Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αρα το συμπερασμα που βγαινει και ειναι το ιδιο που ειχαμε πει και στην αρχη οτι καποιες εφαρμογες καταναλωνουν την μπαταρια και δεν ειναι προβλημα του κινητου

 

δεν μπορω να κρινω ακομα γιατι οπως ειπα το εχω μονο μιση μερα. παντως σαν αισθηση εχω οτι με τα ιδια πραγματα το galaxy s μου ετρωγε την μπαταρια πιο γρηγορα...για τα ακουστικα εχει κανεις κανενα νεο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

KE2 είναι. Το πήρα από Γερμανό.

Από το Γερμανό τα κινητά είναι branded; Δηλαδή όταν ξεκινάει βγάζει και το λογότυπο της Cosmote;

Σε ρωτάω γιατί στην πόλη μου μόνο από Γερμανό μπορώ να το πάρω και δεν θέλω να έχει φίρμα εταιρίας κινητής τηλεφωνίας! :O

Link to comment
Share on other sites

Από το Γερμανό τα κινητά είναι branded; Δηλαδή όταν ξεκινάει βγάζει και το λογότυπο της Cosmote;

Σε ρωτάω γιατί στην πόλη μου μόνο από Γερμανό μπορώ να το πάρω και δεν θέλω να έχει φίρμα εταιρίας κινητής τηλεφωνίας! :O

οχι οταν ξεκιναει βγαζει το λογοτυπο της samsung. τιποτε αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Πως θα γίνει το Samsung Kies να ΜΗΝ βλέπει τα images+ήχους από το NDrive κλπ ? Δεν καταλαβαίνει από .nomedia αρχεία... γκρρρ....
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

τωρα το αλλο αγκαθι ειναι το σημα του.καθε 5 λεπτα χανει το σημα εντελως(αναβει η οθονη και με καλωσοριζει στην vodadone) και οσοι με καλουν μου λενε οτι δειχνει μονιμως κλειστο.στον ιδιο χωρο με αλλες συσκευες δεν ειχα ποτε προβλημα.του εχω βαλει την θηκη της casemate, μηπως φταει αυτη?εχω φρικαρει,600 ευρω κανει και μην ξεχναμε οτι κατα κυριο λογω ειναι για συνομιλιες.οποιος μπορει ας βοηθησει,ευχαριστω!

 

Μία από τα ίδια. Μου το έκανε επί τρεις ημέρες συνέχεια, αλλά τώρα να μην το ματιάσω έχει να μου το κάνει από το Σάββατο.

Link to comment
Share on other sites

πιο τερμα δεν παει..θα το σπασω..

 

φιλε και εμενα ετσι ειναι,,οταν με περνουν δεν ακουω τιποτα..... κανενα προγραματακι δεν υπαρχει να ανεβαζει την ενταση στα ακουστικα;;;;;;ρε παιδια ασ το δουνε και αλλοι γιατι δεν ειμαι ο μονοσ που δεν ακουω τιποτα,,,, ευχαριστω.................παντωσ η μουσικη βαραει δυνατα.............................

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Πως θα γίνει το Samsung Kies να ΜΗΝ βλέπει τα images+ήχους από το NDrive κλπ ? Δεν καταλαβαίνει από .nomedia αρχεία... γκρρρ....

Ναι, υπάρχει τρόπος. Μην ξαναχρησιμοποιήσεις KIES. Άθλιο, άχρηστο και πολλά άλλα κοσμητικά επίθετα είναι μόνο.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπάρχει τρόπος. Μην ξαναχρησιμοποιήσεις KIES. Άθλιο, άχρηστο και πολλά άλλα κοσμητικά επίθετα είναι μόνο.

 

Είναι όμως ο μόνος τρόπος να περάσεις εύκολα τις επαφές σου αν τις είχες πριν στο Microsoft Outlook,

και δεν θέλεις να τις περάσεις στο Gmail. :D

Link to comment
Share on other sites

Έχασα τα ακουστικά που εμπεριέχονταν στη συσκευασία. Μήπως ξέρετε πώς ακριβώς λέγονται για να ψάξω να τα βρω από το ebay ή κάπου αλλού?

Στο site του πλαισίου πάντως δεν βρήκα ακριβώς τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Έχασα τα ακουστικά που εμπεριέχονταν στη συσκευασία. Μήπως ξέρετε πώς ακριβώς λέγονται για να ψάξω να τα βρω από το ebay ή κάπου αλλού?

Στο site του πλαισίου πάντως δεν βρήκα ακριβώς τα ίδια.

 

Δες εδω...

http://shop.ebay.co.uk/i.html?_from=R40&_trksid=p3984.m570.l1313&_nkw=i9100+headphone&_sacat=See-All-Categories

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

Δυστυχώς, δεν βρήκα ακριβώς τα ίδια. Και το πρόβλημα είναι ότι δεν τα βρίσκω ακόμα και στο expansys.com απ'όπου το αγόρασα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι όμως ο μόνος τρόπος να περάσεις εύκολα τις επαφές σου αν τις είχες πριν στο Microsoft Outlook,

και δεν θέλεις να τις περάσεις στο Gmail. :D

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί να μην θες να τα περάσεις στο Gmail. Με οποιονδήποτε browser/pc/mac έχεις πρόσβαση όποτε θες.. το KIES είναι για μία χρήση και πολύ του είναι.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... ξερεις κανεις πως μπορω να απενεργοποιησω το LOCK του κινητου ωστε να εχω το WidgetLocker μονο??? συγνωμη αν εχει ειπωθει παλι...

Μηπως εχουμε καμια ενμερωση official update???

Επισης εχει προσεξει κανεις στην πανω αριστερη γωνια της οθονης(στην μπροστινη καμερα) να ειναι πιο εξω (πιο "παχια") σε σχεση με τη δεξια....

