Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δικο μου 1355. Πολυ ανωτερο απο το Galaxy S το οποιο ειχα σε Στοκ παντα και μου εβγαζε με την 2.3.3. 1052

 

Περιεργο μου φανηκε !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το γνωριζω. Παντως ειναι πολυ καλα για 199Ε .

 

Δεν το συγκρινω εννοειται με το GS II που βγαζει 3700++ αλλα ειναι πολυ καλο Score !! :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα.εχω vodafone και χανω συνεχεια το σημα.τι να κανω;

 

μια απο τα ιδια και εμενα με την sim της vodafone

δοκιμαστε να απενεργοποιησετε το 3g και δειτε πως συμπεριφερεται..

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Το εχω φορτισει 2 φορες και τωρα η μπαταρια πεφτει αρκετα γρηγορα. Οταν βλεπω τι χρησημοποιει η μπαταρια λεει 98% χαρτες και 2% android. To θεμα ειναι οτι δεν χρησημοποιω χαρτες, για λιγο μονο ασχοληθηκα να δω πως λειτουργει και δεν το χρησημποιησα ξανα. Τι φταιει;
Link to comment
Share on other sites

Στο quadrant αμέσως μετά την εγκατάσταση τρέχοντας το μου έβγαλε 2512.. Σαν πολλά δεν είναι σε σχέση με αυτά που γράψατε? Φοράω oxygen μόνο με μαμά kernel ή ότι βάζει η oxygen.. Κάθε φορά που τρέχω το quadrant δίνει και διαφορετικό αποτέλεσμα από 2500-2600 περίπου..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια μια ερωτηση. Το εχω φορτισει 2 φορες και τωρα η μπαταρια πεφτει αρκετα γρηγορα. Οταν βλεπω τι χρησημοποιει η μπαταρια λεει 98% χαρτες και 2% android. To θεμα ειναι οτι δεν χρησημοποιω χαρτες, για λιγο μονο ασχοληθηκα να δω πως λειτουργει και δεν το χρησημποιησα ξανα. Τι φταιει;

 

Άστο να κάνει μερικούς κύκλους φόρτισης και θα δεις βελτίωση στην αυτονομία. Αν είσαι root υπάρχουν επιλογές για να κλείνεις/απενεργοποιείς μια εφαρμογή από το να ανοίγει αυθαίρετα στο background.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη συσκευη 3 ημέρες και είμαι ενθουσιασμένος.

Επόμενη κίνηση αγορά sd γιατι δε παίζει το ndrive.

 

Η ερώτηση μου έχει να κάνει με το root, πως γίνεται;

Δοκίμασα με το z4root αλλά τοο σβήνει το antivirus. Όταν κάνω download στο Χ5, μετά δε βρίσκω που έχει απθηκευθεί.

 

Επίσης δοκίμασα με το SuperOneClick αλλά κολλάει στο Waiting for device.

Καμμια βοήθεια για αυτά ή κάποιο άλλο πρόγραμμα;

Edited by nomad
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

δεν ξέρω εάν έχει αναφερθεί ξανά..αλλά μήπως κάποιος το έχει στείλει για service?

εγώ μιλούσα κυρίως με το handsfree..μία μέρα ξαφνικά σταμάτησαν να με ακούνε..εγώ κάτι λίγο άκουγα!αγόρασα άλλο handsfree (κρίμα τα λεφτά μου) πήγα να το χρησιμοποιήσω και τα ίδια..

δοκίμασα και ένα άλλο και δεν λειτουργεί..ακούω λίγο όταν μου μιλάνε αλλά δεν με ακούνε όταν μιλάω!

Το περίεργο είναι πως μπορώ να ακούσω κανονικά μουσική κλπ.

Αυτά..μήπως έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση : Στο Quadrant τι Score σας βγαζει με τα παντα stock ;

 

ρε παιδιά εμένα την πρώτη φορά μου έβγαλε 1100 περίπου μετά που συνέχισα να κάνω απανωτά.. μου έβγαλε παραπάνω γύρω στα 1300...

