Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
παιδιά απλώς ενημερωτικά, αν χρειαστεί να αλλάξω firmware κάποια στιγμή (εχω ελληνικής έκδοσης) και να βάλω επίσημη αγγλική για να έρχονται οι ενημερώσεις και τα update πιο γρήγορα, που πρέπει να μπω και τι πρέπει να εχω υπόψη μου?

 

Επίσης πια είναι η τελευταία αυτή την στιγμή?

 

edit. μπήκα στο http://www.samfirmware.com/mobile.htm αλλά έχει πολλές για Ευρώπη 2.3.4

 

Αν θέλεις να έρχονται τα updates πιο γρήγορα καλό είναι να τα βάζεις μόνος σου χειροκίνητα όπως θα κάνεις και τώρα μέσω του samfirmware. Η τελευταία είναι η I9100XXKH3, είναι 2.3.4 και είναι Πολωνική. Ενημερωτικά... όσο είσαι με εκτός επίσημης ελληνικής rom είσαι και εκτός εγγύησης.

Edited by saliez

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαδή αν έχεις την εφαρμογή εγκατεστημένη σου δημιουργεί προβλήματα; Αφού έγραψες πως αφού έβγαλες το widget έστρωσε. Τέσπα για να σου απαντήσω σε αυτό που θέλεις, αν θες να την απεγκαταστήσεις χρειάζεται root. Αυτό ισχύει για όλες τις εφαρμογές του συστήματος, κάμερα, μηνύματα, επαφές κτλπ. :)

 

Καλημέρα.

 

Όπως είχα γράψει και στο πρώτο μου μήνυμα επί του θέματος, είμαι root.

Πώς όμως θα κάνω απεγκατάσταση της εφαρμογής;

 

Έβγαλα το widget αλλά και πάλι για να εμφανιστούν τα εικονίδια στις επιφάνεις εργασίας πρέπει να μπω μέσα στα settings, να πάω στις εφαρμογές κι από εκεί να βρω την minipage και να επιλέξω force stop. Όταν το κάνω αυτό κι επιστρέψω στην αρχική οθόνη τα εικονίδια πλέον εμφανίζονται κανονικά.

Edited by Idomeneas80

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πώς όμως θα κάνω απεγκατάσταση της εφαρμογής;

 

Δεν υπάρχει στο Ρυθμίσεις / Εφαρμογές / Διαχείριση εφαρμογών ;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει επιλογή να το απεγκαταστήσω. Δεν είναι downloaded εφαρμογή. Ήταν εγκατεστημένη εξ αρχής. Απλά δεν τη χρησιμοποίησα ποτέ. Και την μοναδική φορά που επέλεξα να τη δοκιμάσω μου έκανε το πρόβλημα. Μακάρι να μην το είχα δοκιμάσει αλλά πλέον ότι έγινε έγινε και ψάχνω τρόπο να τη διαγράψω μήπως αυτό σώσει την κατάσταση.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω πρόβλημα με το KIES στο PC μου ποια είναι η τελευταία επίσημη ελληνική έκδοση firmware ώστε να την περάσω με το Odin; Που μπορώ να την βρώ;
Life is just a razorblade salvation...
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει επιλογή να το απεγκαταστήσω. Δεν είναι downloaded εφαρμογή. Ήταν εγκατεστημένη εξ αρχής. Απλά δεν τη χρησιμοποίησα ποτέ. Και την μοναδική φορά που επέλεξα να τη δοκιμάσω μου έκανε το πρόβλημα. Μακάρι να μην το είχα δοκιμάσει αλλά πλέον ότι έγινε έγινε και ψάχνω τρόπο να τη διαγράψω μήπως αυτό σώσει την κατάσταση.

Αν έχεις εγκατεστημένο το Android System Info (Το οποίο είναι απαραίτητο για όλους) θα πας στο tab Apps και αφού την βρεις και κάνεις κλικ θα σου εμφανίσει κουμπί unistall.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Όπως είχα γράψει και στο πρώτο μου μήνυμα επί του θέματος, είμαι root.

Πώς όμως θα κάνω απεγκατάσταση της εφαρμογής;

 

Έβγαλα το widget αλλά και πάλι για να εμφανιστούν τα εικονίδια στις επιφάνεις εργασίας πρέπει να μπω μέσα στα settings, να πάω στις εφαρμογές κι από εκεί να βρω την minipage και να επιλέξω force stop. Όταν το κάνω αυτό κι επιστρέψω στην αρχική οθόνη τα εικονίδια πλέον εμφανίζονται κανονικά.

 

Κατέβασε το Titanium backup μπες μέσα, στο tab με τις εφαρμογές, βρες αυτή που θες και κάντην απεγκατάσταση.

