Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια σε εσας εγκαθίσταναται τα προγράμματα στον εσωτερικο σκληρό δισκο ή στην κάρτα sd;Σε εμένα όλα πάνε στον σκληρό δίσκο.ΥΠάρχει κάποια ρύθμιση για να τα βάζω στην κάρτα μνημης;
george cc
Link to comment
Share on other sites

το mini info μου δειχνει sd 11,5 GB και internal 2GB

Το κινητο δεν εχει 16 GB? Τα internal 2 GB τι ειναι?

 

2 GB = android storage..

16-2=14...

14 δλδ γύρω στα 12 βγαίνει στην πραγματικότητα!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

το mini info μου δειχνει sd 11,5 GB και internal 2GB

Το κινητο δεν εχει 16 GB? Τα internal 2 GB τι ειναι?

 

Παιδια σε εσας εγκαθίσταναται τα προγράμματα στον εσωτερικο σκληρό δισκο ή στην κάρτα sd;Σε εμένα όλα πάνε στον σκληρό δίσκο.ΥΠάρχει κάποια ρύθμιση για να τα βάζω στην κάρτα μνημης;

 

Λοιποοον :)

1) Ιnternal Storage = 2GB

2) SdCard = 14GB

3) MicroSD= Η καρτα που βαζουμε εμεις, η εξωτερικη.

 

Οταν βαζουμε μια νεα εφαρμογη, αυτη εγκαθισταται στην 1).

Τα δεδομενα της ομως μπαινουν στην 2)

 

Μια εφαρμογη χρειαζεται κατα μεσο ορο (οκ δεν το εχω με τα νουμερα, προσθαφαιρεστε, αλλα οχι πολλα) χωρο εγκαταστασης περιπου 2-3 ΜΒ (μπορει και λιγο παραπανω, anyway). Aυτος καταλαμβανεται στο 1).

Αρα τα 2 GB ειναι υπερ αρκετα για την εγκατασταση εφαρμογων και δεν υπαρχει λογος για μεταφορα τους στο 2). Το οποιο γινεται βεβαια, απο το Settings>Applications>Manage Application και πατωντας πανω στην εφαρμογη που θελουμε να μεταφερουμε, βλεπουμε την επιλογη Move To SD. Προσωπικα δεν βρισκω τον λογο παντως, με 200+ εφαρμογες, εχω 1,27GB ελευθερα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Όταν διαλέγεις πόσο % φωτεινότητα θες πάτησε το κουμπί από κάτω που λέει οκ.

Εσυ από ότι κατάλαβα μετά πατάς το βελακι αφής επιστροφής και δεν το σώζει με αποτέλεσμα να μένει το ίδιο με πριν που είχες.

 

Edit

Λάθος ήταν πίσω η ερώτηση και μπερδεύτηκα με το tapatalk και απάντησα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν διαλέγεις πόσο % φωτεινότητα θες πάτησε το κουμπί από κάτω που λέει οκ.

Εσυ από ότι κατάλαβα μετά πατάς το βελακι αφής επιστροφής και δεν το σώζει με αποτέλεσμα να μένει το ίδιο με πριν που είχες.

 

Edit

Λάθος ήταν πίσω η ερώτηση και μπερδεύτηκα με το tapatalk και απάντησα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Τό "Tapatalk " πως γινεται να το αποκτήσω παιδιά? Στο μάρκετ πρεπει να πληρωσεις και θελει πιστωτικη και δεν παιζει κατι τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

Τό "Tapatalk " πως γινεται να το αποκτήσω παιδιά? Στο μάρκετ πρεπει να πληρωσεις και θελει πιστωτικη και δεν παιζει κατι τετοιο...

 

Μόνο με πληρωμή είναι.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Τό "Tapatalk " πως γινεται να το αποκτήσω παιδιά? Στο μάρκετ πρεπει να πληρωσεις και θελει πιστωτικη και δεν παιζει κατι τετοιο...

