Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα.Έκανα παραγγελία στο Amazon.uk με πιστωτική κάρτα με τελική τιμή 515 λίρες.Μου είπαν για αποστολή του τηλεφώνου αύριο.Ποιά είναι η γνώμη σας για την εγγύηση απο Amazon.uk αλλά κια για την εγκυρότητα του μαγαζιού?

Ευχαριστω.

 

το Amazon ειναι απο τα πιο αξιοπιστα και απο τα φθηνοτερα μαγαζια στο ιντερνετ. Εχω αγοράσει παρα πολλές φορές χωρίς το παραμικρο προβλημα στη παραδοση.

Θα μεινεις ευχαριστημενος. Καλοριζικο ;)

Link to comment
Share on other sites

Στο amazon μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε εταιρικό αφμ;

Όντως λέει πως το έχει στοκ.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες , πως μπορω να μεταφερω μουσικη και φωτος απο λαπτοπ στο κινητο? εχω βαλει μουσικη στο κιες, αλλα οταν επιλεγω φωτο η κομματι δεν μου βγαζει την επιλογη ''μεταφορα σε σησκευη"

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες , πως μπορω να μεταφερω μουσικη και φωτος απο λαπτοπ στο κινητο? εχω βαλει μουσικη στο κιες, αλλα οταν επιλεγω φωτο η κομματι δεν μου βγαζει την επιλογη ''μεταφορα σε σησκευη"

 

δεν ξέρω τι είχες πριν αλλά γιατί δεν μεταφέρεις οτι γουστάρεις με το κλασικό drag n drop;

πολύ ποιο εύκολο και μια συμβουλή, μην χρησιμοποιείς το kies.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ενημέρωση: Παρασκευή ενώ έλεγε Out of stock το expansys αλλά και το handtec, κάποια στιγμή προς το μεσημέρι γράφανε και τα δύο πως υπάρχει σε Στοκ. Παρήγγειλα εγώ από handtec και φίλος μου από expansys. Την επόμενη μέρα το σάββατο έγραφε πάλι out of stock.

 

Πήραμε τηλέφωνο σήμερα στα μαγαζιά που το παραγγείλαμε αντίστοιχα και δεν έχει δεσμευτεί κάποιο τηλέφωνο για εμάς αλλά λέει περιμένουν την επόμενη παρτίδα. Την παρασκευή πρέπει να ήταν σικέ για να γίνουν περισσότερες παραγγελίες.

 

κι εμενα μολις τωρα μου ηρθε email απο handtec και μου λενε αυτο:

SAMSUNG GALAXY S II (i9100) 16GB - UK WIDE DELAY AFFECTING ALL RETAILERS

2nd BATCH DUE WEEK COMMENCING 16th MAY

 

Όταν το παρήγγειλα από αυτους εγραφε IN-STOCK, αυτός ηταν και ο λόγος που το πήρα απο εκεί, και αντι να δεσμευτεί μια συσκευή για μένα, τώρα μου λένε περίμενε αλλη μια βδομάδα. Τους έστειλα τωρα ενα email Και τους τα εψαλα για τα καλα, και ζητάω ακυρωση παραγγελίας και επιστροφή χρημάτων. Θα το παραγγείλω απο το AMAZON από οτι φένεται

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτο το βιντεο εμενα με χαλαει ολιγον τι .

 

Υ.Γ Το Touchwiz 4 που χει στο βιντεακι πιο πανω μ αρεσε , αλλα τι ειναι ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Σωστή ερώτηση και να προσθέσω και εγώ κ'ατι.

Με τηλεόραση το συνέδεσε κανείς;

 

Και να συμπληρώσω.

Και εγένετο root!!!!!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1056334

 

Γεια σας παιδες! Αυτο με τη συνδεση μετην τηλεοραση μ ενδιαφερει και μενα.γινεται; με hdmi; ασυρματα; please δοκιμαστε και ενημερωστε

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτο το βιντεο εμενα με χαλαει ολιγον τι .

 

Υ.Γ Το Touchwiz 4 που χει στο βιντεακι πιο πανω μ αρεσε , αλλα τι ειναι ?

Touchwiz ειναι ο launcher που χρησιμοποιει η samsung..οπου στην παρουσα φαση και συσκευη ειναι στα καλυτερα του :)

το βιντεο δεν το βρηκα κακο..γιατι σε χαλασε?

 

και μια ερωτηση..το S2 εχει notification led η κατι παρομοιο?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

και μια ερωτηση..το S2 εχει notification led η κατι παρομοιο?

