Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε Flight mode καταναλωνει τοσο πολυ μπαταρια?

 

Σε flight mode το βραδυ που κοιμάμαι για πχ 9-10 ώρες,παίζει να μου χάσει ενα 2%...τι πο τα..;)

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συγνώμη που ανοίγω πάλι το θέμα των ενημερώσεων αλλα μπερδεύτηκα. Για μένα έχει σημασία αυτο το θέμα γιατί μου βγαίνουν συχνά ενημερώσεις και εγώ τις κάνω. Το παράδειγμα με το angry birds το κατάλαβα αλλα δεν ταιριάζει με το παρακάτω που θα αναφέρω.εγώ κατέβασα μια εφαρμογή που ήταν στα 3mb και μου ήρθε μια ενημέρωση 245kb. Τι έγινε θα μικρύνει η εφαρμογή; για αυτο δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα νετμπουκ με διπλο λογισμικο (windows 7 and android).δοκιμασα με το αντροιντ να συνδεσω το μινι μου.αποτελεσμα ουτε καν το βλεπει.εψαξα αρκετα να δω τι παιζει αλλα τιποτα.εχει δοκιμασει καποιος να κανει κατι τετοιο?ειναι λογικο?
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα νετμπουκ με διπλο λογισμικο (windows 7 and android).δοκιμασα με το αντροιντ να συνδεσω το μινι μου.αποτελεσμα ουτε καν το βλεπει.εψαξα αρκετα να δω τι παιζει αλλα τιποτα.εχει δοκιμασει καποιος να κανει κατι τετοιο?ειναι λογικο?

 

Μήπως εννοείς windows 7 και linux ; λογικά πρέπει να βρεις drivers για το μίνι που να είναι για το λογισμικό που λες και όχι για windows..

 

edit: γιατί δεν εμφανίζεται η υπογραφή μου από το tapatalk; Μήπως φταίει ότι δεν είναι αγορασμένο από το android market;(δεν νομίζω βέβαια να φταίει αυτό)

Edited by Moundoul

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς windows 7 και linux ; λογικά πρέπει να βρεις drivers για το μίνι που να είναι για το λογισμικό που λες και όχι για windows..

οχι λινουξ.ειναι αντροιντ(2.3.1).εχει dual boot(acer aspire one d257).στην αρχη ειπα αντροιντ το ενα ,αντροιντ και το αλλο θα υπαρχει συμβατοτητα.αλλα μετα απο ερευνα στο ιντερνετ δεν εχω βγαλει ακρη

 

τελικα ειναι froyo(2.2) το αντροιντ του

Edited by patheraw
Link to comment
Share on other sites

οχι λινουξ.ειναι αντροιντ(2.3.1).εχει dual boot(acer aspire one d257).στην αρχη ειπα αντροιντ το ενα ,αντροιντ και το αλλο θα υπαρχει συμβατοτητα.αλλα μετα απο ερευνα στο ιντερνετ δεν εχω βγαλει ακρη

 

τελικα ειναι froyo(2.2) το αντροιντ του

Δεν ξέρω φίλε μου δεν έχω ασχοληθεί με κάτι σχετικό, αλλά ή φταίει το ότι είναι πιο παλιά έκδοση από του κινητού ή θέλει drivers ή μπορεί και να μην έχει καν αυτήν την δυνατότητα..

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που ανοίγω πάλι το θέμα των ενημερώσεων αλλα μπερδεύτηκα. Για μένα έχει σημασία αυτο το θέμα γιατί μου βγαίνουν συχνά ενημερώσεις και εγώ τις κάνω. Το παράδειγμα με το angry birds το κατάλαβα αλλα δεν ταιριάζει με το παρακάτω που θα αναφέρω.εγώ κατέβασα μια εφαρμογή που ήταν στα 3mb και μου ήρθε μια ενημέρωση 245kb. Τι έγινε θα μικρύνει η εφαρμογή; για αυτο δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται

Το μικρό μας έχει αρκετό χώρο και δεν νομίζω τα 250-300 ΚΒ να σε ενοχλήσουν. Εγώ έχω ένα σωρό εφαρμογές και παιχνίδια και δεν έχω πρόβλημα. Κάνε root καί βάλε το app2sd να περνάς τα περισσότερα στην sd card και θα είσαι άρχοντας (ή μάλλον αρχόντισσα :D)!!!

