Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

είναι αυτό του κινητού. δεν μπορώ να αγοράσω από ebay γιατί δεν έχω πιστωτική και οι γονείς αρνούνται να βγάλουν Prepaid card #fail

 

μμ αν δεν μπορείς να βγάλεις εσύ prepaid επειδή στην Ελλάδα δεν νομίζω να βρείς κάπου για το συγκεκριμένο μοντέλο screen protector, μία φθηνή λύση είναι να πας στο jumbo που πουλάνε screen protector για όλα τα κινητά και απλά τα κόβεις στην διάσταση που θές

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

screen protector + θήκη σιλικόνης εδώ παιδιά:

http://www.bestprice.gr/search?q=HUAWEI%20IDEOS%20X5&fromq=huawei%20ideos%20x5%20screen&notfound=1

 

''τσιμπάνε' λιγάκι σε σχέση με το ebay αλλα αν δη υπάρχει άλλη λύση..

Link to comment
Share on other sites

thanks παιδια. τελικα βγηκε απο μονο του το αυτοκολλητο. μια λυση ειναι αυτο με τα τζαμπο...ειδωμεν!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει γιατί μάλλον δοκιμάζεις εκδόσεις παιχνιδιών που δεν είναι τεσταρισμένες πολύ καλά στο κινητό μας. Αυτό συμβαίνει όταν ένα παιχνίδι είναι πολύ καινούριο ή όταν...:X:X:p

 

Δυστυχώς πολύ λίγα παιχνίδια της γκάμας γνωστών εταιριών του χώρου είναι διαθέσιμα για το κινητό μας μέσω του μάρκετ, επειδή ο κατασκευαστής δεν έχει ασχοληθεί να το τεστάρει και να το στρωσει και για εμάς.

 

Γι αυτο και εγω εχω περασει μεσα στο κινητο emulators της sega, του NES και του playstation και τωρα που θα μου 'ρθει και το wiimote απο ebay θα πεσει τρελο καψιμο.. :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα μπήκα στην κάμερα και μου λέει κάρτα sd πλήρης. είναι 2 giga και στο παλιό κινητό μόνο τα 900mb χρησιμοποιούσα. Το σύνδεσα στο pc και βρήκα όλες τις φωτογραφίες που είχα σβήσει σε άλλους φακέλους :confused: με τα πολλά, τις διέγραψα και κατέβασα από το market app για να σβήσω το cache. πάλι τα ίδια όμως. μήπως οι εφαρμογές που κατεβάζω αποθηκεύονται στην sd? γιατί όταν πάω να δω την μνήμη του τηλεφώνου μου λέει 1,99 gb ελεύθερα από 2,00gb :worry: Edited by cybergiannis
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο και εγω εχω περασει μεσα στο κινητο emulators της sega, του NES και του playstation και τωρα που θα μου 'ρθει και το wiimote απο ebay θα πεσει τρελο καψιμο.. :D:D:D

 

Και εγώ λατρεύω τα παλιά παιχνίδια κυρίως της Nintendo για το απίστευτο gameplay (Mario golf, tenis κτλ στο N64), αλλά κανένας από τους emulator που δοκίμασα δεν έπαιζε χωρίς προβλήματα. Έχει πολύ πλάκα γιατί το κινητό μας έχει πολλάπλάσια επεξεργαστική ισχύ από το αυθεντικό μηχανάκι και κολλάει τρελά...

 

Αν κάποιος βρεί κανένα emu που να παίζει καλά στο ideos τέτοια τρισδιάστατα παιχνιδάκια (mario, mortal kombat, tekken) χωρίς πρόβλημα ας βάλει μια φωνή.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο και εγω εχω περασει μεσα στο κινητο emulators της sega, του NES και του playstation και τωρα που θα μου 'ρθει και το wiimote απο ebay θα πεσει τρελο καψιμο.. :D:D:D

 

Έχω ένα παρόμοιο του wiimote, που λειτουργεί με δέκτη usb και είναι bluetooth. Θα μπορώ να κάνω δουλειά με αυτό; Εσένα σου παίζει νορμάλ κανένα παιχνίδι του playstation;

Link to comment
Share on other sites

Gearoid και gensoid παιζουν τα παντα απο sega. Με το FPse για playstation απο τα λιγα που εχω δοκιμασει επαιζαν σχεδον ολα. Crash Bandikoot 3, Tomb Raider 4,Silent Hill κτλ ολα επαιζαν απο πολυ καλα εως τελεια. Οταν ερθει το wiimote μαζι με το wii controller pro θα σας πω εντυπωσεις γιατι με τα κουμπια στην οθονη ειναι δυσκολο να παιξεις τα παιχνιδια του playstion τουλαχιστον
Link to comment
Share on other sites

μολις πριν λιγο εκανα παραγγελια απο εβαυ ζελατινες για την οθονη κ θηκη.