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... ξερεις κανεις πως μπορω να απενεργοποιησω το LOCK του κινητου ωστε να εχω το WidgetLocker μονο??? συγνωμη αν εχει ειπωθει παλι...

Μηπως εχουμε καμια ενμερωση official update???

Επισης εχει προσεξει κανεις στην πανω αριστερη γωνια της οθονης(στην μπροστινη καμερα) να ειναι πιο εξω (πιο "παχια") σε σχεση με τη δεξια....

ευχαριστω

 

widget locker settings, advanced, homehelper, tick everything there, select launcher you are using in the second option, homehelper in the third

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια! Εχω μερικες μερες το GS2 και εχω προσεξει σηματικο προβλημα στο wifi. Δεν εχει μεγαλη εμβελεια και δεν ειναι καθολου σταθερο (σε αντιθεση με GS1 που δεν ειχα προβλημα). Θα ηθελα να μου πειτε ατη γνωμη σας για το θεμα και αν υπαρχουν λυσεις (πχ φλασαρισμα με KE7? Θα διορθωθει??) Εχει αναφερθει καπου το προβλημα αλλα νομιζω οτι δεν εχει συζητηθει ιδιαιτερα γιατι και ανοιξα το θεμα. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ σήμερα το πρωί επιτέλους!! (Για την ακρίβεια μου το έστειλαν από Αγγλία)

Φόραγε την έκδοση ΚΕ1. Φυσικά έβαλα αμέσως την ΚΕ7 και το έκανα root.

Τώρα ξοδεύω λίγες ώρες πάνω του για να το φέρω στα μέτρα μου!

Περισσότερες εντυπώσεις σε λίγες μέρες!

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

κάτι άσχετο με τα προηγούμενα..Πιστεύετε οτι χρειάζεται screen protector η οθόνη ή λόγω gorilla glass όχι?Εχει και ωραία αίσθηση έτσι σκέτο να πω την αλήθεια...
Link to comment
Share on other sites

κάτι άσχετο με τα προηγούμενα..Πιστεύετε οτι χρειάζεται screen protector η οθόνη ή λόγω gorilla glass όχι?Εχει και ωραία αίσθηση έτσι σκέτο να πω την αλήθεια...

 

http://cgi.ebay.com/New-Leather-Case-Samsung-Galaxy-S2-I9100-Black-/270762702173?pt=PDA_Accessories&hash=item3f0ab6f55d

κατα τη γνωμη μου αν χρησιμοποιησεις μια τετοια θηκη τοτε ισως να ηταν περιττο ενα screen protector αν οχι τοτε το παιζεις κορωνα-γραμματα.....

(το omnia Ι που ειχα με τετοια θηκη με ή χωρις screen protector κατα καιρους ειναι ολοκαινουργια)

Edited by lougras
Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.com/New-Leather-Case-Samsung-Galaxy-S2-I9100-Black-/270762702173?pt=PDA_Accessories&hash=item3f0ab6f55d

κατα τη γνωμη μου αν χρησιμοποιησεις μια τετοια θηκη τοτε ισως να ηταν περιττο ενα screen protector αν οχι τοτε το παιζεις κορωνα-γραμματα.....

(το omnia Ι που ειχα με τετοια θηκη με ή χωρις screen protector κατα καιρους ειναι ολοκαινουργια)

 

φιλε τα εχει στο μολλ του αγιου δημητριου στην βουλιαγμενη, στο

puplic

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβασα σημερα την εφαρμογη του skype αλλα σε κληση που πραγματοποιησα δεν φαινοταν ο αλλος ουτε κ εγω...δε λειτουργει η μπροστινη καμερα..?μηπως ειναι καποια ρυθμιση..?
Link to comment
Share on other sites

ρε πΑΙΔΙΑ με στεναχωρειτε ουτε ενασ να βρει μια λυση για τα ακουστικα;; ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ με τον ηχο;;:(
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβασα σημερα την εφαρμογη του skype αλλα σε κληση που πραγματοποιησα δεν φαινοταν ο αλλος ουτε κ εγω...δε λειτουργει η μπροστινη καμερα..?μηπως ειναι καποια ρυθμιση..?

 

το skype δεν προσφερει ακομα βιντεοκληση..

 

Tapatalked from my GT-I9100

Link to comment
Share on other sites

κάτι άσχετο με τα προηγούμενα..Πιστεύετε οτι χρειάζεται screen protector η οθόνη ή λόγω gorilla glass όχι?Εχει και ωραία αίσθηση έτσι σκέτο να πω την αλήθεια...

 

Aν θες να είσαι σίγουρος ότι δεν θα γδαρθεί, ναι χρειάζεται.

Συγκεκριμένα, διάβασα ότι στο gs2 γδέρνεται η ολεοφοβική επίστρωση που έχει (σε σχέση με το gs1).

Το gorilla glass είναι αποδεδειγμένα πολύ ανθεκτικό, δεν γδέρνεται κλπ, αλλά με μια εξαίρεση: την άμμο.

Κι επειδή...καλοκαίρι στην Ελλάδα και με το κινητό στην παραλία, δεν θέλει και πολυ για να έρθει σε επαφή η άμμος με την πολύτιμη οθόνη σου, θα πρότεινα να μην το ρισκάρεις...

Η αλήθεια είναι ότι σε αίσθηση, δεν συγκρίνεται με το screen protector (βέβαια αν βρεις ένα καλό, η διαφορά στην αίσθηση δεν θα ειναι...τεράστια), αλλά απο την άλλη τίποτα δεν μπορεί να συγκριθεί με τη στιγμή που βλέπεις τη γρατζουνιά....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...