Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω για τις απαντήσεις.... Γιατι πιστευω πως αυτός ο τρόπος είναι πιο ασφαλης?? :-P

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1695514 αλλα δεν ξέρω... Θέλει να ξεκλειδωσω τον bootloader??

Τι εννοείς φίλε μου πως δεν βγάζει ήχο??

Edited by vgnFE31h
Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα!

 

Πριν λιγες μερες αγόρασα το mini pro, πλεον έχει πέσει αρκετά η τιμή του (το βρίσκεις και με 159 ευρώ) και θεώρησα οτι είναι μια καλή ευκαιρία να μεταπηδήσω από το παλιό μου sony ericsson s500i (που είχε πια αρχίσει να διαλύεται) σε κάτι καινούριο.

 

Λοιπόν πέρασα τις επαφές μου μέσω bluetooth, πέρασα την έκδοση 4.0.3, εσβησα τις επαφές μου γιατί κάτι δεν μου άρεσε, μετά δεν μπορούσα να τις ξαναπεράσω με μαζική αποστολή (δεν ξέρω γιατί), νόμιζα οτι είχα ελλατωματική μνήμη γιατί μου έκανε κάτι περίεργα, πήρα μια 8gb class 10 sundisk, πάλι δεν μπορούσα να τις περάσω όλες μαζί :P , τις πέρασα τελικά μία μία (200 επαφές ήταν..), πέρασα και κάτι τραγούδια και τώρα πλέον θέλω να αρχίσω να το ψαχουλευω το κινητό.

 

Δεδομένου οτι τα κινητά μου ως τώρα ήταν απλά και εγώ πρόγραμμα τηλεφωνίας με απεριοριστο internet και τετοια δεν έχω. Κάρτα βάζω. Βασικά δεν με ενδιαφέρει αυτή τη στιγμή να μπαίνω internet από το κινητό μου παρα μόνο από τπτ hotspots αν θέλω να ψάξω κάτι και δεν έχω πρόσβαση σε υπολογιστή. Θέλω να εκμεταλλευτώ το gps ομως και να να βρω τπτ ωραίες εφαρμογούλες που ξέρω οτι υπάρχουν στα android κινητά. Θέλω να βγάλω και ένα καρο βλακειούλες που έχει φορτώσει η sony και μου φαινονται κάπως άχρηστες...Απο που να αρχίσω ρε παιδιά; Διάβαζα για το root σε κατι άλλα topics... ιστορία μου φάνηκε. Έχει και 800 σελίδες το κάθε θέμα... Μπορεί κάποιο γατόνι απο'δω να μου πει μερικά βηματάκια να ακολουθήσω να αρχίσω να το φτιάχνω κι εγώ το κινητάκι μου;

 

PS: αυτό με την φοτιση της μπαταρίας δεν το ήξερα οταν το πήρα...τώρα το είδα. Εγώ το πήρα, το ψαχουλεψα λίγο, δεν έπεσε και πάρα πολύ, και το συνεδεσα στο pc Και αρχισε να φορτίζει. Ως τώρα όλο απο'κει το φορτίζω και δεν μου έχει πέσει πολύ η μπαταρία. λετε να επιρεαστεί η απόδοση της; τι να κανω να το αφησω να ξεφορτίσει και να το φορτίσω μια φορά τίγκα;

 

PS2: δεν εχω gmail account.. θα πρέπει να φτιάξω για να κάνω αυτά που θέλω;

Link to comment
Share on other sites

...Θέλω να εκμεταλλευτώ το gps ομως και να να βρω τπτ ωραίες εφαρμογούλες που ξέρω οτι υπάρχουν στα android κινητά. Θέλω να βγάλω και ένα καρο βλακειούλες που έχει φορτώσει η sony και μου φαινονται κάπως άχρηστες...Απο που να αρχίσω ρε παιδιά; Διάβαζα για το root σε κατι άλλα topics... ιστορία μου φάνηκε. Έχει και 800 σελίδες το κάθε θέμα... Μπορεί κάποιο γατόνι απο'δω να μου πει μερικά βηματάκια να ακολουθήσω να αρχίσω να το φτιάχνω κι εγώ το κινητάκι μου;

