Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το βρήκα παιδιά ok. Νέος είναι ακόμα στα android οποτε θα με δικαιολογείται λίγο καιρό.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα τρόπο να έχω την φωτογραφία κάποιου σε πλήρη οθόνη όταν με καλεί ή τον καλώ.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνω; Χρειάζομαι εφαρμογή από το android market ή απλά δεν έχω βρει την κατάλληλη ρύθμιση;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα τρόπο να έχω την φωτογραφία κάποιου σε πλήρη οθόνη όταν με καλεί ή τον καλώ.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνω; Χρειάζομαι εφαρμογή από το android market ή απλά δεν έχω βρει την κατάλληλη ρύθμιση;:wacko:

Μόνο έτσι δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Συντομα θα μπω και εγω στην παρεα σας δεν αντεξα και πολυ συντομα θα το παρω ,

 

να ρωτησω γινεται να δοκιμασει κανεις αν ειναι συμβατα τα ακουστικα του μηλου στο γαλαξια ? και συγκεκριμενα αν λειτουργει και το μικροφωνο

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις το τηλέφωνο? Εσένα έχει ψυχρό λευκό?

 

όχι ακόμα.. περιμένω να ρθει..

 

έχω συσκευή με oled οθόνη, και το λευκό τους γενικός είναι ποιο ψυχρό απ τα άλλα..

Link to comment
Share on other sites

Συντομα θα μπω και εγω στην παρεα σας δεν αντεξα και πολυ συντομα θα το παρω ,

 

να ρωτησω γινεται να δοκιμασει κανεις αν ειναι συμβατα τα ακουστικα του μηλου στο γαλαξια ? και συγκεκριμενα αν λειτουργει και το μικροφωνο

 

Δεν ξέρω αλλά τα ακουστικά του SGSII για εμένα που δεν είμαι επαγγελματίας μουσικός, μου αρέσανε πάρα πολύ! Είναι από αυτά που μπαίνουν ολόκληρα στο αυτί και βγάζοντας τα έχουν πάνω λίγο πράσινη μύξα αυτιού.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι Ελληνικότατο ...

Η συσκευασια περιέχει φορτιστή, καλωδιο για συνδεση με pc, hands free, γρηγορες οδηγιες χρησης.

Link to comment
Share on other sites

επιτελους ειμαι κ εγω ενας πανευτυχης κατοχος του θηριου!!!το εχω κ φορτιζει τωρα...να ρωτησω...ποση ωρα χρειαζεται για πρωτη φορτιση..?υποψιν οτι δεν το ανοιξα καθολου...ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

επιτελους ειμαι κ εγω ενας πανευτυχης κατοχος του θηριου!!!το εχω κ φορτιζει τωρα...να ρωτησω...ποση ωρα χρειαζεται για πρωτη φορτιση..?υποψιν οτι δεν το ανοιξα καθολου...ευχαριστω...

 

Να το ανοίξεις και να το χαρείς.Μην περιμένεις να φορτίσει.Προσωπικά έχω πάψει να κάνω πρώτη φόρτιση από το blackberry bold που είχα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

επιτελους ειμαι κ εγω ενας πανευτυχης κατοχος του θηριου!!!το εχω κ φορτιζει τωρα...να ρωτησω...ποση ωρα χρειαζεται για πρωτη φορτιση..?υποψιν οτι δεν το ανοιξα καθολου...ευχαριστω...

 

αυτη η ερωτηση πρεπει να εχει γινει καμια 200αρια φορες....φιλε μου κανε μια αναζητηση και θα βρεις την απαντηση...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

επιτελους ειμαι κ εγω ενας πανευτυχης κατοχος του θηριου!!!το εχω κ φορτιζει τωρα...να ρωτησω...ποση ωρα χρειαζεται για πρωτη φορτιση..?υποψιν οτι δεν το ανοιξα καθολου...ευχαριστω...

 

Μόλις γράψεις 100% η μπαταρία ειναι οκ..

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω...parafron4 δεν ειμαι απο τους τυπους που τα περιμενουν ολα ετοιμα απλα εχω διαβασει μεχρι τη σελιδα 30 μεχρι στιγμης κ με εκαιγε αυτο το θεμα,γι'αυτο ειπα να ρωτησω...ευχαριστω παντως...κ κατι ακομα ΑΝ ειναι ευκολο...επειδη ειναι η πρωτη android συσκευη...απο το market μπορω να "ψωνιζω" με prepaid καρτα ή μονο πιστωτικη...?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλα τα παιδιά που απάντησαν στο θέμα της οθόνης και του "λευκού".

Γενικά έχω θέμα με το συγκεκριμένο πράγμα σε οτιδήποτε ηλεκτρονικό έχει οθόνη. Το λευκό θέλω να είναι όσο πιο "ψυχρό" γίνεται.

