Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια οταν το κλεινετε βγαζει σε εσας μουσικουλα ,γιατι εμενα μονο στο ανοιγμα εχει .

 

Ναι, μόνο στο άνοιγμα έχει ήχο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω κατι ρε παιδια και αν ξερει καποιος απανταει.

Ολες μου οι επαφες ειναι στα αγγλικα (χρονια αυτο το κανω για να εχω σιγουρη τη μεταφορα επαφων απο κινητο σε κινητο) και το κινητο στην ελληνικη γλωσσα.

Το προβλημα ειναι πως οταν παω στον dialer αν ειμαι στα νουμερα και παω να γραψω ενα ονομα με τους αριθμους μου το βρισκει κανονικα και μου προτεινει απο το dropdown ονοματα.... αν ομως παω επανω στην ευρεση επαφων τοτε οτι και να κανω ευρεση δεν μου βρισκει τιποτα.

 

Αυτο μου το κανει με οτι λειτουργικο και να εχω δοκιμασει και με το μαμα βεβαια οταν το αγορασα.

 

ευχαριστω προκαταβολικα.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια πως ενεργοποιουνται τα mms?

 

Ελληνική συσκευή έχεις; Αν ναι... ενεργοποίησε το 3G και θα δουλεύουν κανονικά. Για ποιον πάροχο μιλάμε;

 

Εχω την εντυπωση οτι το κενο αναμεσα στην οθονη και στο πλαστικο της συσκευης μου απο την αριστερη πλευρα οπως δειχνω και στη εικονα ειναι λιγο μεγαλυτερο απο οτι στα δεξια. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος στην δικια του συσκευη?

 

Σε γενικές γραμμές συμβαίνει αυτό, σε άλλους λιγότερο σε άλλους περισσότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος που θα βρω τα τελευταια απισημα ελληνικα αρχεια να τα βαλω στο oddin και το PDA και το csc και το phone. ειναι ελληνικο το τηλεφωνο μου αλλα του εχω βαλει μεσα αλλη ρομ που ειχε μεσα και PDA kai CSC kai phone και τωρα που το συνδεω στο kies μου λεει δεν μπορει να αναβαθμιστει αυτος ο τυπος συσκευης.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορει να μου πει καποιος που θα βρω τα τελευταια απισημα ελληνικα αρχεια να τα βαλω στο oddin και το PDA και το csc και το phone. ειναι ελληνικο το τηλεφωνο μου αλλα του εχω βαλει μεσα αλλη ρομ που ειχε μεσα και PDA kai CSC kai phone και τωρα που το συνδεω στο kies μου λεει δεν μπορει να αναβαθμιστει αυτος ο τυπος συσκευης.

 

Βάλε την επίσημη ελληνική ΚΕ2 από εδώ και μετά κάνε αναβάθμιση μέσω KIES.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το εκανα αυτο αλλα μου λεει το ιδιο ... εκει εχει μονο το pda μεσα εγω πρεπει να βρω και το phone και το csc...

 

To pda που έχει εκεί αρκεί. Περιλαμβάνει και τα υπόλοιπα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι το κενο αναμεσα στην οθονη και στο πλαστικο της συσκευης μου απο την αριστερη πλευρα οπως δειχνω και στη εικονα ειναι λιγο μεγαλυτερο απο οτι στα δεξια. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος στην δικια του συσκευη?

 

 

τώρα που το λες..δεν έχεις και άδικο! βρήκαμε ελλάτωμα! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω δυο μέρες το κινητό και όλα μια χαρά όπως τα περίμενα.

Αλλά τώρα που θέλω να το συνδέσω με τον υπολογιστή για να περάσω κατι φωτογραφίες μάλλον κάτι δεν κάνω καλά και δεν τα καταφέρνω με τίποτα. Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί έχω ώρα τώρα που το παλεύω χωρίς αποτέλεσμα.

 

εβγαλα ακρη.θενξ.

