Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά κι εμένα από 35 ξεκινάει το IMEI, αλλά το έχω αγοράσει από Amazon.de . Άρα κάτι άλλο παίζει με το 35. Ίσως να σημαίνει Ευρώπη ? Παρόλα αυτά για όσους ανησυχούν για παραεισαγωγή να τους ενημερώσω, ότι η εγγύηση της Samsung πρέπει να ισχύει και για συσκευές εκτός Ελλάδας ( τουλάχιστον από Ευρώπη ). Χαρακτηριστικό παράδειγμα γνωστού μου πήγε το Galaxy ( 1 ) του για φτιάξιμο, ισχύοντας κανονικά η εγγύηση. Το κινητό αγορασμένο επίσης από Amazon.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κι από εμένα, κάτοχος του κινητού εδώ κι ένα μήνα κι από εχθές με Leomar και τρελό ψάξιμο μέχρι να το φέρω στα δικά μου γούστα. Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ μέχρι που έκανα Freeze το Voice, reboot και ξανά ζευγάρωμα το BT. Κι ένα απλό CF-Root, που τελικά είναι πάρα πολύ εύκολο, σου δίνει τρελές δυνατότητες και ελευθερία. Αξίζει τον κόπο......

Τώρα διάβαζα την διαδικασία του root την απλή όμως θα κάνω.Να ρωτήσω θα χαθούν δεδομένα η όλα θα είναι όπως τα είχα πριν.(επαφές,εφαρμογές,μηνύματα κλπ)? Επίσης εχω κάνει από το kies αναβάθμιση σε ΚΕ7 θα εχω πρόβλημα θα μείνει στο κινητό η θα αλλάξει?

Είχε κανένας πρόβλημα κάνοντας την απλή διαδικασία root?

Εγώ όταν πηγα να κάνω αλλαγή σε ΚΕ7 από το laptop κε vista μου κόλλαγε η διαδικασία και τελικά την πέρασα σε φιλο κε win7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μήπως ξέρετε αν γίνεται να βελτιωθεί με κάποιο πρόγραμμα η ποιότητα εγραφης ήχου στο βίντεο.σε περιβάλλον με δυνατή μουσική γράφει λίγο μαπα.έχει ασχοληθεί κανείς με αυτό το θέμα?(όσον αφορά την ροζιλα αυτό παρατηρείται σε λευκό φόντο,μάλλον έχει να κάνει με την ισορροπία λευκού του λογισμικού.αν γίνει λήψη με φλας το ροζ χάνεται) με τον ήχο του βίντεο αν ξέρει κανείς τι κάνουμε. . .ευχαριστώ εκ των προτέρων. .
Link to comment
Share on other sites

Τώρα διάβαζα την διαδικασία του root την απλή όμως θα κάνω.Να ρωτήσω θα χαθούν δεδομένα η όλα θα είναι όπως τα είχα πριν.(επαφές,εφαρμογές,μηνύματα κλπ)? Επίσης εχω κάνει από το kies αναβάθμιση σε ΚΕ7 θα εχω πρόβλημα θα μείνει στο κινητό η θα αλλάξει?

Είχε κανένας πρόβλημα κάνοντας την απλή διαδικασία root?

Εγώ όταν πηγα να κάνω αλλαγή σε ΚΕ7 από το laptop κε vista μου κόλλαγε η διαδικασία και τελικά την πέρασα σε φιλο κε win7

 

Σε πρώτη φάση έκανα CF-root στην ΚF3 που είναι η επίσημη Ελληνική και την έχει το KIES, δες αν στην αναβαθμίσει απο εκεί και μετά κάνε CF-root σε αυτήν, όχι δεν χάνεις τίποτα, δεν χρειάζεται να κάνεις wipe, απλά θα έχεις power user και CWM. Μετά βάζεις ότι θέλεις και κάνεις ότι θέλεις! Η διαδικασία είναι 30 δεύτερα χωρίς να μου έκανε τπτ περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Σε πρώτη φάση έκανα CF-root στην ΚF3 που είναι η επίσημη Ελληνική και την έχει το KIES, δες αν στην αναβαθμίσει απο εκεί και μετά κάνε CF-root σε αυτήν, όχι δεν χάνεις τίποτα, δεν χρειάζεται να κάνεις wipe, απλά θα έχεις power user και CWM. Μετά βάζεις ότι θέλεις και κάνεις ότι θέλεις! Η διαδικασία είναι 30 δεύτερα χωρίς να μου έκανε τπτ περίεργο.

