Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Me too...Launcher Pro...Σε ολα τα android που εχουν περασει απο τα χερια μου το πρωτο πραγμα που κανω ειναι να βαλω launcher pro.

 

+100000))))

 

Sent from my A500 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω βαζω το sbp shell 3d.

 

ακριβο μεν αλλα πολυ ομορφο και εξυπηρετικο

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Στις λίγες μέρες που το έχω στα χέρια μου παρατήρησα ότι αρκετές φορές άκουγα τον συνομιλητή μου με δυσκολία ,παρόλο που το είχα στην υψηλή ρύθμιση και η κάλυψη του δικτύου ήταν ok.Για να γίνω ποιο σαφής, σε μέρη με φασαρία ήταν σχεδόν αδύνατον να συνομιλησω.

Το έχει και κάποιος άλλος αυτο το πρόβλημα η μου έτυχε προβληματική συσκευή;

Καλημέρα σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις με τα ακουστικα ναι ειναι ενα χαζοbug το οποιο διορθωνεται με απλες κινησεις αλλα πρεπει να τις κανει σε καθε επανεκκινηση.

 

αν εννοεις κατευθειαν απο το ακουστικο τοτε μαλλον προκετια για προβλημα στη συσκευη

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις με τα ακουστικα ναι ειναι ενα χαζοbug το οποιο διορθωνεται με απλες κινησεις αλλα πρεπει να τις κανει σε καθε επανεκκινηση.

 

αν εννοεις κατευθειαν απο το ακουστικο τοτε μαλλον προκετια για προβλημα στη συσκευη

 

Δυστυχώς για μένα ,κατευθείαν απο το ακουστικό έχω το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

υποθετω οτι εχεις αυξηση τερμα την ενταση ετσι;

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Στις λίγες μέρες που το έχω στα χέρια μου παρατήρησα ότι αρκετές φορές άκουγα τον συνομιλητή μου με δυσκολία ,παρόλο που το είχα στην υψηλή ρύθμιση και η κάλυψη του δικτύου ήταν ok.Για να γίνω ποιο σαφής, σε μέρη με φασαρία ήταν σχεδόν αδύνατον να συνομιλησω.

Το έχει και κάποιος άλλος αυτο το πρόβλημα η μου έτυχε προβληματική συσκευή;

Καλημέρα σε όλους.

 

καλα δεν ειναι και απο τα δυνατα τηλ.,κανονικο ειναι πολυ πιο χαμηλο απο το i phone και λιγο πολυ λιγο απο htc .εχω και τα 3 οποτε εχω την συγκριση .σε φασαρια εχεις λιγο προβλημα .τωρα αμα εσυ δεν ακουσ μαλλον εχει και

η συσκευη προβλημα

Link to comment
Share on other sites

καλα δεν ειναι και απο τα δυνατα τηλ.,κανονικο ειναι πολυ πιο χαμηλο απο το i phone και λιγο πολυ λιγο απο htc .εχω και τα 3 οποτε εχω την συγκριση .σε φασαρια εχεις λιγο προβλημα .τωρα αμα εσυ δεν ακουσ μαλλον εχει και

η συσκευη προβλημα

 

Φιλε μου μαλλον εχεις δικιο.Μπορεί όντως η συνήθεια χρήσης πάνω απο ένα χρόνο iPhone4 να φταίει ποιο πολυ ,παρά η ίδια η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω κατευθειαν απο το ακουστικο ακουω καμπανα και με το μπλε δοντι δεν υπαρχει κανενα προβλημα.εχω δυο απο δαυτα και τα δυο σαμσουνγκ και ακουγονται μια χαρα. νομιζω οτι δεν συνεργαζονται σωστα ολες οι εταιριες ακουστικων με τον γαλαξια.....
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μαλλον εχεις δικιο.Μπορεί όντως η συνήθεια χρήσης πάνω απο ένα χρόνο iPhone4 να φταίει ποιο πολυ ,παρά η ίδια η συσκευή.

 

εννοεις την συνηθεια ? ναι μπορει και αυτο να ειναι δεν αντιλεγο, εχοντας μαθει με το i phone μου φαινεται χαμηλο το samsung (που ειναι ετσι?)

Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε όμως και τα καλα ,παρόλο που δεν είμαι φανατικός της αποχρωσης των ζεστων χρωματων της οθόνης, δεν μπορώ να μην παραδεχτω την μαγεία που προσφέρει κάθε φορά που την ανοίγω και ποτέ δεν περίμενα τόσο μεγάλη συσκευή να με βολέψει τόσο πολυ.Σκεφτόμουν την πώληση της αλλα αυτή η οθόνη δεν με αφήνει.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιοί κέρνελς είναι undervolt by default? αν τους βάλουμε το κινητό έχει μεγαλύτερη αυτονομία στη μπαταρία? Εγώ νομίζω οι κερνελς είναι υπαίτιοι για τα ρεστάρτ. Δεν ξέρω πια ποιόν να δοκιμάσω για συνδυασμό καλύτερη αυτονομία- χωρίς προβλήματα..