Edited by yannaros_gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Θέλω να κάνω μια γρήγορη ερώτηση. Την Κυριακή το βράδυ έβαλα στην δεύτερη οθόνη του Γαλαξία μου την συντόμευση της εφαρμογής mini page. Από τότε όταν κάνω επανεκκίνηση το τηλέφωνο ανοίγει κανονικά και δείχνει να δουλεύει κανονικά. Όμως στις αρχικές οθόνες δεν μου εμφανίζει τίποτα από όσα έχω (συντομεύσεις, φακέλους, widgets). Το μόνο που εμφανίζει είναι οι τέσσερις βασικές συντομεύσεις στο κάτω μέρος, τις οποίες αν τις επιλέξω δεν με πάνε στην αντίστοιχη εφαρμογή. Για να τα εμφανίσω και να λειτουργούν όλα σωστά αναγκάζομαι να μπαίνω από τις ρυθμίσεις μέσα στις εφαρμογές και να κάνω force stop την εφαρμογή mini page. Μόλις το κάνω αυτό όλα επανέρχονται στη φυσιολογική κατάσταση.

 

Το έχει πάθει κανείς άλλος αυτό; Υπάρχει τρόπος να το σταματήσω;

Μήπως πρέπει να απεγκαταστήσω τελείως τη συγκεκριμένη εφαρμογή;

(είμαι rooted)

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, σκοπεύω να αγοράσω το κινητό και θα ήθελα να υποβάλλω τρείς ερωτήσει:

 

To galaxy s2 μπορεί να συνδεθεί αυτόματα με εκτυπωτή; (χωρίς Η.Υ)

 

Υπάρχει ελληνικό πληκτρολόγιο;

 

Υπάρχει ρύθμιση να κανονίζεις για πόση ωρα θα φωτίζονται τα δύο κουμπιά αφής;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, σκοπεύω να αγοράσω το κινητό και θα ήθελα να υποβάλλω τρείς ερωτήσει:

 

To galaxy s2 μπορεί να συνδεθεί αυτόματα με εκτυπωτή; (χωρίς Η.Υ)

 

Υπάρχει ελληνικό πληκτρολόγιο;

 

Υπάρχει ρύθμιση να κανονίζεις για πόση ωρα θα φωτίζονται τα δύο κουμπιά αφής;

 

Στα 2 τελευταια ερωτηματά σου η απάντηση είναι σίγουρα ναι. Στο πρώτο το έχω ακούσει-διαβάσει κάπου αλλά επειδή δεν το έχω χρησιμοποιήσει δεν σου λέω σίγουρα ναι. Ας πει κάποιος άλλος 100% .

Link to comment
Share on other sites

@athanaso77

Εχω και εγω προβλημα με τα MMS. Παρολο που εχω κανει εγκατασταση τις ρυθμισεις, στην αποστολη μου βγαζει σφαλμα.

Η συσκευη μου ηρθε με λογισμικο ΚΕ2 στην αρχη, οποτε μαλλον ειναι Ελληνικη. Καμια αλλη ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To galaxy s2 μπορεί να συνδεθεί αυτόματα με εκτυπωτή; (χωρίς Η.Υ)

 

Ναι, αρκεί να το υποστηρίζει ο εκτυπωτής.

 

Υπάρχει ελληνικό πληκτρολόγιο;

 

Και της Samsung και το Swype είναι κανονικά ελληνικά.

 

Υπάρχει ρύθμιση να κανονίζεις για πόση ωρα θα φωτίζονται τα δύο κουμπιά αφής;

 

Ναι.

 

@athanaso77

Εχω και εγω προβλημα με τα MMS. Παρολο που εχω κανει εγκατασταση τις ρυθμισεις, στην αποστολη μου βγαζει σφαλμα.

Η συσκευη μου ηρθε με λογισμικο ΚΕ2 στην αρχη, οποτε μαλλον ειναι Ελληνικη. Καμια αλλη ιδεα?

 

Στη λειτουργία δικτύου βάλτο στο "Αυτόματη λειτουργία" και ξαναδοκίμασε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@athanaso77

Εχω και εγω προβλημα με τα MMS. Παρολο που εχω κανει εγκατασταση τις ρυθμισεις, στην αποστολη μου βγαζει σφαλμα.