 

Μπορεις να χρησιμοποιησεις προπληρωμενη καρτα ;-)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια σε εσας εγκαθίσταναται τα προγράμματα στον εσωτερικο σκληρό δισκο ή στην κάρτα sd;Σε εμένα όλα πάνε στον σκληρό δίσκο.ΥΠάρχει κάποια ρύθμιση για να τα βάζω στην κάρτα μνημης;

 

Στην παρούσα φάση όχι μιας και το λειτουργικό μπορεί να δει σαν εξωτερική κάρτα μόνο την nand μνήμη και όχι την πραγματική external. Αν δεν υπήρχε η nand (εσωτερική) θα μπορούσες να μεταφέρεις τις εφαρμογές σου στην εξωτερική κάρτα. Στην περίπτωση της συγκεκριμένης συσκευής λοιπόν μπορείς να εκμεταλλευθείς μια εξωτερική κάρτα για αποθήκευση φωτογραφιών, data, mp3 και μέχρι εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανένας τι είναι οι "φωνητικές κλήσεις" γιατί έχω κατανάλωση μπαταρίας 12%. Προφανώς δεν είναι οι κλήσεις που φαίνονται μόνες τους σε διαφορετική κατηγορία.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παιδια για πειτε οσοι ειχατε την ΚΕ7 και πηγατε σε KF1 KF2 αξιζει η αναβαθμιση?

εχει διαφορες?

μπαταρια?

 

κανενας???

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κανει και το W995 που χω , δεν θα το κανε αυτο ?

 

Κατευθειαν βγαινεις

 

Πώς βγαίνεις κλείνοντας το πρόγραμμα; Γιατί νομίζω ότι αν πατήσεις το home button σε πάει μεν στην αρχική οθόνη αλλά η εφαρμογή εξακολουθεί και τρέχει. Κάνω λάθος;

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες γενικα το τηλεφωνο μας λοκαρει γρηγορα το gps του ή ειναι πολυ αργο,εχω το navigon αλλα και το μανισιο της πλοηγησης και μου φαινεται οτι αργει πολυ....ή κανω λαθος....ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μια ενημερωση για να υπαρχει καταγεγραμμενη.

Στο θεμα με τα καμμενα pixels πηρε τηλεφωνο η δικηγορος μου στην Αθηνα για να μαθει αν καλυπτεται εστω κ με ενα καμμενο πιξελ κ παρακολουθουσα την συζητηση με ανοιχτη ακροαση.

Οταν δηλωσε την ιδιοτητα της μπορω να σας πω οτι το παλικαρι Υπευθυνος Εξυπηρετησης Πελατων της Samsung Hellas οχι μονο αλλαξε υφος αλλα την διαβεβαιωσε οτι η οθονη αντικαθισταται χωρις κοστος με νεο ανταλλακτικο ακομα κ για ΕΝΑ μαυρο ή ασπρο πιξελ κ οχι με 4-5-6-1000 καμμενα κ δεν ξερω κ γω τι αλλο μου ελεγε χτες.

 

Προυποθεση ειναι το κινητο να ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα αποκλειστικα κατι το οποιο επισης αντεκρουσε η δικηγορος μου μιας κ η εγγυηση ειναι πανευρωπαικη.Αρκε να ειναι εισαγωγη ευρωπαικη.

 

Επισης δεν μπορουν να σας αρνηθουν δωρεαν επισκευη εστω κ για 1 καμμενο πιξελ μιας κ δεν αναφερεται κατι ρητα μεσα στους ορους της ιστοσελιδας της samsung hellas.

 

Κοινως εχουν υποχρεωση να σας επισκευασουν την συσκευη ανεξαρτητως DOA κ οτι αλλο σκεφτουν να σας πουν αρκει να δουν οτι υπαρχει ενας δικηγορος απο πισω κ φυσικα η βλαβη να μην προηλθε απο πεσιμο ή χτυπημα της συσκευης.

 

Αυτα απο μενα ας υπαρχει το ποστ για καποιον ενδεχομενως "ατυχο" με την οθονη του.Ελπιζω να ξεδιαλυνε λιγο το τοπιο με την οθονη.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδες γενικα το τηλεφωνο μας λοκαρει γρηγορα το gps του ή ειναι πολυ αργο,εχω το navigon αλλα και το μανισιο της πλοηγησης και μου φαινεται οτι αργει πολυ....ή κανω λαθος....ευχαριστω.

 

Βάλε το GPS Test για να δεις την απόδοση του GPS της συσκευής σου και να ξεκαθαρίσεις με το αν έχεις να κάνει με τη συσκευή ή με το Navigon.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το GPS Test για να δεις την απόδοση του GPS της συσκευής σου και να ξεκαθαρίσεις με το αν έχεις να κάνει με τη συσκευή ή με το Navigon.

