Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δες και το MyPhoneExplorer

Επιβεβαιώνω και εγώ. Πολύ πρακτικό το παραπάνω προγραμματάκι και πολύ εύχρηστο. :up:

"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

εχει τυχει σε κανεναν να βαζει το χ10 μινι να φορτισει και να μην φορτιζει? το εκανα κ επαναφορα και δεν φορτιζει παλι
Link to comment
Share on other sites

εχει τυχει σε κανεναν να βαζει το χ10 μινι να φορτισει και να μην φορτιζει? το εκανα κ επαναφορα και δεν φορτιζει παλι

Εδω που ρωτας ειναι για το mini οχι για Χ10mini...σαν προχειρη απαντηση παντως μπορω να σου πω να το δοκιμασεις λιγο αργοτερα (μηπως ζεσταθηκε απο την χρηση) ή να δεις αν το αφησεις στον φορτιστη για κανα μισαωρο μηπως αρχισει να φορτιζει...

Link to comment
Share on other sites

τωρα που περασαν αρκετες ωρες ειχες κανενα κρουσμα?

εμενα δεν γινεται λενε με απλη αναβαθμιση στο σερβις της Λαμιας και σταλθηκε (χωρις να με ρωτησουν)

Αθηνα και θα εχω νεα τους σε 5-6 μερες. Υπαρχει και ενδεχομενο μου ειπαν για αντικατασταση διοτι το δικο μου

ειχε και το θεματακι με την καμερα του. (δεν θα με χαλαγε νεα συσκευη :ninja:)

 

Δεν ξερω για 10 λεπτα παντος το λειτουργησα ηταν οκ. Μετα το εβαλα στο κουτι και το εβαλα αγγελια για πωληση.

Δεν μπορω να ζω με το να σκευτομαι αμα μου ξανα-χαλασει το κινητο.... Παντος σε μερικους ηταν οκ σε μερικους δεν εγινε ... δες 1-2 σελιδες ποιο πισω,ενα μελος ανεφερε οτι το ευτιαξε καπως...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για την 0.62 βγήκε εύκολος τρόπος για ρουτ?

 

Οχι.

 

10 χαρακτηρες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω πρόβλημα. σοβαρό θα έλεγα. η οθόνη αφής δεν αποκρίνεται. έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο? ξέρετε τι φταίει?
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω πρόβλημα. σοβαρό θα έλεγα. η οθόνη αφής δεν αποκρίνεται. έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο? ξέρετε τι φταίει?

 

Δηλαδη?δεν ανοίγει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα τυχαίνει κάτι με το touchscreen, δεν ξέρω αν είναι το ίδιο, κυρίως όταν είμαι στην δουλειά και τα χέρια μου είναι λερωμένα (λάδια-γράσσα-σκόνες) και με πάρουν τηλέφωνο δεν μπορώ να απαντήσω, ούτε με καθαρό δάχτυλο σαν να κολλάει το touchscreen. Αν πατήσω το power και σβήσει η οθόνη, μετά δουλεύει κανονικά, αλλά αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να γειώνω την κλήση και να πρέπει να πάρω εγώ μετά...

Μία λύση είναι το EZ answer για να απαντάς με hardwariko πλήκτρο αλλά επι πλήρωμή. Υπάρχει κάτι άλλο δωρεάν?

www.hlektronika.gr
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη?δεν ανοίγει?

 

ανοιγει κανονικα η συσκευη. το θεμα ειναι οτι η αφης δεν αποκρινεται με αποτελεσματα να μην μπορω να το ξεκλειδωσω αρχικα.

