Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες και αυτό

 

εγω αν ειχα να διαλεξω αναμεσα στα 2 (καθως εχω και τα 2 και δεν μου τρωνε μπαταρια παραμονο οταν τα χρησιμοποιω) θα κραταγα το whatsapp.αν και δεν εχει επιλογη για τηλεφωνο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια ερωτηση το go launcher τη ακριβως κάνει;; γιατι το κατεβασα και με έχει μπερδέψει;;:p

 

ειναι home replacement.δηλαδη αλλαζει τις αρχικες οθονες που εχεις στο κινητο.αντι για αυτο το μπλε με τις γωνιτσες που ειναι το user interface της SE,εχεις κατι διαφορετικο και πληρως παραμετροποιησιμο.τι σε μπερδεψε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι home replacement.δηλαδη αλλαζει τις αρχικες οθονες που εχεις στο κινητο.αντι για αυτο το μπλε με τις γωνιτσες που ειναι το user interface της SE,εχεις κατι διαφορετικο και πληρως παραμετροποιησιμο.τι σε μπερδεψε;

 

ενω αυτο που μου λες το ειδα εν μερει οταν το χειριζόμουνα δεν μπόρεσα να το ενεργοποιήσω και γενικα παταγα κουμπια χωρις να ήξερα τη έκανα και οταν βγήκα στην αρχική οθόνη δεν είχα κάνει τίποτα:confused:

Link to comment
Share on other sites

μπορω να συνδεθω σε ολα τα ρουτερ εκτος απ'το δικο μου...βρισκει εξαιρετικο σημα κι οταν παταω κανει ελεγχο ταυτοτητας κι αποσυνδεεται

 

το ιδιο προβλημα ειχα και με το χ10 μινι και μου το ειχε φτιαξει καποιος αλλος αλλα δεν θυμαμαι τι ειχε κανει :mad:

Link to comment
Share on other sites

εγω αν ειχα να διαλεξω αναμεσα στα 2 (καθως εχω και τα 2 και δεν μου τρωνε μπαταρια παραμονο οταν τα χρησιμοποιω) θα κραταγα το whatsapp.αν και δεν εχει επιλογη για τηλεφωνο..

 

Κωνσταντίνε λες να φταίει ότι το έχω στη μπάρα επάνω?

Υ.Γ. Δεν έχω μίνι....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε λες να φταίει ότι το έχω στη μπάρα επάνω?

Υ.Γ. Δεν έχω μίνι....

 

Μιλαμε για το android assistant;

Εγω μιλησα για το viber και whatsapp.

Οσον αφορα στο assistant,θα σου λεγα να το διαγραψεις απο το κινητο σου γιατι αν δεν κανω λαθος τρεχει συνεχεια!με συνεπεια να καταναλωνει μπαταρια...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για το android assistant;

Εγω μιλησα για το viber και whatsapp.

Οσον αφορα στο assistant,θα σου λεγα να το διαγραψεις απο το κινητο σου γιατι αν δεν κανω λαθος τρεχει συνεχεια!με συνεπεια να καταναλωνει μπαταρια...

 

Για τη μπαταρία που τρώει το viber έβαλα της φωτογραφίες ποιο πριν και τα στοιχεία είναι από το assistant στο battery use.

Το assistant το έχω για να βλέπω cpu, ram, battery use δεν το έχω για task killer.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για τη μπαταρία που τρώει το viber έβαλα της φωτογραφίες ποιο πριν και τα στοιχεία είναι από το assistant στο battery use.

Το assistant το έχω για να βλέπω cpu, ram, battery use δεν το έχω για task killer.

 

ναι αλλα τελικα τρωει πιο πολυ μπαταρια απο οτιδηποτε αλλο...:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι, έχω νέα απο την καινούρια μπαταρία. Με μια ώρα ομιλια, 4-5 μηνυματα. λίγο email, λίγο κάμερα και αρκετό πείραγμα έχουμε 24 ώρες με την πρώτη φόρτιση. Οχι οτι είναι καλά αλλά είναι καλύτερα απο την προηγούμενη. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το εξής, 10 ώρες το βράδυ που το κινητό ήταν απείραχτο έχασε το 22% της μπαταρίας, δεν είναι πάρα πολύ; Το υπολόγιζα να χάσει 7 με 10%.