 

Tο root είναι απαραίτητο για να μπορέσεις να σβήσεις τα άχρηστα της Sony και το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να βρεις τον κατάλληλο τρόπο rootαρίσματος για τη δική σου συσκευή - τύπος πχ mini/mini pro κλπ αλλά και τη rom που έχεις την εκάστοτε στιγμή (εννοείται και την έκδοσή της πχ Gingerbread 2.3.4 / 2.3.7 κλπ), κάτι που μπορείς να βρεις εύκολα απ'τις Ρυθμίσεις της συσκευής σου (Πληροφορίες τηλεφώνου τέρμα κάτω). Για να καταλάβεις καλύτερα, άλλον οδηγό θα ακολουθήσεις για να rootάρεις το mini που "φοράει" Gingerbread 2.3.4 και άλλον οδηγό για mini με Ιce Cream Sandwich 4.0.3 και άλλον για Ιce Cream Sandwich 4.0.4..;)

 

Όταν με το καλό rootάρεις εγκαθιστάς το κατάλληλο πρόγραμμα (Titanium Backup χρησιμοποιώ εγώ) και σβήνεις ότι δεν χρειάζεσαι, πάντα όμως με προσοχή (ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗΝ ΣΒΗΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ!) και ψάχνοντας για τους οδηγούς των προγραμμάτων/εφαρμογών που μπορούν να διαγραφούν απ'τη συσκευή σου, πάλι όμως κι εδώ ισχύει το ότι θα πρέπει να βρεις τον κατάλληλο οδηγό ανάλογα με τη rom που "φοράς" την εκάστοτε στιγμή.

 

Μη σε ανησυχούν οι 800 σελίδες, οι οδηγοί αναγράφουν τα βήματα για το root στο πρώτο μόλις ποστ του εκάστοτε νήματος..;)

 

αυτό με την φοτιση της μπαταρίας δεν το ήξερα οταν το πήρα...τώρα το είδα. Εγώ το πήρα, το ψαχουλεψα λίγο, δεν έπεσε και πάρα πολύ, και το συνεδεσα στο pc Και αρχισε να φορτίζει. Ως τώρα όλο απο'κει το φορτίζω και δεν μου έχει πέσει πολύ η μπαταρία. λετε να επιρεαστεί η απόδοση της; τι να κανω να το αφησω να ξεφορτίσει και να το φορτίσω μια φορά τίγκα;

 

Καλό θα ήταν να του έκανες μία πλήρη φόρτιση στην αρχή, κάν'του τη και τώρα μόλις ξεφορτίσει τελείως κι εντάξει, τι να πάθει..:p

 

δεν εχω gmail account.. θα πρέπει να φτιάξω για να κάνω αυτά που θέλω;

 

Όπωσ-και-δήποτε! Χωρίς gmail account αυτό το τηλέφωνο που κρατάς στα χέρια σου είναι παντελώς άχρηστο κατ'εμέ. Μια απλή βόλτα στο Google Play θα σε πείσει, αφού βέβαια ανοίξεις τον λογαριασμό σου..;)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Στο xperia mini εχω μια Toshiba SDHC 16 γιγα Class 4. Της εχω κανει τρια partition Fat32 για αποθηκευση, ext3 για επεκταση μνημης συστήματος, κ Linux Swap. Νομίζω ότι η ταχύτητα δεν εχει βελτιωθεί , παροτι έχω στειλει αρκετές εφαρμογες στην καρτα. Αν παρω μια Class 10 θα υπαρξει βελτίωση ή τσαμπα λεφτά θα πετάξω..?? Αν υπάρχει καποια πιο ειδική ενοτητα... let me know.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω προβλημα!!Όπως ειχα αναφερει παλια μου είχε σπάσε το γυαλί του Mini pro!Το έδωσα σε κάποιον να το φτιάξει (αφου παραγγειλα απο το internet το digitizer) αλλά δεν μπορεί να βγάλει την οθόνη απο το γυαλί γιατί είναι κολλημένο και φοβάται να το κάνει μόνος του μη τυχός σπάσει η LCD!Το τζάμι όντως είναι κολλημένο με την οθόνη γύρω γύρω και δεν βγαίνει έτσι εύκολα απ'ότι είδα και στα video του youtube που έβγαινε χωρίς κόπο.Υπάρχει καμία ιδέα για το πως θα μπορέσω να την ξεκολλήσω,καθώς μου το έδωσε σε μένα να το βγάλω με μία λεπίδα για να μην πάρει το ρίσκο αυτός και το χρεωθεί.Αν θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει...

