Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες αν δεν κανω λαθος υπαρχει ειδικο θεμα για το modding του Χ5.

γιατι δεν πηγαινετε εκει να μην γεμιζει αυτο το θεμα.

χωρις παρεξηγηση παντα απλα

γιατι και εγω οταν το πηρα το κινητο

επρεπε να διαβασω 150+ σελιδες

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αναβαθμίστηκε και σε εμένα το android market στην 3.1.5 , αλλά σέρνεται απελπιστικά. Μπορώ να γυρίσω στην προηγούμενη έκδοση που σε μένα τουλάχιστον πέταγε;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να σας ρωτησω..

εχω περασει oxygen (latest) and franko kernel 24-9 (latest)

 

ολα καλα ολα οκ..

αυτο το ρημαδι wifi spot πως δουλευει ; (υποψην πριν ειχα την B135 , οποτε δε ξερω αν κανω κατι λαθος εγω η ευθυνεται η ρομ/κερνελ)

παταω να ανοιξει και μου βγαζει error

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, αγόρασα πρόσφατα το Huawei X5 και την 1η φορά που το φόρτισα μου τελείωσε η μπαταρία μέσα σε 20 ώρες περίπου, την 2η κράτησε λίγο παραπάνω γύρω στις 22 ώρες με μέτρια χρήση και τις 2 φορές. Έχει τύχει σε άλλον αυτό το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, αγόρασα πρόσφατα το Huawei X5 και την 1η φορά που το φόρτισα μου τελείωσε η μπαταρία μέσα σε 20 ώρες περίπου, την 2η κράτησε λίγο παραπάνω γύρω στις 22 ώρες με μέτρια χρήση και τις 2 φορές. Έχει τύχει σε άλλον αυτό το πρόβλημα;

 

ενταξει ειναι οι πρωτες φορτισεις αλλα μη νομιζεις οτι θα κραταει και πανω μιαμιση δυο μερες με κανονικη χρηση.

 

θελω να ρωτησω κατι χαζο παιδια.η οθονη του ειναι γυαλινη? (δε ξερω βασικα αν μια capacitive ειναι αναγκαια απο γυαλι :worry:)

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ειναι οι πρωτες φορτισεις αλλα μη νομιζεις οτι θα κραταει και πανω μιαμιση δυο μερες με κανονικη χρηση.

 

θελω να ρωτησω κατι χαζο παιδια.η οθονη του ειναι γυαλινη? (δε ξερω βασικα αν μια capacitive ειναι αναγκαια απο γυαλι :worry:)

 

πολύ μέτρια χρήση όμως, δηλαδή 2 τηλέφωνα και για ενα 5λεπτο ανοικτο το wi-fi του...Λες να μήν το πάω στο κατάστημα να το δούν μιας και ειναι 2 ημερών; Μακάρι να κρατάει 2 μέρες, απο τις 20 ώρες :P

Link to comment
Share on other sites

πολύ μέτρια χρήση όμως, δηλαδή 2 τηλέφωνα και για ενα 5λεπτο ανοικτο το wi-fi του...Λες να μήν το πάω στο κατάστημα να το δούν μιας και ειναι 2 ημερών; Μακάρι να κρατάει 2 μέρες, απο τις 20 ώρες :P

 

κοιτα εμενα ειναι 2 εβδομαδων , το φορτισα χθες βραδυ στις 10 και ακριβως τωρα ειναι στο 52 % με καμια 10αρια τηλεφωνα και παραπανω και γυρω στα 10' λεπτα wifi.περιμενε και καποια δευτερη γνωμη και πηγαινε το αν ειναι μη χασεις το DOA.

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Απέκτησα και εγώ πριν μία εβδομάδα το IDEOS X5 από την WIND. Αυριο σκοπεύω να το πάω για service. Επικοινώνισα τηλεφωνικά μαζί τους και μου συνέστησαν να το στείλω στο αρμόδιο τμήμα για ενεργοποίηση αναβάθμιση επειδή η μπαταρία δεν κρατάει ούτε μια μέρα. Επίσης θα γίνει μου είπαν ενεργοποίηση χαρτών στο κατάστημα. Άντε να δουμε!

