Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δες και με gps test https://market.android.com/details?id=com.chartcross.gpstest&feature=search_result σε εξωτερικο χωρο να βλεπεις ουρανο. data ιντερνετ απο το τηλεφωνο εχεις? αν ναι ανοιξε το.

 

Το δοκίμασα, μόνο από το σπίτι μου όμως. θα το τεστάρω σε ανοιχτό χώρο για αρκετή ώρα και θα ενημερώσω. Ρώτησα έναν φίλο και μ είπε οτι ένας υπάλληλος vodafone του είπε οτι πρέπει την πρώτη πρώτη φορά να είσαι σε ανοιχτό χώρο και να το αφήσεις κανα μισάωρο να κλειδώσει δορυφόρους. Από εκεί και περα δεν θα έχει πρόβλημα να κλειδώνει. Θα το δοκιμάσω επίσης και θα ενημερώσω. Και το GPS Test και το GPS Aids θα τεστάρω.

 

Άσχετο, με την κάμερα έχει βρει κανείς λύση; Για 5mp δεν φαίνεται πάντως, ούτε για 720p βίντεο..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δοκίμασα, μόνο από το σπίτι μου όμως. θα το τεστάρω σε ανοιχτό χώρο για αρκετή ώρα και θα ενημερώσω. Ρώτησα έναν φίλο και μ είπε οτι ένας υπάλληλος vodafone του είπε οτι πρέπει την πρώτη πρώτη φορά να είσαι σε ανοιχτό χώρο και να το αφήσεις κανα μισάωρο να κλειδώσει δορυφόρους. Από εκεί και περα δεν θα έχει πρόβλημα να κλειδώνει. Θα το δοκιμάσω επίσης και θα ενημερώσω. Και το GPS Test και το GPS Aids θα τεστάρω.

 

Άσχετο, με την κάμερα έχει βρει κανείς λύση; Για 5mp δεν φαίνεται πάντως, ούτε για 720p βίντεο..

 

Την πρωτη φορα σε ανοικτο χωρο χωρις A-GPS θα πρεπει να βρεις στιγμα στο λεπτο(και πολυ λεω...) με ανοικτο το A-GPS στα ~3 δευτερολεπτα.

Ανοιξε με gps test μεχρι να γινει πρασινο το εικονιδιο επανω αριστερα και μετα ανοιξε καποιο προγραμμα πλοηγησης.

 

Ρυθμισεις - τοποθεσια και ασφαλεια - χρηση δορυφορων GPS ''τικαρισμενο''

και αν εχεις ιντερνετ απο το τηλεφωνο ''τικαρε'' και το χρηση Quick GPS.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα. Οταν πάω να ανοίξω το κινητό μου βγάζει την εικόνα με το σήμα της Huawei και μετά η εικόνα κολλάει στο εκεί που γράφει android. Δείχνει συνέχεια την εικόνα με το android και μένει εκεί πέρα, μόνο φοτίζει η λέξη και τίποτα άλλο. Πως μπορώ να διορθώσω το πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα. Οταν πάω να ανοίξω το κινητό μου βγάζει την εικόνα με το σήμα της Huawei και μετά η εικόνα κολλάει στο εκεί που γράφει android. Δείχνει συνέχεια την εικόνα με το android και μένει εκεί πέρα, μόνο φοτίζει η λέξη και τίποτα άλλο. Πως μπορώ να διορθώσω το πρόβλημα?

 

Ειχε παθει και εμενα κατι παρομοιο, κολλησε εκει που λεει IDEOS και δεν εκανε τιποτα. Εβγαζα-εβαζα την μπαταρια αλλα ματαια.Τελικα εκανα hard reset (volume up+power button) και επελεξα νομιζω την δευτερη και την τριτη επιλογη (δεν θυμαμαι τι ακριβως ελεγαν, αλλα το θεμα ειναι να σβησεις τα παντα ολα απο το κινητο). Μετα εγινε restart κ απο τοτε λειτουργει κανονικα. Το κακο με το hard reset ειναι πως θα πρεπει μετα να ξαναπερασεις ο,τι ειχες βαλει μεχρι τοτε το κινητο. Βγαλε την εσωτερικη sd για καλο και για κακο, αλλα δεν νομιζω να παθαινει τιποτα.

Δοκιμασε το και πες μου τι εγινε.

