Jump to content

[ROM] ZTE Blade Official 2,2 (FroYo)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Αναβαθμίσατε το Blade σας στην Official 2,2?  

96 members have voted

  1. 1. Αναβαθμίσατε το Blade σας στην Official 2,2?



Recommended Posts

Χθες η Wind ανέβασε στο Site της ( http://www.wind.com.gr/TopMenu/%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1/%CE%96%CE%A4%CE%95-%CE%92lade/ZTE-Blade-%CE%9B%CE%B5%CE%B9%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82.aspx) την 2,2 (επιτέλους) . Για να μας πουν τα παλικάρια που τόλμησαν να την περάσουν πως πάει το κινητό με την 2.2 της WIND επάνω?

 

EDIT: Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ ΤΗΝ RAM ΣΕ 256MB ΚΑΙ ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΕ GEN 2. ΓΙΑ GEN 2 ΚΙΝΗΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΕΤΕ ΤΗΝ RAM ΣΕ 512MB.

 

ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΜΗΝ ΕΠΗΧΕΙΡΗΣΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΑΝ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ "ΠΕΙΡΑΓΜΕΝΟ" ΜΕ CUSTOM ROM Κ.Τ.Λ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΕΙ .

Edited by Mitsos_The_Great
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 75
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βασικά από την δική μου εμπειρία η ram ξεκλειδώνει με πιο εύκολο τρόπο απ' ότι πριν. αλλά αν την ξεκλειδώσεις δεν μπορείς να βάλεις πάλι την official. μπέρδεμα η κατάσταση
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω απόλυτα με τον lefstef. Μετά από μια ημέρα ταλαιπορίας επιβεβαιώνω τα συμπεράσματα :

1) Η αναβάθμιση κάνει το κινητό gen2

2) Η αναβάθμιση κάνει τη μνήμη ξανά 256 (αν την είχατε αναβαθμίσει)

3) Υπάρχει τρόπος να αναβαθμιστεί εκ νέου η μνήμη σε 512 αλλά μόνο με άλλη rom (swedish ή cyanomod) και αν συμβεί αυτό δεν ύπάρχει επιτροφή στη wind ούτε με φλασάρισμα εκ νέου, ούτε με backup!!!!

4) Φυσικά δεν θα λειτουργήσουν και τα παλιά σας nandroid backup αν είστε απο gen1

5) Αυτό που δε κατάφερα να διαπιστωσω είναι αν δουλεύει το titanium backup ώστε όσοι αποφασίσετε να την κρατήσετε να επαναφέρετε τουλάχιστον τις εφαρμογές σας.

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω απόλυτα με τον lefstef. Μετά από μια ημέρα ταλαιπορίας επιβεβαιώνω τα συμπεράσματα :

1) Η αναβάθμιση κάνει το κινητό gen2

2) Η αναβάθμιση κάνει τη μνήμη ξανά 256 (αν την είχατε αναβαθμίσει)

3) Υπάρχει τρόπος να αναβαθμιστεί εκ νέου η μνήμη σε 512 αλλά μόνο με άλλη rom (swedish ή cyanomod) και αν συμβεί αυτό δεν ύπάρχει επιτροφή στη wind ούτε με φλασάρισμα εκ νέου, ούτε με backup!!!!

4) Φυσικά δεν θα λειτουργήσουν και τα παλιά σας nandroid backup αν είστε απο gen1

5) Αυτό που δε κατάφερα να διαπιστωσω είναι αν δουλεύει το titanium backup ώστε όσοι αποφασίσετε να την κρατήσετε να επαναφέρετε τουλάχιστον τις εφαρμογές σας.

