Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω παρατηρήσει ότι όταν με καλούν και απαντάω για πολύ μικρό χρονικό διάστημα από τη στιγμή που θα απαντηθεί η κλήση μέχρι να βάλω το κινητό στο αυτί μου, ακούγεται η κλήση από το μεγάφωνο και μετά κανονικά από το ακουστικό. Συμβαίνει σε κανέναν άλλον? Ξερεί κάποιος τι μπορώ να κάνω για να μην γίνεται αυτό?

 

Κανείς καμία ιδέα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eχω το Samsung galaxy s ii (οχι πανο απο μια εβδομαδα)και εχω παρατηρισει οτι μερικες φορες μου κολλαει!!!!ξερει κανενας να μου πει γιατι η τι πρεπει να κανω γιανα να μην κολλαει????το μονο ποu εχω κανει στο κινιτο ειναι να φορτοσω τις φωτο.απο το παλιο μου κιν.(sony ericsson Aino) μαζι με τα video και καταβασα απο το Αndroid Market μερικα παιχνιδια!!!!!!!!α και μπηκα και στο Samsung Apps και κατεβασε λεει την νεα εκδοση του Samsung apps????κατι τετοιο!!!!

*επισεις εχω παρατιρεισει οτι χρησιμοποιει παρα πολλη μνημη RAM (το βλεπω στην διαχειριση αρχειων πανω απο 500μβ στα 833 που εχει συνολο)

οποιος μπορει να βοηθησεις !!!!!

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

επειδη θελω να κανω root το κινητο μου, εαν το κανω με τον τροπο που λεει εδω στο φορουμ (με τον απλο τροπο οχι το cfroot) τοτε θα σβηστουν οσα εχω μεσα?Εφαρμογες κινητα ρυθμισεις κλπ?

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Eχω το Samsung galaxy s ii (οχι πανο απο μια εβδομαδα)και εχω παρατηρισει οτι μερικες φορες μου κολλαει!!!!ξερει κανενας να μου πει γιατι η τι πρεπει να κανω γιανα να μην κολλαει????το μονο ποu εχω κανει στο κινιτο ειναι να φορτοσω τις φωτο.απο το παλιο μου κιν.(sony ericsson Aino) μαζι με τα video και καταβασα απο το Αndroid Market μερικα παιχνιδια!!!!!!!!α και μπηκα και στο Samsung Apps και κατεβασε λεει την νεα εκδοση του Samsung apps????κατι τετοιο!!!!

*επισεις εχω παρατιρεισει οτι χρησιμοποιει παρα πολλη μνημη RAM (το βλεπω στην διαχειριση αρχειων πανω απο 500μβ στα 833 που εχει συνολο)

οποιος μπορει να βοηθησεις !!!!!

ευχαριστω!!!

για αρχη του κανεις hard reset.αστο κανα 2 μερες χωρις εφαρμογες για να δεις πως παει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επειδη θελω να κανω root το κινητο μου, εαν το κανω με τον τροπο που λεει εδω στο φορουμ (με τον απλο τροπο οχι το cfroot) τοτε θα σβηστουν οσα εχω μεσα?Εφαρμογες κινητα ρυθμισεις κλπ?

 

Όχι. .

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Μόλις σήμερα πήρα το S II. Έκανα root με τον τρόπο που αναεφέρεται εδώ στο forum. (ευχαριστώ για τον οδηγό rooting, τον βρήκα πραγματικά χρήσιμο.)

 

Παρόλα αυτά είναι η πρώτη μέρα που ασχολούμαι με android. Μήπως υπάρχει κάποιο link για το πώς μπορώ να εγκαταστήσω την όποια custom rom;

 

Γενικότερα το οτιδήποτε αναφέρεται σε rom και το πως εγκαθίστανται ή χρήσιμες πληροφορίες (και πού θα βρώ καλές roms), θα το εκτιμούσα πολύ.

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Μόλις σήμερα πήρα το S II. Έκανα root με τον τρόπο που αναεφέρεται εδώ στο forum. (ευχαριστώ για τον οδηγό rooting, τον βρήκα πραγματικά χρήσιμο.)

