Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 7


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το msn ακομα πάσχει νομίζω στα windows mobile ήταν πολύ καλύτερο...με δείχνει συνεχεια συνδεμένο...
Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ακριβώς!υπάρχει κάποιες ρυθμίσεις;και λειπούν βασικές λειτουργίες να βλέπουμε ποιος είναι συνδεδεμένος και ποιός όχι ....
Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

Άμα πας στο Me (Εγώ) εκεί έχει επιλογή που μπορείς να ρυθμίσεις την κατάστασή σου. Έχει τις ίδιες με αυτές του κανονικού MSN.

 

"Διαθέσιμος, απασχολημένος, απουσιάζω, εμφάνιση offline, εκτός σύνδεσης"

 

Για να δεις ποιοι είναι συνδεδεμένοι, πάς στο Messages (Μυνήματα), πάς μία οθόνη προς τα δεξιά και εκεί σου δείχνει ποιοι είναι συνδεδεμένοι, και την κατάστασή τους. Από αυτή την οθόνη μπορείς πάλι να ρυθμίσεις την κατάστασή σου.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα!Εχω παρατηρησει οτι πολλες φορες οταν δεν χρησιμοποιω το κινητο μου (Trophy 7 αναβαθμισμενο σε mango) ειναι λες και απενεργοποιουνται οι υπηρεσιες data!!! Δεν μου παραδιδει emails, push notifications απο facebook, IM+, whatsapp!!! Κλησεις και sms χωρις κανενα προβλημα!!! Με το που το παιρνω στα χερια και γενικα το μετακινω αρχιζουν ολα και παραδιδονται!!! Κι εχει συμβει παρα πολλες φορες για να πω οτι ειναι τυχαιο!!!

Στο κινητο δεν εχω βρει καμια σχετικη ρυθμιση! Το battery saver ειναι απενεργοποιημενο! Εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος σχετικο προβλημα???

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα!Εχω παρατηρησει οτι πολλες φορες οταν δεν χρησιμοποιω το κινητο μου (Trophy 7 αναβαθμισμενο σε mango) ειναι λες και απενεργοποιουνται οι υπηρεσιες data!!! Δεν μου παραδιδει emails, push notifications απο facebook, IM+, whatsapp!!! Κλησεις και sms χωρις κανενα προβλημα!!! Με το που το παιρνω στα χερια και γενικα το μετακινω αρχιζουν ολα και παραδιδονται!!! Κι εχει συμβει παρα πολλες φορες για να πω οτι ειναι τυχαιο!!!

Στο κινητο δεν εχω βρει καμια σχετικη ρυθμιση! Το battery saver ειναι απενεργοποιημενο! Εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος σχετικο προβλημα???

 

Αυτό που λες μόνο με τη χρήση WiFi θα το καταλάβαινα, καθώς το WiFi απενεργοποιείται με κλειστή οθόνη. Η αλήθεια είναι ότι έχω περίπου ενάμιση μήνα να χρηαιμοποιήσω 3G, αλλά μέχρι και τα μέσα Σεπτέμβρη που χρησιμοποιούσα στο full, δεν είχε συμβεί ποτέ νομίζω κάτι τέτοιο. Μήπως τυχαίνει και βρισκεσαι γενικά σε χώρους που δεν έχει καλή λήψη 3G?

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Άμα πας στο Me (Εγώ) εκεί έχει επιλογή που μπορείς να ρυθμίσεις την κατάστασή σου. Έχει τις ίδιες με αυτές του κανονικού MSN.

 

"Διαθέσιμος, απασχολημένος, απουσιάζω, εμφάνιση offline, εκτός σύνδεσης"

 

Για να δεις ποιοι είναι συνδεδεμένοι, πάς στο Messages (Μυνήματα), πάς μία οθόνη προς τα δεξιά και εκεί σου δείχνει ποιοι είναι συνδεδεμένοι, και την κατάστασή τους. Από αυτή την οθόνη μπορείς πάλι να ρυθμίσεις την κατάστασή σου.

 

Σε ευχαριστώ πολύ τώρα το είδα:O

Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες μόνο με τη χρήση WiFi θα το καταλάβαινα, καθώς το WiFi απενεργοποιείται με κλειστή οθόνη. Η αλήθεια είναι ότι έχω περίπου ενάμιση μήνα να χρηαιμοποιήσω 3G, αλλά μέχρι και τα μέσα Σεπτέμβρη που χρησιμοποιούσα στο full, δεν είχε συμβεί ποτέ νομίζω κάτι τέτοιο. Μήπως τυχαίνει και βρισκεσαι γενικά σε χώρους που δεν έχει καλή λήψη 3G?

