Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μία βοήθεια.Τις επαφές πώς τις περνάς στην sim?

 

contact2sim αν θυμαμαι καλα λεγεται το προγραμμα και ειναι free στο market.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε κάτι απλό...? (το οποίο μου έχει σπάσει τα νεύρα εδώ και ώρα....)

Πως μπορώ να αποθηκεύσω μια νέα επαφή στην ΣΥΣΚΕΥΗ ?? (οχι στο gmail).

Και επίσης..... γίνεται να μεταφέρω τις επαφές μου από το gmail στην συσκευή?

Ευχαριστώ...

 

Είχα και εγώ αυτή την απορία. Τελικά κατέβασα το go contacts για να τα καταφέρω. Με το stock δεν το βρήκα ποτέ.

Οσο για τη μεταφορά από Gmail είναι το πιο εύκολο. Βάζεις το λογαριασμό σου και το αφήνεις να κάνει synchronize.

 

Γιατί το tapatalk δεν μου βγάζει τους ελληνικούς χαρακτήρες αλλά βγάζει τετράγωνα;

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

'Ετσι κι αλλιώς ό,τι ποθεί ο καθένας βλέπει

και ό,τι γουστάρει θα πιστευεί ό,τι κι αν πεις.

Link to comment
Share on other sites

contact2sim αν θυμαμαι καλα λεγεται το προγραμμα και ειναι free στο market.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά επειδή είμαι απίστευτος noobas και δεν έχω απολύτως καμία ιδέα με smartphones και android, κατεβάζοντας αυτό το πρόγραμμα από το market, θα δημιουργηθεί πρόβλημα στο κινητό μου, μήπως είναι βαρύ και θα το καθυστερεί?

Link to comment
Share on other sites

Βρήκε κανείς λύση στο πρόβλημα που δεν μπαίνει σε deep sleep μετά από φόρτιση και θέλει restart αλλιώς τελειώνει η μπαταρία γρήγορα;
Link to comment
Share on other sites

για δωσε λινκ φιλε απο την μπαταρια.

εμενα 1 μερα αντε λιγο παραπανω αλλα το δουλευω αρκετα

αν δεν το πολυσκαλισω μπορει να φτασει την μιαμιση με 2.

εμενα 1526 με στοκ το εβγαλε αλλα αν εισαι κοντα στα 1400 εισαι οκ πιστευω.

παιζει ρολο αν ειναι φορτωμενο με εφαρμογες το κινητο για το αποτελεσμα;

 

δεν βρηκα τον πωλητη στο ebay τωρα. Αλλα αν ψαξεις εχουνε βγαλει και 1700αρες με ταχυφορτιστη τσαμπα εντελως. η αλλιως χτυπα 1 οριτζιναλ με ταχυφορτιστη και σωθηκες. εγω γραφω με τη 2η bat τωρα...

 

Tapatalked from Φώτης ο...Άνετος

 

http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?itemId=160581418048

 

το βρηκα...

 

Tapatalked from Φώτης ο...Άνετος

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρήκε κανείς λύση στο πρόβλημα που δεν μπαίνει σε deep sleep μετά από φόρτιση και θέλει restart αλλιώς τελειώνει η μπαταρία γρήγορα;

 

Δεν έχει σχέση με τη φόρτιση. Σήμερα το άφησα το βράδυ και το βρήκα όταν ξύπνησα σχεδόν άδειο (5% απο 35% που ήταν). Όποτε θέλει το κάνει. Αντί να μπεί σε deep sleep μένει στα 122 όλο το βράδυ. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

εχω postαρει την λυση σε αυτο. απλα οταν το κλειδώσετε και σβησει η οθονη πατήστε κατι ωστε να αναψει παλι και αφηστε τη να σβησει μονη της. τοτε θα μπει 100% σε deep sleep.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάω να το πάρω σήμερα απο την wind...για την ακρίβεια η κοπέλα μου έχει επιδότηση και θα της δώσω το δικό μου :rolleyes:

Διάβασα στο gsmarena αρκετά comment οτι πολλά έχουν πρόβλημα με την οθονη αφής μετα απο λίγες μέρες λειτουργίας, αληθεύει..;;

Και κάτι ακόμα..θα είναι κλειδωμένο με wind; έχω cosmote....