ΥΓ: Πανω κατω πηγαινει με τα κουμπια της φωνης (στο μενου που θα σου εμφανισει).

Link to comment
Share on other sites

Ειχε παθει και εμενα κατι παρομοιο, κολλησε εκει που λεει IDEOS και δεν εκανε τιποτα. Εβγαζα-εβαζα την μπαταρια αλλα ματαια.Τελικα εκανα hard reset (volume up+power button) και επελεξα νομιζω την δευτερη και την τριτη επιλογη (δεν θυμαμαι τι ακριβως ελεγαν, αλλα το θεμα ειναι να σβησεις τα παντα ολα απο το κινητο). Μετα εγινε restart κ απο τοτε λειτουργει κανονικα. Το κακο με το hard reset ειναι πως θα πρεπει μετα να ξαναπερασεις ο,τι ειχες βαλει μεχρι τοτε το κινητο. Βγαλε την εσωτερικη sd για καλο και για κακο, αλλα δεν νομιζω να παθαινει τιποτα.

Δοκιμασε το και πες μου τι εγινε.

ΥΓ: Πανω κατω πηγαινει με τα κουμπια της φωνης (στο μενου που θα σου εμφανισει).

 

ευχαριστω για την βοηθεια το εκανα και ειναι ολα ενταξει

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την βοηθεια το εκανα και ειναι ολα ενταξει

 

Αυτο το ειχα παθει στην πρωτη συσκευη και επειδη ειχα DOA την πηγα πισω. Την εστειλαν στο σερβις και απο εκει αποφασισαν να μου δωσουν καινουριο κινητο! Αν το ηξερα τοτε θα γλιτωνα τις 18 μερες αναμονη απο την Wind...

 

Το ξαναεπαθα ομως και στην αλλη συσκευη και επειδη δεν αντεχα να περιμενω παλι, αρχισα να κανω αλχημειες οι οποιες τελικα πετυχαν!

Link to comment
Share on other sites

εγω έχω πρόβλημα με το μικρόφωνο.

είμαι ανγκασμενος να το στείλω service διοτι το πρόβλημα είναι τεράστιο και ήδη έχω χάσει πολλά χρήματα σε κάρτες!

έχετε καμία καλή συμβουλή για το service;

το οτι θα μείνω ένα μήνα χωρίς κινητό είναι σίγουρο;

υπάρχει η πιθανότητα να μην το διορθώσουν;

 

μεγάλο πρόβλημα να έχεις κινητό και να μην μπορείς να κάνεις τηλέφωνα!!

δεν έχω και δεύτερο...πρέπει να πάρω ένα φθηνό...

μήπως μπορώ να το πάω εγώ στο service μήπως γλιτώσω καμία ημέρα;

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ειχα παθει στην πρωτη συσκευη και επειδη ειχα DOA την πηγα πισω. Την εστειλαν στο σερβις και απο εκει αποφασισαν να μου δωσουν καινουριο κινητο! Αν το ηξερα τοτε θα γλιτωνα τις 18 μερες αναμονη απο την Wind...

 

Το ξαναεπαθα ομως και στην αλλη συσκευη και επειδη δεν αντεχα να περιμενω παλι, αρχισα να κανω αλχημειες οι οποιες τελικα πετυχαν!

 

18 μέρες για DOA; :wacko:

DOA σημαίνει άμεση αντικατάσταση. Το να το κρατήσουν τόσες μέρες και απλά να το αλλάξουν στο τέλος είναι απλό service. Το DOA δεν σημαίνει απλά οτι στο αλλάζουν, αλλά και οτι το κάνουν άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα. τελικα βιντεο κληση μεσω skype κανει το κινητο? αν ναι, λειτουργει καλα κι ας ειναι απο την πισω καμερα?

σορρυ αν εχει απαντηθει.

το γέλιο είναι η τροφή της ψυχής!!!

 

Lumia 1020 : Rules!!!

Νokia N9: Have no rules!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα. τελικα βιντεο κληση μεσω skype κανει το κινητο? αν ναι, λειτουργει καλα κι ας ειναι απο την πισω καμερα?

σορρυ αν εχει απαντηθει.

 

Ναι,και λειτουργεί άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,και λειτουργεί άψογα.

 

 

σε ευχαριστω πολυ!

το γέλιο είναι η τροφή της ψυχής!!!

 

Lumia 1020 : Rules!!!

Νokia N9: Have no rules!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι,και λειτουργεί άψογα.