 

Παρόλα αυτά είναι η πρώτη μέρα που ασχολούμαι με android. Μήπως υπάρχει κάποιο link για το πώς μπορώ να εγκαταστήσω την όποια custom rom;

 

Γενικότερα το οτιδήποτε αναφέρεται σε rom και το πως εγκαθίστανται ή χρήσιμες πληροφορίες (και πού θα βρώ καλές roms), θα το εκτιμούσα πολύ.

 

Ευχαριστώ !

 

Για αρχη ριξε μια ματια εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306743

 

Επειτα ξεκινας να πειραματιζεσαι. :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη ριξε μια ματια εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306743

 

Επειτα ξεκινας να πειραματιζεσαι. :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ Prattein_Aloga ! Κάτι άλλο. Υπάρχει κάποιος καλός launcher που να κάνει το κινητό να έχει official gingerbread; Δε μου αρέσει που μοιάζει με iphone το μενού :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω ενα θεματάκι με το Galaxy. Το Wifi του (με την Stock Rom) δείχνει να είναι αδύναμο, σε σημείο που φίλοι μου με διάφορες συσκευές απο το ιδιο σημείο να πιάνουν 2-3 Wifi με 2-3 γρμμές και εγω είτε να μην βλέπω ολα τα δίκτυα είτε να βλέπω κάποια αλλά με poor signal.

 

Καμμια ιδέα;

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω ενα θεματάκι με το Galaxy. Το Wifi του (με την Stock Rom) δείχνει να είναι αδύναμο, σε σημείο που φίλοι μου με διάφορες συσκευές απο το ιδιο σημείο να πιάνουν 2-3 Wifi με 2-3 γρμμές και εγω είτε να μην βλέπω ολα τα δίκτυα είτε να βλέπω κάποια αλλά με poor signal.

 

Καμμια ιδέα;

Εχει αναφερθεί πολλές φορές το πρόβλημα με το σήμα στο Wifi. Είτε βάζεις μια custom rom, είτε κάνεις υπομονή μπας και το φτιάξει η Samsung με κάποιο official firmware.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω ενα θεματάκι με το Galaxy. Το Wifi του (με την Stock Rom) δείχνει να είναι αδύναμο, σε σημείο που φίλοι μου με διάφορες συσκευές απο το ιδιο σημείο να πιάνουν 2-3 Wifi με 2-3 γρμμές και εγω είτε να μην βλέπω ολα τα δίκτυα είτε να βλέπω κάποια αλλά με poor signal.

 

Καμμια ιδέα;

 

βαλε κρισκελο να βρεις την υγειά σου :)

τα σπαει το wifi στην ρομ αυτη:)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανας τροπος να παιξουμε fvl video αρχεια οπως κατεβενουν απο youtube ???

ειδα στο Internet οτι αλλοι λενε τα ανοιγει κανονικα με τον defult player , αλλοι λενε οχι...??????????

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω ενα θεματακι με το κινητο.

Απο νωρις παρατηρησα οτι ανα διαστηματα αναβε η οθονη και μου εβγαζε το μηνυμα της βονταφον οταν πρωτομπαινεις "welcome to vodafone menu". Ειχα την ΚΕ2 και ειχα κανει ροοτ το κινητο. Τωρα εκανα αναβαθμηση μεσω kies εχει περασει πανω την ΚF3 εχω κανει hard reset τα εσβησα ολα και συνεχιζει να το κανει.

Εχω παρατηρηση οτι οποτε το κανει αυτο μαλλον χανει το σημα και το ξαναβρισκει γιατι στη θεση του σηματος καποιες φορες εμφανιζεται ενα απαγορευτικο για δευτερολεπτα. Επισης λιγο πριν η λιγο μετα απο τη στιγμη που θα το κανει, περνω στο κινητο και μου λεει η συνδεση δεν ειναι εφικτη.

 

Εχει παρατηρηση κανεις κατι παρομοιο? Παιζει να φταιει η σιμ (που δουλευε κανονικα στο προηγουμενο κινητο) ?

Επισης να πω αν εχει καποια σημασια, οτι εχω απενεργοποιημενη παντα την κινηση δεδομενων (απο το παρατεταμενο μενου του power button). Να το παω πισω στο μαγαζι για ελεγχο?

