Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα κι εγώ το κινητακι και είμαι κατενθουσιασμενος, μόνο ένα πρόβλημα υπάρχει. Όταν μιλάω από σκαιπ

, δουλεύει μόνο η πίσω κάμερα, και η συνομιλία είναι δύσκολη... Πως διορθώνεται???

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση εχω να κανω παιδες!!.

Πως μπορω να εχω ηχους κλησης στο κινητο και οχι στην καρτα μνημης?

Link to comment
Share on other sites

To blink δεν θέλει ρουτ. Εγώ δέν το έχω κάνει ρουτ και το έχω απο Σεπτέμβρη.

 

παντα θα υπαρχουν και καποιες εξαιρεσεις...

Link to comment
Share on other sites

για ρουτ εισαι εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319799

Ευχαριστώ κι εγώ για το σύνδεσμο. Για cwm και custom ROM όμως τί προτείνετε/χρησιμοποιείτε; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ το κινητακι και είμαι κατενθουσιασμενος, μόνο ένα πρόβλημα υπάρχει. Όταν μιλάω από σκαιπ

, δουλεύει μόνο η πίσω κάμερα, και η συνομιλία είναι δύσκολη... Πως διορθώνεται???

 

Καταρχην φανταζομαι εχεις το pro.Για δες λιγο στις ρυθμισεις του σκαιπ.εχεις επιλεγμενα τα σωστα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην φανταζομαι εχεις το pro.Για δες λιγο στις ρυθμισεις του σκαιπ.εχεις επιλεγμενα τα σωστα;

 

Στις ρυθμίσεις του σκαιπ την ώρα της συνομιλίας, βγάζει μόνο την πίσω κάμερα. Δεν ξέρω αν έχει σημασία, αλλά δεν έχω το προ, το κανονικό έχω.

 

Edit Μόλις κατάλαβα ότι το κινητό μου δεν έχει μπροστινή κάμερα, αλλά έναν αισθητήρα...

Edited by gomenos
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του σκαιπ την ώρα της συνομιλίας, βγάζει μόνο την πίσω κάμερα. Δεν ξέρω αν έχει σημασία, αλλά δεν έχω το προ, το κανονικό έχω.

 

Edit Μόλις κατάλαβα ότι το κινητό μου δεν έχει μπροστινή κάμερα, αλλά έναν αισθητήρα...

 

:worry::confused::blink: μα βρε συ,το κανονικο δεν εχει μπροστινη καμερα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του σκαιπ την ώρα της συνομιλίας, βγάζει μόνο την πίσω κάμερα. Δεν ξέρω αν έχει σημασία, αλλά δεν έχω το προ, το κανονικό έχω.

 

Edit Μόλις κατάλαβα ότι το κινητό μου δεν έχει μπροστινή κάμερα, αλλά έναν αισθητήρα...

Φίλε έχεις την κανονική έκδοση του skype την επίσημη ? Ή κάποια άλλη ? Γιατί παλιά οταν δοκίμασα με την κανονική δέν δουλευε η πίσω κάμερα και εγκατέστησα μια πειραγμένη για να δουλεύει. Τώρα η έκδοση που υπάρχει δουλεύει η πίσω κάμερα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :-)

Να κάνω μια ερώτηση, έχω κάτι ακουστικά από ΝΟΚΙΑ με κουμπιά λειτουργίας για την μουσική ξέρετε εάν μπορώ να τα βάλω δίχως να προκαλέσω καμία ζημιά;;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :-)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :-)

Να κάνω μια ερώτηση, έχω κάτι ακουστικά από ΝΟΚΙΑ με κουμπιά λειτουργίας για την μουσική ξέρετε εάν μπορώ να τα βάλω δίχως να προκαλέσω καμία ζημιά;;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :-)

 

Μου φαίνεται απίθανο να υπάρχει κίνδυνος να κάνεις ζημιά, αλλά το πιο πιθανό είναι ότι ΔΕΝ θα λειτουργούν τα κουμπιά για τη μουσική. Σαν να έχεις συνδέσει απλά ακουστικά.

EDIT: Με πρόλαβες Γιάννη...!!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να προσθέσω μια εικόνα σε μια επαφή, έχει μόνο scale cropping! Δεν μπορώ δηλαδή απο μια μεριά να πάρω παραπάνω πχ. Αυτό δεν αλλάζει; Any clue;
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Στις επόμενες εβδομάδες θα αγοράσω το Xperia Mini Pro Sk17i.Ως νέος στα android θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις:

 

1.Υπάρχει παρόμοια λειτουργεία σαν το iCloud του iPhone?