 

Πάντων δεν τολμάω πραγματικά να χρησιμοποιήσω το δίκτυο κινητής για μετάδοση δεδομένων για σύνδεση στο ιντερνετ. Έχω free 60 ΜΒ αλλά πιστεύω ότι τρέχουν τόσες εφαρμογές στο παρασκήνιο που προσπαθούν διαρκώς να συνδεθούν στο ιντερνετ που θα μου τελιώσουν αμέσως.

 

Τι προτείνετε να κάνω ?

Link to comment
Share on other sites

σαν ποιες εφαρμογες ; εγω εχω μονιμα το data ανοιχτο και δε μου τρωει καταναλωση καμμια εφαρμογη..

επισης βαλε το 3g whatchdog που σου κανει μετρηση data.πολυ καλο.

υποθετω εχεις internet on the go με τα 3Ε της κοσμοτε ε ;

Link to comment
Share on other sites

εμενα παιδια κραταει πλεον σχεδον 2 μερες αν κ δεν το λειτουργω οπως στην αρχη αλλα πιστευω κανω χρηση πανω απο τον μεσο ορο των χρηστων.

ολες τις φορτισεις εκτος απο 1 τις εχω κανει με κλειστο το κινητο.

ακομα βαζω εφαρμογες κ δεν λεει να κανει το παραμικρο κολλημα δεν το πιστευω

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Απέκτησα και εγώ πριν μία εβδομάδα το IDEOS X5 από την WIND. Αυριο σκοπεύω να το πάω για service. Επικοινώνισα τηλεφωνικά μαζί τους και μου συνέστησαν να το στείλω στο αρμόδιο τμήμα για ενεργοποίηση αναβάθμιση επειδή η μπαταρία δεν κρατάει ούτε μια μέρα. Επίσης θα γίνει μου είπαν ενεργοποίηση χαρτών στο κατάστημα. Άντε να δουμε!

 

Πάντων δεν τολμάω πραγματικά να χρησιμοποιήσω το δίκτυο κινητής για μετάδοση δεδομένων για σύνδεση στο ιντερνετ. Έχω free 60 ΜΒ αλλά πιστεύω ότι τρέχουν τόσες εφαρμογές στο παρασκήνιο που προσπαθούν διαρκώς να συνδεθούν στο ιντερνετ που θα μου τελιώσουν αμέσως.

 

Τι προτείνετε να κάνω ?

φίλε και εγώ αύριο θα το πάω να το δούν στην wind ελπίζω να βγάλω άκρη. Οταν λές ενεργοποίηση των χαρτών δηλαδή να είναι δωρεάν η πλοήγηση;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΝΑ X5 ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΤΟΥ,ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ TOUCH SCREEN ΣΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ.

ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Link to comment
Share on other sites

εμενα παιδια κραταει πλεον σχεδον 2 μερες αν κ δεν το λειτουργω οπως στην αρχη αλλα πιστευω κανω χρηση πανω απο τον μεσο ορο των χρηστων.

ολες τις φορτισεις εκτος απο 1 τις εχω κανει με κλειστο το κινητο.

ακομα βαζω εφαρμογες κ δεν λεει να κανει το παραμικρο κολλημα δεν το πιστευω

 

Και εμενα η μπαταρια διαρκει περιπου 2,5 μερες με αναλογη χρηση.

Τον τελευταιο καιρο απλα που εβαλα ενα καινουριο gps προγραμμα κ παιζω μου την τρωει πιο ευκολα!

Κατα τ αλλα με παιχνιδια με wifi τηλεφωνα κ μηνυματα εχω δυομιση μερες στανταρ μπαταρια κ χωρις να τελειωσει εντελως, μεχρι το σημειο που με προειδοποιει οτι θελει φορτιση!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

δεν δουλευει καθολου το touch η πρεπει να το πατησεις παραπανω;

μερικες φορες μου το κανει κ εμενα αλλα θελει λιγο πιο εντονο πατημα.αυτο μου το κανει κυριως σε εφαρμογες κ ισως να μην φταιει το ιδιο το κινητο.