 

Θεμα καλυψης 3g δεν υπαρχει... Ζω σε περιοχη που μας ψηνει καλα η κεραια του παροχου μου, οποτε σημα full!!!!

Ομολογουμενως αυτο με το wifi δεν το σκεφτηκα... Που ναι και η πιο λογικη εξηγηση... Απλως εχω μικρο ογκο δεδομενων οποτε το 3g το χω κυριως κλειστο (100ΜΒ ουτε για ζητω δεν φτανουν)... Και ειμαι συνεχεια συνδεδεμενος με wifi... Θα το δοκιμασω κι αυτο...

Thanks παντως....

Link to comment
Share on other sites

Θεμα καλυψης 3g δεν υπαρχει... Ζω σε περιοχη που μας ψηνει καλα η κεραια του παροχου μου, οποτε σημα full!!!!

Ομολογουμενως αυτο με το wifi δεν το σκεφτηκα... Που ναι και η πιο λογικη εξηγηση... Απλως εχω μικρο ογκο δεδομενων οποτε το 3g το χω κυριως κλειστο (100ΜΒ ουτε για ζητω δεν φτανουν)... Και ειμαι συνεχεια συνδεδεμενος με wifi... Θα το δοκιμασω κι αυτο...

Thanks παντως....

 

Μάλιστα, τότε αυτό είναι σίγουρα, να ξέρεις. Το Wifi δυστυχώς δε μένει ανοιχτό όταν κλείνει η οθόνη οπότε όλες οι ειδοποιήσεις δε θα σου έρχονται μέχρι να το ενεργοποιήσεις ξανά...

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. πρόσφατα αγόρασα ένα HD7 με περασμένα ήδη τα 7.5 . επειδή δεν ήμουν ποτέ στο παρελθόν κάτοχος windows phone, θα ήθελα να μου πείτε ποιες είναι οι αντίστοιχες εφαρμογές του windows live messenger και του shazam στο marketplace... κάπου είδα ότι shazam στα 7.5 ΔΕΝ υπάρχει. ισχύει αυτό; επίσης η μόνη εφαρμογή (im+) που βρήκα για messenger, λέει πως η καινούρια έκδοσή της ΔΕΝ υποστηρίζεται... υπάρχει κάποια αντίστοιχη; :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Το messenger ειναι μεσα στα μηνυματα.πατας το ανθρωπακι,επιλεγεις κατασταση και κανεις αριστερα και σου δειχνει τους φιλους.το ιδιο γινεται και με fb, twitter κτλ.το shazam υπαρχει και παιζει αλλα μαλλον εισαι δηλωμενος σε Ελλαδα που το marketplace ειναι εμβρυικο μιας και ανοιξε πριν λιγες μερες μονο

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

σευχαριστώ για την βοήθεια φίλε μου..ναι όντως στο ελληνικό είμαι και δεν υπάρχουν πολλές εφαρμογές...:p

 

Υπάρχει ειδικο θεμα για τις δωρεαν εφαρμογες ..Εκει επρεπε να ποσταρεις ...

Δες στην υπογραφη μου το λινκ ..

Αν εισαι ξεκλειδωτος εκει εχει και ενα προγραμμα για pc για να κατεβασεις και εγκαταστησεις οποια δωρεαν εφαρμογή θελεις..

 

Να μην συνεχισουμε αλλο εδω. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικα τελικά τους έβαλαν?

 

Send from my Sexy Samsung Galaxy R using tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Οντως το wifi δεν μένει ανοιχτό παρά μόνο οταν το βάζουμε να φορτίσει.......σε κατάσταση φόρτισης είναι συνέχεια συνδεδεμένο στο wifi δίκτυο μας για να μπορεί να κάνει και ασύρματο συγχρονισμό με zune...

