Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα εχει βρεθει λυση για επαναφορα του ΙΜΕΙ;

Μόνο αν έχεις κρατήσει από πριν backup.

Εδώ εξηγεί πως να το κάνεις αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=323485

Edited by manoysos1175
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επανέρχομαι....Καλησπέρα, ενα απο τα συν της 2.3.5 ειναι η ομαδοποίηση εϕαρμογών, δυστυχώς όμως οταν κάποια από αυτές ενημερώνεται «χάνει» την θέση της στην ομάδα! Δεν κάνω εγω κατι σωστά ; υπάρχει λύση; θενξ

Κανένα νεότερο;

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το ebuddy messenger και ανακαλυπσα οτι το κινητο εχει και μπλε LED!!! Εσεις ποιον messenger χρησιμοποιητε?
Mobile Lineup : Nokia 3330 --> SE T300--> SE T630--> SE K750-->SE W960--> HTC Touch--> SE j105--> Nokia 5530 XpressMusic + Nokia C5 --> Huawei Ideos X5--> SE Xperia Neo V + LG Optimus 7-->Samsung Galaxy S4 mini DUOS-->ASUS Zenfone 2 (2GB Ram).Τα καλύτερα Κ750 --> Xperia Neo V-->j105 (έπεσε στην θάλασσα και έσταζε σκουριά)--> Νοκια C5 --> Ideos X5
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το ebuddy messenger και ανακαλυπσα οτι το κινητο εχει και μπλε LED!!! Εσεις ποιον messenger χρησιμοποιητε?

 

 

εχει πολυχρωμο led

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα official update από το site της εταιρίας σε 2.3 Gingerbread... Το άνοιξα και το βρήκα καταπληκτικό! Όμως, ούτε στο πληκτρολόγιο της Huawei, ούτε στο Android αλλά ούτε στο Swype δεν έχει ελληνικά ως γλώσσα γραφής, άσχετα που έχει στα μενού κλπ! Μπορείτε να με βοηθήσετε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα official update από το site της εταιρίας σε 2.3 Gingerbread... Το άνοιξα και το βρήκα καταπληκτικό! Όμως, ούτε στο πληκτρολόγιο της Huawei, ούτε στο Android αλλά ούτε στο Swype δεν έχει ελληνικά ως γλώσσα γραφής, άσχετα που έχει στα μενού κλπ! Μπορείτε να με βοηθήσετε?

 

Μπορείς να κατεβάσεις το go keyboard ή το multiling από το market.

Ή μπορώ να σου ανεβάσω το touchpal με το πακέτο για ελληνικά από την 2.2 της Wind.

Edited by manoysos1175
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κατεβάσεις το go keyboard ή το multiling από το market.

Ή μπορώ να σου ανεβάσω το touchpal με το πακέτο για ελληνικά από την 2.2 της Wind.

 

Θα προτιμούσα να μην κατεβάσω πληκτρολόγιο από το market... Αυτό από την 2.2 δουλεύει κανονικά στην 2.3?

Link to comment
Share on other sites

Oκ εδώ είναι: https://rapidshare.com/files/2024635971/Touchpal.zip

Εγκατέστησε πρώτα το touchpal.apk και μετά το greekpack.apk.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει τρόπος να κάνουμε hard reset στο χ5 ??? το έχει ένας φίλος και έχει μπλοκάρει το μοτίβο με αποτέλεσμα να μην ανοίγει...παρακαλώ όποιος μπορεί ας βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει τρόπος να κάνουμε hard reset στο χ5 ??? το έχει ένας φίλος και έχει μπλοκάρει το μοτίβο με αποτέλεσμα να μην ανοίγει...παρακαλώ όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

Αν δεν έχει πρόβλημα να χάσει όλα του τα δεδομένα πές του να κλείσει το κινητό και να το ξανανοίξει κρατώντας πατημένα τα κουμπιά volume+ και το power. Έτσι μπαίνει σε recovery mode και από εκεί με τη χρήση των κουμπιών έντασης πάει στην επιλογή wipe data/factory reset και πατάει το power για να το επιλέξει και να εκτελεστεί η εντολή. Μετά που τελειώσει η διαδικασία επιλέγει reboot system now και αφού γίνει η επανεκκίνηση όλα τα δεδομένα, μαζί με τις ρυθμίσεις, πρέπει να έχουν διαγραφεί οπότε θα ανοίξει χωρίς να ζητήσει εισαγωγή μοτίβου ή κωδικού. Μόνο το pin για την sim.