2.Αξίζει να περάσω Cyanogen Mod ή να περιμένω να σταματήσει η υποστήριξή του από αναβαθμίσεις?

3.Αξίζει το rout αν δεν θέλω να διαγράψω τίποτα?Θα με οφελήσει κάπου?

4.Το ξυπνητήρι δουλεύει με απενεργοποιημένη την συσκευή ή να το έχω σε Flight Mode?

5.Υπάρχει ακόμα αυτό το πρόβλημα με την εγγραφή video?

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Για cwm και custom ROM τί προτείνετε/χρησιμοποιείτε; Και με ποια διαδικασία απ' όλες γιατί στο xda μου φαίνεται κάπως μπερδεμένο το όλο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να περάσω όλες τις επαφες του τηλεφώνου στην sim???ας βοηθήσει κάποιος να μου πει ακριβώς τα βήματα γιατί δεν το βρίσκω με τίποτα!!

Xperia mini

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Στις επόμενες εβδομάδες θα αγοράσω το Xperia Mini Pro Sk17i.Ως νέος στα android θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις:

 

1.Υπάρχει παρόμοια λειτουργεία σαν το iCloud του iPhone?

2.Αξίζει να περάσω Cyanogen Mod ή να περιμένω να σταματήσει η υποστήριξή του από αναβαθμίσεις?

3.Αξίζει το rout αν δεν θέλω να διαγράψω τίποτα?Θα με οφελήσει κάπου?

4.Το ξυπνητήρι δουλεύει με απενεργοποιημένη την συσκευή ή να το έχω σε Flight Mode?

5.Υπάρχει ακόμα αυτό το πρόβλημα με την εγγραφή video?

 

1. Αν δεν κάνω λάθος κάτι παρόμοιο με το iCloud είναι το Dropbox, χωρίς να είμαι σίγουρος

2. Ότι κρίνεις εσύ. Πάντως με τη μαμά ROM πάει μια χαρά!!! :D

3. Θα σε οφελήσει μόνο αν θες να περάσεις ορισμένα προγράμματα τα οποία θέλουν να είσαι root.

4. Σε flight mode δουλεύει, αλλά αν είναι απενεργοποιημένη ΟΧΙ... :(

5. Από όσο γνωρίζω (αν εννοείς τον θόρυβο που ακούγεται) δεν υπάρχει πλέον. Αλλά εγώ έχω το Mini st15i οπότε δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά.

Με το καλό να έρθεις στην παρέα μας!! Καλή χρονιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να προσθέσω μια εικόνα σε μια επαφή, έχει μόνο scale cropping! Δεν μπορώ δηλαδή απο μια μεριά να πάρω παραπάνω πχ. Αυτό δεν αλλάζει; Any clue;

 

Κατεβασε το wizardrii

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί παιδεύεσαι με το κουμπί; Screen off and Lock

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ παρά πολύ.. Τι κινητό το πήρα και μου το φτιάξανε αλλά θα το χρησιμοποιήσω!

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να περάσω όλες τις επαφες του τηλεφώνου στην sim???ας βοηθήσει κάποιος να μου πει ακριβώς τα βήματα γιατί δεν το βρίσκω με τίποτα!!

Xperia mini

 

Πας στις επαφές σου --> πατάς το κουμπί Μενού (το κάτω δεξιά αφής) --> επιλέγεις "Δημ.αντ.ασφ.επ" (Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας επαφών) --> Επιλέγεις "Κάρτα SIM"

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τελευταίο. Η κάρτα μνήμης που είχε μέσα το κινητό, γέμισε, και δεν έχω βάλει τίποτα εκτός από 3 εφαρμογές ( το Skype, το meteo.gr και ένα παιχνίδι). Είναι φυσιολογικό αυτό??, Edited by gomenos
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τελευταίο. Η κάρτα μνήμης που είχε μέσα το κινητό, γέμισε, και δεν έχω βάλει τίποτα εκτός από 3 εφαρμογές ( το Skype, το metro.gr και ένα παιχνίδι). Είναι φυσιολογικό αυτό??,

 

H κάρτα μνήμης του κινητού έχει μέσα διάφορα αρχεία όπως manuals, PC Companion κτλ... περίπου 1 GB. Οπότε ναι, είναι φυσιολογικό.

