Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

nikosz75013 και gbaladi δεν χρειάζεται να επαναλαναμβάνετε την ερώτηση 2 φορές.

Δεν είμαστε ούτε Service της Samsung ούτε πληρωνόμαστε από κάποιον. Κάντε την ερώτηση σας μια φορά και κάποιος θα βρεθεί να απαντήσει.

Ευχαριστώ.

 

edit, Το ίδιο ισχύει και για σένα djlevo7.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχεις ακολουθήσει αυτό? Αντιστοίχιση του ακουστικού

 

Ευχαριστώ θα το ακολουθήσω με ευλάβεια.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

φιλε στο system info με quadrant και σε εμενα βλεπει οτι εχει εναν πυρηνα :cry:πειτε μας ρε παιδες σε ολους εσας στο system info με quadrant δειχνει οτι εχεται δυο πυηνες!!!!!!!!

 

και μενα το ιδιο.. ισως προκειται για καποιο bug της εφαρμογης.. δε χωραει τιποτα αλλο στο μυαλο μου (οτι εχει μεσα μονοπυρηνο επεξεργαστη)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου λέει 2 κανονικά πάντως.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

μηπως υπαρχει και καποια αλλη εφαρμογη για να τσεκαρουμε τη cpu?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Λες εσένα να είναι με έναν πυρήνα;:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σημερα επιτελους το πηρα,δεν ξερω αν ειναι το σωστο thread αλλα οταν συνδεω το κινητο με το pc δεν μου το αναγνωριζει.Μηπως πρεπει να κατεβασω καποιο προγραμμα;Εφαρμογες για να βαλω θελουν επισης καποιο προγραμμα;
Link to comment
Share on other sites

μηπως υπαρχει και καποια αλλη εφαρμογη για να τσεκαρουμε τη cpu?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Το system panel λεει 2

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι χαζο το Quadrant.

Απλα ανοιξτε το, κλειστε το, και ξανανοιξτε το για μερικες φορες

 

Στο δικο μου τι μια λεει εναν, την αλλη δυο, την παραλλη εναν κ.ο.κ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, θα γελασετε αλλά θα το πω. Είμαι σε ξενοδοχείο για συνέδριο και όπου εχω ασθενές ασύρματο σήμα βελτιώνεται πολύ γυρνώντας το κινητό σε landscape. Μιλαμε για μεγάλη βελτίωση. Για δοκιμάστε το και πείτε τις γνώμες σας.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, θα γελασετε αλλά θα το πω. Είμαι σε ξενοδοχείο για συνέδριο και όπου εχω ασθενές ασύρματο σήμα βελτιώνεται πολύ γυρνώντας το κινητό σε landscape. Μιλαμε για μεγάλη βελτίωση. Για δοκιμάστε το και πείτε τις γνώμες σας.

 

Ίσως ο τρόπος που βάζεις τα χέρια σου ακουμπώντας το κινητό, επηρεάζει ή όχι την κεραία του wifi . Αυτό συμβαίνει και με το σήμα του τηλεφώνου σε πολλά κινητά (όχι μονο στο iphone 4 :D )

Link to comment
Share on other sites

Ίσως ο τρόπος που βάζεις τα χέρια σου ακουμπώντας το κινητό, επηρεάζει ή όχι την κεραία του wifi . Αυτό συμβαίνει και με το σήμα του τηλεφώνου σε πολλά κινητά (όχι μονο στο iphone 4 :D )

 

Ακριβως αυτο συμβαινει, για αυτο και παρατηρησε αυτο ο φιλος...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξανά συζητηθεί και sorry που δεν ψάχνω αλλα είμαι σε δουλειά και δεν έχω χρόνο..

Παίζει πρόβλημα με τα ακουστικά ? Εννοώ οτι όταν βάζω κάποιο τραγούδι να παίξει η ένταση είναι πολύ πολύ χαμηλή..

 

Στο galaxy s έβαζα και πόναγαν τα αφτιά μου ξέρω γω.. Υπάρχει κανένα πρόγραμμα στο market για να ανεβάσω κ αλλο την ένταση στα ακουστικά συγκεκριμένα? Στην cyanogen στο sgs υπήρχε ένα τέτοιο θυμάμαι..

Link to comment
Share on other sites

[quote=djlevo7;36717031.Πως γίνεται να αλλάξουμε τις default επιλογές που έχουμε κάνει όσον αφορά τον browser και τον launcher;;;

2.πως μπορώ να αποθήκευσω στο tapatalk μια ανάρτηση ώστε την επόμενη φορά να συνεχίσω από κει;;;

3. πως μπορώ να κάνω update σε εφαρμογές .apk που εχω αποθηκευμένα στην εξωτερική κάρτα μνήμης ;;;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

1) settings>applications>all - browser > clear defaults ή launcher > clear defaults

2. Δεν ξέρω ή δεν κατάλαβα

3. Δεν μπορείς. Τις κάνεις install και μετά περιμένεις το update από το market.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αμα το βαλουμε παρα πολυ μεσα ειναι η λυση στο προβλημα αυτο ? Σιγουρο αυτο , επιβεβαιωμενο ?