 

Αν έχεις άλλες απορίες σχετικά με το root κτλπ, συνεχίζεις εδώ: Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

ειχα ξαναρωτησει πιο παλια αλλα δεν πηρα απαντηση , αν ξερει κανεις ?

υπαρχει τροπος οταν βγαζουμε φωτο και βιντεο να μας αποθηκευει σε ξεχωριστους φακελους τις φωτο απο τα βιντεο και οχι ολα μεσα στο DCIM/camera ??

να φτιαξουμε ας πουμε 2 φακελους : DCIM/camera/Videos και DCIM/camera/pictures

εχω ενα σωρο φωτο και βιντεο και μου σπαει λιγο τα νευρα να βρω καπιο που θελω.

Link to comment
Share on other sites

ειχα ξαναρωτησει πιο παλια αλλα δεν πηρα απαντηση , αν ξερει κανεις ?

υπαρχει τροπος οταν βγαζουμε φωτο και βιντεο να μας αποθηκευει σε ξεχωριστους φακελους τις φωτο απο τα βιντεο και οχι ολα μεσα στο DCIM/camera ??

να φτιαξουμε ας πουμε 2 φακελους : DCIM/camera/Videos και DCIM/camera/pictures

εχω ενα σωρο φωτο και βιντεο και μου σπαει λιγο τα νευρα να βρω καπιο που θελω.

 

Δεν ξέρω αν γίνεται, αλλά κάτι πιο απλό είναι να ανοίγεις αυτό που θες, από το myfiles αντί για το Gallery. Έχει επιλογή και μπορείς να βάλεις να κάνει κατανόμηση πχ. τα βιντεάκια τελευταία.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ειχαμε καμμια εξελιξη σχετικα με το αδυναμο σημα στο wifi;

Aρχιζει και καταντα εκνευριστικο......

 

μπα.. και το wifi fixer (ετσι νομιζω λεγεται) δεν εκανε καμια διαφορα που το δοκιμασα.. :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γίνεται, αλλά κάτι πιο απλό είναι να ανοίγεις αυτό που θες, από το myfiles αντί για το Gallery. Έχει επιλογή και μπορείς να βάλεις να κάνει κατανόμηση πχ. τα βιντεάκια τελευταία.

 

απο το αρχεια μου το ανοιγω , βρηκα και πως γηνετε κατανομηση. το αλλαξα λιγο και εγηνε ελαφρος καλύτερο με κατανομηση ανα ημερομηνια.

οντος ρε παιδια το wifi ειναι απαραδεκτο , τετοιο τηλ να εχει τοσο χαλια σημα :(.

Ευχομαι να το διορθοσουν με καπιο firmware , εχω βαλει την 2.3.4 (ΧXKG6) και δεν ειδα διαφορα, προσπαθησα και του εβαλα ενα wirelles usb stick :lol: με το Micro USB Host Mode OTG Cable αλλα δεν το καταλαβε :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ειχαμε καμμια εξελιξη σχετικα με το αδυναμο σημα στο wifi;

Aρχιζει και καταντα εκνευριστικο......

 

Χωρίς να θέλω με τίποτα να υπερασπιστώ την samsung , μου φαίνεται ότι το σήμα είναι αντίστοιχο του iphone 4 που έιχα πριν.

Link to comment
Share on other sites

απο το αρχεια μου το ανοιγω , βρηκα και πως γηνετε κατανομηση. το αλλαξα λιγο και εγηνε ελαφρος καλύτερο με κατανομηση ανα ημερομηνια.

οντος ρε παιδια το wifi ειναι απαραδεκτο , τετοιο τηλ να εχει τοσο χαλια σημα :(.

Ευχομαι να το διορθοσουν με καπιο firmware , εχω βαλει την 2.3.4 (ΧXKG6) και δεν ειδα διαφορα, προσπαθησα και του εβαλα ενα wirelles usb stick :lol: με το Micro USB Host Mode OTG Cable αλλα δεν το καταλαβε :lol::lol::lol:

 

Πραγματικά αυτή την πατέντα που έκανες δεν την είχα σκεφτεί.

 

Πάντως μην ελπίζετε σε βελτίωση. Το πρόβλημα είναι προφανώς στο hardware. Αν και δεν είναι και τόσο χάλια τελικά. Το εχω συγκρίνει με το desire και είδα αρκετά καλή συμπεριφορά .

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

παιδες μολις σημερα αγορασα το κινητο !!! ειμαι πολυ ενθουσιασμενος και χαρουμενος !!! απλα δεν θα κοιμηθω αποψε !!!:D
Link to comment
Share on other sites

παιδες μολις σημερα αγορασα το κινητο !!! ειμαι πολυ ενθουσιασμενος και χαρουμενος !!! απλα δεν θα κοιμηθω αποψε !!!:D

 

καλοριζικο και ηρεμα, μην μας μεινεις απο τη χαρα.. οτι θες εδω ειμαστε.. ξεκινα το διαβασμα των προηγουμενων σελιδων για αρχη (εχεις ολο το βραδυ μπροστα σου αλλωστε..)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδες μολις σημερα αγορασα το κινητο !!! ειμαι πολυ ενθουσιασμενος και χαρουμενος !!! απλα δεν θα κοιμηθω αποψε !!!:D

 

και εγω αυριο το απογευμα θα το παρω στα χερια μου...:D:D:D:D:D απλα θα το λιωσω...

