παρουσιασθει καποιο προβλημα ή δουλευει στην εντελεια,ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια αρχισαν σιγα σιγα οι πωλητες στο ebay Ν α βαζουν πραγματακια για το κινητο......
Link to comment
Share on other sites

παιδια αρχισαν σιγα σιγα οι πωλητες στο ebay Ν α βαζουν πραγματακια για το κινητο......

 

Τι εννοεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν θηκες μεμβρανες κλπ......

 

Ωραια!να βγει και ρουτ για να απαλαγουμε απολη την αηδια που εχει μεσα!

Μα καλα!ακομα και antivirus εχουν βαλει προεγκατεςτημενο;

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραια!να βγει και ρουτ για να απαλαγουμε απολη την αηδια που εχει μεσα!

Μα καλα!ακομα και antivirus εχουν βαλει προεγκατεςτημενο;

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

 

Ναι, το McAfee. Δεν σβηνετε χωρίς το root που αναφέρεστε ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...