 

Μολις εκανα cfroot πολυ ευκολη διαδικασια.Κατεβασα και το titanium backup pro και θελω να ρωτησω πως να κανω freezer την εφαρμογη voice talk για να χρησιμοποιω μονο το voice commander που εχω κατεβασει..

 

Ok το βρηκα, πατας το κουμπι backup/restor βρησκεις την εβαρμογη πατας μια πανω του και επιλεχεις διακοπη.....

Edited by pacman63
Link to comment
Share on other sites

Στον Titanium πήγαινε "Αντιγραφα ασφαλείας και Επαναφορά" βρες το πρόγραμμα και πάτα πάνω του. Εκεί θα δεις το κουμπί "Διακοπή" το πατας και τέλος. Χάνεται και σαν εικονίδιο από τα menu!
Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω μια ερωτηση: Γιατι μερικες φορες παω να στειλω αρχειο apk σε κατι κινητα φιλων που εχουν επισης android αλλα αλλο κινητο (huawei) και δεν παει ποτε το αρχειο ενω στο htc της γυναικας μου ας πουμε το ιδιο αρχειο παει κανονικα?Εχω την εντυπωση οτι στα huawei ειχα στειλει κανονικα pdf.

 

Μερικά κινητά όπως το huawei έχουν προφανός κλείδωμα για να μην δέχονται τέτοιου είδους αρχεία. Αν αλλάξεις την κατάληξη και από .apk την κάνεις .ap θα το στείλει κανονικά. Δεν φταίει το δικό μας κινητό. Μετά στο άλλο κινητό θα αλλάξεις πάλι την κατάληξη σε .apk και θα δουλέψει κανονικά. :D

Αυτό που σου λέω είναι δοκιμασμένο με φίλο που έχει huawei.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παρόλα αυτά για όσους ανησυχούν για παραεισαγωγή να τους ενημερώσω, ότι η εγγύηση της Samsung πρέπει να ισχύει και για συσκευές εκτός Ελλάδας ( τουλάχιστον από Ευρώπη ).

 

Για να είμαστε ακριβείς... η εγγύηση ισχύει μόνο για ευρωπαϊκές συσκευές και αυτές δεν θεωρούνται παραεισαγωγής. Παραεισαγωγής είναι οι συσκευές που προορίζονται για αγορά εκτός Ευρώπης και κάποιοι τις πουλάνε στην Ευρώπη.

 

Το 35 στο ΙΜΕΙ μπροστά είναι ελληνικό

 

Δεν ισχύει αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πηρα ενα wireless router N 300Mbps.

Είμαι πάνω από το route ακριβως και το κινητο δεν έχει δείξει ποτέ πάνω από 65Mbps.

 

Ειναι λογικο;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω!Εγω που το πηρα απο Ελληνικο μαγαζι και αποδειχτηκε στην πορεια οτι το κινητο προοριζοταν για την Γερμανικη αγορα μπορω να το παω αν παθει προβλημα στην Samsung Ελλαδας??Γιατι απο την Samsung μου ειπαν οτι πρεπει να εχει μια καρτα Ευρωπαικης εγγυησης που δεν καταλαβα τι ακριβως εννοουν!!Την αποδειξη αγορας εχω κανονικα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σας έχει τύχει πρόγραμμα που μετράει τη CPU που χρησιμοποιείτε να σας κολλάει τον επεξαργαστή, αναγκάζοντάς τον να δουλεύει πολύ ψηλά?
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα .την τεταρτη παραλαμβανω τον γαλαξια μου.διαβαζοντας ομως τα προβληματα εδω στο φορουμ αναρωτιεμαι αξιζει η αγορα του για 600????μηπως ειναι λαθος κινηση........
Link to comment
Share on other sites

Oλα τα κινητα εχουν τα συν και τα πλην τους...Ζυγισε τα δες τι σε συμφερει και κανε την επιλογη σου...Ο γαλαξιας εχει καποια αρνητικα αλλα και αλλα τοσα και περισσοτερα θετικα που τα αλλα κινητα δεν τα εχουν ακομα...

Υ.Γ. Το κινητο δεν εχει 600 πλεον...Αν ψαξεις πολλα καταστηματα το δινουν 500...