η θηκη ειναι αυτη κ εχει δωρο κ 1 ζελατινα

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110719160383#ht_4577wt_754

 

κ οι ζελατινες ειναι αυτες τωρα ειδωμεν τι θα ειναι αλλα απο το να μεινει ετσι η οθονη καλυτερα να αλλαζω την μια μετα την αλλη

ποιο πολυ με ανησυχει πως θα ειναι η αφη κ η ευκρινεια.

http://www.ebay.co.uk/itm/180709774544?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_991wt_1002

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

παίδες το έχω το κινητό δύο μέρες και έχω να παρατηρήσω 2 θέματα. Το ένα είναι η χαμηλή ένταση στο ακουστικό όταν συνομιλώ και το άλλο είναι πώς όταν μιλάω και κάνω παύση ακούω και εγώ και ο συνομιλητής μου ένα "τσιριχτό". Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος? είναι πολύ σπαστικό...

 

Με την χαμηλή ένταση τι έκανες;

Carpe Diem

http://www.custominsight.com/services/bmw.gif

Link to comment
Share on other sites

κ οι ζελατινες ειναι αυτες τωρα ειδωμεν τι θα ειναι αλλα απο το να μεινει ετσι η οθονη καλυτερα να αλλαζω την μια μετα την αλλη

ποιο πολυ με ανησυχει πως θα ειναι η αφη κ η ευκρινεια.

http://www.ebay.co.uk/itm/180709774544?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_991wt_1002

 

Τις συγκεκριμενες ζελατινες ειχα παραγγειλει και εγω! Μου ηρθαν σε 4 μερες (συμπεριλαμβανομενου του Σαββατοκυριακου) χωρις καν να τις εχω πληρωσει! Μου ηρθαν δηλαδη και μετα πραγματοποιησα την πληρωμη! Σαν ποιοτητα δεν μπορω να πω οτι ειναι η κορυφαια...ειναι αρκετα λεπτες (εχουν ομως μεγαλη ευκρινεια και αποκριση της οθονης), αλλα γρατζουνιουνται σχετικα ευκολα. Απο θηκη εχω παρει αυτη http://www.ebay.com/itm/HUAWEI-U8800-IDEOS-X5-soft-Case-cover-screen-protector-/270750619540?pt=PDA_Accessories&hash=item3f09fe9794#ht_2111wt_958 και το screen protector της μου φαινεται καλυτερο (πιο χοντρο και ανθεκτικο).

Link to comment
Share on other sites

για την θηκη εψαξα πολυ κ για τα δικα μου γουστα πηρα την καλυτερη καθως δεν μου αρεσει να ειναι ματ η θηκη

και ουτε να κολλαει στα χερια κ στις τσεπες μαρεσει να γλυστραει στο περιπου σαν τζελ ενα πραγμα.

μαρεσει να ειναι γυαλιστερη και ας ειναι και χοντρη που λεει ο λογος δεν με πειραζει.το μονο αρνητικο αν μπορει να το πει καποιος ειναι οτι δεν καλυπτει ισως την καμερα οπως η δικια σου.τωρα θα την δω κ απο κοντα κ θα εχω κ πιο ολοκληρωμενη αποψη.

τις ζελατινες τις πηρα για να τις δοκιμασω μεχρι να ακουσω περισσοτερες αποψεις για καποια κορυφαια.

αντε μονο μπαταρια μου εμεινε ακομα κ φορτιστης καθως τα χρειαζομαι.καπου βρηκα κ

αυθεντικες στο εβαυ αλλα με φοβιζει η ημερομηνια γραφουν ολες 2010

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μπορει να μου καποιος ποιο προγραμμα να βαλω για καμερα και ποιες ρυθμισεις για να τραβαει και βιντεο..επισης πως κανω backup εφαρμογες και επαφες και πως περναω καινουργια rom σκεφτομαι αυτη της miui!συγνωμη ημουν φανταρος και δεν ειχα τον χρονο να ψαξω!!!ευχαριστω εκ των προταιτερων!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας μπορει να μου καποιος ποιο προγραμμα να βαλω για καμερα και ποιες ρυθμισεις για να τραβαει και βιντεο..επισης πως κανω backup εφαρμογες και επαφες και πως περναω καινουργια rom σκεφτομαι αυτη της miui!συγνωμη ημουν φανταρος και δεν ειχα τον χρονο να ψαξω!!!ευχαριστω εκ των προταιτερων!!!