 

Σε σας γιατί τόσο πολύ τι λέτε να φταίει στην συσκευή μου..? :(:confused:

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση : Στο Quadrant τι Score σας βγαζει με τα παντα stock ;

 

ρε παιδιά εμένα την πρώτη φορά μου έβγαλε 1100 περίπου μετά που συνέχισα να κάνω απανωτά.. μου έβγαλε παραπάνω γύρω στα 1300...

 

Σε σας γιατί τόσο πολύ τι λέτε να φταίει στην συσκευή μου..? :(:confused:

 

Καλημερα φιλε. Σε ΣΤΟΚ και το δικο μου τοσο βγαζει. Οποτε μην κοιτα των αλλων που φοραν αλλη ΡΟμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε. Σε ΣΤΟΚ και το δικο μου τοσο βγαζει. Οποτε μην κοιτα των αλλων που φοραν αλλη ΡΟμ.

 

 

Σε ποιο τοπικ εχει περι αλλαγης ρομ και αλλα τετοια περί overclock?

αξίζει να αλλάξω ρομ ωστε να αυξησω cpu?ποιες θα ειναι οι επιπτώσεις-προβληματα...αξιζει ή ειναι "χασιμο χρονου"?

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε ποιο τοπικ εχει περι αλλαγης ρομ και αλλα τετοια περί overclock?

αξίζει να αλλάξω ρομ ωστε να αυξησω cpu?ποιες θα ειναι οι επιπτώσεις-προβληματα...αξιζει ή ειναι "χασιμο χρονου"?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306360

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω το κινητό εδώ και 5 μέρες, όλα οκ μέχρι τώρα, όμως έχω μία απορία. Το πλευρικό κουμπί vol+/vol- είναι λίγο "χαλαρό" στο κινητό μου. Παρουσιάζει το ίδιο και σε εσάς;

there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω το κινητό εδώ και 5 μέρες, όλα οκ μέχρι τώρα, όμως έχω μία απορία. Το πλευρικό κουμπί vol+/vol- είναι λίγο "χαλαρό" στο κινητό μου. Παρουσιάζει το ίδιο και σε εσάς;

 

και εμενα χαλαρο ειναι αλλα οκ δουλευει μια χαρα.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό όταν πάω να κατεβάσω τις αναβαθμίσεις σε ορισμένες εφαρμογές, αφού τελειώσει το download, μου βγάζει μήνυμα ότι η εγκατάσταση δεν ήταν επιτυχής (αδύνατη η εγκατάσταση σε χώρο αποθήκευσης USB ή κάρτα SD).

Αν απεγκαταστήσω εντελώς την εφαρμογή και την εγκαταστήσω εκ νέου τότε η εγκατάσταση ολοκληρώνεται κανονικά, αλλά και πάλι όχι σε όλες τις εφαρμογές. Για παράδειγμα το παιχνίδι Third Blade (που είναι πολύ καλό) ενώ το είχα εγκατεστημένο, δεν μπόρεσα να περάσω την αναβαθμισή του για τον ανωτέρω λόγο, οπότε το απεγκατέστησα. Δοκιμάσα να το ξαναβάλω αλλά τωρα μου βγάζει το ίδιο μήνυμα για μη επιτυχή εγκατάσταση.

Σημειωτέον ότι στην SD έχω άφθονο χώρο, γύρω στα 5Gb ελεύθερα.

Καμιά βοήθεια;

 

Σε περίπτωση που και κάποιος άλλος έχει το ίδιο πρόβλημα, στην ακόλουθη διεύθυνση που βρήκα στο net αναφέρεται ότι υπάρχει λύση χωρίς να χρειάζεται να μπούμε σε διαδικασία μεταφοράς των εφαρμογών από την μια μνήμη στην άλλη για να εγκατασταθούν: http://tech.chandrahasa.com/2011/04/29/android-fixing-the-could-not-install-on-usb-storage-or-sd-card-error/

Προς το παρόν από την ώρα που ακολούθησα τη διαδικασία αυτή το πρόβλημα φαίνεται να έχει επιλυθεί.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με την μπαταρια πως τα πατε απο αυτονομια, σας βγαζει 2 μερες η οχι?

