Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και αυτη παιδια πως την περναμε? Οπως περασαμε την beta? Βαζουμε τον φακελο dload στην sd και μετα volume +/- και power on και κανει αυτοματα την αναβαθμιση? Θα μπορουμε να κανουμε root κανονικα σε αυτη με το z4root?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εεεε οχι φυσικα...

 

Ευχαριστώώώ!:)

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Και αυτη παιδια πως την περναμε? Οπως περασαμε την beta? Βαζουμε τον φακελο dload στην sd και μετα volume +/- και power on και κανει αυτοματα την αναβαθμιση? Θα μπορουμε να κανουμε root κανονικα σε αυτη με το z4root?

 

να σε ρωτισω ετσι ζιπαρισμενο το περνας στην εσ ντι η πρεπει να το κσεζιπαρω?

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτισω ετσι ζιπαρισμενο το περνας στην εσ ντι η πρεπει να το κσεζιπαρω?

 

μεσα στο ζιπαρισμενο αρχειο εχει ενα pdf αρχειο με οδηγιες διαβαστο

Link to comment
Share on other sites

Ξεζιπαρεις τον φακελο step 1 και μετα μεσα σε αυτον υπαρχει ενας φακελος dload.Αυτον τον φακελο (dload) τον κανεις copy-paste στην sd σου και μετα πατας volume + μαζι με volume - και το power on και ξεκιναει το update μονο του
Link to comment
Share on other sites

U8800 Software Upgrade Guideline

1、Notice

a) The version is upgrade guideline for U8800 and can’t be guided for other type handsets’ upgrade, so, before the upgrade, you must confirm your handsets are U8800. You can see the model in “Settings” --> “About phone”.

b) If your device upgrade to the android 2.3.5, there is no way to come back to the android 2.2.

c)Upgrade operations will erase all the user data,if necessary,please backup the data out of the device.

d) To make sure that the power of the battery is enough to run the upgrade process(We recommend the battery is full).

2、version function description

On the basis of formal version of U8800V100R001C00B517G001, this version mostly changed the below:

a) Playing video or a background animation on device, screen freeze probability.

b) Low probability reboot while using wifi.

3、Upgrade operations

3.1 Guideline for Upgrade from Android 2.2.2 to Android 2.3.5

This upgrade need to accomplish 1 upgrade package’s upgrade in the one step below, the file name can’t be revised:

Step1: include UPDATE.APP

3.1.1 Prepare a formatted Micro SD card which at least has 512MB available space. Make sure your handset is powered off and then insert the MICRO SD card into the handset.

3.1.2 Make a “dload” directory on SD card root directory, Copy the “Step 1\ dload\UPDATE.APP” to SD card. Long press volume up + volume down + power button on the handset to startup you device until device into upgrade model, the handset will upgrade and shutdown automatically.

3.1.3 After upgrade success , Restart the handset。Accomplish all of the upgrade of version Android 2.3.5

3.1.4 Check the Build number is U8800V100R001C00B522G001 . You can see it in “Settings”->”About Phone”.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, την πέρασε κανείς την 2.3.5 να μας πει εντυπώσεις σε σχέση με την 2.2.2?

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

μεσα στο ζιπαρισμενο αρχειο εχει ενα pdf αρχειο με οδηγιες διαβαστο

 

ρε παταω volume up volume down και power button παρατεταμενα αλλα δεν κανει τπτ.

Link to comment
Share on other sites

ρε παταω volume up volume down και power button παρατεταμενα αλλα δεν κανει τπτ.

 

δοκιμασα να κανς την ιδια διαδικασια με κλειστο το τηλεφωνο και τωρα εχει ωγει για ροζ οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτησις: Μπορούμε να κάνουμε upgrade μόνο απο 2.2.2 σε 2.3.5? γιατί εγώ έχω το έχω μαμίσιο 2.2.1, όπως το αγόρασα δηλαδη.

θα έχω κάποιο πρόβλημα??

Link to comment
Share on other sites

Ερώτησις: Μπορούμε να κάνουμε upgrade μόνο απο 2.2.2 σε 2.3.5? γιατί εγώ έχω το έχω μαμίσιο 2.2.1, όπως το αγόρασα δηλαδη.

θα έχω κάποιο πρόβλημα??

 

Εγω θα προτεινα να περιμενεις λιγακι ακομα πριν προχωρησεις σε αναβαθμιση.

Κατσε να δουμε αν ειναι σταθερη κ επισημη η rom αυτη γιατι ακουγοντε διαφορα παλι.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα τα παντα, πολυ καλο το τηλ. δεν αντυμετωπησα κανενα προβλημα..

 

:rtfm:

Please τα παρακατω!

Ξέρουμε τι γίνεται με το ΙΜΕΙ; Πάλι μηδενίζεται;
Link to comment
Share on other sites

:rtfm:

Please τα παρακατω!

ειπαμε μια χαρα τα παντα, δλδ προβλημα κανενα, ολα super , lock n load.... ο καθενας με δικη του ευθυνη παντα , εγω ειμουν cm 7 με franco kernel

Link to comment
Share on other sites

Η παραπληροφόρηση πάει σύννεφο. Το έχω ξαναγράψει, το θέμα του ΙΜΕΙ, αν και υπήξαν περισσότερα κρούσματα κατά την αναβάθμιση σε official 2.3, δεν είναι αποκλειστικό πρόβλημα της ρομ. Έχει συμβεί σε αναβαθμίσεις σε official 2.2 επίσης, και έχει συμβεί σε μένα, χωρίς εμφανή λόγο. Ενώ ήταν εκεί κατά τη λειτουργία της συσκευής, και χωρίς να εγκατασταθεί/απεγκατασταθεί κάτι, μετά από αφύπνιση της από τη λειτουργία αναμονής μηδενίστηκε. Έχει γραφτεί παλαιότερα στο XDA δε ότι έχει να κάνει με τον bootloader της συσκευής, ο οποίος έχει κάποιο bug που το μηδενίζει. Απλά απ' ότι φαίνεται η Huawei δεν έχει καμία πρόθεση να το φτιάξει, μιας και ακόμη και στη 2.3(η οποία έχει αναβαθμισμένο bootloader όπως λέγεται) το πρόβλημα υφίσταται ακόμη.