 

εφαρμογες με το titanium backup απ το μαρκετ,οι επαφες σωζονται online στο account της google που εβαλες.Οταν περασεις αλλη ρομ και βαλεις το account θα επανελθουν και οι επαφες

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το κινητο να φορτισει με το battery dr ανοιχτό. όταν έφτασε στο 100% το προγραμμα ελεγε να αφησω το κινητο 5-15 λεπτά μεχρι να με ειδοποιήσει να το βγάλω. το άφησα καμια ώρα και δεν με είχε ειδοποιήσει και το έβγαλα γιατι στο battery health εγραφε over voltage το οποίο βέβαια μετά από μια επανεκκίνηση έγινε ξανά good.

ξερει κανεις γιατι συνεβει αυτό και εσείς που έχετε εδώ και καιρό το κινητό (εγώ το έχω λιγότερο από εβδομάδα) πείτε μου αν μπορείτε πως πρέπει να το φορτίζω.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το κινητο να φορτισει με το battery dr ανοιχτό. όταν έφτασε στο 100% το προγραμμα ελεγε να αφησω το κινητο 5-15 λεπτά μεχρι να με ειδοποιήσει να το βγάλω. το άφησα καμια ώρα και δεν με είχε ειδοποιήσει και το έβγαλα γιατι στο battery health εγραφε over voltage το οποίο βέβαια μετά από μια επανεκκίνηση έγινε ξανά good.

ξερει κανεις γιατι συνεβει αυτό και εσείς που έχετε εδώ και καιρό το κινητό (εγώ το έχω λιγότερο από εβδομάδα) πείτε μου αν μπορείτε πως πρέπει να το φορτίζω.

 

Θα το βάζεις στον φορτιστή, και θα το ξεχνάς.Δεν τίθεται θέμα υπερφόρτισης, αυτό ίσως γινόταν σε αρχαία κινητά!

Σε 1 1/2 ώρα το πολύ έχει φορτίσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιος τροπος να μεταφερουμε αρχεια απο την εσωτερικη καρτα μνημης στην εξωτερικη αλλα χωρις αυτο να επηρεασει αρνητικα καποιες εφαρμογες!

Μου αρεσει στις συσκευες που εχω απλα να τα εχω ολα οσο πιο πολυ μπορω στην εξωτερικη καρτα μνημης για να μην βαραινει ιδιαιτερα τη συσκευη. Και σχετικα με το back up των επαφων επειδη δε καταλαβα καλα πως γινεται οπως εξηγει ενας φιλος πιο πανω, μπορει μηπως καποιος να μου εξηγησει λιγο πιο αναλυτικα?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιος τροπος να μεταφερουμε αρχεια απο την εσωτερικη καρτα μνημης στην εξωτερικη αλλα χωρις αυτο να επηρεασει αρνητικα καποιες εφαρμογες!

Μου αρεσει στις συσκευες που εχω απλα να τα εχω ολα οσο πιο πολυ μπορω στην εξωτερικη καρτα μνημης για να μην βαραινει ιδιαιτερα τη συσκευη. Και σχετικα με το back up των επαφων επειδη δε καταλαβα καλα πως γινεται οπως εξηγει ενας φιλος πιο πανω, μπορει μηπως καποιος να μου εξηγησει λιγο πιο αναλυτικα?

 

λογικα στο κινητο σου εχεις βαλει τον λογαριασμο σου του gmail σαν google account.

υπαρχει δυνατοτητα να κανεις sync τις επαφες σου με το gmail account

αν το κανεις , μετα καθε φορα που θα logaresai με το gmail account σου θα συγχρονιζονται αυτοματα οι επαφες σου στο κινητο σου.

Μπορεις να μπεις και στο gmail.com στο email σου (εχει καρτελα contacts αριστερα πανω , που ειναι οι επαφες του κινητου σου)

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα την έβριζα την κάμερά του. Και όταν ζουμάριζα τελείως μια φωτό στην οθόνη του κινητού όλες οι ευθείες φαινόταν κάπως πριονωτές!

 

Παρόλα αυτά χθές πέρασα τις φωτό του καλοκαιριού στο pc. Και έμεινα εμβρόντητος!!! Καμία σχέση η ποιότητα των φωτό. Και τα χρώματα καλούτσικα και πολύ λιγότερα τα προβλήματα από ότι στην οθόνη του κινητού. Μόνο ο θόρυβος είναι λίγο ψηλά στις σκιες και σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Αλλά οι γραμμές δεν έχουν κανένα πρόβλημα, πουθενά το "πριόνι" , γεγονός που μάλλον προδίδει χαμηλή πυκνότητα πίξελ στην οθόνη του κινητού.

