Jump to content

[ROM] CyanogenMod 7 (Android 2.3)


stelios_85_07
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα δεις μεγάλη διάφορα κυρίως σε παιχνίδια και σε διαχείριση μπαταρίας. Κατά τα αλλά τρώει σκαλωματα μερικές φορές και χρειάζεται να βγάλεις μπαταρία αλλά σε γενικές γραμμές είναι μια πολύ καλή rom.

 

Sent from my Blade

Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 459
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα τον βρεις εδώ: Battery Guide, ειδικά για battery stats κοιτάς το 7.

 

Tον εχω ακοκουθησει αυτον τον οδηγο οταν ημουν ακομα στη froyo 2.2 και μετα που πηγα στην cm7. Δεν εχω καταφερει να ολοκληρωσω το βημα 12 που λεει να διαγραψω τα αρχεια (dbdata/databases/com.android.providers.media

dbdata/databases/com.cooliris.med) και τα Thumbnails. τα εψαξα με το root explorer αλλα τζιφος any help? Επισης χρησιμοποιω εδω και λιγες μερες το JuiceDefender pro αλλα μεχρι στιγμης το μονο που εχει καταφερει ειναι να μου απενεργοποιει το wi-fi και να με εκνευριζει!!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όταν έβαλα σε gen1 την ν95 το κινητο σερνοτανε στο σκρολαρισμα στο μενου.. Μήπως δεν είναι για gen1 η cm7 μετά από κάποιο νούμερο; να το κανω gen2 λετε καλύτερα;

(ένα λινκ για τον οδηγό αν γίνεται! :) )

 

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όταν έβαλα σε gen1 την ν95 το κινητο σερνοτανε στο σκρολαρισμα στο μενου.. Μήπως δεν είναι για gen1 η cm7 μετά από κάποιο νούμερο; να το κανω gen2 λετε καλύτερα;

(ένα λινκ για τον οδηγό αν γίνεται! :) )

 

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

 

Εδώ ο οδηγός: [Οδηγός]: Εγκατάσταση CM 7 (Androind 2.3) σε Blade GEN 1 συσκευές!

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ φίλε! Απλά εννοούσα οδηγο για μετατροπή σε gen2!:lol:

 

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πως πανε παιδια τα nightlies..?ειχα μεινει στο 32 αποτι θυμαμαι μεχρι που εβαλα την swedish..αξιζει απο αποψη διαρκειας μπαταριας..?

εμενα η swedish μου κραταει αρκετα..

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

ξαναεκανα το κινητο 2.2 gen2,ξαναξεκλειδωσα τη ραμ και περασα την 101 κανονικα..

και ολα αυτα γιατι??

γιατι κανεις δεν μου ειπε οτι το lag στο μενου ειναι απο τον adw launcher.. μεγαλος κοπος ηταν. λες και δεν κολλαει λιγο σε ολους που εχετε cm στο scroling στο μενου και δεν το ξερατε.. τεσπα, τι να πω..

εβαλα go launcher και πεταει.(οσο μπορει ο κινεζος τελος παντων)

Link to comment
Share on other sites

πως πανε παιδια τα nightlies..?ειχα μεινει στο 32 αποτι θυμαμαι μεχρι που εβαλα την swedish..αξιζει απο αποψη διαρκειας μπαταριας..?

εμενα η swedish μου κραταει αρκετα..

 

Δες εδώ που ανέβασα και φωτό με CM7 & nightly 99.

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα στο forum, εχω μερικες ερωτησεις πως παω απο μια nightly σε μια αλλη χωρις να χασω τις εφαρμογες μου (θα προτιμουσα καποιο τροπο χωρις tittanium back up) και υπαρχει καποια με ραδιο εκτος της πειραματικης ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

 

Αποφάσισα και εγώ χτες να προχωρήσω σε Cyanogenmod 7 και επέλεξα μία έτοιμη λύση ( Build 98 + update to gen2) . Εχω κάνει repartition την sdcard και έχω δημιουργήσει ένα ext2 partition για εγκατάσταση των εφαρμογών (κάτι που δούλευε κανονικά με την SS3 που είχα) . Δεν νομίζω να το υποστιρίζει όμως η CM7 , μιας και όταν κάνω εγκατάσταση κάποιας εφαρμογής βλέπω να μειώνεται ο χώρος στην εσωτερική μνήμη . Υπάρχει κάποιο workaround (πέρα από την χρήση του fat partition που έχει η κάρτα) ;

 

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα στο forum, εχω μερικες ερωτησεις πως παω απο μια nightly σε μια αλλη χωρις να χασω τις εφαρμογες μου (θα προτιμουσα καποιο τροπο χωρις tittanium back up) και υπαρχει καποια με ραδιο εκτος της πειραματικης ευχαριστω!

 

Αν περιμένεις λιγουλάκι μάλλον ο driver του ραδιοφώνου θα περάσει στην nightly κάποια στιγμή.