Edit: Αν χρησιμοποιήσω πιστολάκι για να το θερμάνω κάπως θα έχει πρόβλημα η LCD?

Edited by zizu21
Link to comment
Share on other sites

Aν δε μπορέσω να την ξεκολλησω τι λέτε για το full να το αγοράσω απο εδω

http://www.ebay.com/itm/FULL-LCD-Digitizer-Touch-Screen-for-Sony-Ericsson-Xperia-Mini-Pro-SK17i-WHITE-/320893295757?pt=PDA_Accessories&hash=item4ab6bb1c8d

ή απο εδώ:

http://www.ebay.com/itm/Sony-Ericsson-Xperia-Mini-Pro-SK17i-LCD-Screen-Display-Digitizer-Assembly-/200666994352?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2eb8af56b0

Α κι αν ξέρει κανείς αν μπορώ να γυρίσω το digitizer πισω που δε θα μου χρειάζεται;

Edit: Μην επιχειρήσετε να ξεκολλήσετε την οθόνη απο το τζάμι θα την καταστρέψετε.Δυστυχώς δεν το ηξερα κι όπως ανέφερα παραγγελα μονο το digitizer και δεν κατόρθωσα να το βγάλω και η LCD διαλύθηκε.Τώρα θα παραγγείλω full απο το internet.Δυστυχως αν με είχε ενημερώσεi απο νωρίς αυτός δε θα επιχειρούσα να το ξεκολλησω,ασε που αυτός είχε ήδη σπάσει τα κάτω κουμπια οπότε αναγκάστηκα να πειραματιστω αλλιώς θα περίμενα κατευθείαν την οθόνη.Οπότε για 10-15 μέρες bye bye my new Ice Cream Mini Pro :PP

Edited by zizu21
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντήσεις.... Γιατι πιστευω πως αυτός ο τρόπος είναι πιο ασφαλης?? :-P

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1695514 αλλα δεν ξέρω... Θέλει να ξεκλειδωσω τον bootloader??

Τι εννοείς φίλε μου πως δεν βγάζει ήχο??

 

οπως το βλεπει κανεις το εχω κανει 2 φορες και δουλευει, δεν χρειαζεται να ξεκλειδωσεις τον bootloader

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα προσφατα πηρα το καινουριο χπερια μινι !

 

εχει 2,3,4

 

και εκδοση 4,0,2,Α,0,62

 

μπωρω να το κανω ροοτ?

Τι κερδιζω με το ροοτ ?

 

μπωρω να κατεβασω εφαρμογες πληρωμεις σπασμενες ωπος στα iphone??

 

 

 

Επισεις εχω και το παλιο το χπερια το Χ8! μπωρω να το κανω ροοτ και να βαλω το λειτουργικο του καινουργιου στ15ι? επιδει ειναι πιο ομοεφο και βολευει τα μυνηματα πιο πολυ το πληκτρολογιο !

 

 

ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπωρω να το κανω ροοτ?