Επαναλαμβάνω ότι όλα τα δεδομένα θα χαθούν μαζί με τα μηνύματα, τις επαφές και τις εφαρμογές.

 

Ίσως κάποιο άλλο μέλος να έχει και άλλη λύση η οποία δεν περιλαμβάνει απώλεια δεδομένων οπότε ίσως να θές να περιμένεις μέχρι να απαντήσει και κάποιος άλλος.

Edited by manoysos1175
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε το είχα φτάσει στο εκεί αλλά δεν ήξερα πιο κουμπί έπρεπε να πατήσω.Να είσαι καλά.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρεθεί καμια λύση με τα random reboots?αναγκάστηκα να βγάλω το pin....:mad:
Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Giorgos216 μπορεις να μου πεις με το ελληνικο πληκρολογιο που κατεβασες οταν πληκρολογεις ειναι ακριβως οπως και στην εκδοση 2.2?Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Oκ εδώ είναι: https://rapidshare.com/files/2024635971/Touchpal.zip

Εγκατέστησε πρώτα το touchpal.apk και μετά το greekpack.apk.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου, όλα τέλεια! :D

 

Φιλε Giorgos216 μπορεις να μου πεις με το ελληνικο πληκρολογιο που κατεβασες οταν πληκρολογεις ειναι ακριβως οπως και στην εκδοση 2.2?Ευχαριστω.

 

Ακριβώς το ίδιο φίλε και ΤΡΕΧΑ να αναβαθμίσεις σε 2.3. ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ διαφορές, ειδικά από άποψης design (δεν το έχω ψάξει πάρα πολύ αλλά έχει και καλύτερες λειτουργίες!). Τα πληκτρολόγια που σου βάζει μέσα είναι πολύ καλά μεν, δεν έχουν ελληνικά δε:/ αλλά δεν πειράζει, πήγαινε να την κατεβάσεις και βάζεις το Touchpal :)

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησa πρώτα το touchpal.apk και μετά το greekpack.apk αλλα μου βγαζει μονο αγγλικα και κινεζικα, πως το κανω να εμφανιστουν τα ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησa πρώτα το touchpal.apk και μετά το greekpack.apk αλλα μου βγαζει μονο αγγλικα και κινεζικα, πως το κανω να εμφανιστουν τα ελληνικα?

Πήγαινε Ρυθμίσεις->Γλώσσα και πληκτρολόγιο->Τικάρεις το Touchpal->Ρυθμίσεις Touchpal->Languages->Επιλογή γλωσσών->Τικάρεις το Greek->Πας πίσω στο Ρυθμίσεις γλώσσας και πληκτρολογίου->Επιλέξτε μέθοδο εισαγωγής->Διαλέγεις το Touchpal.

 

Αν συνεχίζει να σου γράφει μόνο αγγλικά και κινέζικα αλλά καθόλου ελληνικά, δεν ξέρω τι άλλο να κάνεις:confused:. Σόρρυ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρεθεί καμια λύση με τα random reboots?αναγκάστηκα να βγάλω το pin....:mad:

 

Λύση δεν έχω, μου το έχει κάνει και εμένα δυο φορές μέχρι τώρα αλλά πρόσεξα πως το έκανε και τις δυο φορές, όταν ενώ ήταν συνδεδεμένο με wifi, απομακρύνθηκα από το ρούτερ ώστε να χάσει το σήμα του. Δεν είμαι σίγουρος βέβαια ότι έχει σχέση απλώς επειδή το τσιπ του wifi είναι γνωστό ότι έχει πρόβλημα, υποψιάζομαι πως αυτό φταίει.

Εν τω μεταξύ στη 2.2.1 στην ίδια περίπτωση (απομάκρυνση από το ρούτερ ώστε να χαθεί το σήμα) σταματούσε να μπαίνει σε deep sleep και ήθελε επανεκκίνηση. Στη 2.3.5 μέχρι τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα με το deep sleep, μόνο αυτά τα δυο restart σε ένα μήνα που την έχω περάσει.

Οπότε για δοκίμασε να κλείνεις το wifi πριν φύγεις απο το σπίτι πχ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...