Link to comment
Share on other sites

το wifi μου που πριν απο λιγο ηταν ενταξει και εμπενα στο ιντερνετ κανονικα! τωρα μολις παει να συνδεθει μου λεει αποσυνδεση και ξανα σαρωση και ξανα συνδεση και αποσυνδεση τι τρεχει ? γιατι δεν μπορει να συνδεθει ?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπαρχει κάποιο πρόβλημα με cosmote στα mms?

και στον γαλαξια του αδερφου μου (τον πρωτο) αλλα και στο δικο μου το mms έρχεται με λινκ για να το δουμε στο ιντερνετ.

δοκιμασαμε τα παντα.και ρυθμισεις μας στειλανε τις βαλαμε απο την αρχη και παλι τίποτε.

με wind και vodafone κανένα προβλημα ολα έρχονται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

το wifi μου που πριν απο λιγο ηταν ενταξει και εμπενα στο ιντερνετ κανονικα! τωρα μολις παει να συνδεθει μου λεει αποσυνδεση και ξανα σαρωση και ξανα συνδεση και αποσυνδεση τι τρεχει ? γιατι δεν μπορει να συνδεθει ?

Έχω το ίδιο πρόβλημα στη δουλειά που το router είναι DLink και αναγκάζομαι να το κάνω reset. Σπίτι που είναι Alcatel δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδες μολις σημερα αγορασα το κινητο !!! ειμαι πολυ ενθουσιασμενος και χαρουμενος !!! απλα δεν θα κοιμηθω αποψε !!!:D

 

και εγω αυριο το απογευμα θα το παρω στα χερια μου...:D:D:D:D:D απλα θα το λιωσω...

 

Θα παρακαλέσω να μη γεμίζουμε το thread με περιττά post, ήδη το θέμα ξεχειλώνει με φρενήρεις ρυθμούς. Ευχαριστώ.

Edited by saliez

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες το κινητό κάνει το παρακάτω παράξενο με το wifi. Ενώ έχω ανοιχτό το wifi του σπιτιού μου, το κινητό χάνει την σύνδεση και δεν το βλέπει, ενώ άλλα κλειδωμένα που υπάρχουν στην γειτονιά τα βλέπει. Ο υπολογιστής είναι μόνιμα συνδεδεμένος χωρίς κανένα πρόβλημα, που σημαίνει ότι το router είναι ΟΚ. Κάνω επανεκκινήσεις και πάλι τα ίδια. Κάποια στιγμή και ενώ τα έχω πάρει λέω να δοκιμάσω σε λειτουργία πτήσης και προς έκπληξή μου βλέπω ότι πλέον η σύνδεση δεν χάνετε!! Πάει το μυαλό κανενός στο τι μπορεί να συμβαίνει;;;;;

Σχετικά με το πρόβλημα που είχα πιο πάνω, κατέβασα το wife fixer...

https://market.android.com/details?id=org.wahtod.wififixer&feature=search_result

Για λίγο που το δοκίμασα πριν κατεβάσω το παραπάνω πρόγραμμα δούλεψε ΟΚ. Όπως και να έχει πλέον δείχνει να δουλεύει καλά και όπως είπε και ένας φίλος πιάνει καλύτερα πλέον το wifi, μια που πιάνω στη δουλειά και ένα rooter που το έπιανα έως τώρα μόνο με το HDII που έχω επίσης.

 

Σχετικά με το bluetooth, να πω ότι είναι απαράδεκτο που το απενεργοποιεί σε λειτουργία πτήσης. Έψαξα διάφορα προγράμματα που υποτίθεται ότι λύνουν αυτό το πρόβλημα, αλλά τίποτε! Το μόνο που δούλεψε μόνο την πρώτη φορά ήταν το παρακάτω. Από εκεί και πέρα τίποτε.

https://market.android.com/details?id=net.geekherd.airplanemode&feature=search_result

 

Έχει να προτείνει κανείς τίποτε σχετικά με το παραπάνω;;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

τελικα επειδη τελειωνε η μπαταρια για αυτο δεν εμπαινε στο wifi καθολου σημερα που το φορτισα μπαινει κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Μόλις διαπίστωσα πως η πυξίδα μου δείχνει 20 μοίρες απόκλιση από δύο άλλα κινητά.:wacko:
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...