Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

@kouberman

ελπίζω να μπορέσεις και συ να το διορθώσεις με τον ίδιο τρόπο.

μακαρι να πετυχει σε εσενα γιατι και εγω το ιδιο εχω κανει αλλα το προβλημα συνεχιζει!

εμενα οταν αποσυνδεετε απλα κανω ρεσταρτ το ρουτερ και ετσι αντεχει 2 μερες! μετα παλι απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μακαρι να πετυχει σε εσενα γιατι και εγω το ιδιο εχω κανει αλλα το προβλημα συνεχιζει!

εμενα οταν αποσυνδεετε απλα κανω ρεσταρτ το ρουτερ και ετσι αντεχει 2 μερες! μετα παλι απο την αρχη

 

Πριν καποιο καιρο η VIVODI μου αλλαξε το ρουτερ με ενα THOMSON.Απο τοτε αρχισαν και εμενα τα προβληματα να συνδεω το pc με το wifi της τηλεορασης μεσω ρουτερ ,οπως εσεις με το κινητο.Επρεπε καθε φορα να κανω επανεκκινηση για να την δει.Τελικα μου το αλλαξαν με ενα Pirelli και απο τοτε μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να πετυχει σε εσενα γιατι και εγω το ιδιο εχω κανει αλλα το προβλημα συνεχιζει!

εμενα οταν αποσυνδεετε απλα κανω ρεσταρτ το ρουτερ και ετσι αντεχει 2 μερες! μετα παλι απο την αρχη

 

Δεν πέτυχε... :( Μόλις έφυγα από την εμβέλεια του σήματος πάλι τα ίδια. Θα περιμένω τη Δευτέρα να πάρω στη sony ericsson και θα δω τι θα γίνει

 

Πριν καποιο καιρο η VIVODI μου αλλαξε το ρουτερ με ενα THOMSON.Απο τοτε αρχισαν και εμενα τα προβληματα να συνδεω το pc με το wifi της τηλεορασης μεσω ρουτερ ,οπως εσεις με το κινητο.Επρεπε καθε φορα να κανω επανεκκινηση για να την δει.Τελικα μου το αλλαξαν με ενα Pirelli και απο τοτε μια χαρα.

 

Αυτό σου συνέβει μόνο με την τηλεόραση ή με όλλες τις ασύρματες συσκευές? γιατί εμένα 2 άλλα κινητά και 1 laptop λειτουργούν κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πέτυχε... :( Μόλις έφυγα από την εμβέλεια του σήματος πάλι τα ίδια. Θα περιμένω τη Δευτέρα να πάρω στη sony ericsson και θα δω τι θα γίνει

 

εγω τωρα το εχω 2 μερες σερι χωρις προβλημα!

εχω παρατηρησει οτι μου κανει αυτο το προβλημα οταν εχω πολλες ωρες το wifi του κινητου ανοικτο! οταν το κλεινω οταν δεν το χρειαζομαι δεν εχω παρατηρησει προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα το εχω 2 μερες σερι χωρις προβλημα!

εχω παρατηρησει οτι μου κανει αυτο το προβλημα οταν εχω πολλες ωρες το wifi του κινητου ανοικτο! οταν το κλεινω οταν δεν το χρειαζομαι δεν εχω παρατηρησει προβλημα..

 

Δεν έχω προλάβει να το έχω και πολύ ώρα ανοικτό αφού μόλις προχτές το πήρα το κινητό και ήδη τη περισσότερη ώρα έχει το πρόβλημα. Άσε που άμα απενεργοποιήσω το wifi δν νομίζω να καταφέρω να ξαναμπώ χωρίς να χρειαστεί να επανεκινήσω το modem.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω προλάβει να το έχω και πολύ ώρα ανοικτό αφού μόλις προχτές το πήρα το κινητό και ήδη τη περισσότερη ώρα έχει το πρόβλημα. Άσε που άμα απενεργοποιήσω το wifi δν νομίζω να καταφέρω να ξαναμπώ χωρίς να χρειαστεί να επανεκινήσω το modem.

 

δοκιμασε το! δεν χανεις τιποτα! εγω το ενεργοποιω και το απενεργοποιω συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σου συνέβει μόνο με την τηλεόραση ή με όλλες τις ασύρματες συσκευές? γιατί εμένα 2 άλλα κινητά και 1 laptop λειτουργούν κανονικότατα.