 

Για να καταλήξει σε release candidate.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα στο forum, εχω μερικες ερωτησεις πως παω απο μια nightly σε μια αλλη χωρις να χασω τις εφαρμογες μου (θα προτιμουσα καποιο τροπο χωρις tittanium back up) και υπαρχει καποια με ραδιο εκτος της πειραματικης ευχαριστω!

 

Από την μια nightly στην άλλη πας πολύ ευκολά από το CWM. Κάνεις boot σε CMW (power+volume down) και φλασάρεις την rom. Αν έχεις GEN1 φλασάρεις και τον μετατροπέα πριν κάνεις reboot και είσαι οκ. Εγώ πχ σήμερα γύρισα πίσω στην 99 γιατί η 102 μου "ρούφαγε" την μπαταρία, πολύ εύκολα χωρίς να χάσω τίποτα. Ράδιο not yet.

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

 

Αποφάσισα και εγώ χτες να προχωρήσω σε Cyanogenmod 7 και επέλεξα μία έτοιμη λύση ( Build 98 + update to gen2) . Εχω κάνει repartition την sdcard και έχω δημιουργήσει ένα ext2 partition για εγκατάσταση των εφαρμογών (κάτι που δούλευε κανονικά με την SS3 που είχα) . Δεν νομίζω να το υποστιρίζει όμως η CM7 , μιας και όταν κάνω εγκατάσταση κάποιας εφαρμογής βλέπω να μειώνεται ο χώρος στην εσωτερική μνήμη . Υπάρχει κάποιο workaround (πέρα από την χρήση του fat partition που έχει η κάρτα) ;

 

Ευχαριστώ,

Και βεβαια υποστιριζει, απλα θελει αυτο https://market.android.com/details?id=ru.krikun.s2e&feature=search_result

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

Έχω την SS5 και σκέφτομαι σύντομα να δοκιμάσω και γω CM. Γνωρίζετε αν μπορώ να έχω ext partition στην SD μου στην CM? Οποιοδήποτε από ext2, ext3, ext4. Θα επιθυμούσα βέβαια ext4 που έχω και τώρα στην SS5.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την SS5 και σκέφτομαι σύντομα να δοκιμάσω και γω CM. Γνωρίζετε αν μπορώ να έχω ext partition στην SD μου στην CM? Οποιοδήποτε από ext2, ext3, ext4. Θα επιθυμούσα βέβαια ext4 που έχω και τώρα στην SS5.

 

Και βεβαια υποστιριζει, απλα θελει αυτο https://market.android.com/details?id=ru.krikun.s2e&feature=search_result

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

Από την μια nightly στην άλλη πας πολύ ευκολά από το CWM. Κάνεις boot σε CMW (power+volume down) και φλασάρεις την rom. Αν έχεις GEN1 φλασάρεις και τον μετατροπέα πριν κάνεις reboot και είσαι οκ. Εγώ πχ σήμερα γύρισα πίσω στην 99 γιατί η 102 μου "ρούφαγε" την μπαταρία, πολύ εύκολα χωρίς να χάσω τίποτα. Ράδιο not yet.

Αν καταλαβα καλα θα χρειαστει να περασω τη ρομ που θελω στν sd σε zip μορφη και απο το cwm παταω aply apdate? μηπως θα πρεπει να ονομασω το zip αρχειο update?

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα θα χρειαστει να περασω τη ρομ που θελω στν sd σε zip μορφη και απο το cwm παταω aply apdate? μηπως θα πρεπει να ονομασω το zip αρχειο update?

 

Όχι από το CWM θα επιλέξεις "Install zip from sd card" & "choose zip from sd card" και θα διαλέξεις την rom που έβαλες μέσα, δεν χρειάζεται να κάνεις rename.

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Και βεβαια υποστιριζει, απλα θελει αυτο https://market.android.com/details?id=ru.krikun.s2e&feature=search_result

 

Σε ευχαριστώ , δούλεψε μια χαρά :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι αύριο θα έχουμε ράδιο (επιτέλους) στην CM7 . Δείτε εδώ http://cm-nightlies.appspot.com/?device=blade .
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα την τελευταια nightly(105) με το ραδιοφωνο αλλα τωρα μου γραφει οτι το τηλεφωνο ειναι unrooted. Προσπαθησα να το κανω root το τηλεφωνο αλλα μου εβγαζε αποτυχια και επεστρεψα στην 104.
Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα την τελευταια nightly(105) με το ραδιοφωνο αλλα τωρα μου γραφει οτι το τηλεφωνο ειναι unrooted. Προσπαθησα να το κανω root το τηλεφωνο αλλα μου εβγαζε αποτυχια και επεστρεψα στην 104.

 

Εδώ το Fix για το Root στην 105 http://www.megaupload.com/?d=8N7A977A

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! !!

 

Sent from my Blade

Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

στην nightly 105 to radio δουλευει, αλλά προσοχή μην κουνήσετε τον τροχό. :p

 

Γιατί??? :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [ROM] CyanogenMod 7 (Android 2.3)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...