Galaxy S6 Edge+,LG GFLEX 2,LG G2,Galaxy Note 2

 

Κατασκευές Αλουμινίου www.afoimitropouloi.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα στο HD7 μου με Mango. to bluetooth μου ΔΕΝ μπορεί να συνδεθεί με καμμία συσκευή. σε όσα κινητά έχω προσπαθήσει μου τα βγάζει ''not supported''. τι μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα στο HD7 μου με Mango. to bluetooth μου ΔΕΝ μπορεί να συνδεθεί με καμμία συσκευή. σε όσα κινητά έχω προσπαθήσει μου τα βγάζει ''not supported''. τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Αν δε συνδέεται σε καμιά συσκευή τότε προφανώς είναι θέμα του headset και όχι του κινητού.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι κανονικά ψάχνει και αναγνωρίζει συσκευές, κάνει αίτημα σύζευξης με pin, αλλά το ακυρώνει και δείχνει device not supported... δοκιμασμένο με 2 nokia kai 3 htc... το τηλέφωνο είναι σχεδόν καινούριο χρησιμοποιήθηκε μόνο να αναβαθμιστεί σε 7.5 και τότε παρατήρησα το πρόβλημα...
Link to comment
Share on other sites

μόλις τώρα είδα σε ξένα sites ότι το hd7 ΔΕΝ μπορέι να στείλει μέσω bluetooth αρχεία σε άλλα κινητά, παρά μόνο να συνδεθεί με συσκευές πχ ήχεία... αν ισχύει κάτι τέτοιο τότε απλά έλεος.... αποτυχία σαν το iphone....
Link to comment
Share on other sites

μόλις τώρα είδα σε ξένα sites ότι το hd7 ΔΕΝ μπορέι να στείλει μέσω bluetooth αρχεία σε άλλα κινητά, παρά μόνο να συνδεθεί με συσκευές πχ ήχεία... αν ισχύει κάτι τέτοιο τότε απλά έλεος.... αποτυχία σαν το iphone....

 

Καλά, για σύνδεση με άλλα κινητά μιλάς τόση ώρα; Αυτό είναι γνωστό από την 1η μέρα κυκλοφορίας του. Πράγματι αποτυχία, πούλα πούλα. :p :lol:

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Είναι softphone. Δηλαδή αν έχεις λογαριασμό σε ένα από τα συνεργαζόμενα sites κάνεις log in στην εφάρμογη και κάνεις κλήσεις σε σταθερά και κινητά τηλέφωνα μέσω αυτής.

 

Κατάφερε κανείς να το κάνει να δουλέψει;

Χρησιμοποιώ headset όπως λέει στις οδηγίες, αλλά ενώ όταν πατάω τα πλήκτρα για τους αριθμούς ο ήχος μεταφέρεται στα ακουστικά, όταν δείχνει ringing ή ο άλλος έχει απαντήσει, δεν ακούγεται τπτ!

Κανείς;;;

Link to comment
Share on other sites

Νεα εφαρμογή πλοηγησης NavigationGreece

χωρίς ιντερνετ http://www.marketplacebrowser.com/366545/navigation-greece/ χάρτης ελλάδος 83,9 mb

την πρώτη φορά που θα μπείτε στο πρόγραμμα θα σας ζητήσει να κατεβάσετε την ελληνική γλώσσα και τον χάρτη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νεα εφαρμογή πλοηγησης NavigationGreece

χωρίς ιντερνετ http://www.marketplacebrowser.com/366545/navigation-greece/ χάρτης ελλάδος 83,9 mb

την πρώτη φορά που θα μπείτε στο πρόγραμμα θα σας ζητήσει να κατεβάσετε την ελληνική γλώσσα και τον χάρτη

 

την κατεβασα και εγω για δοκιμη, απλα να ξερετε οτι στον χαρτη της ελλαδας δεν περιλαμβανει την κυπρο

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

την κατεβασα και εγω για δοκιμη, απλα να ξερετε οτι στον χαρτη της ελλαδας δεν περιλαμβανει την κυπρο

 

Θέλει πολύ δουλειά ακόμα το πρόγραμμα, αργεί πολύ στον υπολογισμό-επανυπολογισμό διαδρομής και γενικότερα δεν ειναι γρήγορο οπως το navigon

Για την Κυπρο λογικά θα βγει ξεχωριστή εφαρμογή NavigationCyprus

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω μία ερώτηση που με βασανίζει από τον Αύγουστο που πήρα τη συσκευή: Στο Excel πως γίνεται εισαγωγή νέας γραμμής ή στήλης; Έχω δοκιμάσει τα πάντα, αλλά τίποτα. Αυτό είναι τόσο βασικό και γινόταν ακόμα και στα windows mobile, είναι δυνατόν να μη γίνεται εδώ; :mad:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...