Πάντως συνίσταται να κάνεις τα updates στις εφαρμογές γιατί συνήθως διορθώνουν ορισμένα bugs...:)

γιατί δεν εμφανίζεται η υπογραφή μου από το tapatalk; Μήπως φταίει ότι δεν είναι αγορασμένο από το android market;(δεν νομίζω βέβαια να φταίει αυτό)

Από που το βρήκες εκτός του market? Εννοώ χωρίς να πληρώσεις??? Αν δεν σου κάνει κόπο στείλε μου ένα PM. Δεν είναι η αξία των χρημάτων αλλά δεν θέλω να μπω στη διαδικασία με paypal, χρεωστικές, πιστωτικές και τα συναφή....:rolleyes:

EDIT: Ακυρο, το βρήκα κ τώρα κάνω την τροποποίηση από το mini!!!!!

Edited by grego_z
Link to comment
Share on other sites

Το μικρό μας έχει αρκετό χώρο και δεν νομίζω τα 250-300 ΚΒ να σε ενοχλήσουν. Εγώ έχω ένα σωρό εφαρμογές και παιχνίδια και δεν έχω πρόβλημα. Κάνε root καί βάλε το app2sd να περνάς τα περισσότερα στην sd card και θα είσαι άρχοντας (ή μάλλον αρχόντισσα :D)!!!

Πάντως συνίσταται να κάνεις τα updates στις εφαρμογές γιατί συνήθως διορθώνουν ορισμένα bugs...:)

 

Από που το βρήκες εκτός του market? Εννοώ χωρίς να πληρώσεις??? Αν δεν σου κάνει κόπο στείλε μου ένα PM. Δεν είναι η αξία των χρημάτων αλλά δεν θέλω να μπω στη διαδικασία με paypal, χρεωστικές, πιστωτικές και τα συναφή....:rolleyes:

EDIT: Ακυρο, το βρήκα κ τώρα κάνω την τροποποίηση από το mini!!!!!

 

μια διορθωση.το app2sd δουλευει και χωρις root.:)

 

Υπαρχουν πολλοι τροποι να βρεις μια εφαρμογη χωρις να την πληρωσεις αλλα απαγορευεται να μιλαμε για αυτο στο forum

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το λόγο ζήτησα να μου στείλει PM φίλτατε konstantinos... :-)

Επίσης ΑΝ δεν πρέπει καν να αναφέρουμε τέτοια θέματα, παρακαλώ να επιμεληθούν οι moderators το παραπάνω post μου...

 

Sent from my ST15i using Tapatalk

Edited by grego_z
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη grego όταν το είδα την είχες περάσει ήδη την εφαρμογή.. Πάντως εσένα η υπογραφή σου δουλεύει.. :)

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να παραγγείλω το mini pro σήμερα. Απ' ότι κατάλαβα παίζει κάποιο θέμα με παραεισαγωγή Γερμανικής έκδοσης με πληκτρολόγιο QWERTZ, που δεν με ενδιαφέρει όσο φτηνή και αν είναι.

 

Κοιτάω σε αυτή τη λίστα, αλλά ελάχιστοι αναφέρουν "ελληνικής αντιπροσωπείας". Καμιά συμβουλή για το από που να το παραγγείλω? (Δεκτά και ΠΜ).

 

http://www.skroutz.gr/s/363403/Sony-Ericsson-Xperia-mini-pro.html

 

Στη Wind επειδή είδα ότι την αναφέρατε, ρώτησα, και δεν έχει κανένα κοντινό κατάστημα διαθεσιμότητα, χώρια που δίνουν τιμή 299 Ε που απλά...δεν τα δίνω για αυτό το κινητό!

 

Thoughts?

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να παραγγείλω το mini pro σήμερα. Απ' ότι κατάλαβα παίζει κάποιο θέμα με παραεισαγωγή Γερμανικής έκδοσης με πληκτρολόγιο QWERTZ, που δεν με ενδιαφέρει όσο φτηνή και αν είναι.

 

Κοιτάω σε αυτή τη λίστα, αλλά ελάχιστοι αναφέρουν "ελληνικής αντιπροσωπείας". Καμιά συμβουλή για το από που να το παραγγείλω? (Δεκτά και ΠΜ).