 

Τωρα που περασα την επισημη ρομ απο kies εχει γινει unroot(?), χρειαζετε να κανω κατι αλλο για να μη μου πουν τιποτα για την εγγυηση? Αυτο με το usb jig ειναι αν εχεις φλασαρει αλλη ρομ ή πρεπει να γινει και μονο που το εκανα root στην προηγουμενη επισημη ρομ?

 

Ευχαριστω!

 

ΥΓ υπαρχει κανενα προγραματακι οπως αυτο που σου δειχνει την μπαταρια με το γραφημα, να σου δειχνει history με το σημα να βλεπεις αμα το εχει χασει και ποτε?

Edited by MTS
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να βαλεις μια αλλη sim να δεις το κανει και με αλλη ?

Στο android market θα βρεις πολλα προγαρματακια για την μπαταρια , κανε μια αναζητηση ας πουμε με τιτλο "baterry" και θα σου βγαλει αρκετα free.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να βαλεις μια αλλη sim να δεις το κανει και με αλλη ?

Στο android market θα βρεις πολλα προγαρματακια για την μπαταρια , κανε μια αναζητηση ας πουμε με τιτλο "baterry" και θα σου βγαλει αρκετα free.

 

Να το δοκιμασω με αλλη σιμ αν βρω να δουμε

 

Οσο για το προγραμματακι ξερω για την μπαταρια, απλα ρωτησα αν υπαρχει κατι αντιστοιχο να σου δειχνει γραφημα με το σημα του κινητου

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ υπαρχει κανενα προγραματακι οπως αυτο που σου δειχνει την μπαταρια με το γραφημα, να σου δειχνει history με το σημα να βλεπεις αμα το εχει χασει και ποτε?

 

Για το σημα αν πας Ρυθμισεις- Εφαρμογες- Χρηση Μπαταριας και πατησεις πανω πανω στο γραφημα σου δειχνει αν εχασες η οχι το σημα σου..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανας τροπος να παιξουμε fvl video αρχεια οπως κατεβενουν απο youtube ???

ειδα στο Internet οτι αλλοι λενε τα ανοιγει κανονικα με τον defult player , αλλοι λενε οχι...??????????

μολις τωρα δοκιμασα μερικα και ανοιγουν κανονικα με τον default player.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μετά από ενημέρωση του youtube από το android market το πρόγραμμα δεν λειτουργεί. Βγάζει παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα.:wacko:
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

βαλε κρισκελο να βρεις την υγειά σου :)

τα σπαει το wifi στην ρομ αυτη:)

 

+1

 

Sent from my MZ601 using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Να το δοκιμασω με αλλη σιμ αν βρω να δουμε

 

Οσο για το προγραμματακι ξερω για την μπαταρια, απλα ρωτησα αν υπαρχει κατι αντιστοιχο να σου δειχνει γραφημα με το σημα του κινητου

Το προβλημα με το σημα το ειχα και εγω.Μολις αλλαξα σιμ διορθωθηκε.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

για αρχη του κανεις hard reset.αστο κανα 2 μερες χωρις εφαρμογες για να δεις πως παει.

 

ΑΔΕΡΦΕ ΠΩΣ ΚΑΝΩ HARD RESET ??

ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΚΡΑΤΙΣΩ BACK UP TA ΑΡΧΕΙΑ ΜΟΥ???

Edited by rouky007
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΑΔΕΡΦΕ ΠΩΣ ΚΑΝΩ HARD RESET ??

 

Ρυθμίσεις / Απόρρητο / Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΚΡΑΤΙΣΩ BACK UP TA ΑΡΧΕΙΑ ΜΟΥ???

 

Ναι.

 

Επίσης... μην γράφεις κεφαλαία, το απαγορεύουν οι κανονισμοί του forum, γράψε όπως όλοι μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μετά από ενημέρωση του youtube από το android market το πρόγραμμα δεν λειτουργεί. Βγάζει παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα.:wacko:

 

Εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Έβγαλε μια αποδοχή terms and conditions την πρώτη φορά που το άνοιξα μετά το update, και μετά ανοίγει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...