 

Μπορείς... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319799

 

Τι κερδιζω με το ροοτ ?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

 

μπωρω να κατεβασω εφαρμογες πληρωμεις σπασμενες ωπος στα iphone??

 

Στο παρόν forum απαγορεύεται η οποιαδήποτε συζήτηση για παράνομο λογισμικό.

 

Επισεις εχω και το παλιο το χπερια το Χ8! μπωρω να το κανω ροοτ και να βαλω το λειτουργικο του καινουργιου στ15ι? επιδει ειναι πιο ομοεφο και βολευει τα μυνηματα πιο πολυ το πληκτρολογιο !

 

Για root στο Χ8 εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286524

Μπορείς να του βάλεις custom rom, τα πάντα πάνω σε αυτό θα τα βρεις εδώ...

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1704

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=849

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μένα. Ενδιαφέρομαι να αποκτήσω το xperia mini pro. Θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα γιατί με το samsung ace έχω θέμα. Η εσωτερική μνήμη του κινητού για εφαρμογές κτλ πόσο είναι? Και δεύτερον, υπάρχει τρόπος ώστε με ένα ρουταρισμένο τηλέφωνο να μην μένει καθόλου μέρος της εφαρμογής στην εσωτερική μνήμη όταν την μεταφέρεις στην κάρτα sd?
Link to comment
Share on other sites

Η εσωτερική μνήμη του κινητού για εφαρμογές κτλ πόσο είναι? Και δεύτερον, υπάρχει τρόπος ώστε με ένα ρουταρισμένο τηλέφωνο να μην μένει καθόλου μέρος της εφαρμογής στην εσωτερική μνήμη όταν την μεταφέρεις στην κάρτα sd?

 

Aπ'τα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου στο πρώτο ποστ αυτού του νήματος:

 

Μνήμη: RAM: 512 MB Phone memory up to 320MB, Υποδοχή κάρτας μνήμης: microSD™, έως 32 GB

 

Μη σε ανησυχεί το νούμερο όμως, μεταφέροντας τις εφαρμογές -όσες από αυτές έχουν τη δυνατότητα να μεταφερθούν- στην κάρτα μνήμης μένει μπόλικος χώρος για αρκετές εφαρμογές.

 

Στο δεύτερο ερώτημά σου η απάντηση είναι όχι κι αυτό επειδή κάποια αρχεία της εφαρμογής πρέπει αναγκαστικά να μείνουν μέσα στη συσκευή ώστε να μπορεί κι αυτή με τη σειρά της να τις θέσει σε λειτουργία.;)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μένα. Ενδιαφέρομαι να αποκτήσω το xperia mini pro. Θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα γιατί με το samsung ace έχω θέμα. Η εσωτερική μνήμη του κινητού για εφαρμογές κτλ πόσο είναι? Και δεύτερον, υπάρχει τρόπος ώστε με ένα ρουταρισμένο τηλέφωνο να μην μένει καθόλου μέρος της εφαρμογής στην εσωτερική μνήμη όταν την μεταφέρεις στην κάρτα sd?

 

Φυσικά κ ΥΠΑΡΧΕΙ τρόπος. Το μονο που πρεπει να κάνεις είναι ένα δευτερο partition στην καρτα σου σε ext2 ή ext3 κ μετά μεταφέρεις ολόκληρη την εφαρμογή με το Link2SD. Καλό είναι όμως να εχεις μια γρήγορα καρτα μνημης, κατα προτιμηση Class10.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά κ ΥΠΑΡΧΕΙ τρόπος. Το μονο που πρεπει να κάνεις είναι ένα δευτερο partition στην καρτα σου σε ext2 ή ext3 κ μετά μεταφέρεις ολόκληρη την εφαρμογή με το Link2SD. Καλό είναι όμως να εχεις μια γρήγορα καρτα μνημης, κατα προτιμηση Class10.