 

Αν έχεις προβλήματα με restart μην μπεις στον κόπο να ψάξεις για undevolted kernel. Βάλε τον nimphetamine 2.1.3 που δοκιμασμένα είναι αξιόπιστος και πες μας αν εξακολουθούν τα restart.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου κανει αναιτια restart διχως λογο.. 1.φορα τη μερα σιγουρα..μεχρι στιγμης δεν εχω βρει τι φταιει..

 

Αυτό μου το έκανε και εμένα μαζί με άλλα, το οποίο δημιουργήθηκε από την αναβάθμιση ενός προγράμματος, το οποίο απεγκατέστησα και ησύχασα.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου το έκανε και εμένα μαζί με άλλα, το οποίο δημιουργήθηκε από την αναβάθμιση ενός προγράμματος, το οποίο απεγκατέστησα και ησύχασα.

 

Αν μπορείς πες και πιο ήταν αυτό το πρόγραμμα (από λάθος το έστειλα 2 φορές)

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου το έκανε και εμένα μαζί με άλλα, το οποίο δημιουργήθηκε από την αναβάθμιση ενός προγράμματος, το οποίο απεγκατέστησα και ησύχασα.

 

Αν μπορείς πες και πιο ήταν αυτό πρόγραμμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς πες και πιο ήταν αυτό πρόγραμμα

Ήταν το παρακάτω...

phone locator

https://market.android.com/details?id=com.fsp.android.phonetracker&feature=more_from_developer

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

άσχετο αλλά βρήκα αυτό. αν είναι και αληθινό θα ξεσκίσει...

http://www.techgear.gr/samsung-galaxy-s-iii-possible-specs-29479/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+TechGearGR+%28TechGear.gr%29

Link to comment
Share on other sites

Μια από τις πιο χρήσιμες εγκατεστημένες εφαρμογές στις δύο συσκευές μου Samsung galaxy tab και Samsung galaxy s ii, συγκεκριμένα η Readers hub σταμάτησε να λειτουργεί ωε προς την υποενότητά εφημερίδες καθώς προτρέπει για ενημέρωση αλλά τελικά μετά την εκκίνηση του samsungapps εμφανίζεται το μήνυμα πως το προϊόν δεν υπάρχει.

Το τμήμα υποστήριξης της Samsung αφού με προέτρεψε σε άστοχες κινήσεις, όπως απεγκατάσταση και νέα εγκατάσταση του readers hub από το android market, όταν επέμειναν πως η εφαρμογή είναι του συστήματος και δεν δίνεται η δυνατότητα απεγκατάστασης αλλά και ούτε υπάρχει στο market με παρέπεμψε να επικοινωνήσω με την Google καθώς αυτή υποστηρίζει μόνο ως προς το hardware, παρ'όλο που εφαρμογή είναι της αποκλειστικότητα της Samsung και διαφημίζεται ως μια από τις δυνατότητες των δύο συσκευών.

Ανάλογη στάση κράτησε η Samsung και ως προς την υπηρεσία samsungdive που δίνει θεωρητικά τη δυνατότητα απομακρυσμένου έλεγχου, κλειδώματος αλλά δεν υποστηρίζεται στη χώρα μας αν και προβάλλεται στην εταιρική ιστοσελίδα τηε Samsung καιως μια από τις δυνατότητες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Αντιμετοπιζω και γω ακριβω το ιδιο και πολυ σπαστικο προβλημα με τον al_exis.Κανει συνεχεια restart απο μονο του..!Δν ξερω αν το εψαξε καθολου ο φιλος αλλα οταν θα εχεις κανα νεοτερο αλεξη γι'αυτο το προβλημα ενημερωσε μας γιατι μπορει να ενδιαφερει κ αλλους.Η οποιοδηποτε αλλος εχει καποια λυση..:)..

Ευχαριστω και καλο βραδυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Αντιμετοπιζω και γω ακριβω το ιδιο και πολυ σπαστικο προβλημα με τον al_exis.Κανει συνεχεια restart απο μονο του..!

Όχι, εγώ δεν έχω πρόβλημα restart, απλά επειδή του topet του το δημιουργούσε κάποιο πρόγραμμα και το είχε εντοπίσει, θεώρησα καλό να το γνωρίζουμε προς αποφυγήν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι, εγώ δεν έχω πρόβλημα restart, απλά επειδή του topet του το δημιουργούσε κάποιο πρόγραμμα και το είχε εντοπίσει, θεώρησα καλό να το γνωρίζουμε προς αποφυγήν.

 

Εχεις δικιο αλεξ,o vitriolis εχει το ιδιο προβλημα απλα απο την βιασυνη μου ειδα τα τελευταια post που ζητας το προγραμμα και μπερδευτικα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!

 

Πρίν δύο εβδομάδες πήρα και εγώ το SGSII και έχω πάθει πλάκα με όλα του τα χαρακτηριστικά.. όμως την Κυριακή πήρα χαμπάρι το πρόβλημα που έχει με την κιτρινισμένη οθόνη... έτυχε να είναι με χαμηλή φωτεινότητα και πήγα να δω email απο Gmail οπότε στο άσπρο φόντο φάνηκε πολύ καθαρά.... τι γίνεται τελικά με αυτό? Ισχύει πως το επερχόμενο update 2.3.4 θα διορθώνει το πρόβλημα?Τελικά παίζει σε όλες τις παρτίδες απο το Μάιο μέχρι και σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...