 

αν βάλεις κερνελ ναι

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα..

κατσε να το παρω στο τελος της εβδομαδας..να το κανω root και θα τα εχουμε ολα :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες! Αυτο με τη συνδεση μετην τηλεοραση μ ενδιαφερει και μενα.γινεται; με hdmi; ασυρματα; please δοκιμαστε και ενημερωστε

 

Οχι εχει αλλη υποδοχη αλλα συνδεεται κανονικα

 

Touchwiz ειναι ο launcher που χρησιμοποιει η samsung..οπου στην παρουσα φαση και συσκευη ειναι στα καλυτερα του :)

το βιντεο δεν το βρηκα κακο..γιατι σε χαλασε?

 

Πολυ θολουρα μεχρι να μεινει σταθερη η καμερα για 1-2 δευτερολεπτα και να καθαρισει

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

αν βάλεις κερνελ ναι

 

 

To kernel τι ακριβως ειναι? Το παταω στην αναζητηση και δεν βρισκω κατι συγκεκριμενο. Ειναι σαν τις ρομ?:confused:

Link to comment
Share on other sites

To kernel τι ακριβως ειναι? Το παταω στην αναζητηση και δεν βρισκω κατι συγκεκριμενο. Ειναι σαν τις ρομ?:confused:

 

Αν η ρομ είναι το δέρμα του android τότε ο σκελετός του είναι ο κερνελ.

Σε ποια αναζήτηση το πατάς ακριβώς; Είναι χακεριά και πρέπει να το βάλεις στο κινητό.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Αν η ρομ είναι το δέρμα του android τότε ο σκελετός του είναι ο κερνελ.

Σε ποια αναζήτηση το πατάς ακριβώς; Είναι χακεριά και πρέπει να το βάλεις στο κινητό.

 

εεε.. Στην αναζητηση του φορουμ πανω δεξια...

Δηλαδη ο kernel απ οτι καταλαβα ειναι κατι ακομα πιο εξειδικευμενο σε σχεση με τις ρομ?

 

Θελω να πω.. Αλλαζοντας μια ρομ επεμβαινεις στο ορατο μερος του firmware. Αλλαζοντας τον κερνελ επεμβαινεις σε καθε λειτουργια του τηλεφωνου? Μπορεις ας πουμε να χρονισεις και σε παραπανω MHz τον επεξεργαστη?

Link to comment
Share on other sites

To kernel τι ακριβως ειναι? Το παταω στην αναζητηση και δεν βρισκω κατι συγκεκριμενο. Ειναι σαν τις ρομ?:confused:

 

 

Ο κερνελ ειναι ο οδηγος του android που επικοινωνει το hardware με το software.Ειναι ο πυρηνας του λειτουργικου που περιεχει τους drivers για τα διαφορα μερη τις συσκευης.και ασε τα δερματα και τα κόκαλα..

 

Υ.Γ.1

Θελω να πω.. Αλλαζοντας μια ρομ επεμβαινεις στο ορατο μερος του firmware. Αλλαζοντας τον κερνελ επεμβαινεις σε καθε λειτουργια του τηλεφωνου? Μπορεις ας πουμε να χρονισεις και σε παραπανω MHz τον επεξεργαστη?
Κατι τετοιο...

Υ.Γ.2 Yessssir...

Edited by tailer35
Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ο κερνελ ειναι ο οδηγος του android που επικοινωνει το hardware με το software.Ειναι ο πυρηνας του λειτουργικου που περιεχει τους drivers για τα διαφορα μερη τις συσκευης..

 

Αρα λεγοντας οτι αλλαζουμε κερνελ στην ουσια αλλαζουμε εναν driver του κερνελ?

Ας πουμε ο voodoo lagfix (κερνελ ειναι- αν δεν κανω λαθος) δεν αλλαζει ολον τον εργοστασιακο κερνελ αλλα εναν συγκεκριμενο driver, σωστα?

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις!:)

Link to comment
Share on other sites

Αρα λεγοντας οτι αλλαζουμε κερνελ στην ουσια αλλαζουμε εναν driver του κερνελ?

Ας πουμε ο voodoo lagfix (κερνελ ειναι- αν δεν κανω λαθος) δεν αλλαζει ολον τον εργοστασιακο κερνελ αλλα εναν συγκεκριμενο driver, σωστα?

