Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μενα μου το κανει αυτο...οπως επισης αρχιζει και τζογαρει-χαλαρωνει το πανω τμημα του κινητου (αυτο με την οθονη εννοω-οχι με το keyboard). Οταν το εχω "κλειστο" και γραφω sms τρεμοπαιζει και χτυπαει με το απο κατω κομματι (εκεινο του πληκτρολογιου). Ειναι φυσιολογικο?

 

δεν εχω καταλαβει το τι ακριβως λες :(, αλλα δεν ειδα εγω κατι παραξενο οταν γραφω sms

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για όσους έχουν πρόβλημα στη μπαταρία δοκιμάστε με το battery calibration από το market και μάλλον θα στρώσει εμένα τουλάχιστον διορθώθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου το κανει αυτο...οπως επισης αρχιζει και τζογαρει-χαλαρωνει το πανω τμημα του κινητου (αυτο με την οθονη εννοω-οχι με το keyboard). Οταν το εχω "κλειστο" και γραφω sms τρεμοπαιζει και χτυπαει με το απο κατω κομματι (εκεινο του πληκτρολογιου). Ειναι φυσιολογικο?

 

ενα πολυ μικρο τζογαρισμα το εχει ειναι η αληθεια αλλα ειναι κατι το οποιο δεν με ενοχλει...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα σας παιδια, θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με το τηλεφωνο.το συγκεκριμενο μοντελο το εχει η κοπελα μου Sony Ericsson Xperia Mini και μετα απο αναβαβαθμιση εχει φαει τρελο κολημα δεν μπορεις να παρεις τηλ καλα καλα.παρατηρησα οτι αμα ζεσταινεται η μπαταρια μετα αντε να κανεις "δουλεια".εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τπτ.μηπως πρεπει να παει στο service ? ξερει κανεις τπτ γι αυτο η μηπως του εχει τυχει κατι παρομοιο ?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα σας παιδια, θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με το τηλεφωνο.το συγκεκριμενο μοντελο το εχει η κοπελα μου Sony Ericsson Xperia Mini και μετα απο αναβαβαθμιση εχει φαει τρελο κολημα δεν μπορεις να παρεις τηλ καλα καλα.παρατηρησα οτι αμα ζεσταινεται η μπαταρια μετα αντε να κανεις "δουλεια".εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τπτ.μηπως πρεπει να παει στο service ? ξερει κανεις τπτ γι αυτο η μηπως του εχει τυχει κατι παρομοιο ?

 

 

Κάνε επανεγκατάσταση το update μήπως διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Παρε και εναν επιτραπεζιο φορτιστη να χεις το κεφαλι σου ησυχο..

 

Υπάρχει τέτοιο πράγμα? Πως δεν το έχω δει ακόμα εγώ?? :( :mad:

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέτοιο πράγμα? Πως δεν το έχω δει ακόμα εγώ?? :( :mad:

 

δεν ξερω για το συγκεκριμενο κινητο αλλα εχω ακουσει για παρα πολλα κινητα.ριξε μια ματια σε ebay. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτησω κατι αν μπορειτε να βοηθησετε; Μολις αγορασε η κοπελα μου το xperia mini. Πολυ καλο ομως παρουσιαζει το εξής θεμα που δεν ξερω αν ειναι και προβλημα: Οταν παταω να αλλαξω widjet (πχ. γραφικα στοιχεια) η φωτεινοτητα της οθονης τρεμοπαιζει. Οχι εντονα. Αλλα το παρατηρησα... Ειναι φυσιολογικο; Γινεται κατι για να διορθωθει; Αν ξερει κανεις ας βοηθησει!

Ευχαριστω!

 

P.S. Ειμαι καινουριος στο forum και δεν ξερω και πολλα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτησω κατι αν μπορειτε να βοηθησετε; Μολις αγορασε η κοπελα μου το xperia mini. Πολυ καλο ομως παρουσιαζει το εξής θεμα που δεν ξερω αν ειναι και προβλημα: Οταν παταω να αλλαξω widjet (πχ. γραφικα στοιχεια) η φωτεινοτητα της οθονης τρεμοπαιζει. Οχι εντονα. Αλλα το παρατηρησα... Ειναι φυσιολογικο; Γινεται κατι για να διορθωθει; Αν ξερει κανεις ας βοηθησει!

Ευχαριστω!

 

P.S. Ειμαι καινουριος στο forum και δεν ξερω και πολλα....

 

εγω εχω το προ και δεν εχω τετοιο θεμα φιλος που εχει το μινι το εχω παρατηρησει κανει αυτο το τρεμουλο

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα το unboxing του δικού μου mini pro ;)

 

Ερώτηση γιατί πάνε να μου βγουν τα μάτια, και στο internet δεν βρίσκω τίποτα !

 

υπάρχει τελικά; ή δεν υπάρχει προ-εγκατεστημένο (pre applied) screen protector ? :p

 

από κάποιες γωνίες νομίζω πως έχει, αλλά δεν βρίσκω κάπου στην άκρη της οθόνης να "τελειώνει" όπως ήτανε με το ARC που θυμάμαι.

 

(υπάρχει ένα μέσα στη συσκευασία, αλλά ρωτάω αν υπάρχει ένα ήδη εφαρμοσμένο πάνω... )

 

cheers :)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το προ και δεν εχω τετοιο θεμα φιλος που εχει το μινι το εχω παρατηρησει κανει αυτο το τρεμουλο

 

Οποτε να μην ανησυχω λες. Οκ Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Οποτε να μην ανησυχω λες. Οκ Ευχαριστω!