 

χρειαζεται καποια συγκεκριμενη εκδοση του skype???

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

χρειαζεται καποια συγκεκριμενη εκδοση του skype???

 

η βιντεοκλήση λειτουργεί από μια αναβάθμιση που έγινε αρχές Αυγούστου και μετά.

έκτοτε αναβαθμίστηκε άλλες δυο φορές νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

εμένα η έκδοση μου είναι u8800v100r001c00b135sp02

στην αναβαθμιση αναφέρει πως είναι για κινητα με έκδοση u8800v100r001c00b135

 

εσείς που την έχετε κάνει ποια έκδοση είχατε.

λετε να υπαρχει προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά .....

Εδω και τρεις ωρες αντιμετωπιζω το παρακατω προβλημα με το κινητό μου Huawei IDEOS X5 U8800.

Ενεργοποιειται η δονηση και δονειται ξαφνικα και χωρις λογο, για αρκετη ωρα χωρις καμια ειδοποιηση ή κληση. Ακομη και κλειστο το ιδιο κανει. Εβγαλα την μπαταρια την ξαναεβαλα και το ξανακανει. Σχεδον συνεχεια με μικρες διακοπες. Επαναλλαμβανω οτι το κανει και απενεργοποιημενο οταν η μπαταρια ειναι στη θεση της.

 

Ευχαριστώ

 

Συγνωμη που αργησα να ενημερωσω ......

Τελικα το κινητο που μαλλον ειχς παρει υγρασια, εφτιαξε μονο του και λειτουργει αψογα μετα απο 48 ωρες απο τη βλαβη. Ευτυχως που ετυχε σε τριημερο και δεν το πηγα στο service.

Ευχαριστω ολους για τη βοηθεια

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει να μου πει καποιος πως μπαινει το κινητο σε deep sleep?

 

στο ειχα γραψει και παλαιοτερα οτι δε το κανεις εσυ μονο του μπαινει οτι και να κανεις....

αν δεν μπαινει τοτε υπαρχει θεμα απο καποια εφαρμογη υποθετω...

Link to comment
Share on other sites

ναι το θυμαμαι αλλα ελεγα μηπως με καποιον τροπο το βαζεις εσυ

την νυχτα δηλαδη που δεν κανει τιποτα δεν θα επρεπε να μπαινει ολη νυχτα σε βαθυ υπνο?

εμενα λεει οτι ειναι μονο 6.14 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

ναι το θυμαμαι αλλα ελεγα μηπως με καποιον τροπο το βαζεις εσυ

την νυχτα δηλαδη που δεν κανει τιποτα δεν θα επρεπε να μπαινει ολη νυχτα σε βαθυ υπνο?

εμενα λεει οτι ειναι μονο 6.14 λεπτα

 

Δοκιμασε να βαλεις και το widget locker μηπως και καταφερεις κατι!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

:ninja:Ξαναρωταω: Αναβαθμιζετε απο 2.21poy exei apo thn mana toy σε ποιο νεα εκδοση Android?:ninja:

 

Τέλος του μήνα αναμένεται επίσημη αναβάθμιση σε 2.3

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβληματακι που δε μπορω να λυσω εδω και ωρα.

Κατεβασα ενα theme (crystal) και θελω για wallpaper αυτο του theme αλλα επειδη εχω αλλο wall δε ξερω

πως να βγαλω αυτο ωστε να μπει αυτο του theme!

 

Ελπιζω να μη σας μπερδεψα

:p:p:p

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ειμαι καινουργιος στο myphone και χριαζομαι απεγνωσμενα βοηθεια! εχω το ιντεος και δεν μπορω να κατεβασω ουτε να ενημερωσω τις εφαρμογες μου αλλα απο οτι φαινετε το προβλημα ειναι μονο με την δικη μου συνδεση ιντερνετ καθως απο αλλου δουλευει κανονικα.εποικηνωνησα με το market support και μου ειπαν να ξεμπλοκαρω τις πυλες udp-tcp 5228 ξερει κανεις κατι παραπανω να με βοηθησει στο προβλημα μου η πως να ξεμπλοκαρω αυτες τις πυλες; ευχαριστω εκ των προτερων και θα εκτιμησω πολυ την βοηθεια σας καθως ξερετε ολοι οσοι εχετε smartphone οτι χωρις εφαρμογες δεν γινετε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...