 

Ευχαριστώ :)

Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση με τη φόρτιση. Σήμερα το άφησα το βράδυ και το βρήκα όταν ξύπνησα σχεδόν άδειο (5% απο 35% που ήταν). Όποτε θέλει το κάνει. Αντί να μπεί σε deep sleep μένει στα 122 όλο το βράδυ. :wacko:

Μπορει να μην έχει σχέση, απλως σε εμένα το κάνει 9 στις 10 φορές μετά απο φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντος ειναι σε deep slip και κατα την φορτιση.

 

Σημερα κλεινω 2 24ωρα και η μπαταρια ειναι στο 50% παμε πολυ καλα μετα το gemini app manager. sorry mod για τα post αλλα ελειπα εδω και αρκετα χρονια.Θα το μαθω που θα παει.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
:cool:
Link to comment
Share on other sites

δεν βρηκα τον πωλητη στο ebay τωρα. Αλλα αν ψαξεις εχουνε βγαλει και 1700αρες με ταχυφορτιστη τσαμπα εντελως. η αλλιως χτυπα 1 οριτζιναλ με ταχυφορτιστη και σωθηκες. εγω γραφω με τη 2η bat τωρα...

 

Tapatalked from Φώτης ο...Άνετος

 

http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?itemId=160581418048

 

το βρηκα...

 

Tapatalked from Φώτης ο...Άνετος

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

δεν κανει 14 αλλα σχεδον 20 στο λινκ που μου εδωσες.

απο αποδοση τι λεει;ειναι ιδια με την μαμα;

επισης τι ημερομηνια κατασκευης εχει;

 

απαντηση σε ενα αλλο παιδι οσο αφορα την οθονη εμενα δεν κανει το παραμικρο

μια χαρα δουλευει μεχρι τωρα.

μολις βαλω κ την πιο καλη προστασια ισως να εχει κ καλυτερη αισθηση κιολας

 

αυτο το gemini app θελει να εισαι ροοτ;

Edited by aekfc212

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα! Το z4root v1.3.1 δουλευει για την συσκευη μας? αν γνωριζει καποιος ας μου απαντησει ευχαριστω!
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντος ειναι σε deep slip και κατα την φορτιση.

 

Σημερα κλεινω 2 24ωρα και η μπαταρια ειναι στο 50% παμε πολυ καλα μετα το gemini app manager. sorry mod για τα post αλλα ελειπα εδω και αρκετα χρονια.Θα το μαθω που θα παει.

 

 

2 μερες??????εγω εχω το κινητο 20 μερες κ η κατασταη ειναι δραματικη!

το πολυ να βγαζει 18-24 ωρες η μπαταρια!!!!!!

εχω βαλει το automatic task killer αλλα δεν ξερω κατα ποσο λειτουργει!

πιθανη αιτια βεβαια ειναι να φταιει το security lookout αν κ το εχω βαλει τις manual ρυθμισεις!

θα δοκιμασω και το gemini αλλα δεν νομιζω να φταει αυτο!!:mad:

 

 

Tελικα κατεβασα το gemini app αλλα δεν μπλοκαρα καμμια απλα ξετικαρα το AUTORUN σε παρα πολλες εφαρμογες οταν bootαρει η συσκευη!ετρεχαν πολλες εφαρμογες σχεδον ολες με το ανοιγμα τις συσκευης!

θα δω πως θα παει τις επομενες 2-3 μερες και θα πω εντυπωσεις!

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα! Το z4root v1.3.1 δουλευει για την συσκευη μας? αν γνωριζει καποιος ας μου απαντησει ευχαριστω!

 

μια χαρά δουλεύει:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα! Το z4root v1.3.1 δουλευει για την συσκευη μας? αν γνωριζει καποιος ας μου απαντησει ευχαριστω!

Ναι δουλευει!

@Kommatias_3 το automatic task killer και γενικα αυτα τα apps μπορει να σου καταναλωνουν περισσοτερη μπαταρια.

πχ. ανοιγει μια εφαρμογη μονη της τη βλεπει ο task killer και την σταματα, μετα απο λιγο παλι τα ιδια, παλι τα ιδια και και και. Αποτελεσμα: καταναλωση ενεργειας.