τα υπολοιπα κουμπακια αυξομοιωσης εντασης και power λειτουργουν κανονικα.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

εαν μετά την αναβάθμιση σε 0.62 , και κατά την πρώτη προσπάθεια επανεκκινησης το κινητό νεκρώσει, μιλάμε ούτε καν θέλει να φορτίσει, ούτε μπαίνει σε κατάσταση FlashBoot, ποιο άγιο πνεύμα να επικαλεστώ; :ninja:
Link to comment
Share on other sites

εαν μετά την αναβάθμιση σε 0.62 , και κατά την πρώτη προσπάθεια επανεκκινησης το κινητό νεκρώσει, μιλάμε ούτε καν θέλει να φορτίσει, ούτε μπαίνει σε κατάσταση FlashBoot, ποιο άγιο πνεύμα να επικαλεστώ; :ninja:

 

εάν σου έτυχε σήμερα, προφανώς χρειάζεται επίκληση στον Αγ. Γεώργιο! Η μπαταρία είναι σιγουρα φορτισμένη; Σε βλέπω για SE service center....

 

Άλλο θέμα: Screen Protector

Παρέλαβα σήμερα από Γερμανία το εξής σετάκι screen protector (είχε προσφορά 4+2)

http://www.protectionfilms24.com/article/vikuiti-screen-protector-cv8-sony-ericsson-xperia-mini-st15i-55141.html

 

Από το συγκεκριμένο έχω ψωνίσει και παλιότερα για το x10mini μου, για ένα vodafone 845 και για το ST15i μου και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, απλά επειδή ιδρώνω και βάζω/βγάζω το κινητό στις τσέπες συνέχεια, αλλάζω screen protector κάθε 6 μήνες σχεδόν, οπότε αυτή τη φορά είπα να πάρω το επόμενο πιο ακριβό μοντέλο, οι οποίες σύμφωνα με τον Γερμανό (και το πακέτο) έχουν υλικό της 3Μ.

 

Προκειμένου να μειώσω το κόστος μου σκοπεύω να κρατήσω τις 4 και να διαθέσω τις 2 στα 6ε (αρχική 7,95ε) σε όποιον φίλο από εδώ μπορεί να ενδιαφέρεται... προφανώς θα πρέπει να είναι Αθήνα και να συναντηθούμε βόρεια ή νότια προάστια, ώστε να ξεσφραγγίσω το 6pack μπροστά του, δεν βάζω αγγελία γιατί είναι λίγο πολύπλοκο (και χρειάζεται και εμπιστοσύνη, νομίζω στο παρών thread είμαι λίγο πιό γνωστός).... αν κάποιος φίλος ενδιαφέρεται ας μου στείλει p.m.

edit: δόθηκαν οι 2 screen protectors, οπότε άκυρο το παραπάνω

Edited by PP6210
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,σήμερα το mini παρουσιάσε κάποια προβληματα.

συγκεκριμενα στο φως του ηλιου, σε φως δωματιου δειχνει καλυτερα.

αρχισε να λειτουργει η δονηση-ο βομβος που κανει οταν ανοιγει και κλεινει,πατουσα μενου και το εχανε.το εκλεισα και απο τοτε οσο ημουν εξω δεν μπορουσα να το ανοιξω.

πατουσα ανοιγμα το ξεκλειδωνα και κλειδωνε αμεσως.με αφησε να το ανοιξω μονο σε κλειστο χωρο.

επισης οταν πατουσα μενου εμφανιζε ξαφνικα την αρχικη οθονη και δεν μπορουσα να πλοηγηθω σε κανενα σημειο του μενου.

προσπαθησα να παρω backup τα αρχεια και με bluetooth δεν μπορουσε να τα στελει στο pc.τα αντεγραψα απο τη mem card με usb.:worry:

τι λετε;να το παω για επιδιορθωση ή να ζητησω αντικατασταση.το εχω απο τον Οκτωβρη του 2011

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,σήμερα το mini παρουσιάσε κάποια προβληματα.

συγκεκριμενα στο φως του ηλιου, σε φως δωματιου δειχνει καλυτερα.