Η συσκευη μου ηρθε με λογισμικο ΚΕ2 στην αρχη, οποτε μαλλον ειναι Ελληνικη. Καμια αλλη ιδεα?

COSMOTE mms ρυθμίσεις

 

 

APN:mms

MMSC:http://mmsc.cosmote.gr:8002

MMSC Proxy:10.10.10.20

MMS Port:8080

MCC:01

APN type:mms

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας στο θέμα του gps. Το κινητό το έχω περίπου μια εβδομάδα και σήμερα που χρειάστηκα το gps δεν μπόρεσα να το χρησιμοποιήσω γιατί δεν έβρισκε δορυφόρους. Έτρεξα και την εφαρμογή gps status άλλα πάλι τίποτα από δορυφόρους... έχει τύχει σε κάποιον άλλον από εσάς???

Τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας στο θέμα του gps. Το κινητό το έχω περίπου μια εβδομάδα και σήμερα που χρειάστηκα το gps δεν μπόρεσα να το χρησιμοποιήσω γιατί δεν έβρισκε δορυφόρους. Έτρεξα και την εφαρμογή gps status άλλα πάλι τίποτα από δορυφόρους... έχει τύχει σε κάποιον άλλον από εσάς???

Τι να κανω?

 

το gps σε μενα ειναι απιστευτο!

αλλα εγω ειμαι συνεχεια onlain!(δεν το εχω δοκιμασει ποτε χωρις "συνδεση")...

φιλε εχεις ιντερνετ στο κινητο σου?

αν οχι λογικο ειναι την πρωτη φορα να αργει να βρει δορυφόρους:)

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος ας ανεβάσει τις ρυθμίσεις για λήψη μηνυμάτων που θα σε ειδοποιούν για τις χαμένες κλήσεις όταν το κινητό είναι απενεργοποιημένο ή εκτός δικτύου χωρίς ο καλών να γνωρίζει για την υπηρεσία και χωρίς τηλεφωνητή. Μιλάω για COSMOTE.

Πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών της Cosmote αλλά δεν μου δούλεψε. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος ας ανεβάσει τις ρυθμίσεις για λήψη μηνυμάτων που θα σε ειδοποιούν για τις χαμένες κλήσεις όταν το κινητό είναι απενεργοποιημένο ή εκτός δικτύου χωρίς ο καλών να γνωρίζει για την υπηρεσία και χωρίς τηλεφωνητή. Μιλάω για COSMOTE.

Πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών της Cosmote αλλά δεν μου δούλεψε. Ευχαριστώ!

 

Μπες απλά Ρυθμίσεις -> Κλήση -> Πρόωθηση κλήσεων -> Φωνητική κλήση και θα ενεργοποιηθούν μόνες τους οι ρυθμίσεις.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Από το πληκτρολόγιο του τηλεφώνου πληκτρολογείς το παρακάτω και πατάς να κάνεις κλήση (σαν να καλείς τηλεφωνικό αριθμό)

**62*+3069754xxxxxxxx#

όπου χχχχχχχχ τα τελευταία 8 ψηφία από το κινητό σου δηλ. τον τηλεφωνικό σου αριθμό χωρίς το 69

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου έχει τύχει να κλειδώσει μέσα σε 20 δευτερα αλλά και σε 4-5 λεπτά. Χωρίς ιντερνετ πάντα. Εδώ υστερεί αρκετά θα έλεγα σε σχέση με άλλα κινητά.Το καλό όμως ειναι οτι αν κλειδώσει δεν χάνει καθόλου το σήμα του κατα την πλοήγηση.
Link to comment
Share on other sites

Παρολες τις προσπαθειες, λαμβανω παντα την ιδια ειδοποιηση : Τη δεδομενη στιγμη δεν ειναι δυνατη η αποστολη του μυνηματος. Θα αποσταλει οταν η υπηρεσια ειναι διαθεσιμη. Το δικτυο μου ειναι και ηταν παντα στο αυτοματο, και οι ρυθμισεις μου σωστα εγκατεστημενες. Καμια αλλη ιδεα για το τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...