 

http://www.skroutz.gr/s/363403/Sony-Ericsson-Xperia-mini-pro.html

 

Στη Wind επειδή είδα ότι την αναφέρατε, ρώτησα, και δεν έχει κανένα κοντινό κατάστημα διαθεσιμότητα, χώρια που δίνουν τιμή 299 Ε που απλά...δεν τα δίνω για αυτό το κινητό!

 

Thoughts?

 

Το πήρα εγώ στην Wind κατόπιν παραγγελίας. Στο καρτέλάκι που αναγράφεται η τιμή στο κατάστημα το έχει 299€ αλλα στο ίντερνετ το έχει 239€. Πηγα στο κατάστημα να το παραγγείλω και η πωλήτρια μου λέει 299€ και τις αναφέρω ότι στο ίντερνετ το έχει 239€ και μου λέει καθήστε να κοιτάξω μήπως άλλαξαν οι τιμές και μου λέει ναι έχετε δίκιο η τιμή του τώρα είναι 239€. Επειδή πηγα στην wind το σάββατο είδα ότι ακόμη έχει την τιμή τον 299€ δεν ξέρω για πιο λόγο δεν αλλάζουν την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη, μεταφερω την απορια μου απο το θεμα για το xperia active, γιατι εδω φαινεται περισσοτερη κινηση:

"Μια άλλη απορια έχω: Στις επαφες δεν γίνεται να έχω κάποιο νούμερο προεπιλογή στον καθενα? Γιατι έτσι διαλέγω την επαφη και μετα διαλεγω το νουμερο. Και αν εχω μονο 1 κινητο στην επαφη, τοτε οκ. Αλλα αν εχω 2-3 (παλια - ανενεργα -δουλειας κλπ) πρεπει να διαλεξω και ποτε δεν ξερω ποιο ειναι τι. Θα μου πεις, κατσε οργανωσου, αλλα αν ειχε προεπιλογη για το βασικο νουμερο (όπως το παλιο μου W910) θα μου ελυνε τα χερια!"

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να παραγγείλω το mini pro σήμερα. Απ' ότι κατάλαβα παίζει κάποιο θέμα με παραεισαγωγή Γερμανικής έκδοσης με πληκτρολόγιο QWERTZ, που δεν με ενδιαφέρει όσο φτηνή και αν είναι.

 

Κοιτάω σε αυτή τη λίστα, αλλά ελάχιστοι αναφέρουν "ελληνικής αντιπροσωπείας". Καμιά συμβουλή για το από που να το παραγγείλω? (Δεκτά και ΠΜ).

 

http://www.skroutz.gr/s/363403/Sony-Ericsson-Xperia-mini-pro.html

 

Στη Wind επειδή είδα ότι την αναφέρατε, ρώτησα, και δεν έχει κανένα κοντινό κατάστημα διαθεσιμότητα, χώρια που δίνουν τιμή 299 Ε που απλά...δεν τα δίνω για αυτό το κινητό!

 

Thoughts?

 

Φίλε, είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση με εσένα. Ψάχνω αυτό το κινητό σε τιμη γύρω στα 205 ευρω, αλλά θέλω qwerty και όχι qwertz(όπως κι εσυ απ' ότι κατάλαβα).. Αυτό που με έχει μπερδέψει περισσότερο είναι που σε κάποιο κατάστημα (δεν ξερω αν επιτρεπεται να πω ποιο είναι αυτό) λέει ότι έχει εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας και πληκτρολόγιο qwertz. Και αυτό είνα το μπέρδεμά μου και ο λόγος που δεν το έχω πάρει ακόμα. Αν καταφέρεις να το βρεις κάπου με πληκτρολόγιο qwerty και με εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας πάνω κάτω στα 205 ευρώ ενημέρωσέ κι εμένα σε παρακαλώ..!:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία, γιατί όλοι λένε ότι το mini έχει 512 ram ενώ όλα τα προγράμματα λένε ότι έχει 335???
Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη, μεταφερω την απορια μου απο το θεμα για το xperia active, γιατι εδω φαινεται περισσοτερη κινηση:

"Μια άλλη απορια έχω: Στις επαφες δεν γίνεται να έχω κάποιο νούμερο προεπιλογή στον καθενα? Γιατι έτσι διαλέγω την επαφη και μετα διαλεγω το νουμερο. Και αν εχω μονο 1 κινητο στην επαφη, τοτε οκ. Αλλα αν εχω 2-3 (παλια - ανενεργα -δουλειας κλπ) πρεπει να διαλεξω και ποτε δεν ξερω ποιο ειναι τι. Θα μου πεις, κατσε οργανωσου, αλλα αν ειχε προεπιλογη για το βασικο νουμερο (όπως το παλιο μου W910) θα μου ελυνε τα χερια!"