Δεν εχω πανω αλλες συσκευες...φανταζομαι οτι απλα ειναι θεμα συνεργασιας hardware

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Αγόρασα πριν 2 εβδομάδες μέσω τον αγγελιών του site ένα xperia mini (το νέο μοντέλο) της sony ericsson. Όλα ήταν μια χαρά με το κινητό μέχρι που σήμερα και ενώ η μπαταρία είχε φτάσει περίπου στο 15% πήγα να το φορτίσω, αλλά το κινητό δεν φόρτιζε. Θέμα με φορτιστή στο μεταξύ δεν υπάρχει καθώς δοκίμασα και έναν καινούριο και επίσης δοκίμασα να συνδέσω το καλώδιο σκέτο με την usb θύρα του laptop και για πρώτη φορά δεν υπήρξε καμία απόκριση. Υποψιάζομαι λοιπόν πως ή κάτι παίζει με την μικροusb θύρα του κινητού και κατά δεύτερο λόγο με τη μπαταρία. Το τηλέφωνο είχε αγοραστεί περί τα τέλη Αυγούστου από ένα κατάστημα εμπορίας κινητών τηλεφώνων στις Σέρρες ονόματι "spacephone" προφανώς από τον πρώτο ιδιοκτήτη του κινητού τηλεφώνου. Εγώ έχω αυτή την απόδειξη αγοράς(η αγορά έγινε τέλη Αυγούστου) αλλά μένω στην Θεσσαλονίκη. Από όσο γνωρίζω υπάρχει υποστήριξη service της Sony Ericsson στην Θεσσαλονίκη.

 

Τι μου προτείνετε να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο στο μαγαζί αρχικής αγοράς και στο επίσημο σερβίς της Θεσσαλονίκης;

Και το πας όπου σε βολεύει καλύτερα.

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα και μου έλυσες τα χέρια! Σ' ευχαριστώ πολύ! :)

 

Τίποτα φίλε, όντως είναι πολύ βολικό και από ότι θυμάμαι το είχε προτείνει ο konstantinoslp, οπότε αν πρέπει να ευχαριστήσεις κάποιον, είναι αυτός.. ;)

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το! δεν χανεις τιποτα! εγω το ενεργοποιω και το απενεργοποιω συνεχεια

 

Πράγματι δεν έχει πρόβλημα αν το κλείσω και το ξανα ανοίξω το wifi, μόνο εάν πάω κάπου μακριά και χαθεί το σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είχε απαντήσει κανένας το πρωί που έφυγα από το σπίτι, δεν το παράγγειλα ακόμα. Από Δευτέρα..... να προλάβω να διαβάσω όλο το thread.... :) :p

 

 

EDIT: Για να περάσω τις επαφές μου από το HTC Touch HD (windows mobile 6.5) μπορώ με το backup που έχω με το PIM backup ή πρέπει να καταφύγω σε κάτι τέτοιο??? --> hχχp://www.migratetoandroid.com/

Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει please...

Δεν έχει ξανά αναφερθεί το πρόβλημα. Λύθηκε με αναβάθμιση. Μπορείς να στείλεις τις επαφές σου με bluetooth. Εξαγωγή όλον τον τηλεφωνικό κατάλογο σε ένα αρχείο vcf και αποστολή.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι δεν έχει πρόβλημα αν το κλείσω και το ξανα ανοίξω το wifi, μόνο εάν πάω κάπου μακριά και χαθεί το σήμα.

αυτό όντως συμβαίνει στα δίκτυα όπου δεν έχει καλό σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Αγόρασα πριν 2 εβδομάδες μέσω τον αγγελιών του site ένα xperia mini (το νέο μοντέλο) της sony ericsson.

 

Sorry είναι λίγο άσχετο αυτό που θα ρωτήσω... αλλά που έχει αγγελίες το site??? :O

Link to comment
Share on other sites

Sorry είναι λίγο άσχετο αυτό που θα ρωτήσω... αλλά που έχει αγγελίες το site??? :O

 

Μπες στο φορουμ και κατω κατω εχει τις αγγελιες

Αποφασισες να το πουλησεις τελικα;; :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι δεν έχει πρόβλημα αν το κλείσω και το ξανα ανοίξω το wifi, μόνο εάν πάω κάπου μακριά και χαθεί το σήμα.

 

χαχαχαχ!! ηρθε παλι η ωρα για να κανω ρεσταρτ το ρουτερ!!! τι σπαστικο προβλημα ειναι αυτο......και πανω που ειχα χαρει που δεν ειχα προβλημα 2 μερες! περα απο την πλακα ομως αυτο δεν δικαοολογειται πιστευω....το iphone του αδερφου μου συνεχιζει να συνδεεται κανονικα!...περιεργο......

