Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το περιβαλλον του galaxy s2(homescreen,widgets etc.)εχει τιποτα καλο η θελει κατευθειαν σουταρισμα?σε συγκριση με htc sense v3.0 τι λεει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να πω και εγώ την αμαρτια μου :) Προερχομενος απο το πρωτο Νεξους 1, το μονο μου παραπονο είναι η κατασκευή του . Οσο αφορα τα υπόλοιπα το κινητό είναι περσσότερο απο άριστο . ταχύτητα παιχνίδια οθόνη όλα μια χαρά !! λίγο το πλαστικό γύρω απο την οθόνη με χαλάει διοτι φοβάμαι οτι θα γδαρθεί εύκολα ενώ το μέταλλο που είχε το Νεξους για ενάμιση χρόνο παρέμεινε άψογο ..

:)

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στο site που δινεις δεν κανει συγχρονισμο των email. μονο επαφες και ημερολογιο!!!!!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279324

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το τσέκαρα στο The MALL και είναι απίστευτο. Πολύ καλή οθόνη και οι διαστάσεις δεν του δεν φαίνονται. H οθόνη των 4,3" σου ανοίγει την όρεξη να ασχολείσαι συνέχεια με το κινητό. Πανάλαφρο, δεν σε προβληματίζει καθόλου όταν το βάζεις στην τσέπη σου. Σίγουρα δεν είναι της ποιότητας του iPhone αλλά σε τιμή κάτω των 600€ και με κέρδος περί τα 180€ σε σχέση με το μήλο και με καλύτερες δυνατότητες δεν το θεωρώ ποια ως μειονέκτημα αλλά απεναντίας ως προτέρημα έναντι στον ανταγωνισμό. Άντε να έρθει γιατί ξεροσταλιάσαμε.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνοντας στην εφαρμογη της καμερας και επιλέγοντας φλας -> ενεργό δεν ανάβει το φλάς . Κάνω κάτι λάθος ή είναι εργοστασιακό πρόβλημα ?

 

Εdit: Το βρήκα . πρέπει να πατήσεις πάνω στην οθόνη για εστίαση για να λειτουργήσει.

Edited by ackel
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς γνώσεις πάνω σε ηλεκτρολογία κτλ ...;

Θέλω να πάρω έναν έξτρα φορτιστή μικρού μεγέθους. Ότι έχω αγοράσει από ebay όμως όπως αυτός έχει το κακό πως φορτίζει σαν από usb και όχι από πρίζα. Ακόμα και στο κινητό αν θυμάμαι καλά μου έβγαζε για usb debug development κτλ... (με επιφύλαξη το τελευταίο).

Σίγουρα στα settings κάπου πάντως δεν έγραφε AC charging αλλά USB.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να προτείνει μία προστασία οθόνης και μία σιλικονούχα θήκη (αν είναι από ebay ακόμα καλύτερα) με καλά αποτελέσματα;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω data plan, πως γίνεται να απενεργοποιήσω τις μεταφορες δεδομενων μεσω του παρόχου τηλεφωνίας?

Δηλαδή π.χ. όταν δεν έχω ενεργοποιημένο το wifi και μπαινω σε εφαρμογή που απαιτεί δεδομένα μέσω ιντερνετ να μην μπορεί να κατεβάσει τίποτα ώστε να μην με χρεώσει.

Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν μου απαντησε σε αυτο

το περιβαλλον του galaxy s2(homescreen,widgets etc.)εχει τιποτα καλο η θελει κατευθειαν σουταρισμα?σε συγκριση με htc sense v3.0 τι λεει?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κανεις δεν μου απαντησε σε αυτο

 

Γούστα είναι αυτά γιαυτό και δεν πήρες απάντηση. Πλήρες είναι αλλά από θέμα εμφάνισης είναι υποκειμενικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να πήρε σήμερα το Ελληνικό από Multirama μπορεί να μας πει αν έχει τα 2-3 updates/bug fixes που έχει δώσει η Samsung στο Αγγλικό?
Link to comment
Share on other sites

Μεγεια μου :D

Μολις το ενεργοποιησα. Απλα υπεροχο.!