Αρα ρε παιδια ποιο το νοημα να βαλουμε την 2.2 ρομ απο την Wind?ναι μεν θα ειμαστε gen2 αλλα παμε και ενα βημα πισω στο θεμα της ραμ...και για να ξεκλιδωσουμε θελουμε παλι custom rom....:blink::blink::blink:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αρα ρε παιδια ποιο το νοημα να βαλουμε την 2.2 ρομ απο την Wind?ναι μεν θα ειμαστε gen2 αλλα παμε και ενα βημα πισω στο θεμα της ραμ...και για να ξεκλιδωσουμε θελουμε παλι custom rom....:blink::blink::blink:

 

έχει νόημα μόνο σε όποιον το θέλει το κινητό να είναι με εργοστασιακή rom και να μην το σκαλίζει, για να είναι και καλυμμένος από την εγγύηση. όταν ήμουν με την 2.1 το κινητό δυσκολευόταν να παίξει ταινίες με ξεκλείδωτη την ram, ενώ με την 2.2 ας έχει και μόνο 256 ram λόγο χρήσης του hardware accellerate UI οι ταινίες παίζουνε νερό.

Link to comment
Share on other sites

έχει νόημα μόνο σε όποιον το θέλει το κινητό να είναι με εργοστασιακή rom και να μην το σκαλίζει, για να είναι και καλυμμένος από την εγγύηση. όταν ήμουν με την 2.1 το κινητό δυσκολευόταν να παίξει ταινίες με ξεκλείδωτη την ram, ενώ με την 2.2 ας έχει και μόνο 256 ram λόγο χρήσης του hardware accellerate UI οι ταινίες παίζουνε νερό.

 

αν μιλαμε καθαρα για θεμα εγγυησης,συμφωνω και επαυξανω!αλλα αν ειναι μονο και μονο να το κανεις gen2 και να αρχισεις το σκαλισμα παλι,αν δε κανω λαθος υπαρχουν και αλλοι τροποι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως οπως την εβαλα ετσι μολις την ειδα την ξαναεβγαλα.

απλα το κινητο μου εγινε gen2. Ξαναπέρασα την cm 57 και όλα ok.

p.s. εγώ ειμαι αυτός που ψηφισα ναι αλλά απλα εκανα την αναβαθμιση.

Δεν τη χρησιμοποιω κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα που πρέπει να περάσει είναι αυτό που λέει και ο φίλος στο πρώτο πόστ....

 

Επίσημη 2.2 σε "πειραγμένο" Blade....... απαπαπαπαπαπαπα μακριά.... αν διαβάσετε σε άλλα sites-forums οι περισσότεροι "κλαίνε"...

 

Ας περιμένουμε πρώτα να δούμε τι και πώς και εδώ είμαστε πάλι...

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλα,βασικα απο οτι διαβαζω αυτες τις μερες,σε διαφορα site δεν εχει και νοημα να βαλεις την "επισημη"μονο αν 8ες ναι εισαι gen2

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλα,βασικα απο οτι διαβαζω αυτες τις μερες,σε διαφορα site δεν εχει και νοημα να βαλεις την "επισημη"μονο αν 8ες ναι εισαι gen2

 

GEN 2 και νόμιμος.... :ninja:

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

GEN 2 και νόμιμος.... :ninja:

 

ναι δεκτο.αλλα εδω μεσα οι 9,5 στους 10 ειμαιστε "παρανομοι":X:X:X!!!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ναι δεκτο.αλλα εδω μεσα οι 9,5 στους 10 ειμαιστε "παρανομοι":X:X:X!!!

 

Γιατί το λες αυτό τώρα? :confused: Επειδή κάνουμε ότι μπορούμε για να αξιοποιήσουμε πληρως τις δυνατότητες του κινητού μας? :shifty: :p

Επίσης πέρα από την εγγύηση δεν βλέπω τον λόγο να κρατήσει κάποιος την επίσημη Rom.;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό τώρα? :confused: Επειδή κάνουμε ότι μπορούμε για να αξιοποιήσουμε πληρως τις δυνατότητες του κινητού μας? :shifty: :p

Επίσης πέρα από την εγγύηση δεν βλέπω τον λόγο να κρατήσει κάποιος την επίσημη Rom.;)