Μπορείς να τα διαγράψεις αν θες, ή να τα κρατήσεις στο PC σου σε κάποιον φάκελο, ώστε να αδειάσει. Aν και το καλύτερο είναι να πάρεις μια μεγαλύτερη κάρτα γιατί τα 2 GB είναι λίγα...

Link to comment
Share on other sites

H κάρτα μνήμης του κινητού έχει μέσα διάφορα αρχεία όπως manuals, PC Companion κτλ... περίπου 1 GB. Οπότε ναι, είναι φυσιολογικό.

Μπορείς να τα διαγράψεις αν θες, ή να τα κρατήσεις στο PC σου σε κάποιον φάκελο, ώστε να αδειάσει. Aν και το καλύτερο είναι να πάρεις μια μεγαλύτερη κάρτα γιατί τα 2 GB είναι λίγα...

 

Υπάρχουν κάποια αρχεία στην κάρτα που είναι απαραίτητα για το κινητό, ή να τα μεταφέρω όλα στο PC???

 

edit: Μια κάρτα 4 gb είναι αρκετή???

Edited by gomenos
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Από 8 και πάνω θα συμβούλευα. Όλα βέβαια εξαρτώνται από τα πόσα διαθέτεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Χρόνια Πολλά. Εδώ και μερικές ημέρες αγόρασα ένα xperia mini από κατάστημα Cosmote. Το έχω κάνει root. Μπαίνω κανονικά στο internet, όλα καλά με εφαρμογές - παιχνίδια κ.λ.π. Τις προηγούμενες ημέρες δεν είχα βάλει καθόλου κάρτα sim στο κινητό. Σήμερα που έβαλα κάρτα sim στο κινητό, μου είναι αδύνατο να κάνω τηλεφωνήματα διότι εντός του χώρου του σπιτιού μου δεν έχει καθόλου σήμα (γράφει ότι δεν υπάρχει υπηρεσία - το δίκτυο δεν είναι διαθέσιμο). Ενώ και όταν βρίσκομαι σε εξωτερικό χώρο, παροδικά εμφανίζει ότι υπάρχει σήμα και μπορώ να πραγματοποιήσω κλήση, ενώ άλοτε το σήμα χάνεται. Τι συμβαίνει. Μήπως φταίει το root ή είναι προβληματική η συσκευή; Πήρα τηλέφωνο στη Sony ericsson και μου είπαν ότι ίσως χρειαστεί αναβάθμιση το κινητό. Μπορώ να κάνω αναβάθμιση μέσω PC companion ενώ το κινητό είναι rootαρισμένο; Τι πρέπει να κάνω; Μία βοήθεια παρακαλώ, σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Χρόνια Πολλά. Εδώ και μερικές ημέρες αγόρασα ένα xperia mini από κατάστημα Cosmote. Το έχω κάνει root. Μπαίνω κανονικά στο internet, όλα καλά με εφαρμογές - παιχνίδια κ.λ.π. Τις προηγούμενες ημέρες δεν είχα βάλει καθόλου κάρτα sim στο κινητό. Σήμερα που έβαλα κάρτα sim στο κινητό, μου είναι αδύνατο να κάνω τηλεφωνήματα διότι εντός του χώρου του σπιτιού μου δεν έχει καθόλου σήμα (γράφει ότι δεν υπάρχει υπηρεσία - το δίκτυο δεν είναι διαθέσιμο). Ενώ και όταν βρίσκομαι σε εξωτερικό χώρο, παροδικά εμφανίζει ότι υπάρχει σήμα και μπορώ να πραγματοποιήσω κλήση, ενώ άλοτε το σήμα χάνεται. Τι συμβαίνει. Μήπως φταίει το root ή είναι προβληματική η συσκευή; Πήρα τηλέφωνο στη Sony ericsson και μου είπαν ότι ίσως χρειαστεί αναβάθμιση το κινητό. Μπορώ να κάνω αναβάθμιση μέσω PC companion ενώ το κινητό είναι rootαρισμένο; Τι πρέπει να κάνω; Μία βοήθεια παρακαλώ, σας ευχαριστώ.

 

ποιος ξερει τι φταιει τωρα..;

δοκιμασες να ξαναλλαξεις sim;στο κανει με ολες τις σιμ;

κανε μια αναβαθμιση με SEUS αλλιως ξαναφλασαρε το κινητο με SEUS.

οδηγος για unroot υπαρχει στον οδηγο του root

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...