Αυτο που κανω εγω οταν βλεπω οτι αργει το τηλεφωνο ειναι quick boost με την εφαρμογη αυτη https://market.android.com/details?id=com.advancedprocessmanager&feature=search_result που και παλι δεν ειναι σωστο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

αν θελετε κατι ωστε να κλεινει τα περιττα που απλα ανοιξαν στο startup ή εχουν ανοιξει κατα τη διαρκεια τοτε βαλτε αυτο : https://market.android.com/details?id=com.greatbytes.fastreboot&hl=en

 

δωρεαν μικρο και απλα πατατε το εικονιδιο και κανει soft reboot , δηλαδη κλεινει ολες τις εφαρμογες που εχουν ανοιχτει μονες τους ή απο εσας και ελευθερωνεται και η μνημη...

ολα τα υπολοιπα ειναι αχρηστα και θα σας καταναλωνουν αρκετη μπαταρια...

 

πχ οταν το κινητο μου ανοιξει μετα απο boot και το αφησω λιγο και πατησω το "fast reboot" ελευθερωνει στο κλεισιμο γυρω στα 50mb

αν το ξαναπατησω μετα απο 2 ωρες χωρις να του εχω κανει τιποτα (δηλαδη δεν εχω αγγιξει το κινητο) ελευθερωνει 20mb...

αυτο σημαινει οτι εκλεισε πραγματα που δεν ξανατρεξαν απλα ανοιγαν στο startup...

 

αλλη επιλογη που δεν θα ξοδευει πολυ ενεργεια ειναι να βρειτε ενα προγραμμα που κανει freeze τις εφαρμογες και οχι να τις κλεινει απλα...

με λιγα λογια αν βαλετε καποιο task killer που σκοτωνει εφαρμογες φροντιστε αυτες να μην ξανανοιγουν μονες τους γιατι τοτε κανετε μια τρυπα στο νερο...

καλυτερο ειναι μια εφαρμογη που αφαιρει απο το startup καποιες και τις μπλοκαρει και δεν ανοιγουν καθολου...(αρκει να μην προσπαθουν συνεχεια να ανοιξουν απο μονες τους γιατι και παλι θα κανετε μια τρυπα στο νερο...)

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε να μην ξεκινάει κάτι στο boot βάλτε αυτό. Τρέχει μια φορά και κλείνει οπότε δεν τρώει τίποτα.

https://market.android.com/details?id=com.bright.startup2&feature=search_result

Τώρα αν κάτι μόλις το κλείσεις ξαναξεκινάει απλά δεν κάνεις τίποτα και τρώς μπαταρία. Η μόνη λύση είναι uninstall ή freeze.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα ρουτ το τηλ περασα το Clockworkmod recovery με επιτυχια :D μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι η καλυτερη 2,3 δοκιμασμενα! Ευχαριστω για την βοηθεια προκαταβολικα!

 

Υ.Γ αν ειναι ευκολο κ ενα λινκ παρακαλω.

Edited by aris_volos
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ cosmote έχω, από τη wind το αγόρασα. δεν ήταν κλειδωμένο.

 

Φίλε μου την πάτησα, το πήρα σήμερα απο την wind και προφανώς είναι κλειδωμένο.... δεν συνδέεται στο δίκτυο της cosmote...

Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου την πάτησα, το πήρα σήμερα απο την wind και προφανώς είναι κλειδωμένο.... δεν συνδέεται στο δίκτυο της cosmote...

 

σιγουρα ? γιατι κ εγω απο wind το πηρα κ εβαλα καρτα whup cosmote κ δουλευει κανονικα!Μηπως φταιει κατι αλλο?

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο.....βάζω sim της wind παίζει βάζω της cosmote...ζητάει Pin το βάζω...και μετά μόνο κλήσεις έκτακτης ανάγκης :cry: :cry: :cry: δοκίμασα στις ρυθμίσεις και δεν γίνεται register δίκτυο της cosmote αν και έχω βάλει την sim της :cry::cry::cry:

 

(Εταιρικό συμβόλαιο της cosmote)

Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Να έχετε πλήρη επίγνωση του τι γράφετε γιατί δεν απευθύνεστε στην παρέα σας αλλά σε 153.000 μέλη!!!

 

Σε τι αναφέρεται το post σου haki ?

Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνοι.... γιατί όμως δεν συνδέεται σε cosmote αν και ζηάει pin ενω παράλληλα συνδέεται χωρίς πολλά πολλά στο δίκτυο της wind? Τι άλλο να υποθέσω?!
Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...