το εχω βαλει αυτο....μου λοκαρει σχετικα γρηγορα 6-8 δορυφορους που ομως εχουν λευκο χρωμα...βλεπω στα screens οτι καποιοι ειναι εγχρωμοι,εμενα ειναι ολοι λευκοι,σημαινει κατι?ευχαριστω φιλε.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σημαίνει ότι βλέπει δορυφόρους αλλά δεν κλειδώνει το σήμα. Μήπως το έχεις σε κάποια θήκη; Αν ναι δοκίμασε και χωρίς αυτή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες γενικα το τηλεφωνο μας λοκαρει γρηγορα το gps του ή ειναι πολυ αργο,εχω το navigon αλλα και το μανισιο της πλοηγησης και μου φαινεται οτι αργει πολυ....ή κανω λαθος....ευχαριστω.

 

λοκαρει βολίδα σε εμένα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει ότι βλέπει δορυφόρους αλλά δεν κλειδώνει το σήμα. Μήπως το έχεις σε κάποια θήκη; Αν ναι δοκίμασε και χωρίς αυτή.

 

οχι δεν το εχω σε θηκη,λοκαρει ταχυτατα,αλλα οι δορυφοροι ειναι ασπροι...καμια ιδεα?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το αφησα ανοιχτο με το gps test,αφου εντοπιζει ταχυτατα τους δορυφορους,τους χρωματισε μετα απο 3 με 4 λεπτα...ειναι φυσιολογικο ή να το παω πισω στην voda?
Link to comment
Share on other sites

αν ηταν η πρωτη φορα ειναι λογικο

γι αυτο τωρα που το κανω ξανα και ξανα γινονται ολα ταχυτατα....και στο navigon και στο gps test και στο google maps?ηθελε δηλαδη την πρωτη φορα να λοκαρει αργα και μετα παει γρηγορα?συγγνωμη παιδια πρωτη φορα ασχολουμαι και υπαρχουν καποιες αποριες....τοτε μαλλον δεν υπαρχει προβλημα στο κινητο μου.

Link to comment
Share on other sites

Το gps του κινητού χωρίς internet ανοιχτό εντοπίζει το στίγμα σε περίπου 1-4 λεπτά ανάλογα με την ώρα την τοποθεσία που βρισκόμαστε και τον καιρό(όλοι αυτοί είναι παράγοντες).Με ανοιχτό το internet τα πράγματα αλλάζουν.Εντοπίζει στίγμα σε 2-3 δευτερόλεπτα.Τώρα εάν έχουμε εντόπιση την θέση μας είτε με ανοιχτό internet είτε με κλειστό την επομενη φορα που θέλουμε να ξανά εντοπίσουμε stigma εάν δεν έχει περάσει πάνω από κάποιο χρονικό διάστημα κλειδώνει πολύ πιο γρήγορα χωρίς net.Κοινός όταν είναι ζεστό το gps.

 

 

Ξέχασα και άλλους παράγοντες.Εάν κινούμαστε και ανάλογα με το αν έχουμε κτίρια που εμποδίζουν την ορατότητα στο ουρανό.

Edited by maximos
Ξέχασα και άλλους παράγοντες.Εάν κινούμαστε και ανάλογα με το αν έχουμε κτίρια που εμποδίζουν την ορατότητα στο ουρανό.
Link to comment
Share on other sites

λοκαρει βολίδα σε εμένα.

 

σχετικα με το θεμα GPS που εθεσε αρχικα ο φιλος, εχω παρατηρησει παρομοια συμπεριφορα. Δηλαδη βρισκει καμια 12αρια δορυφορους αλλα ΔΕΝ κλειδωνει.

Καποιες φορες εχω δει οτι αν εχω 3G ανοιχτο, λοκαρει αμεσως! Κατι περιεργο παιζει σιγουρα με το AGPS. Ελπιζω να μην ειναι θεμα hardware γιατι βλεπω πολλους με το ίδιο firmware να μην εχουν κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το θεμα GPS που εθεσε αρχικα ο φιλος, εχω παρατηρησει παρομοια συμπεριφορα. Δηλαδη βρισκει καμια 12αρια δορυφορους αλλα ΔΕΝ κλειδωνει.

Καποιες φορες εχω δει οτι αν εχω 3G ανοιχτο, λοκαρει αμεσως! Κατι περιεργο παιζει σιγουρα με το AGPS. Ελπιζω να μην ειναι θεμα hardware γιατι βλεπω πολλους με το ίδιο firmware να μην εχουν κανενα προβλημα.

 

Δεν είναι πρόβλημα.Έτσι δουλεύει σωστά το πράγμα.Βεβαί περίμενα κάτι καλύτερο χωρίς internet αλλα εάν θέλουμε πολύ καλύτερο πάμε αλλου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...