Δεν ξερω αν εχει συμβει σε κανεναν αυτο, αλλα οποτε το βραδυ βαζω το κινητο σε flight mode και ξυπναω το πρωι, η ωρα δειχνει ο,τι να ναι. Χανεται δηλαδη η ωρα και η ημερομηνια με αποτελεσμα να μην χτυπαει ουτε και το ξυπνητηρι. Σαν να κολλαει το ρολοι. Εχει κανενας καμια ιδεα?

Εχω βαλει το fancy widgets, αλλα και πιο παλια που ειχα αλλο widget που εδειχνε την ωρα, το εκανε (με πιο μικρη συχνοτητα ομως).

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...

Δεν ξερω αν εχει συμβει σε κανεναν αυτο, αλλα οποτε το βραδυ βαζω το κινητο σε flight mode και ξυπναω το πρωι, η ωρα δειχνει ο,τι να ναι. Χανεται δηλαδη η ωρα και η ημερομηνια με αποτελεσμα να μην χτυπαει ουτε και το ξυπνητηρι. Σαν να κολλαει το ρολοι. Εχει κανενας καμια ιδεα?

Εχω βαλει το fancy widgets, αλλα και πιο παλια που ειχα αλλο widget που εδειχνε την ωρα, το εκανε (με πιο μικρη συχνοτητα ομως).

Καλησπέρα φιίλε το ίδιο έκανε και σε μένα και καλα που με ξύπναηε η μητερα μου γιατί αλλιώς θα πήγαινα δουλεια κατα τισς 12.Απ' ότι έχω παρατηρήσει αυτο γίνεται μόνο όταν είναι σε flight mode.Τώρα που έκανα την αναβάθμιση πριν 1 εβδομάδα σε 2.3.5 δεν μου το έχει ξανακάνει αλλά θα δείξει...

 

Ρε παιδιά στην 2.3.5 όταν είμαι σε flight mode και πάω να το επαναφέρω δεν μοθ εμφανίζει την εισαγωγή pin όπως στην 2.2.2 και είναι σαν να μην έχω σήμα και αναγκάζομαι να κανω reboot στο κινητό .Ξέρει κανείς τι παίζει;Σήμερα μπήκε κανονικά πάντως από flight mode κ μου εμφάνισε και κωδικό,

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στην 2.3.5 όταν είμαι σε flight mode και πάω να το επαναφέρω δεν μοθ εμφανίζει την εισαγωγή pin όπως στην 2.2.2 και είναι σαν να μην έχω σήμα και αναγκάζομαι να κανω reboot στο κινητό .Ξέρει κανείς τι παίζει;Σήμερα μπήκε κανονικά πάντως από flight mode κ μου εμφάνισε και κωδικό,

 

ασχετα με το θεμα σου απλα να αναφερω οτι το flight mode δε ξερω ποσο νοημα εχει ειδικα τωρα που με την 2.3 το κινητο μπαινει σε deep sleep απροβληματιστα και αμεσα...

το βραδυ απο τοτε που το αναβαθμισα και οσο ωρα ειναι αφημενο επειδη κοιμαμαι δε χανει ουτε 1% πλεον...(και παλιοτερα ετσι ηταν αλλα αν δεν εμπαινε σε deep sleep ειχες θεμα)...

 

επισης αν εχετε γενικα καλο σημα εκει που ειστε πρακτικα δεν κερδιζετε τιποτα με το να ειναι σε fliight mode...

 

αυτα με αφορμη το παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

ασχετα με το θεμα σου απλα να αναφερω οτι το flight mode δε ξερω ποσο νοημα εχει ειδικα τωρα που με την 2.3 το κινητο μπαινει σε deep sleep απροβληματιστα και αμεσα...

το βραδυ απο τοτε που το αναβαθμισα και οσο ωρα ειναι αφημενο επειδη κοιμαμαι δε χανει ουτε 1% πλεον...(και παλιοτερα ετσι ηταν αλλα αν δεν εμπαινε σε deep sleep ειχες θεμα)...

 

επισης αν εχετε γενικα καλο σημα εκει που ειστε πρακτικα δεν κερδιζετε τιποτα με το να ειναι σε fliight mode...

 

αυτα με αφορμη το παραπανω...

 

Eγώ προσωπικά το βάζω σε flight mode λόγω ακτινοβολίας που και σε deep sleep να μπαίνει δυστυχώς την τρώς :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...