Λεει πως φοραει την 2.3.3. Το βαζω στο Kies (ειτε εκτελω ως administrator, ειτε οχι) και μου λεει πως εχω την πιο προσφατη.!!

Που ειναι το update που λενε πως "ρουφηξε" η συσκευη τους οι προηγουμενοι χρηστες;

2.3.4 νομιζω πως ανεφεραν.! Κανω κατι λαθος η μηπως τα χω χαμενα απ τη χαρα μου :lol:

 

Edit: Ναι απο multirama σημερα το πηρα..!!

Edited by johnphone
Link to comment
Share on other sites

Μεγεια μου :D

Μολις το ενεργοποιησα. Απλα υπεροχο.!

Λεει πως φοραει την 2.3.3. Το βαζω στο Kies (ειτε εκτελω ως administrator, ειτε οχι) και μου λεει πως εχω την πιο προσφατη.!!

Που ειναι το update που λενε πως "ρουφηξε" η συσκευη τους οι προηγουμενοι χρηστες;

2.3.4 νομιζω πως ανεφεραν.! Κανω κατι λαθος η μηπως τα χω χαμενα απ τη χαρα μου :lol:

 

Edit: Ναι απο multirama σημερα το πηρα..!!

 

Οχι δεν αναφεραμε 2.3.4. Φοράει τη 2.3.3 . Μπορεις να πας στον dialler και να πληκτρολογήσεις *#1234# και να μας πεις τι σου βγάζει? PDA Modem και CSC?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν αναφεραμε 2.3.4. Φοράει τη 2.3.3 . Μπορεις να πας στον dialler και να πληκτρολογήσεις *#1234# και να μας πεις τι σου βγάζει? PDA Modem και CSC?

 

Οποτε καταλαβα λαθος ε;

PDA: I9100XWKE2

PHONE: I9100XXKDJ

CSC: I9100XXKE2

Build Info: Fri May 6 07:48:55 KST 2011

Link to comment
Share on other sites

παιδια ωραίο το κινητό τα σπάει το έχω στην δουλειά και το επεξεργάζομαι αλλα κατι εκανα και οταν το γυριζω το κινητο οριζοντια δεν προσαρμοζεται η οθόνη και μένει κάθετη τι έγινε χαλασε απο τώρα :P h πειραξα καμια ρύθμιση που δεν θυμαμαι ?. επισης στισ πληροφορίεσ γράφει οτι πιανω δίκτυο gprs υπάρχει τρόπος να το ρθμίση να ψάχνει για καλύτερο δικτυο στο σήμα?
GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

Οποτε καταλαβα λαθος ε;

PDA: I9100XWKE2

PHONE: I9100XXKDJ

CSC: I9100XXKE2

Build Info: Fri May 6 07:48:55 KST 2011

 

Φοράει την ίδια rom με αυτή που φόραγε και το δικό μου όταν το πήρα.Η διαφορά μας είναι στο csc. I9100XXKE2 το δικο σου και I9100XEUKD1 το δικό μου.Πρέπει να περιμένεις τη sammy hellas φαντάζομαι?

 

 

PDA:I9100XWKE7

PHONE:I900XXKE4

CSC:I9100XEUKD1

Build Info: WΕD May 18 16:08:22 KST 2011

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Οποτε καταλαβα λαθος ε;

PDA: I9100XWKE2

PHONE: I9100XXKDJ

CSC: I9100XXKE2

Build Info: Fri May 6 07:48:55 KST 2011

 

σε μενα βγαζει

PDA:I9100XWKE7

PHONE:I900XXKE4

CSC:I9100XEUKD1

Build Info: WΕΔ May 18 16:08:22 KST 2011

 

αλλα το κινητο το πηρα απεξω

Link to comment
Share on other sites

παιδια ωραίο το κινητό τα σπάει το έχω στην δουλειά και το επεξεργάζομαι αλλα κατι εκανα και οταν το γυριζω το κινητο οριζοντια δεν προσαρμοζεται η οθόνη και μένει κάθετη τι έγινε χαλασε απο τώρα :P h πειραξα καμια ρύθμιση που δεν θυμαμαι ?. επισης στισ πληροφορίεσ γράφει οτι πιανω δίκτυο gprs υπάρχει τρόπος να το ρθμίση να ψάχνει για καλύτερο δικτυο στο σήμα?