 

Όσον αφορά στο SGS2 τελικά ήταν θέμα brightness. Λόγω μπαταρίας είχε πέσει από το auto στο τέρμα χαμηλό. Με αποτέλεσμα να είναι πολύ ζεστά τα χρώμματα.

Μόλις το ανοιξα στο 100% και άλλαξα τη ρύθμιση είναι πραγματικά ψυχρό. Και πάλι ότι τελείως αλλά στα όρια του "εξαιρετικού".

 

Κάτι άλλο, έχει πάνω την ΚΕ2. Για τα ελληνικά έχει βγει αναβάθμιση? Είδα κάτι για ΚΕ7. Είμαι στη δουλειά και δεν μπορώ να τσεκάρω, απλά πληροφοριακά ρωτώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μια γρήγορη ερώτηση.Στο Galaxy S με το Swype άλλαζες γλώσσα γρήγορα με το κάνεις swype στο πληκτρο q.Τώρα στο S2 δεν γίνεται για κανένα λόγο.Βρήκε κανείς τρόπο για γρήγορη εναλλαγή γλώσσας;;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μια γρήγορη ερώτηση.Στο Galaxy S με το Swype άλλαζες γλώσσα γρήγορα με το κάνεις swype στο πληκτρο q.Τώρα στο S2 δεν γίνεται για κανένα λόγο.Βρήκε κανείς τρόπο για γρήγορη εναλλαγή γλώσσας;;

 

Λολ! Δεν είδες ότι πλέον αλλάζει πατώντας ένα κουμπάκι ;)

Πάνε οι αργοπορίες και η ανάγκη για swype :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μια γρήγορη ερώτηση.Στο Galaxy S με το Swype άλλαζες γλώσσα γρήγορα με το κάνεις swype στο πληκτρο q.Τώρα στο S2 δεν γίνεται για κανένα λόγο.Βρήκε κανείς τρόπο για γρήγορη εναλλαγή γλώσσας;;

 

Αμα προσέξεισ στο πληκτρο του space στο πληκτρολογιο γραφει απο κάτω την γλώσσα αμα βάλεις το δακτυλο σου πανω και το σηρεις δεξια ατιστερά αλλάζει γλώσσα. τοσο απλά.

 

Παιδία να ρωτήσω στο google map σας βγάζει με ακριβεια το στίγμα σας ? εμένα με βγάζει με απόκλιση 0-100 μέτρων.

Είναι θέμα του google maps η του δέκτη? ; Σε έναν συνάδερφο εδώ δίπλα με xperia μινι κάνει το ίδιο ακριβως παντως οποτε φαντάζομαι είναι θέμα προγράμματος ε?

 

- επίσης κάνα καλο προγραμματάκι με δικούς του χάρτες παιζει?

- κανας καλο μετρητής για data οσο έισαι online?

Edited by ktm_21
Συνεχόμενα μηνύματα
GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια για εναν απεγνωσμενο...:Pεπειδη προερχομαι απο omnia 1(windows mob) πως μπορω να μεταφερω τις επαφες μ στο SGS2..?ευχαριστω κ παλι...
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια για εναν απεγνωσμενο...:Pεπειδη προερχομαι απο omnia 1(windows mob) πως μπορω να μεταφερω τις επαφες μ στο SGS2..?ευχαριστω κ παλι...

 

υπαρχουν μερικοι τροποι. ο δοκιμασμενος ειναι να μεταφερεις απο κινητο->outlook->gmail και αυτοματα εχουν περασει στο κινητο ;)

αλλος τροπος ειναι κινητο->outlook->κινητο μεσω kies αν εχω καταλαβει καλα ;)

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι κάποιες ελάχιστες φορές σε μέρος όπου έχει σήμα καμπάνα (Η+), δεν έχω καθόλου data connection (δεν μπορώ να σερφάρω, να δω twitter κτλ) και δεν διορθώνεται ούτε με on/off στο APN. O μόνος τρόπος είναι reboot της συσκευής.Το έχουν αναφέρει και άλλοι χρήστες και έχει να κάνει με το fast dormancy το οποίοι χρησιμοποιούν κάποιοι πάροχοι και ουσιαστικά κάνει οικονομία στην μπαταρία.Δεν γνωρίζω αν οι πάροχοι στην Ελλάδα το υποστηρίζουν, πάντως κάποιοι χρήστες που το απενεργοποίησαν σταμάτησαν να έχουν αποσυνδέσεις.Δείτε το θέμα εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1097612

 

Οπότε αν κάποια στιγμή το κινητό σας δεν έχει data coverage σε περιοχή που κανονικά θα έπρεπε να είχε μην πανικοβληθείτε

 

Ελπίζω να βοήθησα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

ελα ομως που εγω δε χρησιμοποιω outlook...ευχαριστω παντως...

 

Η 5ευρω στο γερμανο η δοκιμασε να τις στειλεις με bluetooth...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...