Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βαλε αυτο:http://www.mediafire.com/download.php?i9283hymnyv81pe

το flashαρεις απο recovery.κανε ενα backup πριν για καλο κ για κακο.

 

Ευχαριστώ αλλά μήπως μπορείς να δώσεις καμιά παραπάνω πληροφορία (είμαι άσχετος. π.χ., δεν έχω flashαρει ποτέ από recovery) ή να στείλεις κανά λίνκ γι'αυτό το αρχείο.

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

ελπίζω να έχουν μεριμνήσει για το πρόβλημα με την υπερθέρμανση των πλήκτρων γιατί άμα δεν ήταν το scriptaki απο xda θα το είχαμε για πρεσπαπιέ το κινητό.

 

αυτο που λες ειναι η ευχη ,πιστευω ,ολων μας.αν και πιστευω οτι τα σερβις πλεον εχουν βρει την λυση και το διορθωνουν το προβλημα με το καλιμπραρισμα(διαβαθμιση)οθονης.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες ειναι η ευχη ,πιστευω ,ολων μας.αν και πιστευω οτι τα σερβις πλεον εχουν βρει την λυση και το διορθωνουν το προβλημα με το καλιμπραρισμα(διαβαθμιση)οθονης.

Το θέμα είναι να μη χρειαστεί να πάμε ξανά στο service λίγο καιρό μετά που θα κάνουμε την αναβάθμιση σε ICS...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να μη χρειαστεί να πάμε ξανά στο service λίγο καιρό μετά που θα κάνουμε την αναβάθμιση σε ICS...

να πω την αληθεια ,το μινι της κοπελιας μου που ειχε επισκευαστει στο σερβις με το καλιμπραρισμα οθονης δεν θα του κανω την αναβαθμιση .δεν θα παιξω με την τυχη μου:).μια χαρα δουλευει οπως ειναι τωρα,ακομα και υπο πιεση με παιχνιδια,ιντερνετ συνεχεια

το δικο μου ομως θα το ρισκαρω να το αναβαθμισω και οπου βγει.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα της υπερθερμανσης ειναι αρκετα γνωστο αρα λογικα η σονυ θα εχει μεριμνησει......''λογικα''

οπως το λες ακριβως!!!λογικα.ακουγονται αρκετες αλλαγες στην νεα εκδοση (νεο κερνελ,καινουρια εκδοση 4.0.4)οποτε ελπιζουμε για το καλυτερο.το κινητο και τωρα βεβαια πεταει ,οποτε ελπιζουμε για το καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ξερω αν θα εμπαινα στην διαδικασια του παγωτου απο τη στιγμη που εχω σεταρει το κινητο μου ακριβως οπως θελω και με ο,τι θελω!αν το εκανα θα ηταν επειδη θα ακουγα ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ οτι αξιζει η αναβαθμιση.πραγμα παρα πολυ χλωμο για μενα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος την αναβαθμιση την περιμενω πως και πως, πρωτον επειδη το χα βαρεθει το κινητο και δευτερον επειδη ειναι καλο να συμβαδιζεις με τις εξελιξεις....Πιο πολυ σαν ανανεωση το βλεπω παρα σαν νεα χαρακτηριστικα .
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μια rom που είναι καθαρή 4.0.3 και τα σπάει το κινητό αύριο θα φτιάξω και οδηγό.

 

Αυτό το περιμένω ανυπερθέτως!!! :)

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ξερω αν θα εμπαινα στην διαδικασια του παγωτου απο τη στιγμη που εχω σεταρει το κινητο μου ακριβως οπως θελω και με ο,τι θελω!αν το εκανα θα ηταν επειδη θα ακουγα ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ οτι αξιζει η αναβαθμιση.πραγμα παρα πολυ χλωμο για μενα...

 

Εγώ πάλι είμαι της άλλης άποψης... Δεν θα έκανα το update μόνο αν υπήρχε ενημέρωση πως δημιουργεί κάποιο σοβαρό πρόβλημα ή αν είχα ασυμβατότητα με κάποια εφαρμογή/tweak/whatever θεωρώ απαραίτητο. Κατά τα άλλα δεν βρίσκω το λόγο να μην γίνει.. :)

Ποτέ μην περιμένεις να ακούσεις ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ για μια αναβάθμιση ότι αξίζει. Πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που θα διαμαρτύρονται είτε γιατί όντως κάτι δεν τους αρέσει είτε γιατί περίμεναν κάτι άλλο είτε..είτε.. ;)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είμαι της άλλης άποψης... Δεν θα έκανα το update μόνο αν υπήρχε ενημέρωση πως δημιουργεί κάποιο σοβαρό πρόβλημα ή αν είχα ασυμβατότητα με κάποια εφαρμογή/tweak/whatever θεωρώ απαραίτητο. Κατά τα άλλα δεν βρίσκω το λόγο να μην γίνει.. :)