 

Πήγαινε Settings>display και δες αν το auto rotate screen είναι τικαρισμένο.Αν όχι τικαρέ το.Αν είναι ήδη τικαρισμένο και συνεχιζει να σκαλώνει κάνε power off και power on

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορείς να προσθέσεις μία υπενθύμιση και να χτυπήσει το τηλέφωνο.

Πρέπει να βάλω κάποια extra εφαρμογή;

 

Δεν ξέρει κανείς; :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό θέλει τα το πάρει η κοπέλα μου. Αν το παραγγείλω από Expansys Αγγλίας θα έχει Ελληνικά?

Θέλω να το παραγγείλω απέξω για να παίρνω αμέσως τις αναβαθμίσεις και να μην περιμένω την Samsung Hellas

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πήγα να βάλω το google earth με barcode scanner και ενω την είδε κανονικά την εφαρμογή μου πετάει μετά ένα μηνυμα και μου λέει η εφαρμογή δεν βρέθηκε..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό θέλει τα το πάρει η κοπέλα μου. Αν το παραγγείλω από Expansys Αγγλίας θα έχει Ελληνικά?

Θέλω να το παραγγείλω απέξω για να παίρνω αμέσως τις αναβαθμίσεις και να μην περιμένω την Samsung Hellas

 

θα έχει κανονικότατα φίλε μου και ελληνικά παντού και εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορείς να προσθέσεις μία υπενθύμιση και να χτυπήσει το τηλέφωνο.

Πρέπει να βάλω κάποια extra εφαρμογή;

 

Θα με παρεξηγησεις αν σου πω πως πρεπει να κανεις το αυτονοητο; Να ανοιξεις το εγχειριδιο χρησης της συσκευης (η το pdf του απ το site της Samsung) και να το διαβασεις;

Θα ναι μια καλη ευκαιρια αφου δεν γνωριζεις τη συσκευη, να αρχισεις να την "δαμαζεις".

Παρολα αυτα οχι, δεν ειναι απαραιτητο να εγκαταστησεις extra εφαρμογη. Αν θες μια απλη ηχητικη υπενθυμιση, μπορεις πολυ απλα με το ξυπνητηρι. Αν θες κατι πιο προχωρημενο, και με κειμενο ας πουμε, ανοιξε το ημερολογιο, επελεξε την ημερομηνια που θες...κλπ...κλπ

Οχι και ολα στο πιατο :O

Link to comment
Share on other sites

Θα με παρεξηγησεις αν σου πω πως πρεπει να κανεις το αυτονοητο; Να ανοιξεις το εγχειριδιο χρησης της συσκευης (η το pdf του απ το site της Samsung) και να το διαβασεις;

Θα ναι μια καλη ευκαιρια αφου δεν γνωριζεις τη συσκευη, να αρχισεις να την "δαμαζεις".

Παρολα αυτα οχι, δεν ειναι απαραιτητο να εγκαταστησεις extra εφαρμογη. Αν θες μια απλη ηχητικη υπενθυμιση, μπορεις πολυ απλα με το ξυπνητηρι. Αν θες κατι πιο προχωρημενο, και με κειμενο ας πουμε, ανοιξε το ημερολογιο, επελεξε την ημερομηνια που θες...κλπ...κλπ

Οχι και ολα στο πιατο :O

 

Να σαι καλα φίλε!!

Και Sorry αν σε ταλαιπώσησα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...