Γι' αυτό το καλύτερο είναι όποιος κάνει την αναβάθμιση(καλύτερα ακόμη και όποιος δεν την κάνει), να πάρει ένα backup του IMEI της συσκευής του για κάθε ενδεχόμενο. Υπάρχει όδηγός για το πώς στην ενότητα του φόρουμ "Οδηγοί"

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα προτεινα να περιμενεις λιγακι ακομα πριν προχωρησεις σε αναβαθμιση.

Κατσε να δουμε αν ειναι σταθερη κ επισημη η rom αυτη γιατι ακουγοντε διαφορα παλι.

Δεν θα διαφωνησω μαζι σου, ως προς την "ποιοτητα". ισως καλυτερα να περιμενουμε 2-3 μερες ακομα.

Παρολα αυτα, η ερωτηση παραμενει:οι οδηγιες ειναι αυστηρα για upgrade path απο 2.2.2 σε 2.3.5, η' ισχυουν και για την προηγουμενη 2.2.1.

θα μου εκανε εντυπωση να μην ισχυει, γιατι ειναι λιγο περιεργο να βγαζεις upgrade, απο version, που θεωρητικα δεν παρειχες ποτε στο πελατη.. σωστα???

Link to comment
Share on other sites

Εγω την έκανα επειδή είχα 0 ιμει απο την προηγούμενη 518 και ήλπιζα μήπως διορθωνόταν, αλλά δυστυχώς συνεχίζει να παραμένει 0.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!

Έψαξα για φωνητική κλήση, αλλά δε βρήκα (ή δεν είδα) αυτό που αναζητούσα:

 

θέλω να καλώ από τις επαφές μου με φωνητική κλήση. Είδα ότι στις επαφές του gmail (που συγχρονίζω με το χ5 μου) υπάρχει πεδίο για φωνητική κλήση. Επίσης, υπάρχει πρόγραμμα μαμίσιο για φωνητική κλήση, το οποίο όμως δεν δούλεψε. Σημ: κάνω φωνητική κλήση με αγγλικά και έτσι είναι περασμένο στις επαφές του gmail.

 

Τί πρέπει να κάνω κατά τη γνώμη σας;;;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέει... backup στο ΙΜΕΙ τι ακριβώς εννοεί ο γράφων; Δεν ειρωνεύομαι, προς Θεού. Αλλά το ΙΜΕΙ αναγράφεται στο κουτί της συσκευής μαζί με το product code, αναγράφεται μέσα στο τηλέφωνο στο αυτοκόλλητο με το λογότυπο της εταιρίας, οπότε τι άλλο backup χρειάζεται κάποιος; Το θέμα είναι πως ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ το ΙΜΕΙ δεν αλλάζει... Πρακτικά το πως καταφέρνουν και το μηδενίζουν, με εκπλήσσει!
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέει... backup στο ΙΜΕΙ τι ακριβώς εννοεί ο γράφων; Δεν ειρωνεύομαι, προς Θεού. Αλλά το ΙΜΕΙ αναγράφεται στο κουτί της συσκευής μαζί με το product code, αναγράφεται μέσα στο τηλέφωνο στο αυτοκόλλητο με το λογότυπο της εταιρίας, οπότε τι άλλο backup χρειάζεται κάποιος; Το θέμα είναι πως ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ το ΙΜΕΙ δεν αλλάζει... Πρακτικά το πως καταφέρνουν και το μηδενίζουν, με εκπλήσσει!

 

Eγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν αδραζουν την ευκαιρια να το μοσχοπουλησουν σε καποιον μυστικο πρακτορα :ninja::X

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Έχω το IDEOS X5 PRO.. Μήπως γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να αλλάξω χρώμα στο backround; Για παράδειγμα όταν μπαίνω στις ρυθμίσεις τα γράμματα είναι μαύρα και το φόντο άσπρο.. Έχω δει ότι σε ίδιες συσκευές να γίνεται το αντίθετο.. Μπορείτε να μου πείτε πώς;
Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να μην την κανετε ακομα την αναβαθμηση....

 

μεχρι 31 λεει θα τη βγαλουν αυτη εχει προβλημα με το wifi σε μερικα ρουτερ...

Edited by harisalex
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέει... backup στο ΙΜΕΙ τι ακριβώς εννοεί ο γράφων; Δεν ειρωνεύομαι, προς Θεού. Αλλά το ΙΜΕΙ αναγράφεται στο κουτί της συσκευής μαζί με το product code, αναγράφεται μέσα στο τηλέφωνο στο αυτοκόλλητο με το λογότυπο της εταιρίας, οπότε τι άλλο backup χρειάζεται κάποιος; Το θέμα είναι πως ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ το ΙΜΕΙ δεν αλλάζει... Πρακτικά το πως καταφέρνουν και το μηδενίζουν, με εκπλήσσει!

Το ΙΜΕΙ χρησιμοποιείται από τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας, και αν είναι μηδενικό δε μπορεις να κάνεις κλήσεις ή να στείλεις μηνύματα. Φυσικά υπάρχει ο αριθμός στα σημεία που γράφεις, αλλά δεν υπάρχει στο λογισμικό της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...