 

Να κάτι που δεν ήξερα, δηλαδή το Link2SD μεταφέρει ολόκληρη την εφαρμογή στην κάρτα; Χωρίς να μένει το παραμικρό στη μνήμη της συσκευής; :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/Sony-Ericsson-Xperia-Mini-Pro-SK17i-LCD-Screen-Display-Digitizer-Assembly-/200666994352?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2eb8af56b0

Παιδιά αυτό έχει και την οθόνη μαζί έτσι δεν είναι?Γιατί σε κάποιον που το είπα του φανηκε παράξενο το πόσο φθηνό βγαίνει!(Ελπίζω πως δεν ξέχασα τα Αγγλικά μου :p )

Link to comment
Share on other sites

Να κάτι που δεν ήξερα, δηλαδή το Link2SD μεταφέρει ολόκληρη την εφαρμογή στην κάρτα; Χωρίς να μένει το παραμικρό στη μνήμη της συσκευής; :)

 

Ακριβως. Η διαμορφωση της καρτας σε ext2 (ή ext3) την κάνουν να φαινεται σαν την εσωτερική. Γιαυτο απαραιτητη προϋποθεση ειναι κ η καρτα να ειναι αρκετά γρήγορη. Φυσικά διατηρεις το μεγαλυτερο μέρος της κάρτας σε fat32 για να μπορεις να αποθηκευεις όλα τα υπολοιπα πραγματα...τραγουδια, βιντεο φωτογραφιες, καποια δεδομενα εφαρμογών κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως. Η διαμορφωση της καρτας σε ext2 (ή ext3) την κάνουν να φαινεται σαν την εσωτερική. Γιαυτο απαραιτητη προϋποθεση ειναι κ η καρτα να ειναι αρκετά γρήγορη. Φυσικά διατηρεις το μεγαλυτερο μέρος της κάρτας σε fat32 για να μπορεις να αποθηκευεις όλα τα υπολοιπα πραγματα...τραγουδια, βιντεο φωτογραφιες, καποια δεδομενα εφαρμογών κτλ...

 

Mάλιστα.. πολύ ενδιαφέρον αυτό! Το είχα ξανακούσει επί εποχές Χ10mini απλά δεν πήγε το μυαλό μου στο ότι μεταφέρει τα πάντα στην κάρτα (βάλε και το ότι με βόλεψε το App2SD μέχρι στιγμής), ήδη έριξα μια ματιά για τα partition και στο youtube πάντως.:p

 

 

Μια ερώτηση ακόμα αν και μάλλον την κάνω σε λάθος νήμα.. υπάρχει κάποιος περιορισμός σχετικά με το πόση χωρητικότητα θα διαθέσουμε για το ext2 ή μπορούμε να αφιερώσουμε και τη μισή κάρτα για παράδειγμα αν το επιθυμούμε; Έχω μια 8GB class10 γι'αυτό..:D

Kάτι τελευταίο, το partition μπορεί να γίνει έχοντας την κάρτα στη συσκευή ή απαιτείται card reader για να γίνει χωρίς παρατράγουδα;

 

 

Εdit: Τώρα θυμήθηκα ότι το είχα κάνει στο Χ10mini! Απλά δεν θυμόμουν το ότι στέλνει όλη την εφαρμογή..;)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Μάκη μεταφέρει τα πάντα στην κάρτα επειδή κάνεις ένα partition ext (το file system του Linux) όχι επειδη το Link2SD είναι κάτι το ιδιαίτερο. Το ext είναι απαραίτητη προϋπόθεση.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μάκη μεταφέρει τα πάντα στην κάρτα επειδή κάνεις ένα partition ext (το file system του Linux) όχι επειδη το Link2SD είναι κάτι το ιδιαίτερο. Το ext είναι απαραίτητη προϋπόθεση.

 

Kατανοητό! Μένει μόνο να δω αν μπορώ να κάνω το partition έχοντας τη συσκευή συνδεδεμένη στο pc ή απαιτείται card reader γι'αυτό και δεν σας απασχολώ άλλο με αυτό το θέμα.