Link to comment
Share on other sites

Sorry είναι λίγο άσχετο αυτό που θα ρωτήσω... αλλά που έχει αγγελίες το site??? :O

 

@kateriiina για να δεις αγγελιες πρεπει να εχεις 100 μερες παραμονης στο σαιτ και 150 posts

Link to comment
Share on other sites

Sorry είναι λίγο άσχετο αυτό που θα ρωτήσω... αλλά που έχει αγγελίες το site??? :O

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=55736

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

πηρα αυτες τισ μερες το νεο xperia και θελω να το κανω root αλλα δεν ξερω το πως.στην ουσια ειναι το πρωτο smart phone που εχω οποτε θελω την βοηθεια σας!!!!
Link to comment
Share on other sites

άλλο το x10 mini και άλλο το mini 2011 :)

 

αν έχεις το Mini 2011 δες εδώ: [Oδηγός] One Click Root για Xperia Μini st15i/ Xperia Mini Pro sk17i κ.α.

 

μη ξεχνάς αυτό: Αποποίηση ευθύνης: Δεν ευθύνομαι για πρόβλημα της συσκευής σας μετά από λάθος στη διαδικασία του οδηγού.

 

και ρίξε μια ματιά στο φορουμ για να σου λυθούν όλες (σχεδόν) οι απορίες

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο φορουμ και κατω κατω εχει τις αγγελιες

Αποφασισες να το πουλησεις τελικα;; :p

 

Όχι εντάξει, είναι νωρίς ακόμα για να το αποχωρηστώ :rolleyes:. Φαντάσου έχω παρατήσει το iphone μου σε κάποια μεριά του σπιτιού.

Όμως δεν θα με χάλαγε μία ανταλλάγή με ένα pro :happy:

Και έχει καλές αγγελίες το site? Να συνεχίσω να κανω posts??? :p

 

χαχαχαχ!! ηρθε παλι η ωρα για να κανω ρεσταρτ το ρουτερ!!! τι σπαστικο προβλημα ειναι αυτο......και πανω που ειχα χαρει που δεν ειχα προβλημα 2 μερες! περα απο την πλακα ομως αυτο δεν δικαοολογειται πιστευω....το iphone του αδερφου μου συνεχιζει να συνδεεται κανονικα!...περιεργο......

 

Συνειδητοποίησα ότι εάν φύγεις από την εμβέλεια του σήματος με κλειστό wifi και επιστρέψεις και το ανοίξεις λειτουργεί κανονικά. Οπότε το μόνο που έχω να κάνω, μέχρι να το φτιάξω τουλάχιστον, είναι να απενεργοποιώ το wifi μετά από κάθε χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Συνειδητοποίησα ότι εάν φύγεις από την εμβέλεια του σήματος με κλειστό wifi και επιστρέψεις και το ανοίξεις λειτουργεί κανονικά. Οπότε το μόνο που έχω να κάνω, μέχρι να το φτιάξω τουλάχιστον, είναι να απενεργοποιώ το wifi μετά από κάθε χρήση.

 

ισχυει αυτο που λες!και εγω το ιδιο κανω αλλα μετα απο λιγο δεν ισχυει!πρεπει να κανω παλι ρεσταρτ το ρουτερ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία,

 

Αγόρασα πριν απο 2 μέρες το Sony Xperia Mini Pro και σχεδόν από την πρώτη στιγμή παρουσίασε πρόβλημα αποσυνδέσεων από το ασυρματο δίκτιο μου. Το τηλέφωνο ήρθε με android 2.3.4

 

1. Έκανα επανεγκατάσαση του λειτουργικού μέσω sony (ένα repair και καλά)

2. Πείραξα ρυθμίσεις του router για να επιτρέπεται η σύνδεση με βάση την mac του τηλεφώνου

3. Εγκατέστησα το Wifi fixer

4. Έκανα διάφορες επανεκκινήσεις βγάζοντας την μπαταρία

 

Αλλά το πρόβλημα παραμένει. Βρήκα διάφορες αναφορές για το ίδιο πρόβλημα, αλλά καμμία λύση!

 

Έχει κανείς καμμιά ιδέα?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ευκαιρία να δοκιμάσω σε άλλο router. Αλλά Galaxy S, Laptop... δουλεύουν εδω και πού καιρό χωρίς πρόβλημα. Επίσης δεν ξέρω αν μπορεί να έχει σχέση παίζω με WEP security.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...