αρχισε να λειτουργει η δονηση-ο βομβος που κανει οταν ανοιγει και κλεινει,πατουσα μενου και το εχανε.το εκλεισα και απο τοτε οσο ημουν εξω δεν μπορουσα να το ανοιξω.

πατουσα ανοιγμα το ξεκλειδωνα και κλειδωνε αμεσως.με αφησε να το ανοιξω μονο σε κλειστο χωρο.

επισης οταν πατουσα μενου εμφανιζε ξαφνικα την αρχικη οθονη και δεν μπορουσα να πλοηγηθω σε κανενα σημειο του μενου.

προσπαθησα να παρω backup τα αρχεια και με bluetooth δεν μπορουσε να τα στελει στο pc.τα αντεγραψα απο τη mem card με usb.:worry:

τι λετε;να το παω για επιδιορθωση ή να ζητησω αντικατασταση.το εχω απο τον Οκτωβρη του 2011

 

μηπως εχεις και εσυ αυτο το προβλημα με την θερμοτητα που ενεργοποιειται το backbutton αυτοματα διαρκως? πηγαινε το για επιδιορθωση, αν δεν φτιαχνεται θα στο αντικαταστησουν απο μονοι τους

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, έχω μπροστά μου το xperia mini του αδερφού μου και μου το έδωσε να το αναβαθμίσω με μια custom rom.

Επειδή απέχω πολύ καιρό απο το android γιατί έχω ios θα ήθελα εάν είναι εύκολο να μου πείτε την καλύτερη για την γνώμη σας custom rom (εάν υπάρχει και οδηγός εγκατάστασης ακόμα καλύτερα)

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις και εσυ αυτο το προβλημα με την θερμοτητα που ενεργοποιειται το backbutton αυτοματα διαρκως? πηγαινε το για επιδιορθωση, αν δεν φτιαχνεται θα στο αντικαταστησουν απο μονοι τους

 

νομίζω πως αυτό πρέπει να φταίει.

προφανώς λόγω θερμόητας ειχε κολλήσει το backbutton και το menu properties.

πως κάνουμε backup sms και κατάλογο;

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως αυτό πρέπει να φταίει.

προφανώς λόγω θερμόητας ειχε κολλήσει το backbutton και το menu properties.

πως κάνουμε backup sms και κατάλογο;

sms τα κανεις με μια εφαρμογη απτο play store στο gmail (search: backup sms)

ενω οι επαφες αποθηκευονται αυτοματα στο gmail αν ενεργοποιησεις συνχρονισμο.

τα sms μπορεις επισης να τα αποθηκευσεις στην καρτα sim

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Τωρα κυκλοφόρησε για άλλες Xperia συσκευές.κάνε λίγη υπομονη.εγω θα περιμένω να την βάλουν πολλοί χρήστες για να δω αν τελικά αξίζει,γιατί ακούγονται περίεργα πραγματα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εκανα downgrade σε .42 , root , αναβαθμιση σε .62 (γλυτωσα και απο τα "καλουδια της vodafone που ειχε ενσωματωμενα στη ρομ).Περασα και cwm recovery μεσω της εφαρμογης απο το μαρκετ για τα xperia.Και η ερωτηση ειναι η εξης: μπορω μεσω cwm να περασω καποια custom rom ενω ειναι κλειδωμενος ο bootloader;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εκανα downgrade σε .42 , root , αναβαθμιση σε .62 (γλυτωσα και απο τα "καλουδια της vodafone που ειχε ενσωματωμενα στη ρομ).Περασα και cwm recovery μεσω της εφαρμογης απο το μαρκετ για τα xperia.Και η ερωτηση ειναι η εξης: μπορω μεσω cwm να περασω καποια custom rom ενω ειναι κλειδωμενος ο bootloader;

 

Όχι δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος εδωσα το Mini και πηρα iPhone 4 και εχω βρει την υγεια μου (ασχετο ξερω γω :p ) και οχι δεν με πληρωνει η apple!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...