 

Ακόμη προτείνω ανεπιφύλακτα το πρόγραμμα HDR+ από το market, που επιτρέπει να άμεση λήψη και αποθήκευση HDR φωτό σε φούλ ανάλυση. Δουλεύει αρκετά καλά, χωρίς προβλήματα "φαντασμάτων" και ευθυγράμμισης. Δίνει καταπληκτικό κοντράστ και λεπτομέρειες στις σκιές των τοπίων. Πολύ κολακευτικό εφέ και στη φωτογράφιση αυτοκινήτων (που δεν κινούνται:)), όπου εκτοξεύονται οι ανακλάσεις πάνω στο χρώμα... :wink::up:

Λίγα λόγια για την τεχνική HDR εδώ

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα την έβριζα την κάμερά του. Και όταν ζουμάριζα τελείως μια φωτό στην οθόνη του κινητού όλες οι ευθείες φαινόταν κάπως πριονωτές!

 

Παρόλα αυτά χθές πέρασα τις φωτό του καλοκαιριού στο pc. Και έμεινα εμβρόντητος!!! Καμία σχέση η ποιότητα των φωτό. Και τα χρώματα καλούτσικα και πολύ λιγότερα τα προβλήματα από ότι στην οθόνη του κινητού. Μόνο ο θόρυβος είναι λίγο ψηλά στις σκιες και σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Αλλά οι γραμμές δεν έχουν κανένα πρόβλημα, πουθενά το "πριόνι" , γεγονός που μάλλον προδίδει χαμηλή πυκνότητα πίξελ στην οθόνη του κινητού.

 

Ακόμη προτείνω ανεπιφύλακτα το πρόγραμμα HDR+ από το market, που επιτρέπει να άμεση λήψη και αποθήκευση HDR φωτό σε φούλ ανάλυση. Δουλεύει αρκετά καλά, χωρίς προβλήματα "φαντασμάτων" και ευθυγράμμισης. Δίνει καταπληκτικό κοντράστ και λεπτομέρειες στις σκιές των τοπίων. Πολύ κολακευτικό εφέ και στη φωτογράφιση αυτοκινήτων (που δεν κινούνται:)), όπου εκτοξεύονται οι ανακλάσεις πάνω στο χρώμα... :wink::up:

Λίγα λόγια για την τεχνική HDR εδώ

 

ψιτ φωτογραφε...

δες αυτο

https://market.android.com/details?id=eu.chainfire.dslrcontroller&feature=search_result :p

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος λινκ για αγορά X5 απο εξώτερικό σε καλύτερη τιμή απο Ελλάδα? Γιατί ebay που κοίταξα το βρίσκω πιο ακριβά.

 

Ευχαριστώ:)

THL W200

Huawei Honor

Ideos X5/Cyanogen 2.3.5/1.5Ghz

Zte Blade/512Ram/Blue Ginger V5

Link to comment
Share on other sites

στην wind θα το βρεις σε πολυ καλη τιμη κ με 2 χρονια εγγυηση

δεναξιζει αυτο να το παρεις απο εξω πιστευω

αξεσουαρ απο εξω γιατι εδω δεν παιζει τιποτα

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

λογικα στο κινητο σου εχεις βαλει τον λογαριασμο σου του gmail σαν google account.

υπαρχει δυνατοτητα να κανεις sync τις επαφες σου με το gmail account

αν το κανεις , μετα καθε φορα που θα logaresai με το gmail account σου θα συγχρονιζονται αυτοματα οι επαφες σου στο κινητο σου.

Μπορεις να μπεις και στο gmail.com στο email σου (εχει καρτελα contacts αριστερα πανω , που ειναι οι επαφες του κινητου σου)

 

Για το αλλο σκελος της ερωτησης μου ξερεις τι μποω να κανω η αν γινεται κατι?

Δηλαδη αν μπορω να μεταφερω αρχεια απο την εσωτερικη sd στην εξωτερικη sd?

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

 

Μάλλον το σχόλιό σου δεν είναι πολύ σχετικό με το ποστ που έκανα.

Ούτε προσπαθώ να το παίξω φωτογράφος ειδικά όταν μιλάμε για φωτό από κινητό...:lol::lol::lol:Απλές διαπιστώσεις παραθέτω.

 

Καλά έκανες και μοιράστηκες αυτή την ομολογουμένως εντυπωσιακή εφαρμογή μαζί μας.

 

 

Ένα μικρό δείγμα με hdr

http://img836.imageshack.us/img836/6641/20110829132439.th.jpg

 

χωρίς HDR

http://img856.imageshack.us/img856/515/img20110829132525.th.jpg

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...