 

Δύο μέρες με τίποτα ως μιάμιση με το ζόρι. Αν το κάνω root θα μπορέσω να βελτιώσω την αυτονομία; Μήπως η καλύτερη λύση είναι η αγορά μεγαλύτερης μπαταρίας από ebay; Βρήκα κάποιες 1700μΑ, θα δω διαφορά ή να πάρω καλύτερα αυθεντική για δεύτερη;

Link to comment
Share on other sites

Δύο μέρες με τίποτα ως μιάμιση με το ζόρι. Αν το κάνω root θα μπορέσω να βελτιώσω την αυτονομία; Μήπως η καλύτερη λύση είναι η αγορά μεγαλύτερης μπαταρίας από ebay; Βρήκα κάποιες 1700μΑ, θα δω διαφορά ή να πάρω καλύτερα αυθεντική για δεύτερη;

 

αυθεντικη δευτερη με ταχυφορτιστη απο ebay. 14 ευρακια εδωσα και σωθηκα...

 

Tapatalked from Φώτης ο...Άνετος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για δωσε λινκ φιλε απο την μπαταρια.

εμενα 1 μερα αντε λιγο παραπανω αλλα το δουλευω αρκετα

αν δεν το πολυσκαλισω μπορει να φτασει την μιαμιση με 2.

εμενα 1526 με στοκ το εβγαλε αλλα αν εισαι κοντα στα 1400 εισαι οκ πιστευω.

παιζει ρολο αν ειναι φορτωμενο με εφαρμογες το κινητο για το αποτελεσμα;

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρε το "barnacle wifi tether" : https://market.android.com/details?id=net.szym.barnacle&hl=en αν μιλας για 3g να μοιρασεις

αν θες για wifi ψαξε στο μαρκετ εχει πολλα ή να σου προτεινει καποιος αλλος μιας και δεν εχω χρησιμοποιησει κανενα...

 

Ευχαριστώ :)

 

https://market.android.com/details?id=og.android.tether&feature=search_result

ουσιαστικά είναι το ίδιο με το Wireless Tether for Root Users(που δεν παίζει σε μανίσια ROM).

ενώ αυτό μου δουλεύει άψογα,και με ασφάλεια,τέλειο...

 

Ευχαριστώ...μακαρι να υπηρχε κατι και χωρις ναεισαι root..

 

ρε παιδια με την μπαταρια πως τα πατε απο αυτονομια, σας βγαζει 2 μερες η οχι?

 

1 μερα και καμμια φορα ουτε μερα!!

 

Καλησπέρα!

Έχω το κινητό εδώ και 5 μέρες, όλα οκ μέχρι τώρα, όμως έχω μία απορία. Το πλευρικό κουμπί vol+/vol- είναι λίγο "χαλαρό" στο κινητό μου. Παρουσιάζει το ίδιο και σε εσάς;

 

και εγω την ιδια απορια ειχα...χαλαρο και σε εμενα ειναι,παιζει αρκετα!!

 

Παιδια ερωτηση : Στο Quadrant τι Score σας βγαζει με τα παντα stock ;

 

Σε εμενα κυμαινεται μεταξυ 1430-1470 παντα με stock :)

 

αυθεντικη δευτερη με ταχυφορτιστη απο ebay. 14 ευρακια εδωσα και σωθηκα...

 

Δωσε link!!!

 

παιδια οταν βαζετε live wallpapers σας κολλαει η συσκευη?γενικα γινετε πιο αργη?εγω εβαλα το live απο το galaxy κ ζοριζεται αρκετα!!

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εδω και αρκετες ημερες ασχολουμε με το battery drain και τα προγραμματα που τρεχουν backround.Με το gemini app manager σωθηκα κυριολεκτικα κανει τα παντα.Καταλαβα οτι το market το wheather στο ρολοι και ο internet exprorer που εχει μου γονατιζαν την μπαταρια που με βια κρατουσε 2 μερες.Η λυση ειναι να μπλοκαρεις της εφαρμογες αυτες με το gemini app manager και να κανεις block app (root) τοτε η αυτονομια αυξανεται δραματικα ακομα και στης 3 με 4 μερες αναλογα την χρηση και της κλησης που θα κανετε.Τωρα οποτε θελω να μπω στο market η να δω καμια ιστοσελιδα κανω un-block app και μετα ξανα block.Μεγαλη διαφορα.

 

Παιδιά μία βοήθεια.Τις επαφές πώς τις περνάς στην sim?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...