Ποστάρουμε πάντα στο topic του κινητού μας. Ολα τα topic κοιτιούνται κι όλα απαντιώνται. Ρώτα και τη lisa!!! :lol: :p

 

Βάλε στο κινητό κάποιον dialer (ex dialer, go dialer, dialer one) και θα είσαι οκ.

 

@vgnFE31h

Γιατί τα υπόλοιπα 165 δεσμεύονται από το λειτουργικό, τα services και τις εφαρμογές που τρέχουν κατά την εκκίνηση. Έτσι δεν γίνεται άλλωστε και στα windows; Τέσσερα GB έχει πχ ένα μηχάνημα στα χαρτιά αλλά όταν το ανοίξεις δεν δείχνει ότι έχει ελεύθερα τόσα.

Edited by zxr
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία, γιατί όλοι λένε ότι το mini έχει 512 ram ενώ όλα τα προγράμματα λένε ότι έχει 335???

 

και εγω την ιδια απορια εχω

χθες το διαπιστωσα και εγω:confused:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις... Με τους υπολογιστές ασχολούμε και ξέρω τι εννοείς... Αλλά 335 έχει σύνολο τα ελεύθερα είναι 135 μετά από επανεκκίνηση..πουθενά δεν βρίσκω ότι έχει 512 σύνολο...
Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις... Με τους υπολογιστές ασχολούμε και ξέρω τι εννοείς... Αλλά 335 έχει σύνολο τα ελεύθερα είναι 135 μετά από επανεκκίνηση..πουθενά δεν βρίσκω ότι έχει 512 σύνολο...

 

και εγω το ιδιο βλεπω

δεν ξερω υπαρχει καποιο προγραμμα που να μπορουμε να δουμε αναλυτικα ποση ραμ εχει?

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να παραγγείλω το mini pro σήμερα. Απ' ότι κατάλαβα παίζει κάποιο θέμα με παραεισαγωγή Γερμανικής έκδοσης με πληκτρολόγιο QWERTZ, που δεν με ενδιαφέρει όσο φτηνή και αν είναι.

 

Κοιτάω σε αυτή τη λίστα, αλλά ελάχιστοι αναφέρουν "ελληνικής αντιπροσωπείας". Καμιά συμβουλή για το από που να το παραγγείλω? (Δεκτά και ΠΜ).

 

http://www.skroutz.gr/s/363403/Sony-Ericsson-Xperia-mini-pro.html

 

Στη Wind επειδή είδα ότι την αναφέρατε, ρώτησα, και δεν έχει κανένα κοντινό κατάστημα διαθεσιμότητα, χώρια που δίνουν τιμή 299 Ε που απλά...δεν τα δίνω για αυτό το κινητό!

 

Thoughts?

Λάθος η wind (qwerty) το δείνει 239€ και ΔΕΝ βγαίνει (και αυτη) στο skroutz. Γενικά και αυτη η μηχανή αρχίζει να μου τη σπάει γιατί δουλευει μονο με συνεργαζόμενους και εσχάτως την εχουν κανει ban πολλές μεγάλες αλυσίδες (πχ public, medimarkt) που μαλλον δεν τις συμφέρει αυτός ο πολεμος τιμών να βγούνε ψιλά στο skroutz.

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Φίλε vgnFE31h μην ξαναποστάρεις στο myphone... :shock: κάνε καινούριο προφίλ!!!

Πρέπει να μείνεις στα 666 posts που είσαι τώρα!!!!!!! :D

:devil::devil::devil:

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα... :-P

Έχω κάνει κάποια ποστ από συγκεκριμένο νούμερο αλλά δεν έτσι αλλάξει... Γιατί δεν ξέρω...

edit: άλλαξε μόλις...

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για την μπαταρία που λέγατε εμένα σε 10 ώρες χωρίς να το χρησιμοποιώ αλλά σε κανονική λειτουργία(όχι λειτουργία πτήσης) από 30% έπεσε στο 23%.. Άρα εγώ ικανοποιητική την βρίσκω..

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...