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις!:)

 

1: Ναι

2: Το voodoo lagfix δεν είναι κερνελ, είναι απλά μια μετατροπή του συστήματος της εσωτερικής SD. RFS -- > EXT4/EXT2

Ο Voodoo κερνελ, είναι κερνελ και ναι δεν αλλάζει όλο τον κερνελ.Το να φτιάξεις έναν είναι απίστευτα δύσκολο, απλά αλλάζει μερικά μέρη του.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Αρα λεγοντας οτι αλλαζουμε κερνελ στην ουσια αλλαζουμε εναν driver του κερνελ?

Ας πουμε ο voodoo lagfix (κερνελ ειναι- αν δεν κανω λαθος) δεν αλλαζει ολον τον εργοστασιακο κερνελ αλλα εναν συγκεκριμενο driver, σωστα?

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις!:)

 

Ξαναπερνιέται όλος ο kernel όταν κάνεις αλλαγή, τώρα το τί έχουν αλλάξει είναι άλλο θέμα, μπορεί απλά όπως είπες να έχουν αλλάξει ένα μικρό κομμάτι.

 

ΕDIT: με πρόλαβε ο Sal

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αρα λεγοντας οτι αλλαζουμε κερνελ στην ουσια αλλαζουμε εναν driver του κερνελ?

Ας πουμε ο voodoo lagfix (κερνελ ειναι- αν δεν κανω λαθος) δεν αλλαζει ολον τον εργοστασιακο κερνελ αλλα εναν συγκεκριμενο driver, σωστα?

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις!:)

 

Οχι αλλαζουμε ολο τον kernel οταν flasharoume αλλον ..O voodoo αλλαζει ολον τον εργοστασιακο kernel...Τσεκαρε

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Τι λεει το galaxy s2 απο πλευρας αποκρισης οθονης-αφης?? με ενδιαφερει παρα πολυ να μην υπαρχει lag.. μεχρι τωρα τα λιγα smartphones που εχω παρει στα χερια μου δεν με εντυπωσιασαν και ιδιαιτερα με εξαιρεση το iphone 3gs ke 4...

Δεν γνωριζω αν αυτο βασιζετε στην οθονη , στο OS η στον επεξεργαστη... Παντως το HTC DESIRE HD που δοκιμασα πριν ημερων οκ δεν μπορω να πω οτι ητανε και κοντα στο iphone.. (δεν μιλαω για ταχυτητα του κινητου.. απλα μιλαω για αυτη την αποκριση οθονης που κανει πιο smooth τις κινησεις και φενονται πιο ωραιες και πιο απαλες στο ματι...

Σιγουρα το galaxy s2 ειναι με ισχυροτατο proccesor αλλα δεν ξερω αν παιζει το ρολο του αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Τι λεει το galaxy s2 απο πλευρας αποκρισης οθονης-αφης?? με ενδιαφερει παρα πολυ να μην υπαρχει lag.. μεχρι τωρα τα λιγα smartphones που εχω παρει στα χερια μου δεν με εντυπωσιασαν και ιδιαιτερα με εξαιρεση το iphone 3gs ke 4...

Δεν γνωριζω αν αυτο βασιζετε στην οθονη , στο OS η στον επεξεργαστη... Παντως το HTC DESIRE HD που δοκιμασα πριν ημερων οκ δεν μπορω να πω οτι ητανε και κοντα στο iphone.. (δεν μιλαω για ταχυτητα του κινητου.. απλα μιλαω για αυτη την αποκριση οθονης που κανει πιο smooth τις κινησεις και φενονται πιο ωραιες και πιο απαλες στο ματι...

Σιγουρα το galaxy s2 ειναι με ισχυροτατο proccesor αλλα δεν ξερω αν παιζει το ρολο του αυτο...

 

Καλησπέρα σου, θα πρέπει να απευθυνθείς εδώ, εκεί θα σε βοηθήσουνε να επιλέξεις.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ, μονο απο τη ερωτηση που εκανα επρεπε να καταλαβεις οτι ειχα iphone.

 

Και που να δεις πως γίνεται over the air να τρελαίνεσαι.. ;)

 

Δες το Winamp με WifiSync και το Market στο pc για να δείς πως βάζουν ξεκούραστα τραγούδια και εφαρμογές σε σοβαρά λειτουργικά...

 

Ασε γιατί και έγω όταν ήρθα χτυπούσα το κεφάλι μου που δεν το είχα κάνει παρά μετά απο 4 χρόνια με την ΚΑΤΑΡΑ itunes...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...