Link to comment
Share on other sites

απο κοτσοβολο το περιμενω με δοσεις οποτε...........βεβαια με προβληματισαν τα οσα διαβασα αλλα και με μπερδεψαν προβληματα μεν κινηταρα δε
Link to comment
Share on other sites

Έλα πες την αλήθεια, το ρωτάς αυτό μόνο και μόνο για να διαβάσεις κολακευτικά σχόλια για τη συσκευή ;) . Εφόσον υπάρχει η δυνατότητα να αγοράσεις το Γαλαξία προχωρά άφοβα. Το μόνο πρόβλημα που μπορεί να σου παρουσιάσει, μετά την αγορά είναι γιατί είχες δεύτερες σκέψεις πριν ;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία που την έχω καιρό τώρα: είναι θεμα λειτουργικού το γεγονός οτι αποθηκεύει σε τόσο χάλια ανάλυση τις φωτογραφίες των επαφών; Δοκίμασα και το full screen caller ID σήμερα και σε full screen φαίνονται εντελώς τραγικές....
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ένα.

Πήρα δεύτερη μπαταρία κι επιτραπέζιο φορτίστη, είναι από τα κινητά που αξίζει κάποιος να χει στο χέρι του για καιρό.

Κάτι καλύτερο για μένα δεν υπάρχει.

 

Send from my Sexy Gt Galaxy S Plus using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό το χάλι με το handsfree που δεν ακούω τίποτα με την ένταση φουλ μόνο εγώ το έχω;

:-\

 

send from my sgsII via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό το χάλι με το handsfree που δεν ακούω τίποτα με την ένταση φουλ μόνο εγώ το έχω;

:-\

 

send from my sgsII via tapatalk

 

Όχι μόνο εσύ, απ όσο ξέρω είναι γενικό.Όταν είναι βυσματωμένο με το δικό του handsfree, η ένταση μειώνεται τουλάχιστον 50% για να μην πω παραπάνω.

 

Κάποιος είχε αναφέρει αν θυμάμαι καλά ότι αυτό αλλάζει αν χρησιμοποιήσεις aftermarket, δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά.

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..

ειχα βαλει το S2 να φορτισει, σβηστό, ολο το βραδυ (5 ωρες) και βγαζοντας το το πρωι βλεπω οτι το τηλεφωνο εκαιγε υπερβολικα (πιο πολυ απο την πλευρα της οθονης). Δεν κραταγες το χερι σου πανω του. Επισης τα 2 soft keys εμειναν για λιγη ωρα αναμένα (ο φωτισμος τους). Το αφησα να κρυωσει και δοκιμασα μετα απο 15 λεπτα να ατο αναψω αλλα δεν παιρνει μπροστα. Τωρα εχω βγαλει τη μπαταρια και περιμενω.

Το εχω παρει πριν 3 μηνες περιπου και ειναι αναβαθμισμενο στην τελευταια εκδοση.

Επειδη εχω καιρο να διαβασω το thread πειτε αν το εχει παθει αλλος και τι πιστευετε οτι επαθε..

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

.....επειδη εχω προσβαση και σε ένα αλλο κομματι S2, αλλαξα μπαταριες και διαπιστωσα οτι με την αλλη μπαταρια το δικο μου αναβει. Ενω η μπαταρια μου ηταν αφόρτιστη!! Το αλλο κινητο δεν αναψε και βαζοντας το να φορτισει ειδα οτι η μπαταρια ειναι αδεια...

Τι να εγινε; Αντι να φορτισει τη μπαταρια το δικο μου κινητο, απλως υπερθερμανθηκε;; Να σημειωσω οτι πριν το σβησω το κινητο μου ειχε ελαχιστη μπαταρια, αλλα εστω και ετσι θα επρεπε να αναβει..Αντι αυτου μετα την φορτιση ειχε αδειασει εντελως..

Τι να φταιει;

Edited by MASTERX

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

μαλλον επεσες σε ελατωματικη μπαταρια

@matsas

δεν ισχυει με το bluetooth αυτο το προβλημα.αλλα και στα ακουστικα εχει κυκλοφορησει τροπος να το φτιαξεις μεσα απο το software

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει να κανει με το κινητο και τη διαδικασια φορτισης λες;

τι πρεπει να κανω σε αυτη τη περιπτωση;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...