θα αλλαξω κ ζελατινα να δω μην φταιει κ αυτο.

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΝΑ X5 ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΤΟΥ,ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ TOUCH SCREEN ΣΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ.

ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

αυτο το προβλημα εχει αναφερθει παλι νομιζω και εχω δει οτι υπαρχει και στο εξωτερικο σε περιπτωσεις.ελλατωματικη παρτιδα,ποιος ξερει? πηγαινε το στο σερβις,προφανως θα πρεπει να γινει αλλαγη digitizer στην εγγυηση.

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

νομιζω εχει κ 40 ευρω το ατιμο.

καπου το ειχε παρει το ματι μου.

το θεμα ειναι ποσο καιρο θα κανουν για να το αλλαξουν

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

δεν δουλευει καθολου το touch η πρεπει να το πατησεις παραπανω;

μερικες φορες μου το κανει κ εμενα αλλα θελει λιγο πιο εντονο πατημα.αυτο μου το κανει κυριως σε εφαρμογες κ ισως να μην φταιει το ιδιο το κινητο.

θα αλλαξω κ ζελατινα να δω μην φταιει κ αυτο.

 

Δεν υπαρχει νοημα να πατησεις πιο δυνατα, μιας και εχει capacitive οθονη, μαλλον κατι δεν παει καλα με το screen protector.

Link to comment
Share on other sites

κ εγω αυτο υποψιαζομαι εχω επανω απο τα μουφα που ειχα παρει ακομα κ κρατανε 1 εβδομαδα αλλα δεν προλαβα να το αλλαξω ακομα θα δουμε.αν κανει κ οντως νερα θα παει για φτιαξιμο η θα το στειλω στην μαμα μου για πλυντηριο χαχαχα

να ευχαριστησω κ τον baiosss για κατι πληροφοριες που μου εδωσε ξερει αυτος

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το προβλημα με την οθονη το επαθα και εγω, το εχω για σερβις κατι ημερες περιπου.

τι...? θελουν και 40 ευρω?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

κ εγω αυτο υποψιαζομαι εχω επανω απο τα μουφα που ειχα παρει ακομα κ κρατανε 1 εβδομαδα αλλα δεν προλαβα να το αλλαξω ακομα θα δουμε.αν κανει κ οντως νερα θα παει για φτιαξιμο η θα το στειλω στην μαμα μου για πλυντηριο χαχαχα

να ευχαριστησω κ τον baiosss για κατι πληροφοριες που μου εδωσε ξερει αυτος

 

Δε νομίζω ότι φταίει ο screen protector. Και εγώ τα μούφα έχω και δεν έχω κανένα πρόβλημα παρόλο που δεν έχω αλλάξει εδώ και 1 μήνα

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι φταίει ο screen protector. Και εγώ τα μούφα έχω και δεν έχω κανένα πρόβλημα παρόλο που δεν έχω αλλάξει εδώ και 1 μήνα

 

Το ίδιο πιστεύω κι εγώ. Άλλωστε αν έφταιγε ο screen protector το προβλημα θα ήταν σε όλη την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις εγγυηση δεν σε χρεωνουν τιποτα σε ενα σαιτ ειχα δει οτι ειχε 40 ευρω.

για να ειμαι ξεκαθαρος δεν μου το κανει ολη την ωρα κ μονο στο ποκερ μερικες φορες πρεπει να ξαναπατησω για αυτο λεω ισως να καθυστερει η εφαρμογη γιατι στελνει κ δεδομενα στο ιντερνετ ταυτοχρονα.δεν ειπα οτι μου εχει βγαλει βλαβη.

απλα το ειπα σαν παρατηρηση.

υπαρχει καποιο προγραμμα που μπορουμε να τσεκαρουμε το touch;

Edited by aekfc212

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Ίσως αυτό:

https://market.android.com/details?id=com.yota.screentest&feature=search_result

Αν στο κάνει πάντως μόνο σε κάποια εφαρμογή, το πιθανότερο είναι η εφαρμογή να έχει πρόβλημα και όχι ή οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...