 

αυτο εννοω και γω:blink::blink::ninja::ninja:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά μέχρι εδώ... η σχεδόν όλα. Διαβάζοντας τους οδηγούς που βρήκα στις αρχικές σελίδες ελληνικούς και αγγλικούς κατάλαβα πάνω κάτω πως θα περάσω από 2.1 stock wind 512mb σε ssrls5 για παράδειγμα αλλά μου έχει μείνει ένα κενό: Κάπως δε πρέπει να κάνω backup τις εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει για να τις επαναφέρω στη νέα rom που θα βάλω??
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα οι 9,9:D

 

ε υπερβολες....ολο και καποιος θα ξεφυτρωσει και θα πει σε λιγο πηρα σημερα/χθες το λεπιδι και δεν εχω πειαξει(ακομα)τπτ...νομιμος ο κυριος/κυρια...:lol::lol::lol::lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά μέχρι εδώ... η σχεδόν όλα. Διαβάζοντας τους οδηγούς που βρήκα στις αρχικές σελίδες ελληνικούς και αγγλικούς κατάλαβα πάνω κάτω πως θα περάσω από 2.1 stock wind 512mb σε ssrls5 για παράδειγμα αλλά μου έχει μείνει ένα κενό: Κάπως δε πρέπει να κάνω backup τις εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει για να τις επαναφέρω στη νέα rom που θα βάλω??

 

https://market.android.com/details?id=com.keramidas.TitaniumBackup&feature=search_result μονοδρομος

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

αν έχω san fransisco που είχε 512 ραμ απο μαμα και βάλω της wind θα πάει 256 ? βασικά έλεγα να το κανω για να γινει gen 2 για να βάλω cm7
Link to comment
Share on other sites

αν έχω san fransisco που είχε 512 ραμ απο μαμα και βάλω της wind θα πάει 256 ? βασικά έλεγα να το κανω για να γινει gen 2 για να βάλω cm7

Υπάρχουν και άλλοι τρόποι για να γίνει gen2 απλοί , σίγουροι και με επιστροφή εδώ

Επίσης ποιος σου είπε ότι αν έχεις gen1 δεν μπορείς να βάλεις CM7; Εγώ πάντως την δοκίμασα (ξαναγύρισα σε SSRLS5) με αυτό

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και άλλοι τρόποι για να γίνει gen2 απλοί , σίγουροι και με επιστροφή εδώ

Επίσης ποιος σου είπε ότι αν έχεις gen1 δεν μπορείς να βάλεις CM7; Εγώ πάντως την δοκίμασα (ξαναγύρισα σε SSRLS5) με αυτό

 

Αν κατάλαβα καλά σχετικά με αυτό πάντα http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/337687/cm7-universal-converter/ , κάνουμε εγκατάσταση την 2,3 (7,02 κατά προτίμηση) και μόλις τελειώσει η εγκατάσταση ΔΕΝ κάνουμε Reboot αλλά κάνουμε νέα Install From Zip Card το αρχείο cm7_universal_converter_20110426.zip MD5: 4BDE6036C134873A697187B79255842A και μετά Reboot . Έτσι έχουμε ένα GEN 1 κινητό με 2,3! Σωστά?

Edited by Mitsos_The_Great
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά σχετικά με αυτό πάντα http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/337687/cm7-universal-converter/ , κάνουμε εγκατάσταση την 2,3 (7,02 κατά προτίμηση) και μόλις τελειώσει η εγκατάσταση ΔΕΝ κάνουμε Reboot αλλά κάνουμε νέα Install From Zip Card το αρχείο cm7_universal_converter_20110426.zip MD5: 4BDE6036C134873A697187B79255842A και μετά Reboot . Έτσι έχουμε ένα GEN 1 κινητό με 2,3! Σωστά?

 

Σωστά.

 

10char

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [ROM] ZTE Blade Official 2,2 (FroYo)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...