 

Ευχαριστώ παιδιά! :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες.. ειμαι κατοχος του χ8 και σκεφτομαι να το αφησω και να παρω το μινι προ λογω του οτι δεν μπορω να του αλλαξω κερνελ.. τι λετε? αξιζει?
Link to comment
Share on other sites

Kατανοητό! Μένει μόνο να δω αν μπορώ να κάνω το partition έχοντας τη συσκευή συνδεδεμένη στο pc ή απαιτείται card reader γι'αυτό και δεν σας απασχολώ άλλο με αυτό το θέμα.

 

Ευχαριστώ παιδιά! :)

 

Κάπου ειχα δει ότι το κανουν μεσω CWM, αλλά εγω δεν βρηκα τετοια επιλογή στο δικο μου.

Το καλύτερο είναι να το κάνεις μεσω card reader. Κ εννοειται πως κάνεις backup ολη την κάρτα πριν αρχισεις τη διαμορφωση ;)

 

Σχετικά με το μεγεθος του ext, αν σκεφτεις ότι κάθε εφαρμογη ειναι κατα μεσο όρο στα 7-8 ΜΒ, με 1 γιγα εχεις σχεδον 120 εφαρμογες. Δε νομιζω ότι χρειαζεσαι τοσες... ;) Εκτος κ αν παιζεις παιχνιδια...

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι φενεται για εμάς δεν έχει jelly bean. http://www.gsmarena.com/2011_xperias_wont_get_jelly_bean_no_ics_for_optimus_2x_and_black-news-4570.php

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες.. ειμαι κατοχος του χ8 και σκεφτομαι να το αφησω και να παρω το μινι προ λογω του οτι δεν μπορω να του αλλαξω κερνελ.. τι λετε? αξιζει?

 

το μινι εχει παρουσιασει προβληματα με υπερθερμανση και το πληκτρο πισω

αν πας αρκετες σελιδες πισω θα τα δεις.

επισης δεν κραταει η μπαταρια του αρκετα.

αν μιλας και γραφεις sms πολυ περιπου 30-40 ωρες.

αν δεν ειναι προβλημα,παρε το βγαζει καλες φωτογραφιες(ισως οχι καλυτερες από ενα k850i για παραδειγμα)

αλλα ειναι αρκετα ευχρηστο και καλο κινητο.

αλλαξε του microSD αυτη που εχει ειναι μολις 2GB.:)

μπορεις να περιμενεις μερικους μηνες για να δεις τα νεα κινητα που εβγαλε η sony.

παρε γνωμες και για αυτα.

επισης το mini pro εχει μπροστινη VGA καμερα για βιντεοκλησεις(αν σε ενδιαφερει) που δεν εχει το μινι.

 

 

ευχαριστω,sorry για την απαντηση με καθυστερηση.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

το μινι εχει παρουσιασει προβληματα με υπερθερμανση και το πληκτρο πισω

αν πας αρκετες σελιδες πισω θα τα δεις.

επισης δεν κραταει η μπαταρια του αρκετα.

αν μιλας και γραφεις sms πολυ περιπου 30-40 ωρες.

αν δεν ειναι προβλημα,παρε το βγαζει καλες φωτογραφιες(ισως οχι καλυτερες από ενα k850i για παραδειγμα)

αλλα ειναι αρκετα ευχρηστο και καλο κινητο.

αλλαξε του microSD αυτη που εχει ειναι μολις 2GB.:)

μπορεις να περιμενεις μερικους μηνες για να δεις τα νεα κινητα που εβγαλε η sony.

παρε γνωμες και για αυτα.

επισης το mini pro εχει μπροστινη VGA καμερα για βιντεοκλησεις(αν σε ενδιαφερει) που δεν εχει το μινι.

 

Ο φιλος αναφερεται στο μινι προ,το οποιο δεν εχει παρουσιασει το πριβλημα του απλου μινι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...