Επίσης μιλούσα με μια κάτοχο του samsung galaxy s η μπαταρία του οποίου είναι 1500mA και το κινητό κρατάει με πολύ χρήση 2 μέρες ολόκληρες. Εχει μεγαλύτερη μπαταρία, αλλά και μεγαλύτερη οθόνη και καταναλώνει περισσότερη ενέργεια. Βέβαια η οθόνη είναι

amoled και δεν ξέρω αν ισχύει αλλά άκουσα οτι εξοικονομεί ενέργεια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι, έχω νέα απο την καινούρια μπαταρία. Με μια ώρα ομιλια, 4-5 μηνυματα. λίγο email, λίγο κάμερα και αρκετό πείραγμα έχουμε 24 ώρες με την πρώτη φόρτιση. Οχι οτι είναι καλά αλλά είναι καλύτερα απο την προηγούμενη. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το εξής, 10 ώρες το βράδυ που το κινητό ήταν απείραχτο έχασε το 22% της μπαταρίας, δεν είναι πάρα πολύ; Το υπολόγιζα να χάσει 7 με 10%. <br />

Επίσης μιλούσα με μια κάτοχο του samsung galaxy s η μπαταρία του οποίου είναι 1500mA και το κινητό κρατάει με πολύ χρήση 2 μέρες ολόκληρες. Εχει μεγαλύτερη μπαταρία, αλλά και μεγαλύτερη οθόνη και καταναλώνει περισσότερη ενέργεια. Βέβαια η οθόνη είναι<br />

amoled και δεν ξέρω αν ισχύει αλλά άκουσα οτι εξοικονομεί ενέργεια...

 

Τι εχεις εγκαταστησει τελευταια και σου τρωει τοση μπαταρια!;;

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση? πως ηχογραφω? χωρις προγραμματακι....
andrecorder για ηχογραφηση και callrecorder για ηχογραφηση κλησεων...αυτα εχω εγω και λειτουργουν καλα
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση? πως ηχογραφω? χωρις προγραμματακι....

 

andrecorder για ηχογραφηση και callrecorder για ηχογραφηση κλησεων...αυτα εχω εγω και λειτουργουν καλα

 

Το κινητό απο μόνο του νομίζω δεν έχει δικό του πρόγραμμα ηχογράφισης.

Εγώ έχω το HiFiCorder και ηχογραφεί απευθείας σε mp3

Link to comment
Share on other sites

Ενα καλο προγραμμα μουσικης που να παιζει ολους τους τυπους των αρχειων???

ΥΓ. antivirus χρειαζετε να περασω ή θα μου 'τρωει' μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, βοηθειααα..!

Έχω βρει το mini pro σε ηλεκτρονικό κατάστημα, στο οποίο μου λένε ότι έχει εγγύηση της ελληνικής αντιπροσωπείας (κανονικά δηλαδή, οχι παραεισαγωγής και τέτοια).. Ωστόσο, στο site του καταστήματος λέει ότι είναι qwertz.. Γίνεται αυτό? Ακούω γνώμες και απόψεις, γιατί εμένα μου φαίνεται πολύ περίεργο..! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εκτος απο την Minicm7 kai gingerDx εχετε να προτεινεται καμια αλλη να δοκιμασω?για se mini

Rom: StarBurst Lite 1.3.0

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Sd card: Transcend 8gb class 6

internal memory 980+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, βοηθειααα..!

Έχω βρει το mini pro σε ηλεκτρονικό κατάστημα, στο οποίο μου λένε ότι έχει εγγύηση της ελληνικής αντιπροσωπείας (κανονικά δηλαδή, οχι παραεισαγωγής και τέτοια).. Ωστόσο, στο site του καταστήματος λέει ότι είναι qwertz.. Γίνεται αυτό? Ακούω γνώμες και απόψεις, γιατί εμένα μου φαίνεται πολύ περίεργο..! :wacko:

 

εμενα μου φαινετε λιγο δυσκολο να εχει εγγυηση αντιπροσωπειας

qwertz πληκτρολογιο ειναι παραεισαγωγης σιγουρα εκτοσ και αν ειναι τυπογραφικο λαθος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια, βοηθειααα..!