Ποτέ μην περιμένεις να ακούσεις ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ για μια αναβάθμιση ότι αξίζει. Πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που θα διαμαρτύρονται είτε γιατί όντως κάτι δεν τους αρέσει είτε γιατί περίμεναν κάτι άλλο είτε..είτε.. ;)

 

Ε ενταξει οταν λεω απο ολους εννοω αππ τη μεγαλυτερη μεριδα και αναλογα το τι θεωρουν κακο αυτοι.οπως για παραδειγμα ακουω (σχεδον) απο ολους στο θεμα του αρκ οτι λαγκαρει στην εφαρμογη του dialer για μερικα δευτερολεπτα.ακομα και αυτο θα ηταν ικανο για μενα να μην βαλω την ics.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όπως κι αν έγινε, μετά από κάποιους μήνες απροβλημάτιστης λειτουργίας, χτες το βράδυ σταμάτησε να δουλεύει η οθόνη. No touch screen λοιπόν..

 

Έκανα και το τελευταίο seus update, μπας και, αλλά τίποτα...

 

Ευτυχώς που υπάρχει το hardware keyboard..

 

αλλά... έλα που δεν μπορώ να βάλω τις ρυθμίσεις APN επειδή δεν μπορεί να πατήσω τα capacitive buttons..

 

Όταν πάω σπίτι θα τα σεττάρω με mouse & keyboard αφού έχω το USB-on the go adapter, και το Σάββατο πάει κατάστημα αφού υπάρχει εγγύηση..

 

Το θέμα είναι πως την Κυριακή φεύγω διακοπές 1 βδομάδα :p ωραία πράματα :lol:

 

Να μην σου τύχει είναι τελικά...

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

και μένα με προβληματίζει αν με την αναβάθμισει χαθεί το καλιμπράρισμα που μου έχει κάνει το service...
Link to comment
Share on other sites

και μένα με προβληματίζει αν με την αναβάθμισει χαθεί το καλιμπράρισμα που μου έχει κάνει το service...

αυτο το φοβαμαι και εγω να πω την αληθεια.αλλα αφου μια φορα το σερβις το εφτιαξε γιατι να μην το ξαναφτιαξει?εγω παντως την περιμενω ανυπομονα την αναβαθμιση και θα το κανω.ευτυχως εχουμε ακομα την εγγυηση (αχρειαστη να ειναι)οποτε ευελπιστουμε για το καλυτερο:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχει η γυναίκα μου ένα xperia mini εδώ και 4 μήνες και όλα πανε καλα μέχρι πριν μερικές μέρες που έχει αρχίσει και κάνει κάτι κουλά τύπου αλλάζει την ημερομηνία και ώρα κατά μερικές μέρες και ώρες μπροστά καθώς και δεν ανταποκρίνεται η οθόνη όταν θέλει να απαντήσει σε εισερχόμενη κλήση (σαν να μην είναι touch screen). Ένα τρεμοπαίξιμο στην οθόνη το έκανε από την αρχή αλλά διάβασα και σε άλλους εδώ ότι είναι από τον αισθητήρα.

Έχει τύχει σε κάποιον αυτό? Ξέρει κανείς κάποιο γιατρικό?

Το τηλέφωνο υπόψην είναι ρουτ και του έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μπας και στρώσει αλλά μάταια.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

:up::clap::up::clap:

Πολύ καλό. Άντε να δούμε αποτελέσματα...

"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειλικρινά μας έχουν σπάσει τα νεύρα, ανά 2 ώρες ελέγχο αν υπάρχει αναβάθμιση σε ICS, ακόμα και στον ύπνο μου το βλέπω, τι θα γίνει, είπαμε μέσα στην εβδομάδα, θα αργήσει κι άλλο;;;;;; :lol::lol::lol::lol:
-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να την βλέπετε στον ύπνο σας παρά να τον χάσετε επειδή το κινητό σας θα έχει πρόβλημα από μια rom γεμάτη bug. Ψυχραιμία και υπομονή. Κάποια πράγματα είναι προτιμότερο να έρχονται πιο αργά και να δουλεύουν σωστά παρά το αντίθετο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η rooted εκδοση του ICS που έβαλα χθες τα πάει καλά με εξαίρεση μερικά μικροπροβληματάκια που είναι λογικό να υπάρχουν...

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...