 

ας απαντησουν αυτοι μου εχουν τα μινι καλυτερα, μαλλον πρεπει να το εχουν αυτο το θεμα, δε νομιζω να ειναι μονο στο δικο σου και του φιλου μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδες.

Ειμαι ετοιμος να παρω το Mini pro, κοιταω απο το skroutz γιατι δεν θελω συνδεση και οσο να πεις εστω και καποια € κάτω ειναι σημαντικο!

Τεσπα,

βλεπω πως ολα πουλανε qwertZ keyboard και οχι qwertY!

Ξερει κανεις τι παιζει; Η μόνη διαφορα ειναι τα δυο αυτα γράμματα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδες.

Ειμαι ετοιμος να παρω το Mini pro, κοιταω απο το skroutz γιατι δεν θελω συνδεση και οσο να πεις εστω και καποια € κάτω ειναι σημαντικο!

Τεσπα,

βλεπω πως ολα πουλανε qwertZ keyboard και οχι qwertY!

Ξερει κανεις τι παιζει; Η μόνη διαφορα ειναι τα δυο αυτα γράμματα;

 

ακριβως μονο αυτη ειναι η διαφορα....τα qwertz ειναι γερμανικα νομιζω

Link to comment
Share on other sites

ακριβως μονο αυτη ειναι η διαφορα....τα qwertz ειναι γερμανικα νομιζω

Καλό αυτό!

Απλα διαβασα και στις προηγουμενες σελιδες πως ισως υπαρχει θέμα με την εγγυηση σε περιπτωση που βγαλει κανα προβλημα.

Το έχει αγορασει καποιος απο το ιντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό!

Απλα διαβασα και στις προηγουμενες σελιδες πως ισως υπαρχει θέμα με την εγγυηση σε περιπτωση που βγαλει κανα προβλημα.

Το έχει αγορασει καποιος απο το ιντερνετ;

 

"Από το internet" ? Το αγόρασα εγώ "από το internet". You have to be more specific !

 

Μόλις έκανα το unboxing του δικού μου mini pro ;)

 

Ερώτηση γιατί πάνε να μου βγουν τα μάτια, και στο internet δεν βρίσκω τίποτα !

 

υπάρχει τελικά; ή δεν υπάρχει προ-εγκατεστημένο (pre applied) screen protector ? :p

 

από κάποιες γωνίες νομίζω πως έχει, αλλά δεν βρίσκω κάπου στην άκρη της οθόνης να "τελειώνει" όπως ήτανε με το ARC που θυμάμαι.

 

(υπάρχει ένα μέσα στη συσκευασία, αλλά ρωτάω αν υπάρχει ένα ήδη εφαρμοσμένο πάνω... )

 

cheers :)

 

Να υποθέσω πως δεν κατάλαβε κανεις αν είχε pre applied screen protector το τηλέφωνο του; :p

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

"Από το internet" ? Το αγόρασα εγώ "από το internet". You have to be more specific !

 

Το χεις το δικιο σου, το εγραψα λιγο οτι να ναι! Απο ελληνικα site μεσω skroutz που λενε πως εχουν και 2 χρονια εγγυηση, ισχυει αυτο η θα φαω καμια παπαρα αμα παθει τιποτα και το στειλω για service; (γιατι θα ειναι qwertZ και δεν ξερω τι παιζει)

υ.γ. ρε τους γερμανους μεχρι και στα πληκτρολογια θελουν να διαφερουν!

Link to comment
Share on other sites

γινεται root η συσκευη ?

 

εννοειται!(αν και ακομα για την τελευταια εκδοση λειτουργικου .62 δεν εχει βγει ευκολη διαδικασια.)

 

ρε παιδια που θα βρω το σεους να το κατεβασω xperia mini?

 

εδω σε εχω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχει βάλει κανείς CM? είναι καλή - σταθερή ή έχουν προβλήματα στα SE xperia mini?
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω το τηλέφωνο, θέλω να σας κάνω δύο ερωτήσεις. Είχα το Xperia X10 mini από το οποίο δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος, το καπάκι τις μπαταρίας έτριζε (δεν εφάρμοζε καλά) και η μπαταρία με το ζόρι έβγαζε μια μέρα.

Με το Xperia mini έχουν λυθεί αυτά τα προβλήματα; είναι στιβαρό σαν κατασκευή; η μπαταρία του κρατάει;

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω το τηλέφωνο, θέλω να σας κάνω δύο ερωτήσεις. Είχα το Xperia X10 mini από το οποίο δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος, το καπάκι τις μπαταρίας έτριζε (δεν εφάρμοζε καλά) και η μπαταρία με το ζόρι έβγαζε μια μέρα.

Με το Xperia mini έχουν λυθεί αυτά τα προβλήματα; είναι στιβαρό σαν κατασκευή; η μπαταρία του κρατάει;

Προσωπικά η μπαταρία με μέτρια χρήση (ίντερνετ,παιχνίδια, τηλέφωνα και μηνύματα) μου βγάζει 2 μέρες!Όσο για τη κατασκευή μου φαίνεται αν και για μικρό στιβαρό κινητάκι... και με το καπάκι δεν έχω τέτοια προβλήματα που αναφέρεις!

Link to comment
Share on other sites

Μινι προ με αρκετή χρήση σε κλήσεις, ασύρματο, gps και ραδιόφωνο 2 μέρες χαλαρά..

Πολύ στιβαρό χωρίς τριγμούς και τζόγους

Ανευ κολλήματος πουθενά, πραγματικά δεν θυμάμαι απο απότε έχω να το κλέισω:lol:

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...