Έχω βρει το mini pro σε ηλεκτρονικό κατάστημα, στο οποίο μου λένε ότι έχει εγγύηση της ελληνικής αντιπροσωπείας (κανονικά δηλαδή, οχι παραεισαγωγής και τέτοια).. Ωστόσο, στο site του καταστήματος λέει ότι είναι qwertz.. Γίνεται αυτό? Ακούω γνώμες και απόψεις, γιατί εμένα μου φαίνεται πολύ περίεργο..! :wacko:

 

qwertz είναι τα γαλλικά, δεν θα σε βολέψει, προτίμησε συσκευή με το κλασσικό qwerty.

 

εμενα μου φαινετε λιγο δυσκολο να εχει εγγυηση αντιπροσωπειας

qwertz πληκτρολογιο ειναι παραεισαγωγης σιγουρα εκτοσ και αν ειναι τυπογραφικο λαθος

 

Έχει αναφερθεί τόσες φορές, ας το πούμε άλλη μία! Συσκευές που προορίζονται για την ευρωπαϊκή αγορά δεν θεωρούνται παραεισαγωγή και καλύπτονται κανονικά από ευρωπαϊκή εγγύηση. Παραεισαγωγή είναι να εισέλθουν στην Ευρώπη και να πωληθούν συσκευές που προορίζονται για αγορές εκτός Ευρώπης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

qwertz είναι τα γαλλικά, δεν θα σε βολέψει, προτίμησε συσκευή με το κλασσικό qwerty.

 

 

 

Έχει αναφερθεί τόσες φορές, ας το πούμε άλλη μία! Συσκευές που προορίζονται για την ευρωπαϊκή αγορά δεν θεωρούνται παραεισαγωγή και καλύπτονται κανονικά από ευρωπαϊκή εγγύηση. Παραεισαγωγή είναι να εισέλθουν στην Ευρώπη και να πωληθούν συσκευές που προορίζονται για αγορές εκτός Ευρώπης.

 

Ναι αλλα η SE δυστυχως δεν θα το δεχτει..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορω να συνδεθω σε ολα τα ρουτερ εκτος απ'το δικο μου...βρισκει εξαιρετικο σημα κι οταν παταω κανει ελεγχο ταυτοτητας κι αποσυνδεεται

 

το ιδιο προβλημα ειχα και με το χ10 μινι και μου το ειχε φτιαξει καποιος αλλος αλλα δεν θυμαμαι τι ειχε κανει :mad:

κανεις? :(
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. antivirus χρειαζετε να περασω ή θα μου 'τρωει' μπαταρια?

 

Ούτε γι' αστείο. Όπως το είπες, σου τρώει τη μπαταρία και δεν υπάρχει και λόγος να το έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλώς σας βρήκα. Διαβάζω το φόρουμ χρόνια αλλά δεν είχα λογαριασμό. Μιας και Μπήκα στον κόσμο του android είπα να γραφτω.

 

Μια ερώτηση;

 

Έχω ένα xperia mini pro που πήρα πρόσφατα και θέλω να του βάλω μια θήκη. Ειναι όμως δύσκολο νΑ βρω λόγω του πληκτρολογίου. Δεν θέλω θήκη που την ανοίγεις και το βγάζεις έξω και λοιπά, θέλω μια θήκη λειτουργική. Απλά να αγκαλιάζει το κινητό ολόκληρο και να μπορώ να το χρησιμοποιώ όπως τώρα.

 

Αν έχετε δει κάτι σε κάποιο μαγαζί η κάποιο λινκ σε ένα site θα με βοηθούσε πολυ. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω ένα xperia mini pro που πήρα πρόσφατα και θέλω να του βάλω μια θήκη. Ειναι όμως δύσκολο νΑ βρω λόγω του πληκτρολογίου. Δεν θέλω θήκη που την ανοίγεις και το βγάζεις έξω και λοιπά, θέλω μια θήκη λειτουργική. Απλά να αγκαλιάζει το κινητό ολόκληρο και να μπορώ να το χρησιμοποιώ όπως τώρα. .

 

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?rt=nc&LH_PrefLoc=2&_nkw=sony%20ericsson%20xperia%20mini%20pro%20case&_dmpt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m283

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...