 

Παιδια απαντησε οσο το δυνατον γρηγοροτερα γινεται γιατι βρισκομαι σε αναμενα καρβουνα να παω πισω για αντικατασταση η οχι

Edited by Spireto_2158

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αμα το βαλουμε παρα πολυ μεσα ειναι η λυση στο προβλημα αυτο ?

 

Ναι. Μην το φοβάσαι, σπρώξε το όλο μέσα. Επίσης αν δεν είναι όλο μέσα δεν δουλεύει και το μικρόφωνο του headset

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, θα γελασετε αλλά θα το πω. Είμαι σε ξενοδοχείο για συνέδριο και όπου εχω ασθενές ασύρματο σήμα βελτιώνεται πολύ γυρνώντας το κινητό σε landscape. Μιλαμε για μεγάλη βελτίωση. Για δοκιμάστε το και πείτε τις γνώμες σας.

 

Το ίδιο έχω παρατηρήσει και εγώ παρόλο που όταν το κρατάω κανονικά προσέχω να μην το πιάνω απο το κατω μέρος που είναι ο δέκτης του wifi.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αμα το βαλουμε παρα πολυ μεσα ειναι η λυση στο προβλημα αυτο ? Σιγουρο αυτο , επιβεβαιωμενο ?

 

Παιδια απαντησε οσο το δυνατον γρηγοροτερα γινεται γιατι βρισκομαι σε αναμενα καρβουνα να παω πισω για αντικατασταση η οχι

 

βαλτο οσο μεσα παιρνει.. μολις το βαζεις ψιλοκουμπωνει χωρις να ειναι ολο μεσα.. θελει μια εξτρα ωθηση για να κουμπωσει τελεια..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για σας είμαι νέος κάτοχος Samsung Galaxy S 2 και έχω το εξής πρόβλημα δεν μπορώ να συνδέσω το BT Hands Free με το κινητό το βλέπει μεν αλλά βγάζει το μήνυμα (Απόρριψη δημιουργίας ζεύγους από Samsung SBH 650) το bluetooth είναι BT Stereo Headset SBH 650 όταν είχα το omnia 2 δούλευε κανονικά.

 

θελει συχρονισμο.Για την πρωτη φορα να βαλεις να ειναι ορατο στις αλλες συσκευες το κινητο και μολις ανοιξεις το bluetooth και αρχισει την αναζητηση να εχεις μνοιξει εκεινη την στιγμη το ακουστικο.Θα στελνουν και τα 2 σημα και θα κανουν και τα 2 προσπαθεια για ζευξη, και θα επιτευφθει.Μετα καθε φορα θα πρεπει μολις ανοιγεις το bluetooth του κινητου να ανοιγεις δευτερολεπτα μετα το ακουστικο.

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με τα hands free αμα πατήσεις *#0673# θα σε βγάλει στο audio test menu. Πατάω headset_on που λέει και δείχνει οτι είναι χαμηλωμένο. Οπότε δεν πρέπει να είναι πρόβλημα συσκευής.. Τι να πώ δεν ξέρω.. Θα το ψάξω οσο μπορώ. Ας κοιτάξει και κανείς άλλος μπας και βγάλουμε άκρη !

 

Edit: Το έφτιαξα απο κει μέσα τελικά, του έκανα και ένα restart και ο ήχος του είναι ακόμα πιο δυνατός και πιο καθαρός απ το προηγούμενο galaxy. Τα σύγκρινα τώρα μόλις !

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1107384 απο δώ πήρα μια ιδέα για το τι παίζει !

Edited by UsualSuspect
Link to comment
Share on other sites

@SamFirmware: Tryin to get new stuff for I9100 and I9000B (Android 2.3.4 / Android 2.3.3)

 

Samsung Galaxy S II tops iPhone 4 sales in UK

http://www.mynextfone.co.uk/news/article/samsung-galaxy-s-ii-tops-iphone-4-sales-in-uk-

http://www.samsunghub.com/2011/06/10/over-a-million-galaxy-s-ii-activated-in-south-korea/

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως κ παλι τιποτα..μαλλον δεν το δοκιμασες εσυ κ εγινα το πειραματοζωο...

λοιπον..αλλο ξεφτερι?

να βλεπω εθελοντες!!!

 

τοτε φιλε εχει προβλημα η συσκευη σου.Αν εχεις βαλει μονο τις επαφες και δεν στο βγαζει εχεις προβλημα, γιατι δουλευει τελεια

Link to comment
Share on other sites

μην ανυσηχεις.. ειναι θεμα του android.. κλειστο κινητο+αφυπνιση-> δεν θα ξυπνησεις εγγυημενα..

 

ειναι και θεμα samsung.2σ samsung μου κανανε ακριβος το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...